Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Sejm poparł unijny Fundusz Odbudowy

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Nie daruje tego paktu z diabłem.

Macie jeden głos mniej.

autor: ajde, data nadania: 2021-05-05 10:48:58, suma postów tego autora: 289

pakt z diabłem.

No tak, walka polityczna przede wszystkim. Im gorzej tym lepiej bo może uda się to wykorzystać przeciw PiS.

A jednak coś mi mówi mówi że Platforma się na tym przejedzie.

autor: Lej, data nadania: 2021-05-06 18:54:07, suma postów tego autora: 319

Sejm poparł fundusz

Dzięki temu Platforma z resztkami Nowoczesnej i Nowacką na pokładzie może rozpocząć walkę o powrót do wyborcy, który tęskni za AWS-em, zaczyna coś chrzanić o czerwonych, a nawet o lewakach, ho ho, gdyby nie osobiste urazy, to i z PiS-em wróciłaby koalicja, a na razie testowanie opcji wspólnych rządów z Konfą, Gowinem, Ziobrą i pewnie PSL - tylko, że za szybkie, bo oznaczałoby to dłuższe męczenie się z wetami Dudy, niż tylko od 2023 roku (no ale cóż, zwykła kasa mogłaby się przecież zgadzać - i nie chodzi tu o stosunkowo słąbo płatne stanowiska rządowe, ale priorytetowe miejsca w zarządach spółek skarbu państwa - myślę, że to akurat większości ludzi, nie tylko z PiSu zyciowo by się podobało)

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2021-05-11 22:41:00, suma postów tego autora: 1705

Bo to co nas podnieca to się nazywa kasa

śpiewa Maryla Rodowicz i to pasuje nie tylko do posłów wszelkiej maści, ale także do elektoratu. Wizja ogrooomnych pieniędzy które chce Polakom dać Unia, tylko trzeba wyrazić zgodę na ich przyjęcie, daje wyraźną przesłankę dla wyborców kto zasłużył na na krzyżyk na kartce wyborczej.
Wynik głosowania zaskakujący o tyle, że znalazło się aż 33 posłów którzy zaprezentowali rejtanowską pozę sprzeciwu (Solidarna Polska i Konfederacja). Reszta wykazała się politycznym pragmatyzmem głosując za (290) bądź wstrzynując się od głosu (KO).

Natomiast smakosze parlamentarnych jaj mieli ucztę obserwując głosowanie w Senacie, który miał na złość rządowi odrzucić sejmowe TAK proponując wersję z preambułą (coś w rodzaju zaklęcia żeby było dobrze, a przynajmniej lepiej jeśli za PISu nie może być dobrze.
I w tym wypadku pomimo zaleceń totalnych senatorowie *pomylili się* gremialnie, pragmatycznie głosując na TAK dla ustawy o ratyfikacji i NIE dla ustawy z preambułą.

Co do jaj z preambułą, przpomina mi się stara anegdotka z czasów słusznie minionych kiedy bary mleczne były filarem ustroju. Rankiem w barze mlecznym sporo ludzi. Młody człowiek zamawia jajecznicę z dwóch jaj. Starsza pani obok zamawia:
Dla mnie także jajecznica z dwóch jaj tylko proszę ze świeżych jaj.
Pani przyjmująca zamówienie krzyczy do kucharki:
Dwa razy jajecznica z dwóch jaj, jedna ze świeżych. :)

autor: Adrem63, data nadania: 2021-06-04 09:05:22, suma postów tego autora: 2307

Dodaj komentarz