Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Hiszpania: Lider Podemos odchodzi z polityki

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Co za tchórz

Mógłby mieć jaja i objąć mandat w Madrycie. No, ale cóż z wicepremiera na radnego, co za degradacja znaczenia. A teraz rezygnacja ze wszystkiego, czyli jeszcze większa porażka. Skończył jak Tsipras, ale 3 razy szybciej ...

Lider, który zawiódł siebie, swoją partię i swoich zwolenników. Będąc w rządzie Hiszpanii, nie potrafił nawet podstawić nogi środowiskom rozbijackim we własnej partii

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2021-05-11 22:21:20, suma postów tego autora: 1703

@T. Rysz

"Co za tchórz"

A może po prostu wyciągnął wnioski z wyników wyborów?
Wiem że to trudna sztuka.

autor: Lej, data nadania: 2021-05-13 23:19:18, suma postów tego autora: 319

lej

W pewnym sensie wyciągnął wnioski .. tak... wyciągając nogi w sensie politycznym. Ale to jest taki upadek na własne życzenie i to dramatyczny, wyglądający na tchórzostwo stanięcia w jakiejkolwiek dalszej rywalizacji politycznej.

Choć może i jakiś w tym honor jest. Wiatraki pokonały Podemos i jej lidera, przynajmniej na razie. Wyborcy powiedzieli coś w stylu "dość tej donkiszoterii"

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2021-05-15 22:07:17, suma postów tego autora: 1703

@T. Rysz

Trudno mi się spierać ponieważ nie śledzę hiszpańskiej sceny politycznej. W każdym razie nie widzę niczego nagannego w tym, że polityk, który nie potrafi - ustępuje.

Przed nami jednak wybory w Saksonii a za kilka miesięcy w całych Niemczech. Tu będzie mi łatwiej skomentować wyniki.

autor: Lej, data nadania: 2021-05-16 15:46:59, suma postów tego autora: 319

Dodaj komentarz