Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Koronawirus w Polsce (akt. stan na 12.01.2022)

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Gdy tymczasem we Francji...

"Ustawa (przyp.: dot. paszportu szczepionkowego) została przyjęta stosunkiem głosów 215 za do 58 przeciw. Siedmiu deputowanych wstrzymało się. Socjalistyczni posłowie zapowiedzieli wysłanie tekstu ustawy do Rady Konstytucyjnej, co odłoży jej ogłoszenie o kilka dni."

Ze źródeł obcojęzycznych wynika, że paszport szczepionkowy skrytykowała i zaskarżyła do francuskiej Rady Konstytucyjnej zarówno Partia Socjalistyczna, jak i Niepokorna Francja pod przywództwem Melenchona. Francuska lewica - odmiennie np. od polskiej - jest przeciwna przymusowi szczepień. Jednak tej skardze francuskich socjalistów raczej nie wydaje się sprzyjać ostatnie orzecznictwo ETPCz w Strasburgu przy Radzie Europy, które dopuszcza możliwość obowiązkowych szczepień przeciw COVID.

Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-nowy-paszport-szczepionkowy-francuzi-zmieniaja-prawo,nId,5773103?fbclid=IwAR3fkU4fS5tAhwhySh-C_OQD2AnsFPHZGA_4KRtEgXnZrp3MnXQKY6lcEow#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

autor: wloczykijas, data nadania: 2022-01-18 19:07:24, suma postów tego autora: 907

...

Lewica we Francji argumentuje swoje stanowisko przeciwne przymusowi szczepień p.COVID - obroną podstawowych praw wolnościowych człowieka i obywatela, do których Francuzi byli na ogół dość przywiązani.

autor: wloczykijas, data nadania: 2022-01-18 19:09:48, suma postów tego autora: 907

Dodaj komentarz