Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Przemysław Wielgosz: Putin to pojętny uczeń Zachodu

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Putin

uczył się na przykładzie USANATO, od bombardowania Jugosławi, gdy atakowano SIEDZIBĘ tv jUGOSŁAWIA, ambasadę Chin, gdy oderwano Kosowo. Wiec na sprawe trzeba patrzec z perspektywy.

Co do Ukra iny Do dziś nie ukarano ani jednej osoby odpowiedzialnej za masakrę w Odessie, za przestepstwa batalionów Azow,Ajdar, NIE UKRARANO POLICJANTÓW KTÓRZY STWORZYLI Z KRYMINALISTÓW BATALION Tornado znany z wyjątkowego bestialstwa w stylu Dirlewangera. Do dziś nie wyjaśniono morderstw antyfaszystów,komunistów w Kijowie przez szwadrony śmierci używające nazwy UPA.
Zełenski obiecał skończyć z polityką w stylu Poroszenki, CO PRZYNIOSŁO MU GŁOSY NA WSCHODZIE. Więc cała sytuacja jest bardzo złożona.

autor: polak17, data nadania: 2022-02-27 23:33:46, suma postów tego autora: 1290

ŚRP

Światowa Rada Pokoju jest głęboko zaniepokojona ostatnimi wydarzeniami na Ukrainie związanymi z niedawną eskalacją wojskową. Wzywamy wszystkie strony do przywrócenia i zabezpieczenia pokoju i bezpieczeństwa międzynarodowego poprzez konstruktywny dialog środkami politycznymi. Naród rosyjski i ukraiński oraz ludy regionu nie mają nic do zyskania na tym konflikcie militarnym, który może mieć szerszy wymiar.

WPC zajęła jasne stanowisko wobec politycznych i wojskowych manewrów USA, NATO i Unii Europejskiej od czasu zamachu stanu w 2014 r., po którym siły reakcyjne przejęły władzę w Kijowie przy otwartym poparciu imperialistów. Zawsze sprzeciwialiśmy się i potępialiśmy militarną rozbudowę NATO w Europie Wschodniej i okrążenie Federacji Rosyjskiej. Podobnie potępiliśmy zbrodniczy atak wojsk ukraińskich na ludność wschodnich prowincji Donbasu.

RKP uważa jednak, że jednostronne uznanie przez Rosję niepodległości prowincji ukraińskich nie tylko podważa fundamentalne zasady Karty Narodów Zjednoczonych, ale także tworzy uzasadnienie dla przyszłego nadużywania takich metod przez imperialistyczne mocarstwa wobec innych narodów w świat.

RKP jest zdecydowanie przeciwna ekspansji NATO na wschód i włączeniu do niego Ukrainy, planu, który posłużył jako ostateczny krok w ostatniej eskalacji. Zdajemy sobie sprawę z pierwotnych przyczyn zaistniałej sytuacji związanej z kontrolą zasobów energetycznych, rurociągów, rynków i stref wpływów. Wyrażamy nasze najgłębsze zaniepokojenie konsekwencjami tej wojny i wzywamy wszystkie zaangażowane strony do zawieszenia broni.

Trzeba przywrócić pokój na całej Ukrainie. Obecne działania militarne Rosji muszą się zatrzymać, a NATO musi wycofać swoje wojska i rakiety z granic z Rosją.

RKP sprzeciwia się imperialistycznej wojnie i agresji i wzywa swoich członków i przyjaciół do podjęcia działań w tym duchu.

Sekretariat WPC
25 lutego 2022 r.

autor: czerwony93, data nadania: 2022-03-01 18:31:08, suma postów tego autora: 2676

Kosowo itp,

Akurat to, że Kosowa oderwali to dobrze. Kosowo powinno być jednym państwem z Albanią, ewentualnie federacją, a nie serbską prowincją. Fakt, że NATO powinno było zablokować granicę serbsko-kosowską, a nie skupiać się na bombardowaniach ... Niestety, Serbowie przesadzili w czystkach etnicznych.

Jednak gdzie Rzym, a gdzie Krym, a raczej gdzie Ukraina, a gdzie Serbia? Polska jest znacznie bardziej zagrożona niszczeniem Ukrainy niż tym co dzieje się na Półwyspie Bałkańskim. Warto o tym pomyśleć, jeśli za nick przyjmuje się słowo "Polak"

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2022-03-10 12:11:04, suma postów tego autora: 1690

Dodaj komentarz