Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Zandberg o agresji Rosji na Ukrainę

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Takiego języka

spodziewał bym się po POPiS

autor: polak17, data nadania: 2022-02-27 23:23:14, suma postów tego autora: 1295

po lewicy

spodziewał bym się bardziej wyważonej analizy, zważywszy na złożoność sytuacji

to już na xportal piszą analizując dokładnie wszystkie przyczyny, bardzo skomplikowane

autor: guevarysta, data nadania: 2022-02-28 19:02:38, suma postów tego autora: 770

prawda jest pierwszą ofiarą wojny

szkoda że polska lewica nie mówi językiem Die Linke, KPCziM czy Światowej Rady Pokoju i nie wskazuje na złożoność sytuacji

autor: czerwony93, data nadania: 2022-03-01 01:25:42, suma postów tego autora: 2692

lewicowy portal

powinien chyba odnotować stanowiska KPP ?

autor: czerwony93, data nadania: 2022-03-01 01:36:00, suma postów tego autora: 2692

ŚRP

Światowa Rada Pokoju jest głęboko zaniepokojona ostatnimi wydarzeniami na Ukrainie związanymi z niedawną eskalacją wojskową. Wzywamy wszystkie strony do przywrócenia i zabezpieczenia pokoju i bezpieczeństwa międzynarodowego poprzez konstruktywny dialog środkami politycznymi. Naród rosyjski i ukraiński oraz ludy regionu nie mają nic do zyskania na tym konflikcie militarnym, który może mieć szerszy wymiar.

WPC zajęła jasne stanowisko wobec politycznych i wojskowych manewrów USA, NATO i Unii Europejskiej od czasu zamachu stanu w 2014 r., po którym siły reakcyjne przejęły władzę w Kijowie przy otwartym poparciu imperialistów. Zawsze sprzeciwialiśmy się i potępialiśmy militarną rozbudowę NATO w Europie Wschodniej i okrążenie Federacji Rosyjskiej. Podobnie potępiliśmy zbrodniczy atak wojsk ukraińskich na ludność wschodnich prowincji Donbasu.

RKP uważa jednak, że jednostronne uznanie przez Rosję niepodległości prowincji ukraińskich nie tylko podważa fundamentalne zasady Karty Narodów Zjednoczonych, ale także tworzy uzasadnienie dla przyszłego nadużywania takich metod przez imperialistyczne mocarstwa wobec innych narodów w świat.

RKP jest zdecydowanie przeciwna ekspansji NATO na wschód i włączeniu do niego Ukrainy, planu, który posłużył jako ostateczny krok w ostatniej eskalacji. Zdajemy sobie sprawę z pierwotnych przyczyn zaistniałej sytuacji związanej z kontrolą zasobów energetycznych, rurociągów, rynków i stref wpływów. Wyrażamy nasze najgłębsze zaniepokojenie konsekwencjami tej wojny i wzywamy wszystkie zaangażowane strony do zawieszenia broni.

Trzeba przywrócić pokój na całej Ukrainie. Obecne działania militarne Rosji muszą się zatrzymać, a NATO musi wycofać swoje wojska i rakiety z granic z Rosją.

RKP sprzeciwia się imperialistycznej wojnie i agresji i wzywa swoich członków i przyjaciół do podjęcia działań w tym duchu.

Sekretariat WPC
25 lutego 2022 r.

autor: czerwony93, data nadania: 2022-03-01 18:32:23, suma postów tego autora: 2692

Czy ten Putin zwariował ?

Rozpętać gorącą wojnę przeciwko 40 mln europejskiemu państwu w 21w to przedsięwzięcie niewiarygodne.
*Putin dopuścił się tej zbrodni, bo jest przekonany, że będzie bezkarny.*
Pewnie tak właśnie jest, ale dość dobrze wiadomo skąd się to przekonanie bierze.
Druga sprawa, co powinny zrobić państwa europejskie żeby to przekonanie szybko wygasło?
Nie jest to proste. Wydaje się że grożbą może być blokada finansowa, zajęcie aktywów tytułem zabezpieczenia odszkodowań wojennych, wykluczenie całkowite lub choćby funkcjonalne ze światowych organizacji społeczno politycznych.
Łatwiej pomyśleć niż wykonać.
Rosja liczy na poparcie Chin i Niemiec, które pomogły Ukraińcom przesyłając im 5 tys chełmów.
Groźbą może być zdecydowana postawa USA, ale Putin jest przekonany, że Biden to słaby prezydent uwikłany zresztą w konflikt gospodarczy z Chinami, a SZA trapione wewnętrznym konfliktem wydają się też słabym graczem.

Przekonanie o bezkarności to jeden z czynników ułatwiających dokonanie zbrodni. Trzeba mieć jednak chyba w sobie jakiś gen zbrodniarza.
Wojna napastnicza jest zbrodnią, bo otwiera drogę do wszelkiej zbrodni.

autor: Adrem63, data nadania: 2022-03-02 20:15:00, suma postów tego autora: 2307

uhm...

kto to jest Adrian Zandberg? Jakiś redaktor spod toruńskiej kruchty? Lepiej włączę sobie portal www.lewica.pl, bo tam nie ma takiego bełkotu propagandowego...

autor: abangel666, data nadania: 2022-03-02 23:43:50, suma postów tego autora: 411

Największą hipokryzją jest to że

USA krzyczą o prawach człowieka, światowy żandarm który od dziesięcio leci na całym globie toczy imperialistyczne wojny, albo Arabia Saudyjska sojusznik USA pacyfikujący Jemen, albo Albania, Kosowo zaangażowane w terrorystyczną wojnę przeciw Serbii.

autor: czerwony93, data nadania: 2022-03-03 17:26:36, suma postów tego autora: 2692

Do abangel666

Może wyłuszczysz konkretne zarzuty ? - Czy poprzestaniesz na podsrywaniu - miły Panie ?

autor: Jot, data nadania: 2022-03-03 18:41:35, suma postów tego autora: 102

tarakNaprawdę sądzisz, że Adrian Zandberg nie wie o tym, o czym tu napisałeś ? Że zabiera publicznie głos w sprawie, o której opowiedział mu Antka kobity brata syn ? ;))))))) - Nie powiem, że się błaźnisz, bo nie chcę zrażać bardzo młodego (prawdopodobnie) człowieka. Jednak zwróć uwagę na to, że Zandberg odniósł się do zagrożenia bezpieczeństwa międzynarodowego przez agresję, którą potępił. A tym się raczej nie zbłaźnił. No, ale może jako stary zgred nie potrafię tak biegle czytać między wierszami. Chiba czas na binokle :)))

autor: Jot, data nadania: 2022-03-04 20:01:33, suma postów tego autora: 102

do pana Jot, który pisze: "Do abangel666 Może wyłuszczysz konkretne zarzuty ? ...

..." Czy poprzestaniesz na podsrywaniu - miły Panie ?
*
Ja Panu wyłuszczę "miły Panie" :
Każdy naród ( czyli etnos) ma prawo do życia ale nie każdy ma prawo do własnego państwa.
Zgodę na istnienie takiego państwa muszą wyrazić wszyscy sąsiedzi, z własnej woli lub przymuszeni siłą.
Przywódcy ukraińscy spróbowali czy uda im się pokonać Rosję,która sprzeciwiła się istnieniu takiego państwa rządzonego przez wyznawców Szuchewycza ale ponieważ był to plan żałośnie głupi, to teraz cały naród ponosi tego konsekwencje.
My w podobnej sytuacji mieliśmy swojego gen.Jaruzelskiego
a na Ukrainie oligarchowie wypchnęli do władzy amatora.
I takie są skutki.
Pan Zandberg powinien o tym wiedzieć, ale nie wie i dlatego wyszedł na błazna.

autor: tarak, data nadania: 2022-03-04 00:29:30, suma postów tego autora: 3210

włóż jednak te binokle panie Jot, bo marnie bronisz pana Zandberga

Pan Jot przychodzi z odsieczą panu Zandbergowi i argumentuje:

"Naprawdę sądzisz, że Adrian Zandberg nie wie o tym, o czym tu napisałeś ? Że zabiera publicznie głos w sprawie, o której opowiedział mu Antka kobity brata syn ? ;))))))) "

Znaczy to, że pan Zandberg dobrze wie, że podstawowym czynnikiem w stosunkach międzynarodowych jest siła i groźba jej użycia w wypadku różnicy interesów ( i czasem, tak jak teraz na Ukrainie), rzeczywiście użyta, ale udaje że nie ma sprawy i można ten czynnik całkowicie przemilczeć, bo inne kwestie są ważniejsze niż życie milionów ludzi.

Czyli zarzuca panu Zandbegowi polityczny cynizm dla zdobycia kilku punktów na fali antyrosyjskiej histerii.

To o wiele poważniejszy zarzut niż mój, bo ja jedynie zarzucam panu Zandbergowi głupotę polityczną a pan Jot bezmyślne politykierstwo.

autor: tarak, data nadania: 2022-03-05 01:06:20, suma postów tego autora: 3210

Tarak

podniósł bardzo ważną sprawę, realizm geopolityczny
Clausewitz "Wojna jest tylko kontynuacją polityki innymi środkami"
Niestety infantylizacja mediów mainstreamowych, tzw. społecznościowych oraz konformizm polityków powoduje że obraz tego konfliktu trwającego od 8 lat jest spłycany i propagandowo jednowymiarowy, tak jak było podczas wojny z Jugosławią gdzie były siły dobra czyli USA/NATO/MUDŻACHEDINI/Ustasze/UCK i siły zła czyli Serbowie, media korporacyjne, biurokracja europejska i politycy ten obraz kształtowali mając przytłaczającą przewagę w wojnie medialnej. Teraz sytuacja się powtarza , chociaż potencjał Rosji jest o wiele większy wojna informacyjna/wojna hybrydowa daje siłom globalnego Bloku Transatlantyckiego olbrzymią przewagę. Tzw. eksperci przy tym okazują wyjątkowy brak zrozumienia Federacji Rosyjskiej i narodów Rosji ich mentalności i postrzegania tzw. świata zachodniego. Poza tym infantylizacja postrzegania Putina w stylu szaleniec, odizolowany itd jest szkodliwa i niebezpieczna. Tych niewielu nonkonformistycznych analityków nie biorących udział w wojnie hybrydowej po stronie tzw. zachodu podkreśla że Putin pozostaje twardym, trzeźwo myślącym politykiem który dokładnie wszystko przeanalizował i jest otoczony profesjonalistami na wysokim poziomie zawodowym. Ta wojna, a przynajmniej jej aktywna faza dobiega końca, wbrew mitom, na Ukrainie są siły które podejmą współpracę z Rosją bądź to z powodów ideowych bądź konformistycznych, tak było na Węgrzech w 1956, tak było w Czechosłowacji w 1968. I na koniec Ukraina to nie Afganistan 1979-89 inna mentalność, inna infrastruktóra. Spodziewał bym się że p.Zandberg wyjdzie i powie tak pomagajmy ludziom którzy są w panikie, uciekli w strachu, tak chcemy pokoju i wzywamy obie strony do rozmów deeskalujących ale będąc przeciw działaniom Rosji dostrzegamy też błędy popełnione przez USA, Wielką Brytanię,Francje, Niemcy w tym celowe nie dostrzeganie sytuacji na Donbasie, zgubną politykę historyczną kolejnych władz od 2014 oraz nie dotrzymania przez Zelenskiego obietnic przedwyborczych danych mieszkańcom wschodnich terenów. Im prędzej ta wojna się zakończy tym lepiej dla ludności ukraińskiej, a dla tego potrzebne jest zawarcie porozumienia, nowe wybory i dotrzymaniu umów mińskich

Mińsk I/II moim zdaniem kluczowe punkty, najważniejszy ostatni

Wdrożenie decentralizacji władzy poprzez przyjęcie ustawy o szczególnym trybie funkcjonowania samorządu terytorialnego w części obwodu donieckiego i ługańskiego
Przyjęcie ustawy zakazującej ścigania i karania osób związanych z rebelią w obwodzie donieckim i ługańskim
Przeprowadzenie dialogu ogólnonarodowego
Udzielenie gwarancji osobistego bezpieczeństwa wszystkim
uczestnikom rozmów
Zapewnienie amnestii poprzez wprowadzenie prawa o zakazie prześladowania osób w związku z wydarzeniami mającymi miejsce w donieckiej i ługańskiej republikach.
Przeprowadzenie konstytucyjnej reformy na Ukrainie. Zmiany mają wejść w życie do końca 2015 r. Mają zakładać decentralizację (z uwzględnieniem szczególnych cech poszczególnych rejonów donieckiej i ługanskiej republik), a także przyjęcie ustawy o szczególnym statusie poszczególnych rejonów obwodów donieckiego i ługańskiego do końca 2015 r

minęło 8 lat, nadzieje które pokładała ludność ukraińska w Zelenskim nie zbyły się co było widać w sondażach poparcia.

Ta wojna proxy/wojna zastępcza nie jest w interesie ludności ukraińskiej, nie jest w interesie zwykłych ludzi w Europie. USA jest za oceanem tak jak przy wszystkich proporcjach podczas I oraz II WŚ.

autor: czerwony93, data nadania: 2022-03-05 14:36:04, suma postów tego autora: 2692

Męczący ten konflikt

Życzę obywatelom Ukrainy, aby obronili swoje państwo przed imperialną Rosją, krajem, który wspiera się na kulcie służb specjalnych i armii oraz swej historii, często zamierzchłej

Rosji te 17 mln km kwadratowych, które ma, powinno wystarczyć, tylko nie umie ich zagospodarować

Do wielu regionów mogła by ściągnąć ludzi z Afryki Subsaharyjskiej czy Indii, którzy rozwinęliby rolnictwo i podtrzymali wyludniające się miasta

Ale nie, lepiej napaść na sąsiada, który ma częściowo ten sam język używany w domu oraz powierzchnię 30 razy mniejszą

Hańba Putinowi !

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2022-03-05 18:12:01, suma postów tego autora: 1700

demo w Grecji

W Atenach dziesiątki tysięcy ludzi demonstrowały na rzecz pokoju, przeciw wojnie i rozszerzaniu NATO organizatorem była Komunistyczna Partia Grecji, Komitet Antyfaszystowski/Antyimperialistyczny, lewicowe związki zawodowe, antyimperialiści, potomkowie kombatantów antyfaszystowskiego lewicowego ruchu oporu z lat 1941-49 oraz członkowie ruchu oporu przeciw czarnym pułkownikom, były delegacje serbskich, czarnogóeskich, macedońskich, rosyjskich, ukraińskich komunistów.

Podobna akcja ma odbyć się w Portugalii, Włoszech,Hiszpanii

autor: czerwony93, data nadania: 2022-03-05 20:26:52, suma postów tego autora: 2692

wercus

alert("Siema")

autor: wercus, data nadania: 2022-03-05 23:41:17, suma postów tego autora: 1

"Hańba Putinowi !" - pisze pan Rysz, dziś w roli Wielkiego Inkwizytora

Ma rację chyba, bo to przecież prywatna wojna Putina z Zeleńskim.
I lepiej może by spotkali się na ubitej ziemi, jak to niegdyś rycerze, i uzgodnili między sobą czy jest to wojna imperialna czy prewencyjna.
No i ofiar byłoby mniej.

autor: tarak, data nadania: 2022-03-06 00:13:37, suma postów tego autora: 3210

:)


Może wyjaśnię; pisząc "bełkot propagandowy", mam na myśli, że w tym tekście Zandberga nie ma nic, oprócz wyświechtanych na lewo i prawo, wte i wewte górnolotnych sloganów: czyli bełkotu. A że powtarzane są przez rząd, TVN, TVP, CNN, pod budką z piwem, po prysznicem, bezmyślnie, bez refleksji, na bazie stadnego beczenia "cztery nogi dobrze! dwie nogi źle", pod dyktando propagandy medialnej i ichnich humanitarnych idei wyrażonych w słupkach oglądalności i politycznego poparcia rządów w sondażach.
Takie wiekopomne mądrości znajdziecie wszędzie. I wszędzie dokładnie to samo.
Od siebie dodam, że jest o czym pisać. Ale akurat o tym, nikt nie pisze... bo wszyscy zajęci są powtarzaniem tego samego. Tekst Zandberga wpisuje się w to, na zasadzie: "powiedział co wiedział"... (dla jasności, nie piszę tutaj nic na temat konfliktu, bo nie dołączam się do stada bezrefleksyjnych telewidzów)

autor: abangel666, data nadania: 2022-03-06 00:25:29, suma postów tego autora: 411

Na youtube

widziałem wywiad z premierem Mykoła Azarowem było masa podpisów mieszkańców Zaproża, Charkowa,Odessy itd wpisy były w wiekszości takie mądry człowiek, inteligentny, powinien stanąć na czele rządu tymczasowego, było też trochę wpisów zombi oszołomów w stylu chwała Banderze i Wielkiej Ukrainie, ale większośc pisała ze Janukowycza nie chca ale jego tak. Chociarz ja predzej stawiam że wybiora Wadyma Rabinowicza albo Bohatera Ukrainy, ministra Bojko który w 2019 jako kandydat na prezydenta Bloku Opozycyjnego-za Życie zdobył ponad 2 miliony głosów, może Natalia Korolewskaja, może przewodliczacy Platformy Opozycyjnej za Życie Medwedczuk który uciekł z aresztu domowego w Kijowie. Zełenski w swoim bunkrze chyba nie kontroluje już niczego, obiecał korytarze humanitarne a Azow to bojkotuje.

Nie jestem wojskowym specjalistą ale czytałem info że Rosjanie wprowadzają odwody z Gwardyjskich Dywizji Panc. Tamańskiej i Kantymirowskiej oraz gwardyjskiej byrgady Powietrzno-Desantowej a tagrze batalion specnazu gwardyjskiej dywizji strzelców zmotoryzowanych tzw kakijewcy z płn Czeczenii oraz Czeczeni/Kistowie a także specjalne jednostki artylerii strategicznej. To naprawdę czas na pokój.

autor: polak17, data nadania: 2022-03-06 21:45:31, suma postów tego autora: 1295

polak 17

polak17, data nadania: 2022-03-06 21:45:31

Warto, żeby dawać odnośniki filmów na YT, na które się powołujesz
Fajnie, że się rozpętała dyskusja
Ale dobrze, żeby nie była ona nad fake-newsami

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2022-03-06 22:38:37, suma postów tego autora: 1700

pojawia się jeszcze jedno nazwisko

biznesmen Oleg Cariow twórca Związku Uchodźców z Ukrainy, prezes min. kilku fundacji, firmy hotelarskiej, firmy deweloperskiej, kontenerowej, transportu morskiego i firmy ochroniarskiej ( w której zatrudniono b. funkcjonariuszy SBU, Wojsk Wewnętrznych, OMON Berkut itd) oraz kilku gazet i portali, mający wpływy w Dniepropietrowsku.

Można jego kanał znaleźć na youtube

autor: czerwony93, data nadania: 2022-03-07 13:56:23, suma postów tego autora: 2692

...

Początkowo, przy napaści Rosjan na Ukrainę, trudno było nie wziąć strony walczącej Ukrainy. Jednak teraz - wraz z nieustannym dosyłaniem Ukraińcom coraz to nowego sprzętu wojskowego przez państwa członkowskie NATO -trudno też nie zauważyć, że zrobiła się z tego taka wojna na linii Federacja Rosyjska - państwa skupione w czy wokół NATO. Bez tego sprzętu/broni Ukraina - jako cały kraj - raczej nie opierałaby się tak długo i skutecznie ruskim wojskom. Oczywiście Polska, główny kraj przerzutu tego sprzętu, jest w strukturze NATO. Jednak może mieć trudności z poradzeniem sobie, od strony socjoekonomicznej, z ewentualnym zalewem przez kolejne miliony Ukraińców, których już jest ponad dwa miliony (ostatnio o milion więcej). Choć część z nich - mając szansę na status uchodźców itp. - wyjedzie i już wyjeżdża do Niemiec. A i ci mają ich już aż nadto. Poza tym Polska może potencjalnie narażać się, poprzez jednoznaczne i radykalne poparcie dla rządu w Kijowie, na możliwość rewanżu ze strony Moskwy, choć na otwarte działania militarne (w tym nuklearne) na kolejnym froncie - raczej Rosjanie (władze w Moskwie) nie mają już sił. Ledwie sobie radzą, a właściwie nie radzą na Ukrainie. Chyba że podjęliby jakieś nieobliczalne, desperackie decyzje, ale to wydaje się aktualnie wątpliwe. Jeśli ta wojna Moskwa-Kijów (ze wsparciem NATO) będzie trwać, to przewidywany jest także kryzys gospodarczo-żywnościowy, z dalszym wzrostem cen artykułów spożywczych. Odmienną politykę w stosunku do Rosji i Ukrainy prowadzi tak ceniony przez polską opcję rządzącą węgierski rząd Orbana.

autor: wloczykijas, data nadania: 2022-03-07 17:35:38, suma postów tego autora: 852

..

NATO/UE - z pewnymi wyjątkami.

autor: wloczykijas, data nadania: 2022-03-07 17:59:46, suma postów tego autora: 852

...

Być może wobec wojny nie ma prostych, jedynie słusznych rozwiązań.

autor: wloczykijas, data nadania: 2022-03-07 18:01:39, suma postów tego autora: 852

Tragedią Ukrainy

jest że z Zełenskiego żaden polityk, to że Ukraińcy go wybrali na prezydent było wyrazem ich skrajnej desperacji, Sługa Narodów to dziwna zbieranina tituszek, aferzystów, hochsztaplerów, cwaniaków, kiboli i marionetek związanych z kliką Kołomojskiego, do tego po 2014 armię, policję, gwardię narodową naszpikowano masą oszołomów fanów Bandery, neonazistów to że w 2014-2015 Awakow-Poroszenka zezwolili na tworzenie jednostek polizajów w stylu dirlewangerowskim np. batalion Tornado to była zbrodnia, ci kryminaliści do walki się nie nadawali natomiast na Donbasie dopuścili się potwornych zbrodni, większych niż pułk Azow czy Ajdar, specjalny Pułk Policyjny-Strażnicy, batalionu Szachtarsk ..... . A teraz pomysł wypuszczenia z więzień przestępców, oni walczyć nie będą stworzą bandy i będą grabić. Zełenski wiele naobiecywał i nic nie zrobił. Jest pytanie czy jeszcze cokolwiek kontroluje grając swoją rolę. Pozostaje pytanie o to co dzieje się na szczytach SBU, zważywszy egzekucję jednego z nieoficjalnych negocjatorów pokojowych. Pamiętajmy że w SBU są ludzie odpowiedzialni za śmierc Buzyny i Kałasznikowa, dla nich to walka o zycie. Dzisiaj czytałem że rozstrzelany przez OMON Berkut został schwytany członek Azowa który wykonywał brudną robotę dla SBU w ramach operacji UPA czyli zabójstw opozycyjnych działaczy społeczno-politycznych w Kijowie w 2015.

autor: polak17, data nadania: 2022-03-08 20:33:07, suma postów tego autora: 1295

tak ?

Vladimir Karas brat Evgenija obaj z C14 Batalionu Kijów 2

podają na https://kp.ua

autor: polak17, data nadania: 2022-03-08 22:02:47, suma postów tego autora: 1295

tarak

Panie Tarak, byłeś Pan kiedyś bardziej lotny, tj. postępowy i humanitarny. Czasem się nie zgadzaliśmy, ale w 2/3 miewał Pan rację. Pamiętam zresztą, jak krytykował Pan Rosję i krytykował przeciwników NATO. A teraz ? 2 mln ludzi uciekło za granicę, Goliat bije Dawida, a Pan to sprowadzasz do rycerskiego pojedynku Putin-Zelenskij. W dodatku Putin ani myśli postępować po rycersku.

Postawa humanitarna oraz obrona ofiar przed agresorami są na szczęście dużo częstsze w rzeczywistości niż internetowe pokrzykiwania sensacjonalistów w rodzaju Konfederosji i prorosyjskiej frakcji lewicy pozaparlamentarnej

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2022-03-09 10:36:36, suma postów tego autora: 1700

Polska nie powinna brać bezpośredniego udziału w wojnie!

"Premier Morawiecki o przekazaniu MIG-ów Ukrainie: decyzja w rękach Amerykanów – Polska nie jest stroną tej wojny i NATO również. Tak poważna decyzja musi być jednomyślną i jednoznacznie podjętą przez cały Pakt Północnoatlantycki. Decyzja leży w rękach Amerykanów – powiedział premier pytany o sprawę przekazania myśliwców MIG Ukrainie.

Rzecznik Pentagonu John Kirby, odnosząc się wczoraj do polskiej oferty przekazania myśliwców, stwierdził, że "oddanie polskich MiG-ów do dyspozycji USA i ich start z bazy USA-NATO w Ramstein budzi poważne obawy dla całego Sojuszu Atlantyckiego". Jak dodał, nie widzi dla takiej propozycji rzeczowego uzasadnienia."

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/morawiecki-o-przekazaniu-mig-ow-ukrainie-decyzja-w-rekach-amerykanow/ehtkjp3,79cfc278

autor: wloczykijas, data nadania: 2022-03-09 12:22:38, suma postów tego autora: 852

Trochę sobie z Pana zażartowałem, panie Rysz...

... a trochę nie.
Najwyraźniej nie zrozumiał Pan ale to nic,nie ma się czym przejmować.
Jak skończy się tą wojna z pewnością wróci Pan do formy.
Co się zaś tyczy tego Dawida i Goliata, to jak wiemy Dawid nie potrzebował pomocy, sam sobie świetnie poradził podstępem, czyli ówczesną rakietą - kamieniem, prosto z Ameryki.

autor: tarak, data nadania: 2022-03-09 17:37:26, suma postów tego autora: 3210

Miły Panie :) abangel666Naprawdę budujący jest fakt, że jednak wyjaśniłeś. - Ale, piszesz tak :"Od siebie dodam, że jest o czym pisać. Ale akurat o tym, nikt nie pisze... bo wszyscy zajęci są powtarzaniem tego samego". - - - - Skoro nikt nie pisze o czym trzeba, to napisz że wreszcie Ty sam !

No tak... , ale Ty przecież nie mgesz, wszak oświadczasz buńczucznie:"... (dla jasności, nie piszę tutaj nic na temat konfliktu, bo nie dołączam się do stada bezrefleksyjnych telewidzów) --- Wiesz jak to się nazywa ?

A S E K U R A C J A.

Nie, nie mam Ci za złe:). Martwi mnie jedynie to, że lekceważąco i krytycznie odnosisz się do człowieka, który pod własnym nazwiskiem, publicznie się wypowiada.- Jakkolwiek ! ! ! -- A Ty w zaciszu fotela, incognito, pozwalasz sobie na ... a co Ty byś powiedział na jego miejscu w blasku fleszów, mając świadomość, że usłyszą to wszyscy i Twoja żona,ojciec, matka i syn. - NO CO ?

autor: Jot, data nadania: 2022-03-09 23:12:28, suma postów tego autora: 102

Polska powinna dbać o swoje interesy

Jako Polak, jako lewicowiec mimo że daleko mi do poglądów p. Orbana to w tym wypadku ostrożność jego działań i wypowiedzi jest godna podziwu. Interes swojego kraju na pierwszym miejscu

autor: polak17, data nadania: 2022-03-10 00:32:33, suma postów tego autora: 1295

Jot

1. Bardzo słuszna uwaga - tzn. ta odnośnie Zandberga, że on swoje spostrzeżenia wypowiada publicznie i bez wstydu; niestety znacząca część publiki, także tutaj na forum, daleka jest od tego, żeby podpisywać się nazwiskiem

2. W sprawie moderacji - może nie byłaby potrzebna, gdyby więcej osób pod nazwiskami się prezentowało; a w sytuacji animowości i braku moderacji obawiamy się jako Redakcja zalewu typowo prawicowej propagandy i trolli, którzy zapewne od razu zaczęliby "udowadniać", że są najprawdziwszą z prawdziwszych lewic. Jak wiadomo Internet jest zdominowany przez prawicowych troglodytów i boty

3. Tak czy owak, jestem za liberalizacją swobody wypowiedzi na forum. Musi to być jednak omówione na poziomie Redakcji. Przede wszystkim potrzebny jest zaś dobry algorytm wyłapujący komentarze niezgodne z regulaminem

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2022-03-10 11:21:02, suma postów tego autora: 1700

Tomasz_rysz

Problem moderacji na tym forum jest odwieczny i bierze się nie z tego kto tam występuje anonimowo czy nie tylko z tego że moderacja potrafi trwać parę dni więc możliwość dyskusji zależy wyłącznie od tego czy PT redaktorzy mają akurat siłę czy chęć zająć się jakimś tematem czy nie bardzo.

autor: west, data nadania: 2022-03-10 11:49:53, suma postów tego autora: 6706

west

Od miesiąca Redakcja może bardzo szybko reagować i jak widać komentarze pojawiają się często kilkanaście minut po czyjejś wypowiedzi. Widoczne jest to teraz, gdy komentujący wrócili ...

Owszem, czasem komentarze pojawiają się również po kilku godzinach, albo następnego dnia, ale można śmiało założyć, że członkowie Redakcji:
- nie muszą być przyklejeni do Internetu cały dzień, godzina po godzinie
- muszą pracować, jeść i spać, ewentualnie uczyć się, pobyć z rodziną i przyjaciółmi itp. kwestie

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2022-03-10 12:03:32, suma postów tego autora: 1700

Tomasz_rysz: i chwała wam za to, oby tak dalej

Czatu z portalu też nie ma co robić, ale ten czas moderacji od kilkudziesięciu minut do paru godzin w ciągu dnia wydaje mi się optymalny.

autor: west, data nadania: 2022-03-10 12:34:42, suma postów tego autora: 6706

Jot

do tomasz_rysz

ad1.-- Ok - a niech tam,- jaskółką być :) - mogę występować pod swoim nazwiskiem, tylko mnie uświadom nieborę jak mam to zrobić :))) - krok po kroku :).

ad2.-- Skąd ten strach przed obcymi ? - Przecież stali, lewicowi przecież komentatorzy dadzą sobie sami radę z trolami, czy innymi śmieciami.- będą mieli wyzwanie :) - A jeśli już nie, to moderatorzy w końcu zajrzą na portal i wykasują głupków.

ad3 --- to sprokurujcie ten algorytm do licha ! - A lepiej ruszcie te swoje 4 i sprawdzajcie co się tu pisze choćby 3 razy na dzień. ! !

Ponadto - no, niestety nie jest tak kolorowo jak piszesz do westa.- Moje komentarze pojawiają się następnego dnia, albo wcale.- Znaczy to tyle, że urosły Wam brody i brzuchy :) - Bo po co tu zaglądać i niby co sprawdzać, skoro i tak wiadomo co napiszą ci, którzy stale tu piszą :))))))))))

autor: Jot, data nadania: 2022-03-13 17:12:39, suma postów tego autora: 102

jot

ad1.-- Ok - a niech tam,- jaskółką być :) - mogę występować pod swoim nazwiskiem, tylko mnie uświadom nieborę jak mam to zrobić :))) - krok po kroku :).

Słuchaj, ja mam nazwę konta tomasz_rysz, jak widać nie trzeba podejmować kilku kroków, by mieć nazwę użytkownika w postaci imienia i nazwiska. Nie chodzi o to, że Ciebie zachęcam do zmiany loginu. Po prostu zachęcam ludzi, naszych czytelników, by wychodzili otwarcie jako komentatorzy, z imieniem i nazwiskiem lub podobnie.

ad2.-- Skąd ten strach przed obcymi ? - Przecież stali, lewicowi przecież komentatorzy dadzą sobie sami radę z trolami, czy innymi śmieciami.- będą mieli wyzwanie :) - A jeśli już nie, to moderatorzy w końcu zajrzą na portal i wykasują głupków.

Był taki czas, że zaglądali tu komentować tylko trolle, zresztą podobny problem miał niegdyś również strajk.eu

ad3 --- to sprokurujcie ten algorytm do licha ! - A lepiej ruszcie te swoje 4 i sprawdzajcie co się tu pisze choćby 3 razy na dzień. ! !
Bez nerwów, bo często teraz sprawdzamy. Zrozum, że tego typu ton i tekst "ruszcie swoje 4 litery" rozsierdza niektórych adminów. Nie dziw się więc, jeśli komentarz nie jest opublikowany. To nie jest kwestia treści merytorycznej, ale przede wszystkim formy. Szanuj adminów, oni będą szanować Ciebie

" Moje komentarze pojawiają się następnego dnia, albo wcale.- Znaczy to tyle, że urosły Wam brody i brzuchy :) - Bo po co tu zaglądać i niby co sprawdzać, skoro i tak wiadomo co napiszą ci, którzy stale tu piszą :))))))))))"

Cieszę się, że tu piszesz jako jedna z tych nowych osób. Jako moderator i komentator w jednym doceniam to. Prośba byś polemizowała z tymi, którzy piszą komentarze lub przedstawiała własne zdanie. A więc głowa do góry i nie narzekaj ;-)

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2022-03-13 20:18:24, suma postów tego autora: 1700

Panie tatarak

Na ubitej ziemi powinni spotkać się LiliPutin i mer Kijowa Kliczko. Kremlowskiego kurdupla zeskrobywaliby ze ściany.

Ps. Ruscy stracili już 2 generałów, ciekawe czy przed włożeniem ich truchła do przenośnego krematorium, które jest częścią wyposażenia putlerowców, generałom odpięto medale i ordery, wie ktoś?

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2022-03-15 09:08:29, suma postów tego autora: 6188

Straty ukraińskiego lotnictwa

są potworne, zdziesiątkowano cały korpus lotniczy w tym zginął najlepszy lotnik Ukrainy, sami Ukraińcy to podają. Chyba nikt o zdrowych zmysłach nie wieży że rosyjskie wojska ponoszą straty a ukraińskie zwyciężają dokonując planowych odwrotów Co do prasy i "elity ukraińskiej" to sami ludzie piszą że ci którzy doili kraj teraz pierwsi dają drapaka na Cypr,do Izraela, Dubaju, o nadużywaniu kokainy i niezrównoważeniu psychicznym jednego z polityków o uszkodzeniach mózgu innego. Zamiana miast w "festung" tylko przedłuża tragedię zwykłych ludzi. Dla oligarchów takich jak Kołomojski (który finansował wybór Zełenskiego) czy Achmetow to walka o ich majątki, postawili wszystko na zachód. Ukraińska kasta polityczno-biznesowo-kryminalna podzielona na różne kliki okradała zwykłych ludzi na potęgę. Dziś to ci ludzie najbardziej cierpią. Czy rozdawanie broni cywilom nie zwiększa tylko chaosu, a pomysł z wypuszczeniem przestępców z doświadczeniem w tzw. ATO jest czystym aktem desperacji i pogłębia tylko tragedię.

autor: czerwony93, data nadania: 2022-03-15 15:17:54, suma postów tego autora: 2692

walka

karateka kontra komik ?

autor: czerwony93, data nadania: 2022-03-15 15:47:24, suma postów tego autora: 2692

do tomasz_rysz

ad1. No ! - Taka głupia to ja już nie jestem :) - Chodziło mi o to, żeby zmieniając login zachować ilość postów Jot, bo takiej możliwości nie znalazłam. - Ale, nie sprecyzowałam tego, więc... nie zmienię niczego - Podpiszę się na końcu postu.

ad2 i 3 - Racja, nieładnie potraktowałam moderatorów - WYBACZCIE. --- Nie kręci mnie wojna. - Raczej radość życia. A przecież jedno i drugie dzieje się ZAWSZE JEDNOCZEŚNIE. - Cały świat więc nie może zapaść w rozpacz i smutek bo gdzieś indziej w tym czasie dzieje się szczęście. - Ja chciałabym wlać w WAS trochę tej radości mimo wszystko. - Owszem, jakieś zdanie mam i pewnikiem je czasem wypowiem. - Jednak przede wszystkim chcę Was bawić.

Czy jestem trollem ? - Czy nadal chcesz żebym tu pisała ? Jeśli nie - powiedz to. Zniknę i nie będę więcej zakłócała powagi tego portalu:)

autor: Jot, data nadania: 2022-03-15 15:55:31, suma postów tego autora: 102

No !Uderz w Lewicę.pl a Sumienie Narodu się odezwie . - Może tylko wygramol się z tego tataraku i zwracając się do taraka pomiń to kolokwialne ta:)

autor: Jot, data nadania: 2022-03-15 15:58:10, suma postów tego autora: 102

kryzys kubański 1962

rozpoczął się od instalacji przez USA rakiet thor na terenie Turcji, ZSRR postanowił zainstalować rakiety na Kubie, deeskalacja spowodowała wycofanie rakiet z Turcji w zamian ZSRR nie instalowała na Kubie rakiet R-12

autor: guevarysta, data nadania: 2022-03-16 11:03:46, suma postów tego autora: 770

jot

Uwaga 1: fajnie, że jesteś wesoła, i bardzo dobrze, że próbujesz zmniejszyć sztywność dyskutantów, ale powinnaś zwracać uwagę na temat. Temat zaś jest wojenny, więc w nim trzeba więcej powagi niż radości
Uwaga 2: na portalu jest wiele artykułów i myślę, że z twoją radością życia można również tam zaznaczać swoje zdanie
Uwaga 3: pilnuj, żeby w komentarzach nie było dużo spacji, przerw, dziwnych znaków - z powodów estetycznych ciężko jest to moderatorom zaakceptować

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2022-03-16 11:57:14, suma postów tego autora: 1700

@tomasz-rysz

Pisze Pan:

"Był taki czas, że zaglądali tu komentować tylko trolle, zresztą podobny problem miał niegdyś również strajk.eu"

Najwyraźniej ja byłem jednym z tych trolli na strajk.eu, bo w którymś momencie moje komentarze tam zaczęły być blokowane.

Cóż, moje wpisy najczęściej nie zgadzały się z linią Redakcji, to prawda. Pisałem jednak podobnie jak tu, tyle że może częściej.

Czy naprawdę uważa mnie Pan za trolla?

autor: Lej, data nadania: 2022-03-16 12:09:13, suma postów tego autora: 319

Lej

Dzień dobry:

"Najwyraźniej ja byłem jednym z tych trolli na strajk.eu, bo w którymś momencie moje komentarze tam zaczęły być blokowane."

Czy ja jestem moderatorem na strajk.eu, żeby oceniać, co Pan tam pisał ?
Nie mam za bardzo pojęcia, ze strajku raczej przypominam sobie niejakiego "skorpiona" jako przykład trollingu, a tutaj mieliśmy też po kilka takich osób.

"Cóż, moje wpisy najczęściej nie zgadzały się z linią Redakcji, to prawda. Pisałem jednak podobnie jak tu, tyle że może częściej."

Nie mam pojęcia, proszę pisać do redakcji Strajk.eu ;-)

"Czy naprawdę uważa mnie Pan za trolla?"
Nie, nie uważam. Z tego co pamiętam, gdy był Pan częstym komentatorem, to dużo sensownych rzeczy Pan napisał (chyba że moja pamięć jest teraz zawodna ;-) )

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2022-03-16 14:18:37, suma postów tego autora: 1700

Jot - z tatarakiem mamy taką starą tradycję,

jeszcze z początków lotnictwa.

Liczba ubitych ruSSkich generałów wynosi już 4. Ostatni raz stracili tylu w 1942 r.
Ta wojna bezlitośnie zdemaskowała fakenews o potędze putinowskiej armii.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2022-03-16 14:45:38, suma postów tego autora: 6188

O sytuacji

w jakiej znajduje się reżim Zelenskiego świadczy że nawet dirlewangerowców z batalionu Tornado wyciągnął z więzień, ta banda sadystów, gwałcicieli i morderców w Donbassie zostawiła krwawy znak. Wyciąganie przestępców kryminalnych i dawanie im broni jest zbrodnią przeciw ludności cywilnej tym razem Kijowa. Chociaż wiadomo że dla tych z karnego, policyjnego batalionu pacyfikacyjnego "Tornado" to walka o życie zwarzywszy jakie okrucieństwa popełnili, chociaz z drugiej strony w 2014 czy 2015 byli zdolni tylko do mordowania a do walki się nie kwapili.

autor: czerwony93, data nadania: 2022-03-16 21:05:56, suma postów tego autora: 2692

"...mamy taką tradycję." - pisze Sumiasty

No tak, kilka lat temu bawiliśmy się w taki sposób ale to nie Sumiasty wygrał, tylko pani Jadzia, która wymyśliła Pantaraka.To była pani Hyjdla, która koniecznie chciała mnie skarcić za poparcie stanu wojennego.Nic z tego nie wyszło bo jest mi całkiem obojętne kto jak przekręca mojego nicka.
Szkoda że Hyjdla już nie pisze, bo miała wyobraźnię daleko większą niż pan Sumienie N. Pomimo naszych sporów polubiłem ją, ale po śmierci męża straciła serce do zabawy .
A pan Sumiasty Narodowiec to jedynie namiastka Hyjdli.
Ale nich się dalej bawi jako lekko przerośnięty starszak.

autor: tarak, data nadania: 2022-03-17 01:12:26, suma postów tego autora: 3210

Sumienie Narodu,

Ojej, Ty jesteś taki zorientowany, a ja nawet nie wiem ile stracili czołgów.

Jadwiga Marszałek.

autor: Jot, data nadania: 2022-03-17 06:40:28, suma postów tego autora: 102

tomasz_rysz Cyba wreszcie rozumiem.


Nie powinnam używać lekceważącej formy wytykając opieszałość moderatorom i już mogę sobie pisać.

Nie powinnam narzekać, bo to mogłoby zirytować moderatorów i już mogę sobie pisać.

Nie powinnam okazywać radości, chociaż ją czuję - raczej udawać powagę a nawet smutek bo jest wojna i już mogę sobie pisać.

Chociaż wynika z tego, że skoro wciąż trwa jakaś wojna to wciąż powinnam być poważna. A to znaczy tyle, że całe moje życie nie powinno w sobie zawierać radości a nie tylko moje wypowiedzi. - Oczywiście po to , żeby nie dotknąć moderatorów i już mogę sobie pisać.

Nie powinnam używać dziwnych znaków - tyle, że ja sprawdziłam na klawiaturze i tam na żadnym znaku nie ma znaku, że on jest dziwny. Ale wszystko tak popycha naprzód, że ja nie nadążam więc może czegoś jeszcze nie wiem. Ale jak tylko się dowiem to przestanę używać tych dziwnych, obiecuję.

I zwyczajnie - Zamiast enter wcisnęłam spację i stąd ta przerwa w którymś moim poście. - A czy moderator nie jest władny taką przerwę zmniejszyć ? Bo jeśli nie jest, to faktycznie miał poważną zagwozdkę jak puścić takie nieestetyczne coś:))) - Jednak puścił, dobry człowiek. Ale jeśli mógł sam usunąć tę dziurę i tego nie zrobił, to ?... No tak - Jot, nie drażnij lwa !

Jadwiga Marszałek.

autor: Jot, data nadania: 2022-03-17 08:27:57, suma postów tego autora: 102

Jot

Dobra, proszę wybaczyć za bezpośredniość, ale wobec tego będę się zwracał Jadziu ...
Jeśli jesteś wesoła, to chyba Ci to nie przeszkadza i możesz mi bezpośrednio też po imieniu pisać, naturalnie ...

"Nie powinnam używać lekceważącej formy wytykając opieszałość moderatorom i już mogę sobie pisać"
Mniej więcej, tak. Chyba że mnie zarzucisz. Ja się o to nie obrażę, ale nie wiem, co zrobią pozostali moderatorzy ;-)

"Nie powinnam narzekać, bo to mogłoby zirytować moderatorów i już mogę sobie pisać."
Możesz narzekać, ale ha ha, nie mogę, nie odpowiadam za brak poczucia humoru co niektórych ;-)

"Nie powinnam okazywać radości, chociaż ją czuję - raczej udawać powagę a nawet smutek bo jest wojna i już mogę sobie pisać."
Tym razem przesadziłaś ;-) tak fajnie to napisałaś, że rzeczywiście pośmiać się wypada

"I zwyczajnie - Zamiast enter wcisnęłam spację i stąd ta przerwa w którymś moim poście."
Tak, to właśnie ten dziwny znak, choć ja ostatecznie to dziwnie ująłem

"A czy moderator nie jest władny taką przerwę zmniejszyć ?"
Jak zauważyłem tą wielką spację, to miałem okropną ochotę ją zmniejszyć ;-) => ale niestety nie mam takich uprawnień

"Jednak puścił, dobry człowiek"
Nie pamiętam, czy ktoś to puścił. Tak paliło w oczy ;-)

"Ale jeśli mógł sam usunąć tę dziurę i tego nie zrobił, to ?"
Być może ktoś ma takie uprawnienia, ale nie ja

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2022-03-17 16:53:49, suma postów tego autora: 1700

Jot, nie musisz się przedstawiać, przecież się znamy

W starych dobrych czasach, dokładnie 20 lat temu, gadaliśmy kilka razy przez telefon :-)

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2022-03-17 19:27:03, suma postów tego autora: 6188

tarak

W rzeczy samej - Hyjdla była barwną postacią na tym portalu, co było nieuniknione już przez samo Jej imię:)
A w Sumieniu Narodu nie dostrzegam niczyjej namiastki.- Przeciwnie, jest tylko sobą - a taki kamień jest cenny bo rzadko spotykany.

Jadwiga Marszałek.

autor: Jot, data nadania: 2022-03-17 21:14:28, suma postów tego autora: 102

Pani Jot

Też się zastanawiam nad tym zbiegiem okoliczności ale tamto nazwisko brzmiało inaczej.
Poczytamy , zobaczymy.

autor: tarak, data nadania: 2022-03-17 22:16:55, suma postów tego autora: 3210

tomasz_rysz

Wybaczam i pozwalam :). Oczywiście, możesz się do mnie zwracać jak Ci wygodnie, zarówno Ty jak i wszyscy inni. Grunt, żebym to odgadła :) - Dziś już mi to powiewa, ale kiedyś nie znosiłam zdrobnień i było tak: Oglądałam film "Noce i dnie" Barańskiego, którego żona skądinąd Jadwiga grała tam główną rolę. W pewnym momencie szukając syna zawołała: Tomaszkuuu! - To jej zawołanie było dla mnie tak silnie odrażające, że prześladowało moje uszy przez wiele lat. Aż psotne życie załatwiło mi rewanż. - Był upał, parter, otwarte okna a mój adorator Tomasz woła na całe gardło: Jadwisiuuu! - Nie jesteś w stanie sobie wyobrazić co wtedy poczułam. - Cała sparaliżowana wystawiłam za okno kartkę z dużym napisem: NIE MA MNIE W DOMU.

Jadwiga Marszałek.

autor: Jot, data nadania: 2022-03-17 22:27:37, suma postów tego autora: 102

Sumienie Narodu,

Oczywiście, jakże mogłabym zapomnieć:) Oj działo się, tętniło tu życie na wesoło z zębem na przedzie :) - Jednak zobowiązałam się wobec redakcji, że moje posty nie będą anonimowe. A ponieważ chciałam zachować swój nick, pozostało mi podpisywanie się. - Nie znalazłam innego wyjścia.

Jadwiga Marszałek.

autor: Jot, data nadania: 2022-03-17 22:41:47, suma postów tego autora: 102

tarak,

Oczywiście, że nazwisko Hyjdli brzmiało inaczej, bo była inna osobą. Przez kilka lat Ona, Albisia i ja byłyśmy bodaj jedynymi kobietami piszącymi tutaj. Czasem wpadała jeszcze Kasia Szumlewicz.
Pozdrawiam Cię z Wrocławia.

Jadwiga Marszałek.

autor: Jot, data nadania: 2022-03-17 23:24:20, suma postów tego autora: 102

Jeszcze tarak.

Zapomniałam dodać, że Kasia Szumlewicz jest tu redaktorem. Zapamiętałam Ją jako osobę konkretną, ciepłą i taktowną - nie tak jak ja:( I w ogóle onegdaj więcej redaktorów udzielało się na forum. Cisza, Kobrzak...A teraz tylko Tomek Rysz szychtuje za całość:)
A bywało ostro. - Pamiętam kiedy napisałam, że papież również robi kupkę (zdrobnienie dla złagodzenia uderzenia:)--- Co to się działo, co się działo ! - Forumowiczów pół aż z gniewu się skręcało :) - Im widać wychodziło, że on nie robi.- A, jaką satysfakcję dawało lecieć po ich odciskach :) - Przypuszczam zatem, że to między innymi o mnie wspomniał Tomasz Rysz pisząc o niegdysiejszych trollach:)
Zatem uspokoję Go. - Zęby mi wypadli, oczy - słów szkoda a osobista uroda....tu wpisz słowo domyślne. - Jednak nie radzę nadeptywać na mój odcisk bo - "choć łeb nam ciąży, ciąży jak ołów to żadna siła nas nie pogrąży - orłów, sokołów".

Jadwiga Marszałek.

autor: Jot, data nadania: 2022-03-18 00:47:07, suma postów tego autora: 102

abangel666

Boję się teraz o Ciebie. Bo może pisałeś te komentarze na zasadzie - tak sobie pie...le palcami po stole i faktycznie nie masz nic do powiedzenia od siebie. Jeśli tak, to zapewne czujesz się tak zawstydzony, że już tu się nie pojawisz i to mnie bardzo martwi.- Nie chciałabym żebyś przeze mnie stąd zniknął.Może jestem zbyt obcesowa - muszę to wybadać, bo jeszcze tego nie wiem. - Ja też czasem lecę w kulki, naprawdę nie jesteś w tym wyjątkiem:) Czego się boisz ? - Wiesz, człowiek całe życie przeżył w ciągłym lęku co pomyślą o nim inni. I u kresu życia odkrył, że inni nigdy nie myśleli o nim:) - Przeżył więc piekło na Ziemi, które stworzył sobie sam :) - Proszę nie rób sobie tego, ani mnie. Wróć ! Daj znać przynajmniej, że mi odpuszczasz tym swoim uśmieszkiem:)

Jadwiga Marszałek.

autor: Jot, data nadania: 2022-03-18 04:25:58, suma postów tego autora: 102

@ Jot

Niestety, Kasia Szumlewicz już nie jest redaktorką Lewica.pl :(

To aktualny (?) skład:
http://www.lewica.pl/?s=redakcja

autor: V.C., data nadania: 2022-03-18 11:19:02, suma postów tego autora: 1122

Współczuję Kijowianom

pewnie wszyscy śledzicie konflikt od 2014/15 roku i słyszeliście o potwornych zbrodniach batalionu Tornado , jak można ich było wypuścić z więzień , ci "ludzie" do walki się nie nadają, za to można ich do dirlewangerowców porównać, miejmy nadzieję że do Polski nie trafią.

autor: czerwony93, data nadania: 2022-03-18 12:24:24, suma postów tego autora: 2692

jot

Nie mam pojęcia, jakie tam miałaś x lat temu pseudonimy ;-) Trolli było tutaj najwięcej zdaje się gdzieś koło 2015 roku. Co charakterystyczne, zwłaszcza gdy trzeba było pompować wynik w sondach na rzecz towarzystwa cookies, pis& corvin.

Od razu dementuję, bo widzę, że jest jakiś konkurs i pytania o to, kto jest trollem, że w tej chwili nie dotyczy to nikogo z obecnie komentujących.

Tak więc Jadziu (Jadwigo) niniejszym oświadczam, że ja Cię na listę trolli nie wpisuję ;-)

Przypominam jednak, że nie jestem jedynym moderatorem. Dobrego dnia !

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2022-03-18 14:32:03, suma postów tego autora: 1700

czerwony93

Na własowców Putlera trzeba wysłać ostrych zawodników, aby szanse były równe.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2022-03-18 16:01:04, suma postów tego autora: 6188

...

Nikt nie powinien nawoływać do eskalacji działań zbrojnych po którejkolwiek ze stron konfliktu rosyjsko-ukraińskiego.
A sama Polska stoi teraz przed problemem coraz liczniejszego napływu uchodźców z Ukrainy ogarniętej wojną. Część z nich jedzie dalej np. do Niemiec, ale większość zostaje przynajmniej na razie w Polsce. Powinna nastąpić uzgodniona na forum międzynarodowym i planowa relokacja uchodźców pomiędzy wszystkie kraje UE i spoza UE (także USA), które posyłają tam broń, proporcjonalnie do liczby ludności i możliwości tych państw. Sama, niezbyt przecież zamożna,Polska sobie z tym - socjalnie i gospodarczo - na dłuższą metę nie poradzi. Mówią już o tym nawet przedstawiciele ONZ. Mołdawia już zwróciła się o pomoc w zakresie relokacji przybywających na jej terytorium uchodźców do instytucji UE. Poza tym powinien być w pomocy udzielanej uchodźcom znacznie większy udział instytucji państwowych i międzynarodowych (włącznie z dofinansowaniami np. z UE), bo "pospolite ruszenie" obywateli/tzw.ludzi dobrych serc i organizacji charytatywnych nie wystarczy. Z perspektywy zarządzania państwem, trzeba już zacząć intensywnie myśleć (i działać) o tym co będzie za miesiąc, dwa i trzy oraz za kilka, kilkanaście itd. lat. Problemy same nie znikną, a mogą narastać. Polityka imigrancko-uchodźcza powinna być długofalowa to racjonalna.

autor: wloczykijas, data nadania: 2022-03-18 16:55:36, suma postów tego autora: 852

Co straszne

ci dirlewangerowcy z Tornada już w 2014/2015 pokazali że do walki się nie nadają za to terroryzować, mordować i grabić cywilną ludność potrafili. Miejmy nadzieję że do Polski jako uchodźcy nie trafią.


Materiał opozycyjnego ukraińskiego dziennikarza, polityka, libertarianina nazywa się Анатолий Шарий
tu opowiada min. o tym jak terroborona rozstrzelała rodzinę jadącą samochodem i wykosiła członków nacgwardii

Анатолий Шарий
https://www.youtube.com/watch?v=JvMBIFwB75M

autor: czerwony93, data nadania: 2022-03-18 23:23:35, suma postów tego autora: 2692

moim zdaniem

Ukraińcy powinni być osiedlani w województwie podkarpackim, lubelskim, małopolskim i dolnośląskim, nic tak nie umocni przyjaźni polsko0ukraińskiej jak kilka milionów Ukraińców w Polsce południowo/południowo-wschodniej, zapewni to na przyszłość róznorodność.


ukraińscy działacze opozycyjni-dziennikarze opowiadają o sytuacji na Ukrainie

https://www.youtube.com/watch?v=sr6Q67GtBA4&list=LL&index=52&t=33s
Aleksandr Semchenko
https://www.youtube.com/watch?v=7R53E_RAW8g&t=4s

autor: czerwony93, data nadania: 2022-03-18 23:35:15, suma postów tego autora: 2692

Dziękuję V.C.:)))

Nie rozumiem Was. - Redaktor napisał, że moderacja może zniknąć jeśli komentatorzy zaczną występować pod swoim nazwiskiem. - Zaś komentatorom nie podoba się moderacja, ale nie chcą ujawniać swoich nazwisk. Dlaczego ?

Czy boją się, że jak nazwą mnie starą krową to ich znajdę, podjadę pod ich dom powybijać szyby ? Porwę dziecko ? Zgwałcę żonę ?

Tego się boisz ? - polak17 ; guevarysta ; czerwony93 ; Adrem63 ; abangel666 ; tarak ; : wercus - o przepraszam dziewico ; wloczykijas
; west ; Sumienie Narodu ; Lej ? ? ? -
Bo jeśli nie aż takich konsekwencji, to jakich ? - Obawiasz się, że ktoś przypadkiem tu wdepnie i Cię rozpozna i Cię jakoś oceni ? - Czy to powoduje Twój strach ? - - - Ten akurat rozproszę - mało kto wie o istnieniu w ogóle takiego portalu, a jeszcze mniej z nich tu zagląda. - Mało kto też zna Twoje nazwisko - no chyba, że faktycznie jesteś osobą publiczną, ogólnie znaną - Co jest mało prawdopodobne.
- Boisz się tego, że wpadnie tu przypadkiem ktoś, kto Cię rozpozna i krzyknie o ! Znam go ! - To ten Kowalski, ale głupotę napisał !. A Ty wówczas zapadłbyś pod ziemię i umarł - najchętniej:)

Jest bardzo nikłe prawdopodobieństwo że coś takiego się zdarzy więc pozostaje naga prawda, że wstydzisz się tego co sam myślisz, czujesz i tu wypisujesz. - Wstydzisz się siebie samego. - Nie cenisz siebie, nie szanujesz. I to mnie jakoś uwiera i zastanawia --- Dlaczego ? - Ufam, że któryś z w/wymienionych odpowie.

Jadwiga Marszałek.

autor: Jot, data nadania: 2022-03-19 22:09:21, suma postów tego autora: 102

Nie jesteś samotny

Margaret, była premier WB powiedziała kiedyś, że 95% tego czego się obawiamy nigdy się nie wydarza. - Mądra kobitka. Albowiem boimy się tego co sobie wyobrażamy, że się może wydarzyć - Nieprawdaż ? - Zatem każdy kto boi się swojej imaginacji jest klinicznym idiotą. Bo jakże można się bać czegoś co nie istnieje ? - To takie śmieszne, niewiarygodne ! - Człowiek wymyśla sobie sam potwora, którego potem się boi :))) - Ale, nie bój się przyznać, że tak jest też z Tobą, bo tak jest z niemal każdym :))) - Nie jesteś samotny w tej durnocie.- Więc najpierw choćby przyznaj się przed sobą samym i wybacz to sobie.- Bo dopiero wtedy nabierzesz mocy do przyznania się na zewnątrz.
Czego Ci szczerze życzę.

Jadwiga Marszałek.

autor: Jot, data nadania: 2022-03-19 22:46:15, suma postów tego autora: 102

To jest przyjęta konwencja i to niegłupia, pani Jot

Dam przykład:
Jeśli napiszę coś o obecnej wojnie , naświetlę przyczyny i uwarunkowania geopolityczne i pod tym się podpiszę a jakiś kmiot w odpowiedzi napisze, że jestem gruby bałwan i to będzie prawda, bo rzeczywiście jestem gruby, to szlag mnie trafi, że włożyłem tyle pracy żeby wysłuchiwać od jakiegoś idioty obelgi zamiast merytorycznej krytyki.
Ale jeśli wystąpię pod pseudonimem, to tylko pośmieję się z durnoty piszącego, bo nie może mnie ani obrazić ani tym bardziej zranić, bo nie jestem gruby i te zarzuty dotyczą kogoś innego.
A bliscy i znajomi i tak wiedzą co piszę, bo przed nimi nie zasłaniam się nickiem.
Dziwię się trochę, że ma Pani z tym jakiś problem.

autor: tarak, data nadania: 2022-03-20 00:09:39, suma postów tego autora: 3210

@wloczykijas

" Powinna nastąpić uzgodniona na forum międzynarodowym i planowa relokacja uchodźców pomiędzy wszystkie kraje UE"

To byłoby bardzo zabawne, gdyby Polska domagała się takiej relokacji. Podczas kryzysu migracyjnego 2015 była przecież krajem najbardziej wzdragającym się przed relokacją mającą odciążyć Włochy i Grecję.

autor: Lej, data nadania: 2022-03-20 07:39:41, suma postów tego autora: 319

@Jot

Używam nicka, bo taki jest internetowy obyczaj od bardzo dawna, praktycznie od początku internetowych dyskusji na forach. Nie rozumiem, po jakie licho chciałaby Pani go zmieniać.

Podpisywanie postów własnym nazwiskiem nie jest wcale lepsze, wszak każdy może sobie wpisać dowolne, jakie mu wpadnie do głowy. Dopóki nie trzeba się wylegitymować dowodem osobistym, paszportem czy urzędowo potwierdzonym profilem, dopóty takie nazwisko nie różni się od nicka.

Ponadto przypomnę, że w internecie należy dbać o prywatność, ponieważ są tutaj ogromne możliwości nadużyć w przypadku przejęcia czyjejś tożsamości. Ktoś podpisujący się takim samym jak Pani nazwiskiem może na przykład publikować treści sprzeczne z prawem, narażając Panią na konieczność udowadniania swojej niewinności, lub po prostu zszargać Pani opinię. Proszę o tym pomyśleć.

autor: Lej, data nadania: 2022-03-20 08:11:05, suma postów tego autora: 319

...

@Lej

"@wloczykijas
" Powinna nastąpić uzgodniona na forum międzynarodowym i planowa relokacja uchodźców pomiędzy wszystkie kraje UE"

To byłoby bardzo zabawne, gdyby Polska domagała się takiej relokacji. Podczas kryzysu migracyjnego 2015 była przecież krajem najbardziej wzdragającym się przed relokacją mającą odciążyć Włochy i Grecję"

Obecne uchodźcstwo z ogarniętej wojną (jak na razie przynajmniej w części centralno-wschodniej) Ukrainą jest znacznie większe niż w 2015 r. Jeśli ta wojna prędko się nie zakończy, eksperci ds. uchodźstwa i migracji przewidują największą katastrofę humanitarną od czasów II wojny światowej. Jeden kraj (czy ew. dwa/trzy/cztery niezbyt zamożne i peryferyjne kraje) sobie z tym na pewno nie poradzą. Część z uchodźców z własnej inicjatywy udaje się do Niemiec, gdzie - mimo większych zasobów i lepszej infrastruktury - też jest z tym problem. Oczywistym jest, że to wymaga porozumienia i rozwiązań międzynarodowych.

autor: wloczykijas, data nadania: 2022-03-20 11:14:58, suma postów tego autora: 852

tarak ; Lej

Po prostu, podpisując się swoim nazwiskiem odczuwałam mgliście, że to jakieś infantylne, nadgorliwe i nie wiedziałam skąd to odczucie się bierze. - I teraz Wy obaj pomogliście mi je zdiagnozować :)

Macie wiele racji. - Bardzo Wam dziękuję i już się nie podpisuję:).

autor: Jot, data nadania: 2022-03-20 11:43:19, suma postów tego autora: 102

@wloczykijas

Z polskiej perspektywy na pewno, bo fala migracyjna zapoczątkowana w 2015 r. Polskę ominęła. Pamiętać jednak należy, że ci, którzy docierali wówczas do Europy, to był wierzchołek góry lodowej, to byli ci, których było stać. Większość uchodźców została w ościennych krajach np w Turcji.


Do samych Niemiec dotarło wówczas około 1,5 mln ludzi.
We Włoszech i Grecji działy się dantejskie sceny a w Turcji i innych krajach regionu było jeszcze gorzej.
Dziś to Polska jest krajem ościennym....

Problemem w Niemczech jest to, że tamta fala wyczerpała możliwości zakwaterowania. Gminy zostały zmuszone do przeglądu stanu lokali socjalnych i wypowiadania umów mieszkańcom, którzy prawo do tych lokali utracili. Było to wbrew wieloletnim zwyczajom (wcześniej starszym ludziom po prostu pozwalano spokojnie dożyć) i spowodowało wiele krzywd. Gminy wynajmują również lokale na rynku, pogarszając jeszcze sytuację miejscowych.

Powstało mnóstwo kontenerowych osiedli, z których sukcesywnie starano się przenosić do zwalnianych lub nowo wybudowanych mieszkań. Ten proces trwa, a ośrodki są w dalszym ciągu zapełnione.

Rozwiązanie, wydawałoby się oczywiste, czyli osiedlanie nowo przybyłych na terenach wyludniających się, okazało się trudne w realizacji: na tych terenach nie ma zbyt wielu miejsc pracy i perspektyw, co powoduje konflikty z miejscową ludnością. Właśnie na tym podłożu rozkwitła AfD, której wszystkie systemowe siły polityczne tutaj tak się boją.

Wysłanie tam jeszcze kilkuset tysięcy Ukraińców to igranie z ogniem.

W samym Monachium przybywających z Ukrainy otaczają opieką ludzie z Caritasu, na Dworcu Głównym jest specjalny punkt informacyjny (przechodzę koło niego codziennie).
Na dworcu nadawane są komunikaty, a w metrze wiszą plansze w języku ukraińskim, z komunikacji miejskiej mogą korzystać bezpłatnie. Oferuje się im bezpłatną naukę języka, mają być specjalne lekcje dla ukraińskich dzieci, aby jak najszybciej mogły pójść do szkół czy przedszkoli.

A jednak piętą achillesową pozostają lokale. Ludzie dobrej woli nie przyjmą wszystkich, a mieszkań po prostu nie ma. Niedawno przedstawiciel ratusza wspominał nawet coś o miasteczku namiotowym.

Cóż, prawda jest taka, że Niemcy mają obecnie ograniczone możliwości przyjęcia dużej ilości uciekinierów. Ich chłonność szacowana była na około 200 tysięcy rocznie. Fala migracyjna rozpoczęta w 2015 skutecznie tę zdolność przyblokowała na mniej więcej dekadę.

autor: Lej, data nadania: 2022-03-21 18:17:50, suma postów tego autora: 319

Szanowna Redakcjo lewica.pl

Uświadomiono mi właśnie, że pisanie na portalach internetowych pod własnym nazwiskiem jest nie tylko niewskazane, ale niebezpieczne. Skoro jednak jest to warunkiem usunięcia moderacji, wydaje się być niewykonalne. Pozostaje zatem usunięcie innych jej przyczyn. A są to: strach przed trollami, prawicowcami i innym niechcianym czymś.

Zauważcie,że chodzi o strach - Wasz strach, bo komentatorzy go nie okazują. Przypuszczam, że ufają iż dadzą sobie radę z intruzami.

Czyż to nie lewica właśnie zawsze niosła na sztandarach - Wolność słowa; Godność człowieka itp.? Czyż teraz moderacja, czyli cenzura nie jest zaprzeczeniem tych haseł ?

Oddalamy się od siebie coraz bardziej. Bezpośredni kontakt zanika. Oddzielają nas domofony, automatyczne i nie tylko sekretarki itp.

west pisze, żeby nie robić tutaj czatu. A ja proszę o możliwość takiej właśnie wymiany zdań.

Może wyjściem byłoby przewietrzenie samej Redakcji. - Zaproszenie do niej kilku starszych, którzy już się nie boją, albo młodszych, którzy
nie boją się jeszcze ?

Nie zauważacie faktu, iż zaprzeczacie swoim ideom ? - Ze strachu a może z wygody ? -- Tak czy owak, to jednak nie fair.

Chyba, że jest to portal prywatny, a w takim razie sorki - Nie zauważyłam. - Jednak te bryle ....

autor: Jot, data nadania: 2022-03-21 23:32:42, suma postów tego autora: 102

@ Jot

Z pewnością nie jest to portal państwowy. Po co uderzasz w aż tak wysokie tony?

autor: V.C., data nadania: 2022-03-22 08:18:31, suma postów tego autora: 1122

Lej

Ok. A Polska to ma może lokalowo-socjalny "róg obfitości" i ieograniczone możliwości w tym zakresie? Są jeszcze inne kraje, także pośrednio zaangażowane w wojnę poprzez posyłanie tam broni. Tu chodzi także o samych uchodźcow - mogliby mieć lepsze warunki życia przy podziale pomiędzy różne kraje, w tym oczywiście Polskę. Polska powinna pomagać, ale jej możliwości też mogą się kiedyś wyczerpać.

autor: wloczykijas, data nadania: 2022-03-22 08:47:19, suma postów tego autora: 852

...

I uchodźcy/pracownicy z Ukrainy są w Polsce potrzebni, ale do pewnego progu. Jest też pewien próg liczebny, powyżej którego Polska może przestać sobie dawać radę z ich dalszym napływem.

autor: wloczykijas, data nadania: 2022-03-23 07:59:40, suma postów tego autora: 852

...

Swoją drogą, czy od czasu wypowiedzi Zandberga z lutego br. czy też artykułów Kochana, Ilkowskiego czy ostatnio Żiżka - nic istotnego, wartego odnotowania na Lewica.pl, nie wydarzyło się w ramach i wokół wojny w Ukrainie - na polskiejz ale też światowej scenie politycznej...?

autor: wloczykijas, data nadania: 2022-03-24 17:49:10, suma postów tego autora: 852

Panie włoczykijas

Tak jakoś na lewica.pl nie odnotowano ani wypowiedzi Naomi Klein, Noama Chomskyego, Warufakisa,Phyllis Bennis ani stanowiska Komunistycznej Partii Portugalii ani informacji o demo Komunistycznej Partii Grecji, ani info o stanowisku Światowej Rady Pokoju. Przypadek ? Przeoczenie ?

Swoją drogą uwadze redakcji umknęło też zawieszenie na czas nieokreślony działalności Postępowej Socjalistycznej Partii Ukrainy, Socjalistycznej Partii Ukrainy, Lewicowej Opozycji (uwazanej za frontową organizację podziemnej KPU i mniejszych ugrupowań komunistycznych), Związku Lewicy i kilku centrolewicowych i nie lewicowych ugrupowań.

autor: czerwony93, data nadania: 2022-03-25 09:36:11, suma postów tego autora: 2692

Panie wloczykijas

Towarzysze z irlandzkiej PBP

Podczas gdy socjaliści z całego serca sprzeciwiają się rosyjskiej inwazji na Ukrainę, nie ulegamy podwójnym standardom zachodnich przywódców.

Gdzie są sankcje nałożone na Izrael, który od ponad pięćdziesięciu lat okupuje terytorium Palestyny?

Dlaczego nie odizolowali Arabii Saudyjskiej, której inwazja na Jemen doprowadziła już do śmierci ponad ćwierć miliona cywilów?

I dlaczego nikt nie wskazuje na wielką hipokryzję USA, które okupowały Afganistan przez ponad dwadzieścia lat wbrew wyraźnym życzeniom większości jego mieszkańców?

Żadne z tych pytań nie jest zadawane przez media głównego nurtu, ponieważ pod przykrywką „obrony wartości liberalnych” większość z nich stała się rzecznikami NATO. Konsekwentnie nie wskazywali na rolę tej organizacji w podsycaniu napięć. Ilu ludzi, na przykład, zdaje sobie sprawę, że zeszłej wiosny NATO zorganizowało dwumiesięczne ćwiczenia „Defender Europe” z udziałem 28 000 amerykańskich i europejskich żołnierzy na granicach Rosji, wsparte ostentacyjnie agresywnymi operacjami marynarki wojennej USA i Wielkiej Brytanii na Morzu Czarnym.?

NATO zostało utworzone jako sojusz antykomunistyczny w 1947 roku. Jest to sojusz wojskowy, gotowy do eskalacji do wojny nuklearnej na pełną skalę, jeśli którykolwiek z jego członków zostanie zaatakowany

https://www.pbp.ie/no-to-war-oppose-putins-invasion-stop-natos-expansion/

autor: czerwony93, data nadania: 2022-03-25 09:45:01, suma postów tego autora: 2692

jot

"Pozostaje zatem usunięcie innych jej przyczyn. A są to: strach przed trollami, prawicowcami i innym niechcianym czymś.

Zauważcie,że chodzi o strach - Wasz strach, bo komentatorzy go nie okazują. Przypuszczam, że ufają iż dadzą sobie radę z intruzami."

Większość komentatorów nie da rady z prawicowymi intruzami, bo tak się na ogół składa, że deklarując się jako lewica, zgadza się z połową tez prawicowych krzykaczy.

Nam w redakcji chodzi o pewien pluralizm, ale nie o totalną dominację w komentarzach prawicy czy tej części lewicy, która stoi na przedpotopowych stanowiskach odnośnie postępu czy kwestii polityki wschodniej.

"Czyż to nie lewica właśnie zawsze niosła na sztandarach - Wolność słowa; Godność człowieka itp.? Czyż teraz moderacja, czyli cenzura nie jest zaprzeczeniem tych haseł ?"

Akurat wolność słowa to hasło liberalne, nie zaś lewicowe, ani już w zupełności prawicowe. Wolność słowa jest dozwolona na naszym portalu, o czym świadczy fakt, że mogą się tu wypowiadać zwolennicy zarówno opcji atlantyckiej, jak i prorosyjskiej. Natomiast najbardziej radykalne zapędy oraz obrażanie ludzi, komentatorów czy redakcji, jest tępione jako mowa nienawiści.

"Bezpośredni kontakt zanika. Oddzielają nas domofony, automatyczne i nie tylko sekretarki itp."

Wystarczy wyjść z domu i pogadać z kimkolwiek, kto nie spieszy się na ulicy ;-)

"West pisze, żeby nie robić tutaj czatu. A ja proszę o możliwość takiej właśnie wymiany zdań"

Jeśli masz fb to napisz to Waldka Chamali, Chrisa Kobrzaka, Lidii Kaliny - osób w redakcji jest sporo, więc kwestia chatu musi uzyskać pewne poparcie, co najmniej kilku osób, no ale ja mogę Kob. o taką opcję zapytać, mnie to nie przeszkadza, a on jest najbardziej "potrafiący" w przekształcaniu portalu.

"Może wyjściem byłoby przewietrzenie samej Redakcji. - Zaproszenie do niej kilku starszych, którzy już się nie boją, albo młodszych, którzy nie boją się jeszcze ?"

Może chcesz wejść kiedyś również do Redakcji ? Ale wpierw poprosilibyśmy Cię, żebyś wysłała jakiś tekst do publikacji lub zaproponowała newsy ?

"Nie zauważacie faktu, iż zaprzeczacie swoim ideom ? - Ze strachu a może z wygody ? -- Tak czy owak, to jednak nie fair."

Świat z pozycji redakcji jest bardziej złożony niż z pozycji komentatora ;-) Piszę to, bo istnieję w obydwu tych światach

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2022-03-25 10:56:03, suma postów tego autora: 1700

a to zabawne

krytkowanie NATO i USA jest przedpotopowe, naprawdę lewica.pl bardzo się zmieniła, czy to wynik zmian w redakcji.

autor: polak17, data nadania: 2022-03-25 12:23:37, suma postów tego autora: 1295

Szósty własowski generał zabity na Ukrainie

Okupant płaci wysoką cenę za swe imperialistyczne zachcianki.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2022-03-25 14:42:14, suma postów tego autora: 6188

dirlewangerowcy z Tornada

Na prawdę bronić neonazistów, sadystów i socjopatów z Tornada żaden normalny człowiek nie może.

autor: czerwony93, data nadania: 2022-03-25 21:00:25, suma postów tego autora: 2692

...

"Niestety ostrzeżenie generała dotyczy głównie… Polski. Jego zdaniem to właśnie nasz kraj mógłby stać się celem ataku.

Gdzie mógłby jej użyć? Prawdopodobnie nie w Ukrainie, ale być może bazę lub obszar zaludniony w Polsce — powiedział gen. Clark.

To jest to, co zwykle było ćwiczone podczas rosyjskich ćwiczeń — zwrócił uwagę wojskowy.

Jak zareagowałby Zachód?

Były naczelny dowódca Połączonych Sił Zbrojnych NATO w Europie podkreślił, że sięgnięcie po tak drastyczny środek przez Rosję finalnie mogłoby doprowadzić do deeskalacji.

NATO by powiedziało: „O Boże! Nie chcemy nowej wojny nuklearnej, musimy się wycofać”
— podkreśla gen. Clark."

https://wpolityce.pl/swiat/591490-polska-celem-ataku-nuklearnego-amerykanski-general-ostrzega

autor: wloczykijas, data nadania: 2022-03-25 23:04:08, suma postów tego autora: 852

co do liczby zabitych

to generał zginął jeden.

autor: czerwony93, data nadania: 2022-03-25 23:44:22, suma postów tego autora: 2692

@ czerwony93

To już kolejny wysoki rangą rosyjski dowódca, który ginie w wojnie na Ukrainie. Przed nim siły ukraińskie zabiły rosyjskich generałów dywizji: Magomeda Tuszajewa, Witalija Gierasimowa, Andrija Kolesnikowa oraz. Andrieja Suchowieckiego. Zginął również generał porucznik Andriej Mordwiczow oraz Oleg Mitiajew, generała elitarnej 150. dywizji strzelców.

https://polskatimes.pl/ukraina-zginal-kolejny-rosyjski-general-mial-odpowiadac-za-rzez-mieszkancow-mariupola/ar/c1-16119171

autor: V.C., data nadania: 2022-03-26 08:02:11, suma postów tego autora: 1122

Dokładnie, generałowie putlerowskiego okupanta

padają, jak muchy.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2022-03-26 13:37:39, suma postów tego autora: 6188

Zagatkowe

I czym się tak ekscytujecie, panowie ? - Walką dwóch watażków ? ; Kogutów ? - Czy samą walką ? - Szkoda, wielka szkoda, że nie ekscytuje Was równie fakt, że 1,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do wody, czy toalet.- Liczby podaję przybliżone, więc się nie czepiajcie bo zresztą nie o to chodzi. - Chodzi o to, że zajmuje Was bardziej nikomu niepotrzebna wojenka i och;ach ilu tu zginie, niż to, że co dzień umiera wielu dorosłych ludzi i ich dzieci bez wody i wyżywienia. - A przecież macie świadomość - CHYBA - , że około 100 ludzi trzyma w garści wszelkie zasoby Ziemi i czerpie z tego faktu korzyść dla siebie. - Tak Was urzeka prawo własności wymyślone przez Amerykanów, że gotowiście też o nie walczyć. Ale - czy Ziemia jest podmiotem tego prawa ? - Czy nie domyślasz się, że wkrótce ta setka osób się zjednoczy i .... zgodnie z prawem własności...... do tej powstałej jednostki należeć będzie cała Ziemia ??? - Dojdzie więc do tego, że będziesz musiał płacić komuś za to, że żyjesz na Ziemi. - Czy jednak nie sądzisz, że to absurd ? - Odpowiedz

autor: Jot, data nadania: 2022-03-29 18:05:44, suma postów tego autora: 102

Właściwie czego jesteś pewien ?

Wojenki są potrzebne producentom broni. Trzeba wyprzedać stare i wypróbować nowe. Wiadomo - ktoś musi zabić kogoś, żeby interes się kręcił.- Kto to w ogóle jest : PRODUCENT BRONI ? - To ktoś, kto zarabia kaskę na wzajemnym zabijaniu się ludzi.- Czy masz świadomość tego, że kupując broń zakładasz z góry, że zabijesz człowieka ???
Nie gadaj mi tu o zwierzętach - na nie jest broń inna, ani o nożach, bo te są wielofunkcyjne. Broń wyprodukowana na zabicie człowieka służy do tylko tego celu. Dlaczego pozwalasz na to , żeby produkować taką broń ? - Dlaczego zgadzasz się na to , żeby w ogóle istnieli producenci takiej broni ? Dlaczego to Cię nie ekscytuje bardziej niż to, ilu generałów padło w wojnie z Ukrainą, albo kto wygrał ostatni mecz w piłce, czy innej bezsensownej zabawie PRAWDZIWYCH MĘŻCZYZN ? Nie potępiam Cię, ale mnie zdumiewasz. - Facet.

autor: Jot, data nadania: 2022-03-29 18:17:14, suma postów tego autora: 102

Szanowny Tomasz Rysz.

To co mówiłam o zmianie Redakcji nie było tylko półśrodkiem do zniesienia cenzury. Sam fakt, że wyłącznie Ty zajmujesz się komentowaniem tutaj świadczy o tym, że reszta Redakcji ma to w tyle :)
Może czas na to, żeby uwolnić ich od zobowiązań redaktorów, które im ciążą i czują, że hamują ich rozwój ? Może czas pozwolić im rozwinąć skrzydła w stronę, którą widzą jako słońce? - Może czas na to, żeby pogadać z Redakcją - kto już odpada, a kto jeszcze widzi tu potencjał do swojej kreatywności ? - Samo to wyjaśnia wiele na wstępie, a potem można szukać zamienników. "Rewolucja rodzi się w umyśle, a nie na ulicy
wiesz czyj to cytat ? - Odp.= Z bloga Piotra Ikonowicza. - Ja wiem, przegrany politycznie, ja wiem dobry aż do naiwności, ja wiem, że mógłby być tu redaktorem.

autor: Jot, data nadania: 2022-03-29 19:10:49, suma postów tego autora: 102

west

Załóżmy, że toczysz dyskusję z adwersarzem i on przestaje odpowiadać. - Myślisz sobie, a to tchórz, albo - tak długo myśli ?-- A tymczasem Twój adwersarz został zablokowany przez moderatora bo użył brzydkich słów. Ale, Ty nigdy się o tym nie dowiesz bo jego posty nigdy już nie zostaną upublicznione na tym forum. - Czy to jest to, co Ci odpowiada mówiąc - tak trzymaj redakcjo ? - Tak trzymaj utrzymując moderację oby na krótko ? - Dzięki Ci west - bardzo mnie rozbawiłeś. Szczerze :))))

autor: Jot, data nadania: 2022-03-29 21:34:19, suma postów tego autora: 102

jot

"Sam fakt, że wyłącznie Ty zajmujesz się komentowaniem tutaj świadczy o tym, że reszta Redakcji ma to w tyle :)"

Odp: Mogą też wychodzić z założenia, że kto redaguje/ moderuje, nie powinien zbytnio komentować

"Może czas na to, żeby uwolnić ich od zobowiązań redaktorów, które im ciążą i czują, że hamują ich rozwój ? Może czas pozwolić im rozwinąć skrzydła w stronę, którą widzą jako słońce? - Może czas na to, żeby pogadać z Redakcją - kto już odpada, a kto jeszcze widzi tu potencjał do swojej kreatywności ?"

Odp: Utrzymanie tego portalu opłacane jest właśnie głównie przez osoby, które redagują lub moderują, ale w chwili obecnej nie komentują.

"Z bloga Piotra Ikonowicza. - Ja wiem, przegrany politycznie, ja wiem dobry aż do naiwności, ja wiem, że mógłby być tu redaktorem"

Piotr Ikonowicz był redaktorem tu w lewica.pl i miał tutaj swój blog

Pozdrawiam Joasiu

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2022-03-30 20:30:25, suma postów tego autora: 1700

Tomaszkuuu - Jadwisią jestem :))))

Do rzeczy - piszesz tak:" Mogą też wychodzić z założenia, że kto redaguje/ moderuje, nie powinien zbytnio komentować". No dobra, ale zbytnio to nie to samo co wcale :))) A redaguje czy moderuje w danej chwili jeden a reszta co ? - No, ma w tyle :))) - Znasz tą piosenkę ? "Hej prorocy moi z gniewnych lat, obrastacie w tłuszcz
Już was w swoje szpony dopadł szmal, zdrada płynie z ust". Chociaż zdrada to chyba wyłącznie w sprawie cenzury.

Piszesz:"Utrzymanie tego portalu opłacane jest właśnie głównie przez osoby, które redagują lub moderują, ale w chwili obecnej nie komentują".
I tu mam zagwozdkę - bo po co ? Skoro już nie mają na to czasu czy chęci - inne mają priorytety, to po co ? - A może to fajnie brzmi "utrzymuję portal lewica.pl" w niektórych sytuacjach i podnosi ego tego czy tamtego REDAKTORA ? - Tak sobie dywaguję tylko.

Bardzo chciałabym, żeby ten portal istniał, ale żywy, faktycznie dyskusyjny a więc bez cenzury/moderacji. Dosłownie w formie czatu.

Cóż, prosić o łaskę swobodnego wypowiadania się, to jak prosić o pozwolenie na oddychanie - życie. Zajrzę tu czasem sprawdzić jak się sprawy mają, ale raczej nie oczekuję odpowiedzi betonu. - Sama czuję się radosna, wolna i piękna jak kwiat. A przecież na betonie kwiaty nie rosną.

autor: Jot, data nadania: 2022-04-01 17:07:40, suma postów tego autora: 102

...

Słabą stroną tego portalu jest b.rzadkie publikowanie nowych, interesujących newsów. Sytuacja w kraju i na świecie jest obecnie bardzo dynamiczna, a tymczasem na stronie głównej wciąż wisi ostatni "news" z lutego, zaraz po rozpoczęciu się wojny, o jakiejś wypowiedzi posła Razem.. A kiedy już pojawiają się nowe newsy krajowe, to najczęściej dotyczą wiadomości o działaniach związku zawodowego kojarzonego z jednym z członków redakcji. Takie informacje też są potrzebne, ale czy nic innego się nie dzieje? Kiedyś były to także m.in. wzmianki o liczbach nowych zakażeń koronawirusem. Inne newsy są rzadkością. A tych światowych newsów też jest "jak na lekarstwo". Funkcje lewicującego portalu informacyjno-publicystycznego w pewnym stopniu przejął inny portal z nazwą na "S". Tyle że tam znowu, na samym portalu, pojawia się niewiele komentarzy/dyskusji. Wiele wiadomości ukazuje się też na różnych innych portalach. Tutaj jakby brakowało komuś czasu, woli, chęci, może jakiejś dodatkowej motywacji itd. ... To także symptom tego, że ogólnie lewica/środowiska lewicowe w Polsce są raczej w odwrocie.

autor: jazi, data nadania: 2022-04-02 09:09:23, suma postów tego autora: 476

>Jot

"Tak trzymać" - tzn. utrzymywać stabilne i rozsądne tempo moderacji, bo czekanie po parę dni na ukazanie się wpisu - jak to tutaj bywało - zabija dyskusję.
Co do ginących komentarzy, to jestem zdania że zamiast kasowania bez śladu lepsza byłaby stosowana na niektórych forach praktyka zastępowania skasowanej części, bądź całości, komentarza formułką [usunięte przez moderatora] czy coś w tym stylu.

autor: west, data nadania: 2022-04-02 10:00:39, suma postów tego autora: 6706

@jazi

"Tyle że tam znowu, na samym portalu, pojawia się niewiele komentarzy/dyskusji. "

No cóż, jako niegdysiejszy bardzo aktywny komentator na tamtym portalu mogę wyjaśnić to zjawisko. Po prostu aktywnym komentującym, którzy pisali wbrew tezom redakcyjnym, wpisy przestały się publikować. Moje komentarze, na przykład, wisiały bezterminowo jako skierowane do moderacji. To powodowało zniechęcenie i w końcu odejście od portalu.

Nie wiem, jak tam jest obecnie, ale wówczas poziom artykułów był słaby. Pewien Redaktor popełniał często błędy merytoryczne, i nawet po wytknięciu nigdy ich nie prostował, zaś bardzo aktywna pani Redaktorka nie uznawała faktów, niepasujących do stawianych w jej artykułach tez. Trudno było milczeć.

Wytrwałość i konsekwencja Redakcji w niereagowaniu na krytykę, i propagowanie bardzo prymitywnych wersji wydarzeń, doprowadziła mnie w końcu do wyartykułowania poglądu, że celem portalu jest skompromitowanie lewicy.

Może za to trafiłem na czarną listę? Nie wiem.

autor: Lej, data nadania: 2022-04-02 20:07:08, suma postów tego autora: 319

@tomasz-rysz

"Większość komentatorów nie da rady z prawicowymi intruzami, bo tak się na ogół składa, że deklarując się jako lewica, zgadza się z połową tez prawicowych krzykaczy."

A czy nie powinno to dać Panu do myślenia? Czy naprawdę linia podziału na prawdę i fałsz przebiega na granicy oficjalnych narracji?

Podam przykład. Oto jest szczyt kryzysu migracyjnego. Ja w tym czasie mieszkam i pracuję w Monachium, do którego przybywają imigranci docierający szlakiem bałkańskim. Przybywają na Hauptbahnhof, więc widuję ich prawie codziennie. To w zdecydowanej większości mężczyźni w wieku "produkcyjnym", kobiety i dzieci to niewielki margines.

A w telewizji TVN toczy się dyskusja, w której udział biorą Barbara Nowacka i jakiś prawicowiec. Pani Nowacka opowiada nam o tłumach biednych kobiet z dziećmi zaś prawicowiec na to, że to bujda na resorach, bo to głównie młodzi mężczyźni.

I co na to ja stary socjalista mam poradzić? Czy przestaję mieć serce po lewej stronie tylko dlatego, że moje oczy widzą co innego, niż uroiła sobie przedstawicielka lewicy?
Czy może "morda w kubeł"?


Weźmy także pod uwagę wypowiedź pana Zandberga z artykułu powyżej.
Dlaczego ja mam się z nią zgadzać? To jest wypowiedź polityka koncesjonowanego zgodna z warunkami koncesji. On musi aprobować amerykański punkt widzenia.

Ale ja nie muszę. Ja mogę widzieć, że do tego konfliktu USA popychało obie strony od kilku lat.

Pan Zanberg mówi:
"To co zrobił reżim Putina to złamanie wszelkich zasad, które obowiązywały przez dekady i które przez dekady pokój w Europie gwarantowały."

A gdzie był kiedy NATO bombardowało Jugosławię i wyrwało Serbii kawał terytorium? Jak to możliwe, że o tym nie wie?

Mnie kilka dni temu kolega z pracy przy okazji wspomniał: "a nas bombardowały francuskie samoloty". Bo on jest z byłej Jugosławii...

Czy zatem Pan Z. nie wie, czy tylko przemilcza? Stawiam na to drugie. On się stosuje do narzuconej konwencji.

Ale czy to, że ja czuję obrzydzenie do jego oportunizmu, ujmuje coś mojej lewicowości?


Czy ja jako lewicowiec nie mam prawa zadać sobie pytania:

"Jak to jest, że kiedy kupowaliśmy od wroga, to było taniej, a kiedy kupujemy od przyjaciela, to jest tak pierońsko drogo?"

Czy nie wolno mi już uważać, że to "karanie Putina" odbywać się będzie na naszej skórze?

Czy naprawdę niczym u bolszewików, powinienem stosować się do zasady, przyklaskuj albo morda w kubeł?

Tak, Panie Tomaszu, chyląc głowę przed Pańskimi staraniami, aby jakoś tę lewicę ratować, nie możemy udawać, że tzw. lewicowa narracja jest bez zarzutu.

autor: Lej, data nadania: 2022-04-02 21:31:34, suma postów tego autora: 319

lej

"A czy nie powinno to dać Panu do myślenia? Czy naprawdę linia podziału na prawdę i fałsz przebiega na granicy oficjalnych narracji?"

Trudno powiedzieć ...

"A w telewizji TVN toczy się dyskusja, w której udział biorą Barbara Nowacka i jakiś prawicowiec. Pani Nowacka opowiada nam o tłumach biednych kobiet z dziećmi zaś prawicowiec na to, że to bujda na resorach, bo to głównie młodzi mężczyźni."

Oczywiście, to było kontrskuteczne. Ale wydaje mi się, że niuansowanie tamtego wydarzenia było lepsze niż szukanie powodów do bójki między ludnością typowo europejską, a w większości męsko-muzułmańską częścią uchodźców. Tylko szkoda, że zwyciężył pogląd o wysoce szkodliwym przyjęciu 6 tys. ludzi przez Polskę. Teraz widać, że to kropla promilu w porównaniu z obecną falą uchodźców z Ukrainy, którą część zachodu nie ma ochoty w podrygach przyjmować, co zrozumiałe po wyszechradzkim machaniu szabelką w 2015 roku i trochę później

"Wypowiedź pana Zandberga z artykułu powyżej.
Dlaczego ja mam się z nią zgadzać? To jest wypowiedź polityka koncesjonowanego zgodna z warunkami koncesji. On musi aprobować amerykański punkt widzenia."

Tylko co daje taka krytyka, jeśliby powiedzieć, że tu w niektórych dyskusjach bywało tak, że kolejni dyskutanci w trymiga bronili rosyjskiego punktu widzenia

"Ale ja nie muszę. Ja mogę widzieć, że do tego konfliktu USA popychało obie strony od kilku lat."

Oczywiście, Pan nie musi, tylko że zastępuje Pan jedną poprawność polityczną (medialno-mainstreamową) drugą poprawnością polityczną (internetowych alternatywistów przeciwko mainstreamowi). Proszę to zauważyć, jeśli już mamy się przerzucać. Tak samo było przy szczepionkach zresztą ...

"To co zrobił reżim Putina to złamanie wszelkich zasad, które obowiązywały przez dekady i które przez dekady pokój w Europie gwarantowały."
Ma generalnie rację, szczególnie odnośnie XXI wieku, bo nie pamiętam żadnej zachodniej interwencji w Europie, w tym wieku

"A gdzie był kiedy NATO bombardowało Jugosławię i wyrwało Serbii kawał terytorium? Jak to możliwe, że o tym nie wie?"
Słyszałem, że ponoć protestował przeciwko tamtym bombardowaniom jako członek Unii Pracy. A czy to prawda, to proszę napisać do niego na fb i zapytać lub wysłać maila do biura poselskiego

"Mnie kilka dni temu kolega z pracy przy okazji wspomniał: "a nas bombardowały francuskie samoloty". Bo on jest z byłej Jugosławii..."

W operacji NATO zginęło 500 osób, NATO powinno oczywiście przeprosić za ofiary i wypłacić odszkodowania, ale pozostaje małe ale ... kolega jest Serbem ? Co sądzi o Srebrenicy, gdzie Serbowie mordowali bośniackich, słowiańskich muzułmanów ? Czy nie dziwi go to, że NATO podjęło taki krok, bo jacyś politycy obawiali się, że dojdzie do tego samego co w Bośni. Pamiętajmy, że Serbowie i Albańczycy się wzajemnie wyrzynali i ktoś musiał to przerwać.

..W Mariupolu mogło już zginąć 5 tys. cywilów


"Jak to jest, że kiedy kupowaliśmy od wroga, to było taniej, a kiedy kupujemy od przyjaciela, to jest tak pierońsko drogo?"

W tym przypadku wrogowie są geograficznie bliżej z infrastrukturą, głównie lądową-rurociągową, niż przyjaciele


"Czy nie wolno mi już uważać, że to "karanie Putina" odbywać się będzie na naszej skórze?"

Każdy może tak uważać, pytanie tylko czy w sytuacji "niepokoju" czynniki materialne, typu możliwość kupowania hektolitrów paliwa i chodzenia do wypasionej restauracji jest ważniejsze od życia, zdrowia i głodu bombardowanych ludzi ? Pewnie nie ma obiektywnej odpowiedzi, ale zdaje się, że bardziej lewicowa jest ta bardziej humanitarna. W przypadku karania Putina ważne, by to karanie wpływało na mniejsze zdolności bojowe rosyjskiej armii. W tym aspekcie sankcje są najważniejsze ...

"Tak, Panie Tomaszu, chyląc głowę przed Pańskimi staraniami, aby jakoś tę lewicę ratować, nie możemy udawać, że tzw. lewicowa narracja jest bez zarzutu."
Nie twierdzę, że jest bez zarzutu. Po prostu uważam, że są różnice. Są różne lewice i komentarze każdej z nim puszczam, ale z wieloma stwierdzeniami tych lewic się nie zgadzam, co wynika zarówno z różnorodności tej lewicy, jak i jej zamieszkiwania w różnych odległościach od konfliktów. Natomiast, gdyby nie było moderacji, to na tym forum już mogliby rządzić korwiniści, narodowcy i pisowcy. Także np. byłej partii "zmiana" nie jest w końcu do krwistej prawicy tak daleko, skoro ludzie prorosyjscy i przejściowo koalicyjni falangiści zwykle za punkt honoru stawiają sobie np. homofobię jako praktykę dyskusyjną

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2022-04-03 01:19:01, suma postów tego autora: 1700

Greccy komuniści zapowiadają bojkot wystąpienia Żeleńskiego w parlamencie w Atenach

"Grecka Partia Komunistyczna pominie przemówienie Zełenskiego, mówiąc, że jest „częścią problemu”.

Grecka Partia Komunistyczna (KKE) ogłosiła w czwartek, że nie weźmie udziału w specjalnej sesji parlamentarnej 7 kwietnia, na której ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski ma zwrócić się do prawodawców, mówiąc, że jest „częścią problemu”, z którym boryka się jego napadnięty kraj.

„Potępienie niedopuszczalnej inwazji i imperialistycznej wojny prowadzonej przez Rosję na terytorium Ukrainy, a jednocześnie solidarność z narodem Ukrainy, nie ma nic wspólnego z jakimkolwiek poparciem dla prezydenta Zełenskiego” – powiedział KKE w komunikacie prasowym."

https://www.ekathimerini.com/news/1181102/communist-party-to-skip-zelenskyy-house-speech-saying-hes-part-of-the-problem/?fbclid=IwAR2jdkURFBXn037YmfqipUa1uHj73YfdcrO3haPln_9_0euaafXYnQeRLC8

„I to konkretne spotkanie ma właśnie takie cechy, że Zełenskij jest częścią problemu, szef reakcyjnego rządu, który jest sprzymierzony z obozem USA-NATO-UE, który jest również odpowiedzialny za wojnę i cierpienie ludzi. Ukrainy”.

Komuniści oskarżają też ukraińskiego przywódcę o łamanie praw pracowniczych, wspieranie grup neonazistowskich i zakaz działalności Komunistycznej Partii Ukrainy.

Wysokie osobistości w KKE, w tym wiceprzewodniczący greckiego parlamentu Giorgos Lambroulis i były eurodeputowany Sotris Zarianopoulos, zostali wciągnięci na czarną listę przez Kijów z powodu ich udziału w roli „obserwatorów” w kontrowersyjnych wyborach separatystów, które odbyły się we wschodniej Ukrainie w 2014 roku.

Pominięcie przemówienia Zełenskiego jest „największym znakiem solidarności z narodem ukraińskim, który, aby odnieść prawdziwe zwycięstwo, musi pozbyć się zarówno rosyjskiej inwazji, jak i rządów typu Zełenskiego, które ciągną go do rzeźni imperialistycznych rywalizacji i wojen, ” powiedzieli, dodając, że partia zareagowałaby w ten sam sposób, gdyby zaproszonym mówcą był prezydent Rosji Władimir Putin lub prezydent USA Joe Biden.

Zełenski został zaproszony przez premiera Kyriakosa Mitsotakisa na początku tego tygodnia. Wystąpienie, które ma trwać od 10 do 15 minut, rozpocznie się o godzinie 12.00."

https://www.ekathimerini.com/news/1181102/communist-party-to-skip-zelenskyy-house-speech-saying-hes-part-of-the-problem/?fbclid=IwAR2jdkURFBXn037YmfqipUa1uHj73YfdcrO3haPln_9_0euaafXYnQeRLC8

autor: jazi, data nadania: 2022-04-03 11:24:17, suma postów tego autora: 476

...

Wola walki Ukraińców we własnej obronie jest imponująca, ale udział - nawet pośredni - w niej Polski, a z takim mamy do czynienia, może ściągać na nią różne niebezpieczeństwa.

autor: jazi, data nadania: 2022-04-03 11:35:15, suma postów tego autora: 476

I jeszcze 1 maja

lewica powinna podkreślić że poparcie lewicy dla Ukraińców nie oznacza poparcia dla p.Zełenskiego,Kołomojskiego, dla ,Azowa, Ajdaru,Tornado oraz represji wymierzonych w ukraińską lewicę komunistyczną i socjalistyczną

autor: czerwony93, data nadania: 2022-04-04 15:18:46, suma postów tego autora: 2692

z 4 kwietnia

https://www.youtube.com/watch?v=8ZPqZYVi1GQ

Анатолий Шарий mówi o niepokojących wieściach jakie docierają do niego z kijowszczyzny

autor: czerwony93, data nadania: 2022-04-04 17:47:05, suma postów tego autora: 2692

polecam

polecam
https://www.youtube.com/watch?v=x4PAtYGrhYw

autor: czerwony93, data nadania: 2022-04-04 22:00:08, suma postów tego autora: 2692

21st Century Schizoid Man (2 zwrotka, ale pasuje!)

ponieważ do wielu pismo nie dociera, spróbuję dwoma obrazkami :) 1.tradycyjnie/konserwatywnie, jako prawdziwym Polakom przystało; 2.wpółczesnie, bieżąco i aktualnie, taki news'ik...
1. https://pl.wikipedia.org/wiki/14_Dywizja_Grenadier%C3%B3w_SS_(1_ukrai%C5%84ska)#/media/Plik:Dyvizia_Galychyna-rukav.svg
2. https://pl.wikipedia.org/wiki/Euromajdan#/media/Plik:Headquarters_of_the_Euromaidan_revolution.jpg


autor: abangel666, data nadania: 2022-04-09 21:51:08, suma postów tego autora: 411

ps

w 2. idzie mi o portret

autor: abangel666, data nadania: 2022-04-09 21:52:54, suma postów tego autora: 411

Miłej Wielkanocy; życzę Wam Wszystkim z lewica.pl!

ażeby nie było off-topic; to daję moją fraszkę niepublikowaną, ostatnio napisaną, pod wpływem TVN24 i TVP-Info:

--------------------------
"Śpiewnik Polski; 2022"
dlaczego uczyniłeś mnie Polakiem? (Bursa)

***
Twoja jest krew, a ich jest nafta (Tuwim)

Lichwiarz Biden kupczy ropą,
USA opływa w złoto.
Nie ma miejsca na pomyłkę...
+50 za baryłkę.

***
"Cztery nogi dobrze - dwie nogi źle" (Orwell)

Tryzub w dłoń i goń Putina!
"Szcze ne wmerła"* Ukraina!
Z Powellem, Balcerkiem, Sachsem;
"poświęcimy dusze nasze"*.

***
pomaluj mój świat na żółto i na niebiesko (2+1)

Kochać Braci media każą! Obowiązek Polski!
Barwy na mecz włożył: sam mistrz Lewandowski:
UPA, Banderę, Granatową Policję,
ukrainische Waffen, SS-Galizien.

***
Świeże groby zawsze wzruszą niezależnie, gdzie kopane.
Jak porosną, wyjdzie na jaw _kto_ _szczuł_ i co było grane. (Bez Jacka)

* z hymnu Ukrainy
całość; abangel666, IV.2022
--------------------------

autor: abangel666, data nadania: 2022-04-15 16:54:21, suma postów tego autora: 411

ab-angel, postarał(a)byś się lepiej z wierszem ;-)

Więc przerobię trochę Twój wiersz i zrobię z niego nowotwór ;-)

Twoja jest krew, a ich jest nafta (Tuwim)
Grzejąc do boju, ta ich szlachta
Rosyjska, chińska czy niemiecka
Dobrami kupczy, nie dla dziecka,
lecz dla wygrania partii szachów,
zazwyczaj wyborami zwanych,
nieźle poukładanych,
choć często też zafałszowanych.

Lichwiarz Biden kupczy ropą ?
Czy on lichwiarz, powiedz mi to,
gdy nie on układa ceny,
ale jeno robi sceny,
jakie robią także inni,
choć niekoniecznie powinni.
Zaś układa, kto ma dolce.
Dolce mają, ci co płacą
Ci co płacą, dolce mają,
nimi głosy wygrywają.

***

Tryzub w dłoń i goń Putina!
"Szcze ne wmerła" Ukraina!
Szcze ne wmerła ljudyn wol'a.
Chaj zahyne Marcin Rola
Ta "pols'ki" nacjonalisty
jak i rizni inszi raszysty

***
Podsumowując: pomaluj mój świat na żółto i na niebiesko (2+1)
przeszłość Rosjan putinowską - oddzielimy grubą kreską !

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2022-04-16 15:15:30, suma postów tego autora: 1700

Hosanna! Hosanna! Pan pokierował rakietami nacjonalistów i zatopił pływającą za horyzontem twierdzę

...wroga.
I oby ten cud stał się, gdyż alternatywą jest sterowanie z amerykańskiej orbity a to nie pozostanie bez rosyjskiej odpowiedzi i tak krok po krokczku zbliżamy się do pełnej konfrontacji z udziałem wojsk NATO.
Chyba że rzeczywiście - to pożar ujawnił bożą wolę, czyli niedbalstwo lub przypadek.
Ale Ukraina obstaje przy swojej wersji a to nie wygląda dobrze.

autor: tarak, data nadania: 2022-04-17 18:17:36, suma postów tego autora: 3210

Oficjalny rosyjski fake news głosi,

że krążownik "Moskwa" został zatopiony przez sztorm osiągający 5 w skali Beauforta.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2022-04-20 12:11:40, suma postów tego autora: 6188

bo oczywiście

media zachodnie mówią prawdę, całą prawdę i tylko prawdę.

Można wymieniać długą listę propagandy, dezinformacji zachodnich mediów od wojny w Zatoce czyli pierwszą wojnę iracką poprzez wojnę jugosłowiańską, drugą wojnę iracką, wojnę libijską itd.

Więc najlepiej czerpać informacje z wielu stron a nie tylko CNN,BBC,SKY NEWS, FOX NEWS. Warto oglądać info z TeleSur, CGTN,Phoenix TV,

autor: guevarysta, data nadania: 2022-04-20 20:47:57, suma postów tego autora: 770

i jeszcze 1 kanał

warto jeszcze pooglądać CGTN mają wersje językowe

autor: guevarysta, data nadania: 2022-04-20 20:50:56, suma postów tego autora: 770

test Sarmata

Rosja wie, że nie wygra konwencjonalnej wojny z 30. państwami Sojuszu a w USA są przekonani, że nie użyje swojej ciężkiej broni.
Ale Rosja nie ma się już gdzie cofnąć, żeby nie utracić swojej państwowości, więc jeśli Ameryka nie posiada broni zdolnej do zestrzelenia tej rakiety, to niech już się modli.

autor: tarak, data nadania: 2022-04-20 21:23:10, suma postów tego autora: 3210

Dodaj komentarz