Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Artur Troost: Ardern rezygnuje

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

jak się cieszę znów odzyskałem dostęp do portalu lewica.pl

Myślę, że problem Premierki Nowej Zelandii to ogólnoświatowy kryzys Socjaldemokracji na całym Świecie. Krótko go opiszę tzn. przyczynę kryzysu. To było i w SLD którego byłem członkiem. Obecnie jestem członkiem Nowej Lewicy z Gdańska. Socjaldemokracja ma za mało lewicowości w swych działaniach. Za dużo w niej lewicy różowej tzn. obyczajowej a za mało efektywnych - efektownych działań lewicowych :(

autor: JJC, data nadania: 2023-04-24 02:36:36, suma postów tego autora: 1582

Socjaldemokracje przeżywają kryzys

Są bardziej skierowane na problemy obyczajowe niż społeczne :(

autor: jacekx, data nadania: 2023-04-24 03:26:35, suma postów tego autora: 3088

komentarz nie pojawiły się a minęło parę godzin

były one normalne - zgodne z regulaminem

autor: jacekx, data nadania: 2023-04-24 15:01:10, suma postów tego autora: 3088

@ jacex

Myślisz, że w redakcji lewica.pl ktoś dyżuruje i moderuje komentarze o trzeciej w nocy?

autor: V.C., data nadania: 2023-04-24 18:22:05, suma postów tego autora: 1123

sorry

ale portal zgłaszał błąd przez parę miesięcy i sorry. Wyglądało to mi to na cenzurę osób 3 tzn. nie kochających lewicy :(. Dlatego się zaniepokoiłem.

autor: jacekx, data nadania: 2023-04-25 00:08:07, suma postów tego autora: 3088

są różne odcieie, barwy lewicy

Zastanawiam się od dłuższego czasu czy nie ma w Polsce i Świecie miejsca i przyszłości na intelektualną silną katolewicę.

Patrz Teologia Wyzwolenia a marksistowskim spojrzeniu na Świat ( takie troszkę pogląyw stronę Heldera Camary). Cytat

"Do historii przeszło jego powiedzenie:

„Kiedy daję biednym chleb, nazywają mnie świętym.
Kiedy pytam, dlaczego biedni nie mają chleba, nazywają mnie komunistą”

i jeszcze jeden
cytat "6.12.2017 brazylijski Kongres federalny uchwalił ustawę nadającą mu tytuł „Brazylijskiego Patrona Praw Człowieka”"

https://pl.wikipedia.org/wiki/H%C3%A9lder_C%C3%A2mara

autor: jacekx, data nadania: 2023-04-25 00:23:56, suma postów tego autora: 3088

Działania lewicowe...

Tam gdzie w Samorządzie Lewica ma radnych sugeruję walkę o możliwość inwestowania samorządów - miast czy dużych Gmin w mieszkalnictwo.

Inwestowanie w mieszkalnictwo miejskie czy gminne.

Mieszkania na odnajem bliskich możliwości finansowych młodych Polaków w wieku 24- 30 lat.

autor: jacekx, data nadania: 2023-04-25 00:34:55, suma postów tego autora: 3088

errata

Patrz Teologia Wyzwolenia o marksistowskim spojrzeniu na Świat ( takie troszkę poglądy bliskie Heldera Camary).

autor: jacekx, data nadania: 2023-04-25 12:42:41, suma postów tego autora: 3088

lewica chrześcijańska w Ameryce łać

nie jest tak silna i wpływowa jak kiedyś ale ma pewne wpływy na ruch związkowy, ruchy społeczne. W Polsce nigdy teologia wyzwolenia, lewica chrześcijańska nie miała szerszego zasięgu, w PRL, jej sympatycy byli w Pax, stow. chrześcijańsko-społecznym, ale z obiektywnych przyczyn nawet z lewicowym ruchem księży-robotników z Francji,Włoch,Belgii nie można tego porównać a tymbardziej z ruchem teologii wyzwolenia społecznego czy jej radykalniejszym odłamem teologią rewolucyjną

autor: czerwony93, data nadania: 2023-04-30 18:39:46, suma postów tego autora: 2700

Dodaj komentarz