Lewicowa Alternatywa o sytuacji na poczcie

[2008-07-22 09:29:26]

Stowarzyszenie Lewicowa Alternatywa wydało oświadczenie w sprawie sytuacji w Poczcie Polskiej oraz antyzwiązkowej polityki zarządu przedsiębiorstwa.

Jesteśmy gorącymi zwolennikami zachowania Poczty Polskiej jako przedsiębiorstwa państwowego. Jednak propaganda neoliberalnych polityków, dążących do komercjalizacji i w drugim etapie, prywatyzacji Poczty Polskiej, jest promowana jako "jedyne rozsądne" wyjście. Przyczyną jest właśnie owa zła kondycja przedsiębiorstwa - czytamy w oświadczeniu.

Działacze LA domagają się też utworzenia w przedsiębiorstwie realnego samorządu pracowniczego. Ogniwa samorządu pracowniczego powinny, naszym zdaniem, działać na wszystkich szczeblach przedsiębiorstwa, od rejonu, przez okręgi i dyrekcje aż do Dyrekcji Generalnej, ponieważ pomoże to w poprawie funkcjonowania firmy - piszą.

LA domaga się również natychmiastowego przywrócenia do pracy Bartosza Kantorczyka, związkowca z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Inicjatywa Pracownicza, zwolnionego po zorganizowaniu strajku. Sprzeciwiamy się antyzwiązkowej polityce prowadzonej przez kierownictwo Poczty Polskiej. Jest ona tym bardziej niepokojąca, że została wymierzona w osobę, która protestowała w interesie Poczty Polskiej i jej klientów - dodają działacze LA.

Pełny tekst oświadczenia: www.la.org.pl.

Michał Warecki


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:Polscy Hodżyści
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Komintern (SH)
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca
Podpisz apel przeciwko wprowadzeniu klauzuli sumienia w aptekach
https://naszademokracja.pl/petitions/stop-bezprawnemu-ograniczaniu-dostepu-do-antykoncepcji-1
Szukam muzyków, realizatorów dźwięku do wspólnego projektu.
wszędzie
zawsze

Więcej ogłoszeń...


15 sierpnia:

1919 - W Mysłowicach Grenzschutz otworzył ogień do ok. 3 tys. górników i ich rodzin, domagających się zaległych wypłat. W masakrze zginęło 7 polskich górników, 2 kobiety i 13-letni chłopiec, co doprowadziło do strajku generalnego i wybuchu I powstania śląskiego.

1937 - Władze SL proklamowały strajk chłopski - największy w dziejach II RP; w starciach z policją zginęło 41 osób; aresztowano przeszło 4 tysiące osób. W Krakowie. Kielcach, Tarnowie i Bochni odbyły się strajki solidarnościowe robotników z PPS.

1944 - Rada Jedności Narodowej przyjęła radykalną uchwałę ws. reform społecznych.

1952 - W Londynie zmarła Dora Diamant, komunistka, partnerka Franza Kafki, przechowywała część jego dzieł dopóki nie zostały skonfiskowane przez Gestapo w 1933 r.

1954 - Urodził się Stieg Larsson, szwedzki pisarz zaangażowany w ruch antyfaszystowski, autor kryminalnej trylogii „Millenium”.

1960 - Kongo proklamowało niepodległość.

1969 - USA: Rozpoczął się festiwal w Woodstock.

1984 - Rebelianci z Partii Pracujących Kurdystanu (PKK) rozpoczęli powstanie.

2004 - Wenezuela: Referendum ws. skrócenia kadencji Cháveza. Przy 90-procentowej frekwencji, 58% głosujących opowiedziało się za pozostawieniem go na stanowisku.

2008 - Paragwaj: Fernando Lugo został prezydentem.


?
Lewica.pl na Facebooku