Łódź: Nauczyciele nie dostali wynagrodzeń

[2008-07-22 13:32:16]

Jak informuje "POLSKA-Dziennik Łódzki", większość nauczycieli z województwa łódzkiego nie otrzymała jeszcze wynagrodzeń za pracę przy sprawdzaniu pisemnych egzaminów maturalnych oraz przy przeprowadzaniu egzaminów ustnych. Według gazety, podobne zaniedbania notowane są także w innych regionach kraju, między innymi na Podlasiu, Śląsku i w Małopolsce.

Pieniądze nie trafiły na konta nauczycieli z powodu zaniedbań urzędników, którzy do tej pory nie wyliczyli jeszcze, jakie wynagrodzenia należą się nauczycielom pracującym przy tegorocznych maturach i nie przesłali danych do Ministerstwa Edukacji Narodowej i do samorządów.

Biurokratyczny bałagan skrytykowały dwa największe nauczycielskie związki zawodowe. Po ubiegłorocznych problemach nie brak było zapewnień, że tym razem opóźnienia nie wystąpią - powiedział gazecie Jan Lipiński - szef nauczycielskiej "Solidarności" w województwie łódzkim. Nauczycieli nie obchodzi, który z urzędów zawinił, są zniechęceni faktem, że powtarzają się błędy z poprzedniego roku - stwierdził z kolei Krzysztof Baszczyński - wiceprezes Związku Nauczycielstwa Polskiego.

ZNP wezewało nauczycieli do składania w sądach pracy pozwów przeciwko pracodawcom, którzy na czas nie wypłacili należnego wynagrodzenia. Wzory pozwów można znaleźć na stronie internetowej Związku.

Bartłomiej Kacper Przybylski


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:UKRAINA – JAK POKONAĆ ROSYJSKĄ INWAZJĘ, JEŚLI NIE POPRZEZ NATO?
Warszawa, ul. Długa 29, I piętro, sala 115
16 marca (środa), godz. 18.30
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca
Podpisz apel przeciwko wprowadzeniu klauzuli sumienia w aptekach
https://naszademokracja.pl/petitions/stop-bezprawnemu-ograniczaniu-dostepu-do-antykoncepcji-1
Szukam muzyków, realizatorów dźwięku do wspólnego projektu.
wszędzie
zawsze
Petycja o opodatkowaniu księży
Nowy Lewicowy Vlog
Warszawa
Zapraszamy do współpracy
Polska
cały czas

Więcej ogłoszeń...


19 maja:

1825 - Zmarł Henri de Saint-Simon, francuski historyk, filozof, wolnomularz i socjalista.

1895 - Zmarł José Martí, kubański poeta, pisarz, przywódca ruchu niepodległościowego – uważany za bohatera narodowego.

1911 - Rewolucja meksykańska: zwycięstwo chłopskiej partyzantki Emiliana Zapaty nad wojskiem federalnym w bitwie o Cuautla.

1912 - W Warszawie zmarł Bolesław Prus, wybitny polski pisarz, prozaik, nowelista i publicysta okresu pozytywizmu, współtwórca polskiego realizmu, kronikarz Warszawy, myśliciel i popularyzator wiedzy, działacz społeczny, propagator turystyki.

1931 - W Jaworznie podczas krwawych starć górników z policją zginęło 5 osób.

1942 - T. Koral i H. Dębnicka z Wydziału Sabotażu Polskich Socjalistów dokonali zamachu bombowego na zorganizowane przez okupanta kasyno gry w Warszawie. Był to pierwszy zamach bombowy w stolicy.

2010 - Rząd tymczasowy w wydanym dekrecie uznał Rozę Otunbajewą (SDPK) pełnoprawnym prezydentem Kirgistanu i przedłużył jej mandat do końca 2011 roku.


?
Lewica.pl na Facebooku