Łódź: Nauczyciele nie dostali wynagrodzeń

[2008-07-22 13:32:16]

Jak informuje "POLSKA-Dziennik Łódzki", większość nauczycieli z województwa łódzkiego nie otrzymała jeszcze wynagrodzeń za pracę przy sprawdzaniu pisemnych egzaminów maturalnych oraz przy przeprowadzaniu egzaminów ustnych. Według gazety, podobne zaniedbania notowane są także w innych regionach kraju, między innymi na Podlasiu, Śląsku i w Małopolsce.

Pieniądze nie trafiły na konta nauczycieli z powodu zaniedbań urzędników, którzy do tej pory nie wyliczyli jeszcze, jakie wynagrodzenia należą się nauczycielom pracującym przy tegorocznych maturach i nie przesłali danych do Ministerstwa Edukacji Narodowej i do samorządów.

Biurokratyczny bałagan skrytykowały dwa największe nauczycielskie związki zawodowe. Po ubiegłorocznych problemach nie brak było zapewnień, że tym razem opóźnienia nie wystąpią - powiedział gazecie Jan Lipiński - szef nauczycielskiej "Solidarności" w województwie łódzkim. Nauczycieli nie obchodzi, który z urzędów zawinił, są zniechęceni faktem, że powtarzają się błędy z poprzedniego roku - stwierdził z kolei Krzysztof Baszczyński - wiceprezes Związku Nauczycielstwa Polskiego.

ZNP wezewało nauczycieli do składania w sądach pracy pozwów przeciwko pracodawcom, którzy na czas nie wypłacili należnego wynagrodzenia. Wzory pozwów można znaleźć na stronie internetowej Związku.

Bartłomiej Kacper Przybylski


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca
Podpisz apel przeciwko wprowadzeniu klauzuli sumienia w aptekach
https://naszademokracja.pl/petitions/stop-bezprawnemu-ograniczaniu-dostepu-do-antykoncepcji-1
Szukam muzyków, realizatorów dźwięku do wspólnego projektu.
wszędzie
zawsze
Petycja o opodatkowaniu księży
Nowy Lewicowy Vlog
Warszawa
Zapraszamy do współpracy
Polska
cały czas
"Czerwony katechizm" - F. Czacki

Więcej ogłoszeń...


7 grudnia:

1921 - USA: Działacze anarchistyczni Nicola Sacco i Bartolomeo Vanzetti skazani na śmierć za rzekome zabójstwo.

1924 - W Lizbonie urodził się Mario Soares, polityk Portugalskiej Partii Socjalistycznej. W latach 1976-78 oraz 1983-85 obejmował urząd Premiera Rządu Portugalii, a w latach 1986-1996 prezydent Portugalii (dwie kadencje).

1928 - W East Oak Lane koło Filadelfii urodził się Noam Chomsky, współtwórca (wraz z Zelligiem Harrisem) gramatyki transformacyjno-generatywnej, lewicowy myśliciel, krytyk imperializmu.

1935 - III Kongres Stronnictwa Ludowego; postulaty wywłaszczenia majątków obszarniczych bez odszkodowania.

1990 - W Monachium zmarł na AIDS Horst Bienek, niemiecki pisarz, publicysta, tłumacz, reżyser filmowy, uczeń B. Brechta, więzień łagrów.

2002 - Demokratyczną Partię Lewicy utworzyli w Kutnie przedstawiciele lewicowych komitetów lokalnych, które powstały przed wyborami samorządowymi w tym samym roku na skutek konfliktów w Sojuszu Lewicy Demokratycznej


?
Lewica.pl na Facebooku