Gretkowska – persona non grata w TVP?
[2004-06-16 02:43:46]
Otóż Gretkowska została zaproszona do programu „Kawa czy Herbata”, jednakże w ostatniej chwili jej występ został odwołany – na wniosek szefostwa TVP1. Super Express spekuluje, że za decyzję tą odpowiedzialny jest osobiście szef „Jedynki” Sławomir Zieliński. Pisarka miała promować swoją najnowszą książkę – „Europejka”. Manuela Gretkowska twierdzi, że gdy zapytała o przyczynę odwołania występu odpowiedziano jej, że osoby decydujące w TVP uznały, że „nie każdą książkę należy omawiać”. Jak twierdzi pisarka poinformowano ją także, że jest jedynym artystą zakazanym w Telewizji Polskiej. Z kolei producentka programu mówi, że prowadzone były wstępne rozmowy z pisarką, ale stwierdzono „większe znaczenie innych tematów”. - Wszystko przez nieparlamentarne słowa, które padły podczas "Pegaza" prowadzonego przez Kazimierę Szczukę – twierdzi Gretkowska. Chodzi o rozmowę na temat słynnych „Monologów waginy”, w których to obie panie swobodnie i bez żenady używały m.in. słowa „cipa”. Sławomir Zieliński twierdzi, że miał pretensje jedynie do swoich pracowników. Wyraził dezaprobatę z postępowania ówczesnej prowadzącej – Kazimiery Szczuki, historyka literatury, feministki i działaczki Zielonych 2004, obecnie prowadzącej program Najsłabsze Ogniwo w TVN. Po kontrowersyjnym Pegazie Szczuka zakończyła bowiem pracę dla Telewizji Polskiej. Znany jest też inny incydent z udziałem Szczuki i, trzeba trafu, Zielińskiego. Też w Pegazie. Szczuka pocałowana na wizji w rękę przez witającego ją Zielińskiego też go pocałowała... w rękę rzecz jasna. Dyrektor Zieliński był strasznie zmieszany. Sławomir Zieliński nie ukrywa, że po Pegazie z Gretkowską poprosił swoich pracowników, aby telewizja od niej odpoczęła. Gretkowska dzisiaj mówi o braku wolności słowa i samowładztwie. Zieliński obiecał, że poinformuje na kolegium o braku jakiegokolwiek zakazu w stosunku do Gretkowskiej. Spekuluje się też, że być może całe to zamieszanie to zwykły chwyt marketingowy – promocja nowej książki. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Mury, militaryzacja, wsobność.
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Manichejczycy i hipsterzy
- Pod prąd!: Spowiedź Millera
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Wolność wilków oznacza śmierć owiec
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
- "PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
- Lca
23 listopada:
1831 - Szwajcarski pastor Alexandre Vinet w swym artykule na łamach "Le Semeur" użył terminu "socialisme".
1883 - Urodził się José Clemente Orozco, meksykański malarz, autor murali i litograf.
1906 - Grupa stanowiąca mniejszość na IX zjeździe PPS utworzyła PPS Frakcję Rewolucyjną.
1918 - Dekret o 8-godzinnym dniu pracy i 46-godzinnym tygodniu pracy.
1924 - Urodził się Aleksander Małachowski, działacz Unii Pracy. W latach 1993-97 wicemarszałek Sejmu RP, 1997-2003 prezes PCK.
1930 - II tura wyborów parlamentarnych w sanacyjnej Polsce. Mimo unieważnienia 11 list Centrolewu uzyskał on 17% poparcia.
1937 - Urodził się Karol Modzelewski, historyk, lewicowy działacz polityczny.
1995 - Benjamin Mkapa z lewicowej Partii Rewolucji (CCM) został prezydentem Tanzanii.
2002 - Zmarł John Rawls, amerykański filozof polityczny, jeden z najbardziej wpływowych myślicieli XX wieku.
?