NSZZ Solidarność grozi strajkiem w TVP

[2012-06-06 17:20:15]

NSZZ „Solidarność” w Telewizji Polskiej przekształciła się w Komitet Strajkowy. Swoją decyzję związek zawodowy uzasadnia „decyzją Zarządu TVP o obniżeniu wynagrodzeń pracowników naszej firmy oraz dalszymi planami zwolnień”. Organizacja domaga się od prezesa TVP Juliusza Brauna spotkania, na którym zostanie przedstawiona sytuacja ekonomiczna firmy i na którym zarząd telewizji przedstawi alternatywne metody wyjścia z kryzysu. „O ile do dnia 13 czerwca 2012 roku nie dojdzie do spotkania, Komitet Strajkowy podejmie dalsze, zgodne z prawem działania zmierzające do przywrócenia wynagrodzeń pracownikom naszej firmy” - czytamy w uchwale „Solidarności”.

Zarząd Telewizji Polskiej niedawno obniżył o 10 proc. honoraria dziennikarzy i innych pracowników twórczych. O tyle samo spadają premie zadaniowe, a premii motywacyjnej nie będzie w czerwcu w ogóle. Obniżka premii zadaniowych dotyczy m.in. pracowników technicznych i kierowników techniki. Nie zmienią się za to wynagrodzenia osób mających kontrakty gwiazdorskie.

Jarosław Najmoła, szef „Solidarności” TVP, wyjaśnia, że wynagrodzenia i honoraria pracowników publicznej telewizji zmniejszają się co najmniej od 3 lat. Najmoła zapowiada, że „Solidarność” może w ramach protestu rozpocząć 2-godzinny strajk ostrzegawczy.

W najbliższych dniach „Solidarność” przeprowadzi sondaż wśród swoich członków w sprawie decyzji o strajku. Związek zobowiązał przewodniczących komisji oddziałowych, wydziałowych i kół związku, żeby zrealizowali ten sondaż do 13 czerwca bieżącego roku.

Piotr Szumlewicz


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:


blogi - ostatnie wpisy


co? gdzie? kiedy?

Weekend z Dąbrowszczakami we Wrocławiu
Wrocław, Possitive Day, ul. Bogusławkiego 41
23-25.08.2019
Demonstracja Ziobro Musi Odejść! Wolne Prokuratura, Sądy, Polska
Warszawa, Kancelaria Premiera, Al. Ujazdowskie 1/3
26 sierpnia (poniedziałek), godz. 18.00-20.30
Cieszyn: Polska mniejszych i średnich miast
Świetlica Krytyki Politycznej "Na Granicy" w Cieszynie, ul. Przykopa 20
30 sierpnia (piątek), godz. 18.00-20.00
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca
Podpisz apel przeciwko wprowadzeniu klauzuli sumienia w aptekach
https://naszademokracja.pl/petitions/stop-bezprawnemu-ograniczaniu-dostepu-do-antykoncepcji-1
Szukam muzyków, realizatorów dźwięku do wspólnego projektu.
wszędzie
zawsze
Petycja o opodatkowaniu księży

Więcej ogłoszeń...


kalendarium

24 sierpnia:

1833 - W czartystowskim piśmie "Poor Man's Guardian" pojawiło się słowo "socialist".

1922 - Urodził się Howard Zinn, historyk, prof. Uniwersytetu w Bostonie, działacz lewicowy, antywojenny i na rzecz praw obywatelskich, autor wielu książek w tym m.in. "A People's History of the United States"

1943 - Zmarła Simone Weil, francuska myślicielka społeczna. Była działaczką związkową, w latach 1934-35 robotnicą fabryczną. Brała udział w hiszpańskiej wojnie domowej (w Brygadach Międzynarodowych).

1945 - Utworzone zostały Uniwersytet Wrocławski, Politechnika Wrocławska i Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.

1954 - Prezydent USA Dwight Eisenhower podpisał ustawę delegalizującą Komunistyczną Partię Stanów Zjednoczonych.

1987 - Zmarł Bayard Rustin, amerykański działacz ruchu praw obywatelskich, gł. organizator Marszu na Waszyngton w 1963 r., doradca Martina Luthera Kinga w kwestiach związanych z biernym oporem.

2012 - Norweski prawicowy ekstremista Anders Breivik został skazany na 21 lat pozbawienia wolności za przeprowadzenie dwóch zamachów i zabicie 77 osób w 2011 r.


 
Lewica.pl na Facebooku