Liderka Związkowej Alternatywy w KAS wygrywa proces z Solidarnością

[2024-01-18 13:08:51]

Liderka Związkowej Alternatywy w Krajowej Administracji Skarbowej, Agata Jagodzińska prawomocnie wygrała proces z funkcjonującą w skarbówce Solidarnością.

Kilka miesięcy temu działacze centrali Piotra Dudy oskarżyli Jagodzińską o naruszenie dóbr osobistych – poniżenie ich w opinii publicznej i narażenie na utratę zaufania. Związkowcy Solidarności w swoim piśmie do sądu karnego przywołali udostępniony przez Jagodzińską wpis z profilu facebookowego Związkowej Alternatywy, w którym związkowcy nazwali Solidarność „przybudówką władzy”. Inny zarzut dotyczył opinii Jagodzińskiej, że Solidarność w skarbówce działa „tylko w imię swoich interesów, a nie dobra KAS” i że „funkcyjni z Solidarności zawsze myśleli i myślą tylko o sobie”.

Proces karny ze strony Solidarności Związkowa Alternatywa odebrała ze zdziwieniem. Jej liderzy podkreślali, że każda osoba publiczna w swojej działalności powinna liczyć się z tym, że jest oceniana nieprzychylnie przez część społeczeństwa. Dotyczy to tak polityków, jak i liderów związkowych, przedstawicieli pracodawców czy dziennikarzy. Związkowcy zwracali też uwagę, że w ostatnich latach jest mnóstwo dowodów na rzecz tezy, że NSZZ Solidarność stanowi przybudówkę władzy. Ich zdaniem od wielu lat centrala Piotra Dudy wspiera Prawo i Sprawiedliwość i czerpie profity ze współpracy z partią Jarosława Kaczyńskiego. Również w ostatnich dniach wielu działaczy Solidarności zaangażowało się w organizację marszu organizowanego przez Prawo i Sprawiedliwość.

Sąd karny umorzył sprawę i uznał, że słowa liderki ZA w KAS były dozwoloną krytyką działalności publicznej.

Piotr Szumlewicz


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:76 LAT KATASTROFY - ZATRZYMAĆ LUDOBÓJSTWO W STREFIE GAZY!
Warszawa, plac Zamkowy
12 maja (niedziela), godz. 13.00
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Przyjdź na Weekend Antykapitalizmu 2024 – 24-26 maja w Warszawie
Warszawa, ul. Długa 29, I piętro, sala 116 (blisko stacji metra Ratusz)
24-26 maja
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


24 czerwca:

1793 - Rewolucyjny Konwent uchwalił konstytucję Republiki Francuskiej gwarantującą po raz pierwszy w historii powszechne prawo wyborcze.

1821 - Wojska Simóna Bolívara zwyciężyły w bitwie o Carabobo, będącej ostatecznym rozstrzygnięciem wojny o niepodległość Wenezueli.

1901 - Otwarto pierwszą wystawę prac Pabla Picassa, hiszpańskiego malarza przez lata związanego z lewicą.

1902 - Urodziła się Lidia Ciołkoszowa, działaczka PPS, historyczka. Żona Adama Ciołkosza. Od 1979 przewodnicząca PPS na obczyźnie, od 1990 honorowa przewodniczaca PPS w kraju.

1905 - W Warszawie PPS zorganizowała powszechny strajk solidarności z robotnikami Łodzi.

1905 - Zmarł Kazimierz Kelles-Krauz, filozof, socjolog, publicysta, pedagog; działacz i teoretyk Związku Zagranicznego Socjalistów Polskich, później Polskiej Partii Socjalistycznej.

1944 - Na stacji kolejowej Ryczów k. Wadowic zginął w walce z Niemcami Adam Rysiewicz, sekretarz OKR (WRN) Kraków.

1945 - W Paryżu powstał Komitet Sekcji Odrodzonej PPS.

1957 - Tajni agenci dominikańskiego dyktatora Rafaela Trujillo przeprowadzili nieudany zamach na centrolewicowego prezydenta Wenezueli Rómulo Betancourta, co wywołało międzynarodowy skandal.

1960 - Patrice Lumumba został pierwszym premierem Demokratycznej Republiki Konga.

1961 - Urodziła się Rebecca Solnit, amerykańska eseistka, aktywistka i historyczka.


?
Lewica.pl na Facebooku