Liderka Związkowej Alternatywy w KAS wygrywa proces z Solidarnością

[2024-01-18 13:08:51]

Liderka Związkowej Alternatywy w Krajowej Administracji Skarbowej, Agata Jagodzińska prawomocnie wygrała proces z funkcjonującą w skarbówce Solidarnością.

Kilka miesięcy temu działacze centrali Piotra Dudy oskarżyli Jagodzińską o naruszenie dóbr osobistych – poniżenie ich w opinii publicznej i narażenie na utratę zaufania. Związkowcy Solidarności w swoim piśmie do sądu karnego przywołali udostępniony przez Jagodzińską wpis z profilu facebookowego Związkowej Alternatywy, w którym związkowcy nazwali Solidarność „przybudówką władzy”. Inny zarzut dotyczył opinii Jagodzińskiej, że Solidarność w skarbówce działa „tylko w imię swoich interesów, a nie dobra KAS” i że „funkcyjni z Solidarności zawsze myśleli i myślą tylko o sobie”.

Proces karny ze strony Solidarności Związkowa Alternatywa odebrała ze zdziwieniem. Jej liderzy podkreślali, że każda osoba publiczna w swojej działalności powinna liczyć się z tym, że jest oceniana nieprzychylnie przez część społeczeństwa. Dotyczy to tak polityków, jak i liderów związkowych, przedstawicieli pracodawców czy dziennikarzy. Związkowcy zwracali też uwagę, że w ostatnich latach jest mnóstwo dowodów na rzecz tezy, że NSZZ Solidarność stanowi przybudówkę władzy. Ich zdaniem od wielu lat centrala Piotra Dudy wspiera Prawo i Sprawiedliwość i czerpie profity ze współpracy z partią Jarosława Kaczyńskiego. Również w ostatnich dniach wielu działaczy Solidarności zaangażowało się w organizację marszu organizowanego przez Prawo i Sprawiedliwość.

Sąd karny umorzył sprawę i uznał, że słowa liderki ZA w KAS były dozwoloną krytyką działalności publicznej.

Piotr Szumlewicz


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:ll ROCZNICA WOJNY W UKRAINIE. JAK ROZUMIEĆ IMPERIALIZM (NIE TYLKO ROSYJSKI)?
Warszawa, ul. Długa 29, I piętro, sala 116 (blisko stacji metra Ratusz)
28 lutego 2024 (środa), godz. 18.30
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca
Podpisz apel przeciwko wprowadzeniu klauzuli sumienia w aptekach
https://naszademokracja.pl/petitions/stop-bezprawnemu-ograniczaniu-dostepu-do-antykoncepcji-1
Szukam muzyków, realizatorów dźwięku do wspólnego projektu.
wszędzie
zawsze

Więcej ogłoszeń...


2 marca:

1889 - W twierdzy szlisselburskiej zmarł Ludwik Waryński, twórca I Proletariatu, wybitny działacz i ideolog ruchu socjalistycznego.

1900 - Urodził się Kurt Weill, kompozytor niemiecki pochodzenia żydowskiego, od 1935 mieszkający w Stanach Zjednoczonych.

1917 - Początek strajku łódzkich tramwajarzy; trwał do 12 marca.

1919 - Powstanie Międzynarodówki Komunistycznej (Kominternu).

1926 - Z połączenia odłamu PSL „Wyzwolenie” pod nazwą Jedność Ludowa oraz partii Związek Chłopski powstało lewicowe Stronnictwo Chłopskie. Istniało do 1931.

1946 - Zmarł Józef Dziuba ps. Profesor, pedagog, działacz niepodległościowy i sportowy, zastępca prezydenta Częstochowy.

2006 - Ukazał się pierwszy numer polskiej edycji miesięcznika "Le Monde diplomatique".


?
Lewica.pl na Facebooku