SLD: Bezpośrednie wybory samorządowe... w I turze

[2002-04-25 19:09:00]

W dniu dzisiejszym Zarząd Krajowy SLD opowiedział się za bezpośrednimi wyborami wójtów, burmistrzów i prezydentów miast w tegorocznych wyborach samorządowych. Jednak w II turze ma wybierać ich rada – zastrzegł Sojusz.

SLD podtrzymuje chęć bezpośrednich wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast w wyborach samorządowych - powiedział dziennikarzom sekretarz generalny SLD Marek Dyduch po posiedzeniu Zarządu.

W przypadku, gdy żaden z kandydatów nie uzyska bezwzględnej większości głosów, w drugiej turze wójta, burmistrza lub prezydenta miasta wybierać ma rada spośród osób, które uzyskały określony próg poparcia.

Jedyną drobną modyfikacją, którą chcemy wprowadzić i chcemy rozmawiać o tym z naszymi koalicjantami i ugrupowaniami w parlamencie to kwestia drugiej tury wyborów. Chodzi o tych, którzy nie uzyskali bezwzględnej większości w pierwszej turze - wyjaśniał Dyduch.

SLD chce, by w takim przypadku nowo wybrana rada wybierała wójta, burmistrza czy prezydenta miasta spośród osób, które uzyskały pewien próg poparcia. Zakładamy, że to będzie 15% - dodał Dyduch.

Daniel Kryś


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca
Podpisz apel przeciwko wprowadzeniu klauzuli sumienia w aptekach
https://naszademokracja.pl/petitions/stop-bezprawnemu-ograniczaniu-dostepu-do-antykoncepcji-1
Szukam muzyków, realizatorów dźwięku do wspólnego projektu.
wszędzie
zawsze
Petycja o opodatkowaniu księży
Nowy Lewicowy Vlog
Warszawa
Zapraszamy do współpracy
Polska
cały czas
"Czerwony katechizm" - F. Czacki

Więcej ogłoszeń...


7 grudnia:

1921 - USA: Działacze anarchistyczni Nicola Sacco i Bartolomeo Vanzetti skazani na śmierć za rzekome zabójstwo.

1924 - W Lizbonie urodził się Mario Soares, polityk Portugalskiej Partii Socjalistycznej. W latach 1976-78 oraz 1983-85 obejmował urząd Premiera Rządu Portugalii, a w latach 1986-1996 prezydent Portugalii (dwie kadencje).

1928 - W East Oak Lane koło Filadelfii urodził się Noam Chomsky, współtwórca (wraz z Zelligiem Harrisem) gramatyki transformacyjno-generatywnej, lewicowy myśliciel, krytyk imperializmu.

1935 - III Kongres Stronnictwa Ludowego; postulaty wywłaszczenia majątków obszarniczych bez odszkodowania.

1990 - W Monachium zmarł na AIDS Horst Bienek, niemiecki pisarz, publicysta, tłumacz, reżyser filmowy, uczeń B. Brechta, więzień łagrów.

2002 - Demokratyczną Partię Lewicy utworzyli w Kutnie przedstawiciele lewicowych komitetów lokalnych, które powstały przed wyborami samorządowymi w tym samym roku na skutek konfliktów w Sojuszu Lewicy Demokratycznej


?
Lewica.pl na Facebooku