Wielka Brytania: Laburzyści zapowiadają walkę z wyzyskiem zagranicznych pracowników
[2015-04-19 08:22:37]|
Miliband zapowiedział też zatrudnienie 1000 dodatkowych funkcjonariuszy służb granicznych i wydanie zakazu poszukiwania nowych pracowników wyłącznie za granicą. Przyznał też, że poprzedni rząd Partii Pracy popełnił błąd nie wprowadzając czasowych ograniczeń imigracji z Europy Wschodniej. Po ewentualnym powrocie laburzystów do władzy w brytyjskim MSW ma powstać wydział ds. pracowników–imigrantów, którego zadaniem będzie - ściganie pracodawców płacących imigrantom mniej niż wynosi płaca minimalna lub w inny sposób naruszających prawo pracy. Premier i przywódca Partii Konserwatywnej David Cameron i lider antyimigranckiej Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP) Nigel Farage ocenili negatywnie pomysły Milibanda. Ich zdaniem, nie spowodowałyby one zmniejszenia imigracji. Kwestia imigracji odgrywa kluczową rolę w kampanii przed wyborami, które odbędą się w czwartek 7 maja. Na fali obaw Brytyjczyków przed nasilającym się napływem imigrantów, w tym z krajów Europy Wschodniej będących obecnie członkami UE, zyskuje UKIP. Chce ona również wyjścia Wielkiej Brytanii z UE. Według danych cytowanych przez Reuters, w ciągu 12 miesięcy do września 2014 roku przybyło do Zjednoczonego Królestwa ponad 600 tys. osób, w porównaniu z 500 tys. w tym samym okresie rok wcześniej. Równocześnie średnie płace nie wzrosły w sposób znaczący, mimo spadającego bezrobocia. Reuters podkreśla jednak, że większość ekonomistów jest zdania, iż zwiększona imigracja ożywiła brytyjską gospodarkę. Nie dostrzegają oni także bezpośrednich dowodów, aby imigracja wpływała negatywnie na poziom płac. Według ostatnich sondaży opinii publicznej rządzący obecnie konserwatyści i laburzyści cieszą się bardzo podobnym poparciem, a przewaga jednego lub drugiego ugrupowania wynosi - w zależności od sondażu - 2-3 proc. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Cień ewangelikalnego fundamentalizmu
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Toksyny idei narodu wybranego
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Dekadencja
- Cisza krzyczy: Jak Instytut Narutowicza promuje Grzegorza Brauna, czyli czego nie kuma Przemysław Wi
- Pod prąd!: Stabilizator Czarzasty
- Szukam wspólnika do programu zwalczania nienawiści w internecie
- Polska
- 22 luty 2026
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
24 maja:
1743 - W Boudry urodził się Jean-Paul Marat, francuski polityk czasów rewolucji francuskiej, dziennikarz i lekarz, wolnomularz.
1905 - Urodził się Michaił Szołochow, radziecki pisarz, laureat Literackiej Nagrody Nobla.
1945 - Utworzono Uniwersytet Łódzki, Politechnikę Łódzką, Politechnikę Gdańską i Politechnikę Śląską.
1972 - Frakcja Czerwonej Armii (RAF) dokonała w zachodnioniemieckim Heidelbergu zamachu na kwaterę główną armii amerykańskiej w Europie.
2013 - Rafael Correa (Alianza PAIS) został zaprzysiężony na trzecią 4-letnią kadencję.
2019 - Zmarł Jan Guz, związkowiec, 2004-19 przewodniczący OPZZ.
?





