"S" popiera Dudę, OPZZ - nikogo

[2015-05-06 23:29:21]

NSZZ "Solidarność" udzielił oficjalnego poparcia w wyborach prezydenckich Andrzejowi Dudzie (PiS), podpisując z nim jednocześnie "Umowę programową". - Umowa jest polityczną gwarancją, że prezydent Andrzej Duda będzie dbał o nasze postulaty - powiedział przewodniczący związku Piotr Duda.

Z kolei Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych krytycznie oceniło kończącą się kampanię przed pierwszą turą wyborów prezydenckich i nie udzieliło swojego poparcia żadnemu z kandydatów.

Związkowcy w swoim oświadczeniu podkreślili, że w programach kandydatów i debatach wyborczych nie odgrywały istotnej roli kwestie związane z ubóstwem, bezrobociem, prawami pracowniczymi, stabilnością zatrudnienia i nierównościami
społecznymi
.

Uważamy, że poglądy, postulaty i oczekiwania dużej części społeczeństwa zostały zlekceważone - głosi stanowisko OPZZ. Jednocześnie związek wyraził nadzieję, że w jesiennych wyborach do Sejmu i Senatu pojawią się ugrupowania, które skupią się nad rozwiązaniami prospołecznymi, poprawiającymi poziom życia i warunki pracy.

drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Szukam wspólnika do programu zwalczania nienawiści w internecie
Polska
22 luty 2026
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


24 maja:

1743 - W Boudry urodził się Jean-Paul Marat, francuski polityk czasów rewolucji francuskiej, dziennikarz i lekarz, wolnomularz.

1905 - Urodził się Michaił Szołochow, radziecki pisarz, laureat Literackiej Nagrody Nobla.

1945 - Utworzono Uniwersytet Łódzki, Politechnikę Łódzką, Politechnikę Gdańską i Politechnikę Śląską.

1972 - Frakcja Czerwonej Armii (RAF) dokonała w zachodnioniemieckim Heidelbergu zamachu na kwaterę główną armii amerykańskiej w Europie.

2013 - Rafael Correa (Alianza PAIS) został zaprzysiężony na trzecią 4-letnią kadencję.

2019 - Zmarł Jan Guz, związkowiec, 2004-19 przewodniczący OPZZ.


?
Lewica.pl na Facebooku