Sondaż: Zjednoczona Lewica i Partia Razem na granicy progu wyborczego

[2015-10-23 15:08:13]

W sondażu przedwyborczym opublikowanym 23 października 2015 głosowanie na PiS (wraz z Solidarną Polską oraz Polską Razem) zadeklarowało 37 proc. respondentów, na PO – 23 proc., na Zjednoczoną Lewicę oraz Kukiz'15 (po 8 proc.), na PSL, Nowoczesną i KORWiN – po 6 proc., a na Partię Razem – 5 proc. Duży wzrost poparcia dla tej ostatniej komentatorzy przypisują udanemu występowi Adriana Zandberga w telewizyjne debacie z udziałem ośmiu liderek i liderów wieczorem 20 października.

Badanie przeprowadziła pracownia Estymator dla „Newsweek Polska” w dniach 21-22 października 2015 na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1501 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. W prezentowanych wynikach uwzględniono wyłącznie osoby, które zadeklarowały na jaki Komitet Wyborczy będą głosować.

jkl


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Szukam wspólnika do programu zwalczania nienawiści w internecie
Polska
22 luty 2026
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


24 maja:

1743 - W Boudry urodził się Jean-Paul Marat, francuski polityk czasów rewolucji francuskiej, dziennikarz i lekarz, wolnomularz.

1905 - Urodził się Michaił Szołochow, radziecki pisarz, laureat Literackiej Nagrody Nobla.

1945 - Utworzono Uniwersytet Łódzki, Politechnikę Łódzką, Politechnikę Gdańską i Politechnikę Śląską.

1972 - Frakcja Czerwonej Armii (RAF) dokonała w zachodnioniemieckim Heidelbergu zamachu na kwaterę główną armii amerykańskiej w Europie.

2013 - Rafael Correa (Alianza PAIS) został zaprzysiężony na trzecią 4-letnią kadencję.

2019 - Zmarł Jan Guz, związkowiec, 2004-19 przewodniczący OPZZ.


?
Lewica.pl na Facebooku