Skandal w Wałbrzychu: senator PO do prokuratury
2010-12-01 19:02:07
Dziś podczas konferencji prasowej kandydat na prezydenta Wałbrzycha Mirosław Lubiński zaprezentował nagranie, które dokumentuje polityczno - korupcyjne propozycje senatora Platformy Obywatelskiej Romana Ludwiczuka.
Oto komunikat prasowy sztabu Lubińskiego:
Dzisiaj, 1 grudnia 2010 roku, do Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu zostało skierowane doniesienie o popełnieniu przestępstwa polegającego na korupcji politycznej.

Sprawa dotyczy rozmowy, jaka odbyła się 30 listopada 2010 roku między Romanem Ludwiczukiem, pełnomocnikiem wyborczym oraz senatorem PO z okręgu wałbrzyskiego i Longinem Rosiakiem, radnym Powiatu Wałbrzyskiego. Podczas rozmowy senator zaproponował radnemu stanowisko wicestarosty wałbrzyskiego, a jego żonie pracę w jednej ze spółek miejskich. W zamian Longin Rosiak miał wycofać się z prowadzenia kampanii wyborczej Mirosława Lubińskiego. Podczas wcześniejszej, sobotniej rozmowy, Roman Ludwiczuk zaproponował także wakacje na Dominikanie, na które Rosiak miał wyjechać z żoną przed II turą wyborów prezydenckich w Wałbrzychu.

Podczas rozmowy, w sprawie której zostało skierowane do prokuratury doniesienie, Senator PO obraża znanych polityków: marszałka sejmu Grzegorza Schetynę, byłego sekretarza generalnego SLD Marka Dyducha oraz Anna Zalewską posłankę PiS.
Zdradza także, że w najbliższym czasie wałbrzyskie PO zerwie zawartą w poniedziałek 29 listopada koalicje PO-SLD.

Rozmowa dotyczyła także kulisów tworzenia koalicji PO z SLD w Wałbrzychu, podziału stanowisk w starostwie i spółkach, kupowania mediów oraz tworzonej w 2006 roku koalicji POPiS.

Nagranie można pobrać ze strony miroslawlubinski.pl. Taśma została skierowana dziś do prokuratury.
Ze stenogramem całej rozmowy mozna zapoznać się tutaj: www.syska.salon24.pl

poprzedninastępny komentarze