Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Show must go on

Komentarze

Dodaj komentarz

Taaa... Bez kłamstw i przeinaczeń sie jak zwykle nie obejdzie

Cyt,"(atak na Irak, pomimo, że Irak nie miał nic wspólnego z zamachem na WTC)"

Po co ten wtręt, skoro motywem rozpoczęcia wojny z Irakiem wcale nie były zamachy z 9/11?

Cyt,"przewidział nawet wielki zwolennik Pinocheta"

Wojtyła nie był zwolennikiem Pinocheta a już w ogóle "wielkim". Po co to socjalistyczne kłamstwo?

Cyt,"A pomaganie uchodźcom? Niezbyt dochodowe zajęcie! Z perspektywy europejskiego pracownika najemnego pojawia się jeszcze jeden komponent - lęk o własne miejsce pracy. Łopatologicznie prosty strach przed tym, że "uchodźca zabierze mi pracę" to dziś główny motywator dla postaw rasistowskich i ksenofobicznych, czy nawet islamofobicznych."

Zabawny "argument", skoro to właśnie europejscy pracownicy (przynajmniej ci z zachodu) są czynnikiem napędzającym kampanie "refugees welcome". Pan Kochan nie ogląda TV, nie śledzi wydarzeń na bieżąco w innych mediach, że tego nie zauważył?
A skoro o rasizmie mowa - czy pan Kochan wyjaśni, jakie pobudki kierowały tłumem homo sapiens arabskiego pochodzenia, który w pewną gwiaździstą noc w jednym z "islamofobicznych" miast robił to co robił?

autor: Speedway, data nadania: 2016-03-23 11:10:01, suma postów tego autora: 164

Czyli pan Żużel przyznał

że rozpierducha na Midwestcie została wszczęta bez pretekstu - po prostu USA/NATO napadły Irak/Afganistan i tyle. W kominach to wyznanie zapisać.
Natomiast nie bardzo zgadzam się z autorem - przyznaję, że mechanizmu otwarcia się EU na falę emigrancką nie rozumiem. Chyba że to faktycznie cyniczna gra jak autor sądzi, ale obecne władze raczej przez to się nie utrzymają. Natomiast pewne kręgi w zwycięstwach Trumpa, Le Pen, etc. wietrzą okazję do ubicia dobrego interesu (patrz lata 30 XX w.).

autor: szczupak, data nadania: 2016-03-24 00:33:07, suma postów tego autora: 3747

Uchodźcy to kozioł ofiarny

jak kiedyś Żydzi. Nie przewidziano tylko, że są lepiej zorganizowani, mają zaplecze finansowe i mogą nie być takim potulnym barankiem.
Ciekawe, że mimo tych ataków brak realnych działań w sprawie zakończenia wojny na Bliskim Wschodzie. Czy dlatego, że w atakach ginie motłoch, a zarabiają elity? Ale to faktycznie motłoch, skoro nie potrafi się zorganizować, chyba że w celu zakupu zniczy i kwiatów w "hołdzie" pomordowanym.
W jakim to było utworze, że na pewnym terenie mieszkały króliki - wypasione i zadowolone. Co jakiś czas któryś "znikał" (pewnie kończył w brytfannie), ale i tak zgadzały się na to, bo miały dobre warunki życia.

PS. "Socjalistyczne kłamstwo" - zaśmierdziało retoryką kościoła (tego kościoła), co to nie może przełknąć, że nie wszyscy umiłowali feudalizm.

autor: Szara mysz, data nadania: 2016-03-24 08:27:28, suma postów tego autora: 103

szara myszo

określenia "kozioł ofiarny" mozna uzyć tylko jeśli kogoś oskaraża się o coś czego nie zrobił. Więc w tej sytuacji określenie użyte niepoprawnie

PS. Japonia przyjęła 27 uchodźców. Dwóch zostało już aresztowanych za gwałt zbiorowy.

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2016-03-24 19:03:00, suma postów tego autora: 2714

Dobrodzieju,

Wiem, co piszę - straszenie atakami terrorystycznymi ze strony uchodźców, kiedy wiadomo, że tych ataków dokonują ludzie już urodzeni w Europie - drugie lub nawet trzecie pokolenie to kłamstwo.
Instytucję kozła ofiarnego wykorzystuje się, aby odwrócić uwagę od rzeczywistych problemów i rzeczywistych sprawców.
Realia są takie, że wzrasta liczba protestów wobec ciągłego ograniczania praw obywatelskich, głównie pracowniczych, wzrastających, a nieuzasadnionych rozpiętości dochodowych, rosnącego bezrobocia itd. No to co robimy? Podgrzewamy sytuację na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej (zresztą handel bronią i ropą to jest dobry interes) i wpuszczamy uchodźców, żeby pokazać, że to ich wina (lub Putina, ale on tu nie chce przyjechać).
W ten sposób przekierowywano przez wieki gniew ludu - nieurodzaj, głód, epidemia? Żydzi zatruli studnie, a poza tym skrwawiają dzieci na macę.
I w ten sposób "ciemny lud" odreagował frustracje i zamiast urżnąć łby jaśniepańskie, wyżywał się na Innym. Widocznie jednak za szybko wygnali Żydów z Europy Zachodniej i stała się Rewolucja Francuska. Za to w Polsce można było tak jeszcze w PRL-u.
A teraz? Mamy w Polsce wirtualne zagrożenie, ale ustawa już jest, jakby co. I część ludzi wierzy i nie protestuje.

PS. W Belgii w zamachu zginęło mniej ludzi, niż w Polsce popełnia samobójstwo przez dwa dni. A ileż oni miewają takich zamachów?
Natomiast w gwałtach zbiorowych to akurat Japończycy są liderami - poczytaj sobie o wojnie z Chinami albo nawet współczesne historie z Japonii.

autor: Szara mysz, data nadania: 2016-03-26 19:14:14, suma postów tego autora: 103

myszo mylisz sie

nic nie wiesz
Islamscy imigranci w Europie to getta, brak poszanowania tradycji i praw europejczyków, enklawy gdzie obowiązuje prawo szariatu.
Imigranci dopiero w drugim pokoleniu dokonują ataków? wow, no to musimy ich wpuścić miliony, a dopiero ich dzieci sie pozbyc? zacznij myśleć. Jeśli urodzeni w Europie muzułmanie walczą dla ISIS i zabijają w ich imieniu setki niewinnych ludzi, to KO_NIECZ_NIE musimy wpuścić do Europy kolejne miliony, w tym tysiace kolejnych bojowników ISIS. To jest doskonały pomysł

>>Instytucję kozła ofiarnego


chcesz powiedzieć że imigranci nic nie mają na sumieniu?

1900 ataków na tle seksualnym w Niemczech JEDNEGO DNIA- większośc przez imigrantów to czywiście nic. nasilajace się ataki na europejczyków to nic. To tylko propaganda?


>>Realia są takie, że wzrasta liczba protestów wobec ciągłego ograniczania praw obywatelskich, głównie pracowniczych, wzrastających, a nieuzasadnionych rozpiętości dochodowych,


dowody poproszę


>>rosnącego bezrobocia itd


bezrobocie spada, a w krajach w których są ataki jest bardzo niskie:

http://lewica.pl/?id=31195&tytul=Eurostat:-Spadek-bezrobocia-w-UE-do-8,9%

http://lewica.pl/?id=31154&tytul=Eurostat:-Spada-bezrobocie-w-UE


>>wpuszczamy uchodźców, żeby pokazać, że to ich wina

czy ty żyjesz w matriksie? politycy którzy byli za wpuszczaniem uchodźców tracą poparcie w rekordowym tempie, a z nimi ich partie, a sympatyków zyskują partie domagające sie wywalenia uchodźców.

Zamiast wymyślonych przez ciebie "pretestów przeciw ograniczaniu praw obywatelskich" które sie nie odbywały, masz realne demonstracjie PEGIDA na które przychodzi po 20 tysięcy ludzi. Faktycznie, to musi być spisek władz które sobie na głowę sciągnęły kolejny problem


>I w ten sposób "ciemny lud" odreagował frustracje i zamiast urżnąć łby jaśniepańskie

Rzeczywistość przeczy twoim tezom: w jeden rok odsetek Niemców postrzegajacych Merkel pozytywnie spadł z 75% do 46%. Jeśli imigranci mieli zbierać na siebie gniew to zadziałało to dokładnie odwrotnie

http://www.politico.eu/article/german-chancellor-angela-merkel-approval-rating-tumbles-as-afd-climbs-anti-immigrant-policy-on-refugees/

>W Belgii w zamachu zginęło mniej ludzi, niż w Polsce popełnia samobójstwo przez dwa dni

W wyniku gwałtów ginie mneij osób niż w wyniku utonieć w lato. Ergo nie powinniśmy penalizowac ani gwałtu, podążajac twoim tokiem myślenia

>Natomiast w gwałtach zbiorowych to akurat Japończycy są liderami - poczytaj sobie o wojnie z Chinami

Gdyby imigrantami byli weterani tych wojen to też bym był przeciw nim. Zadowolona?

>>albo nawet współczesne historie z Japonii.


właśnie czytam- Japonia przyjęła 27 imigrantów z bliskiego wschodu. Dwóch już dopusciło sie gwałtu. 2 z 27 to nawet jak na imigrantów słaba statystyka. A co do ogólno narodowych statystyk: w 2010 w Japonii było 1289 gwałtów, w Szwecji 5960. Tyle że Japonia ma 130 milionów obywateli, a Szwecja 10 milionów

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2016-03-30 14:45:39, suma postów tego autora: 2714

Też jestem przeciw ich wpuszczaniu

Nawet bez ich pomocy Polak Polakowi zrobi na przykład to:
http://wiadomosci.onet.pl/na-tropie/zbrodnia-w-warszawie-zabil-starszego-pana-dla-300-zlotych/bpvwgt

Złodziej P. oczywiście strasznie się oburzy za to porównanie...

autor: szczupak, data nadania: 2016-03-30 22:49:15, suma postów tego autora: 3747

Dobrodzieju,

Trudno się dyskutuje z kimś, kto potrafi kontrargumentować jedynie własne wyobrażenia, co do cudzych przekonań.
Nigdzie nie pisałam, że jestem zwolenniczką przyjmowania uchodźców w Polsce, wręcz przeciwnie - JESTEM PRZECIW, ale nie udawajmy, że tu chodzi o jakieś "zderzenie cywilizacji", bo argumenty są stricte bytowe - nas na to nie stać.
I właśnie taka głupawa retoryka, że my się bronimy przed najazdem "dzikich", jest irytująca. A sugestie, że ja niby chcę wpuszczania tu milionów ludzi spoza Europy są bezczelne.
Jedyne ataki seksualne, jakich doświadczyłam w życiu były ze strony rzymskich katolików - Polaków z dziada pradziada. To może was też odesłać na Bliski Wschód, bo tam pasujecie ze swoją mentalnością?
A tak w ogóle, to w dyskusji z kobietą nie szafuj argumentami o gwałtach, bo polscy mężczyźni nie mają akurat dobrej marki, zarówno w Polsce, jak i już teraz w innych krajach UE.

"Islamscy imigranci w Europie to getta... "
One powstały z własnej chęci tych dawniejszych imigrantów, czy z braku alternatywy? Nasze "blokowiska" to też czasem getta i strach przejść wieczorem.

Żądasz dowodów na wzrost rozpiętości dochodowych i bezrobocia? A nie łaska poczytać cokolwiek poza Gościem Niedzielnym i Rycerzem Niepokalanej? Przecież są publikowane statystyki, a jak poprawia się te dotyczące bezrobocia, to można się dowiedzieć z komentarzy samych zainteresowanych - trzy propozycje pracy znacznie poniżej kwalifikacji, za wynagrodzenie nie dające możliwości przeżycia i w braku zainteresowania ... wykreślony.

Co do polityków tracących poparcie, pewnie i tak by je stracili, bo rzeczywistość skrzeczy, a nie mają żadnego nowego pomysłu na ożywienie gospodarcze, niż ściągnąć nową, tanią siłę roboczą. No i się Aniela przeliczyła, bo zamiast inżynierów i lekarzy przyjechało chuligaństwo nastawione roszczeniowo. Ale czy Aniela miała świadomość, że jak się destabilizuje sytuację polityczną u własnych granic, to można dostać rykoszetem? Głupota jest kosztowna.

Jeszcze co do tych terrorystów muzułmańskich - coraz więcej z nich ma jasną skórę, jasne włosy i niebieskie oczęta. Są konwertytami z różnych religii albo wcześniejszymi bezwyznaniowcami. Mają jednak wspólną cechę z potomkami wcześniejszych imigrantów - też są wychowankami gett, też czują się wykluczeni.autor: Szara mysz, data nadania: 2016-04-01 09:56:25, suma postów tego autora: 103

@szczekacz

skoro Polak zabił to wpuśćmy pół miliona islamistów. W końcu jak już sie dostanie kataru to równie dobrze można sie celowo zarazić HIV. Oto lewicowa "logika".

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2016-04-02 08:14:46, suma postów tego autora: 2714

@mysz

>>Nigdzie nie pisałam, że jestem zwolenniczką przyjmowania uchodźców w Polsce,

a czy ja gdzieś pisałem że jesteś zwolenniczką przyjmowania uchodźców?

>>nie udawajmy, że tu chodzi o jakieś "zderzenie cywilizacji", bo argumenty są stricte bytowe - nas na to nie stać

czyje argumenty?

>>I właśnie taka głupawa retoryka, że my się bronimy przed najazdem "dzikich", jest irytująca

jest jak najbardziej prawdziwa.


>> A sugestie, że ja niby chcę wpuszczania tu milionów ludzi spoza Europy są bezczelne.

skoro bronisz uchodźców i atakujesz ideę ich niewpuszczania, to chyba można wysnuć taki wniosek?

>>Jedyne ataki seksualne, jakich doświadczyłam w życiu były ze strony rzymskich katolików - Polaków z dziada pradziada

A co to ma do rzeczy? W Polsce praktycznie nie ma uchodźców to nie ma ich ataków, dwunastolatek byłby w stanie to zrozumieć.

>>To może was też odesłać na Bliski Wschód, bo tam pasujecie ze swoją mentalnością?

To w drugą stronę- skoro doświadczyłaś ataków seksualnych ze strony Polaków, to może sprowadźmy tysiące zagranicznych gwałcicieli- co za różnica, prawda? niech sobie żyją na zasiłkach a w wolnych chwilach "polują" pod szkołami.


>A tak w ogóle, to w dyskusji z kobietą nie szafuj argumentami o gwałtach,

a tak w ogóle twoja płeć nie ma żadnej wagi w tej dyskusji


>One powstały z własnej chęci tych dawniejszych imigrantów, czy z braku alternatywy?

Z chęci imigrantów. I co teraz?

>Nasze "blokowiska" to też czasem getta i strach przejść wieczorem

więc logiczne że powinniśmy chcieć kolejnych gett?


>A nie łaska poczytać cokolwiek poza Gościem Niedzielnym i Rycerzem Niepokalanej?


Gościem niedzielnym? Podałem linki do portalu lewica.pl, to nie jest wiarygodne dla lewicowca źródło?

>to można się dowiedzieć z komentarzy samych zainteresowanych

anegdoty to żaden argument. Ale jak chcesz to o atakach zachowaniach imigrantów też można sie dowiedzieć od samych "zainteresowanych"- np: ofiar ich ataków. Na pewno mają o emigrantach same dobre opinie.


>Co do polityków tracących poparcie, pewnie i tak by je stracili, bo rzeczywistość skrzeczy


taaa, Merkelowa rządzi już 10 lat, na samym początku kryzysu uchodźców miała poparcie 75%, teraz 40 coś. Gdyby nie uchodźcy nadal by miała 75%. Wiec twoja teza o tym ze uchodźcy mieli odciągnąć uwagę od innych probleów jest oczywiście błędna.


>Jeszcze co do tych terrorystów muzułmańskich - coraz więcej z nich ma jasną skórę, jasne włosy i niebieskie oczęta. Są konwertytami z różnych religii albo wcześniejszymi bezwyznaniowcami. Mają jednak wspólną cechę z potomkami wcześniejszych imigrantów - też są wychowankami gett, też czują się wykluczeni.


po pierwsze- podaj źródło tych informacji
po drugie, mają też inną cechę wspólną- są muzułmanami.

są muzułmanami

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2016-04-02 08:34:35, suma postów tego autora: 2714

Polemizowałbym z tobą Złodzieju nawet jeżeli nie używasz rozumu

no ale jeżeli jeszcze do tego nie umiesz czytać - tracę czas.

autor: szczupak, data nadania: 2016-04-07 22:32:17, suma postów tego autora: 3747

Dodaj komentarz