Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Kacper Leśniewicz: Doktorant jak wyrobnik

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Logika kapitalizmu a głupota doktorantów

Przeczytałem pierwszy akapit i przeszedłem do komentowania bo autor ma papiery na wielki rozum (doktorat w toku) a nie realną wiedzę o mechanizmach kapitalizmu.

Hajle Salasju w swym liście zamieszczonym na końcu książki Kapuścińskiego - Cesarza pisze. Biedni nigdy nie obalają systemu bo ich nie interesuje zmiana tylko to czy będą mieli co zjeść na kolacje. (cytuje z pamięci)

Podobnie jest z logiką kapitalizmu tj. aby bogaci mogli być coraz bogatsi biedni muszą być coraz biedniejsi tj. coraz szybciej, niczym chomik w kółku, przebierać nóżkami w celu zapewnienia sobie pełnej michy na kolacje.

Identycznie jest z doktoratami. 80 % pracowników supermarketów ma wyższe wykształcenie tj. jeśli studiowałeś 5 lat politologię i kroisz wędliny na mięsnym to roztrwoniłeś swój potencjał tj. zamiast uczyć się kłaść glazurę & terakotę i mieć hajs uczyłeś się jakiś nie przydatnych bzdur.

Ad rem: W dzisiejszych czasach tytuł doktora przed nazwiskiem (vide dr. Kulczyk) jest obecnie jak tytuł szlachecki w XIX wieku tj. masz de lub von przed nazwiskiem znaczy jesteś bogaty.

Wracając do autora tekstu:

Co można robić po: seminarium z filozofii postsekularne

pracować w Tesco czy biedronce?
na zmywaku w UK?
czy podcierać d.... starym Niemcom w Rajchu.

Reasumując:

Kiedy zamykali stocznie nie protestowaliście bo stoczniowcy nie uczęszczali na seminarium z filozofii postsekularne

Kiedy zwalniali górników nie protestowaliście byli zbyt mało genderowi.

Kiedy wam dobrali się do d... nie ma już komu protestować.

autor: Cud2, data nadania: 2014-01-17 10:50:07, suma postów tego autora: 3207

***

przeszedł do komentowania po przeczytaniu aż jednego akapitu? cóż za powściągliwość :)

autor: nikyty, data nadania: 2014-01-17 13:42:48, suma postów tego autora: 3567

nikyty i ty zostaniesz doctorem

Jak zwykle błyskotliwy komentarz. Inwektywy, inwektywy etc.

Po co mam czytać dalej skoro z góry wiadomo, że chodzi o kasę tj. ci którzy byli zbyt zajęci seminarium z filozofii post sekularnej i myśleli, że skoro mają poglądy jak michnik to nic złego ich spotkać nie może nagle obudzili się z ręką w nocniku tj. okazało się, że doktory & artychy wierni sekundanci neoliberalnych przemian też im podlegają tj. skoro można sprywatyzować (zamknąć) stocznie, kopalnie i PGR to czemu nie wydział filozofii w Białymstoku czy teatr?

Skoro nie chcieliśmy finansować "górników warchołów"&ich rozbuchanych przywilejów emerytalnych to dla czego mamy finansować doktoranckie stypendia?

Wiem, nikyty, że masz w domku wodę, światło i gaz (gejowski immunitet nietykalności) ale nie bój nic tobie też wyłączą tj. będzie jak w tym żarcie rysunkowym: siedzą dwie świnie przy korycie i jedna do drugiej mówi: ponoć karmią nas tylko po to, żeby później nas zabić i zjeść.
A ta druga na to: co ty wierzysz w teorie spiskowe?

Tak samo będzie z LGBT (pisze to do ciebie po raz drugi bo taki z ciebie tępak) wydaje ci się, że rozbuchane przywileje mniejszości seksualnych to szczyt humanitaryzmu etc. a to tylko tuczenie łakomego kąska dla gromady wilków goniących neo liberalne sanie z których co jakiś czas trzeba kogoś wyrzucić aby opóźnić nagonkę. Merkel & Cameron już jakiś czas temu (2 -3 lata temu) wyrzucili ze swoich sań multi kulti bo wiedzieli, że wyborcy tego nie przełkną, Cameron obecnie rzuca na pożarcie zasiłki na Polskie dzieci bo widzi jak torysi przepływają do Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa. Jan Maria Le Pen wniósł oficjalny pozew sądowy przeciwko Sarkoziemu, za ten, że ten w II turze wyborów przeciw kobiecie socjalistce (nie znam nazwiska) użył anty emigracyjnych haseł Frontu Narodowego.

Reasumując: teraz wyrzuca się z sań emigrantów ale nie bój nic jak wataha populistycznych wilków zbliży się dostatecznie blisko neo liberalnych sań polecą za burtę
i LGBT.

autor: Cud2, data nadania: 2014-01-18 10:26:56, suma postów tego autora: 3207

cudaq

po pierwsze sprawdź sobie co to inwektywa :)

po drugie bredzisz:)

autor: nikyty, data nadania: 2014-01-18 20:04:31, suma postów tego autora: 3567

nikyty

Trzymaj się swej homoseksualnej omnipotencji i nie przejmuj się tym, że "ciemny lud" bardziej niż kapitalistów nienawidzi tylko homoseksualistów.

autor: Cud2, data nadania: 2014-01-19 13:38:44, suma postów tego autora: 3207

cudaq

bo jeszcze ciebie nie wszyscy spotkali :)

autor: nikyty, data nadania: 2014-01-19 20:31:17, suma postów tego autora: 3567

kapitalizm to rządy wielkich posiadaczy

kapitalizm jest bezwzględny i nic za darmo nie da,także wykształcenie to cena jaką musisz zapłacić. Teraz jęczysz? a co robisz aby kapitał nie rządził?

autor: teodora, data nadania: 2014-01-20 09:20:41, suma postów tego autora: 5

teodora

w socjalizmie, czy komunizmie władza de facto należy do głuchych na argumenty doktrynerów

moim zdaniem tylko model spółdzielczy w gospodarce i samorządność małych, lokalnych grup społecznych zrzeszonych w federacji ma sens i przyszłość

autor: nikyty, data nadania: 2014-01-20 13:47:17, suma postów tego autora: 3567

Blogerka

Czytajcie błotem, prof. Zofia Terajlo- Lipowskiej.
"Bohemistyka wrocławska". Taki stosunki jak opisuje prof. Panują w całej Polsce.

autor: urban, data nadania: 2014-01-21 12:43:31, suma postów tego autora: 17

Książka internetowa

Czy ktoś, czytał ksiażkę 'KARÓLOWIE PLAGIATU"?

autor: urban, data nadania: 2014-01-23 12:09:04, suma postów tego autora: 17

przynajmniej tu jest sprawiedliwość

nie dość że studiują filozoficzne kierunki za pieniądze podatnika to jeszcze by pracy chcieli po swoich kierunkach? a może tak filozoficzna chwila refleksji takiego studenta, a mianowicie KOMU NIBY JEST POTRZEBNA TWOJE WIEDZA FILOZOFII????? Dla reszty społeczeństwa jesteś dokładnie tyle samo warty co gość po podstawówce, no chyba że po swoich trudach w kryzysie "kapitalizmu" (jakoś dziwnym trafem zresztą skorelowanego z pęknięciem giełdowej bańki państwowego systemu rezerw częściowych) napisze Myszy i Ludzie, tyle że halooo, Myszy i Ludzie już zostały napisane, więc zostaje mięsny.

autor: jliber, data nadania: 2014-01-28 22:46:41, suma postów tego autora: 4329

Dodaj komentarz