Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

GUS: Blisko 3 mln osób poniżej minimum egzystencji

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Czas na działaczy lewicy gospodarczej ....

Dla uzupełnienia informacji warto wiedzieć też że ; http://forum.gazeta.pl/forum/w,28,150774606,150774606,Unia_Udzial_plac_Polakow_w_PKB_skandaliczny.html
PKB Polski w 2014 roku to 1 bln 750 mld , 1 % zmniejszenia udziału płac to 17 mld , a 10 % to 170 mld zł więcej na rynku , a nie w bankach i na giełdzie , ale umowy muszą być śmieciowe , od śmieciowych przedsiębiorców ( nie jednoosobowych firm ) . A lewica w rozsypce , a lewicy socjalnej jeszcze nikt nie szuka ... a wystarczyło pilnować wskaźnika udziału płac w PKB z 2003 roku .

autor: Józef Robotnik, data nadania: 2015-06-09 20:53:19, suma postów tego autora: 65

Prawdziwa lewica powinna dążyć do zmiany ustroju...

... z obecnego totalitaryzmu partyjnego na demokrację przedstawicielską.

Demokrację przedstawicielską – prawdziwą – nie taką, jak dzisiejszy politrucy nam wciskają, bo ta dzisiejsza demokracja przedstawicielska, czyli partyjnych przedstawicieli we władzach, jest taką samą demokracją jak demokracja ludowa w PRL-u. Rację miał prof. Gliński mówiąc ze to coś, to „ćwierćdemokracja”.

W Polsce z roku na rok przybywa gospodarstw domowych o wydatkach poniżej granicy ubóstwa skrajnego (tzn. poniżej poziomu minimum egzystencji). Jednocześnie właścicielom Polski, czyli towarzyszom z tej centrali partyjnej która wygra wybory, żyje się coraz lepiej. Władza POPiS-owa wciska kit że żyje nam się coraz lepiej. Prof. Adam Gierek w ostatnim tygodniku Przegląd pisze, cytuję:

[cyt] Kiedy w ujęciu historycznym przeanalizuje się udział polskiego PKB w PKB światowym, widać, że w chwili odrodzenia polskiej państwowości w 1918 r. wskaźnik ten wynosił ok. 0,9%, po wyzwoleniu w 1945 r. – ok. 0,8%, w roku 1980 kształtował się na poziomie ok. 2,4%, a obecnie wynosi ok. 0,5-0,6%. [/cyt]

To jak, Polska rozwija się tak jak twierdzą towarzysze z PO, czy się sofa w rozwoju?

Prawdziwa lewica nie powinna chodzić z czerwonym sztandarem a pogonić to towarzystwo, cały ten warszawski mandarynat i przekazać władzę Narodowi.

autor: kaktusnadłoni, data nadania: 2015-06-14 13:33:32, suma postów tego autora: 421

Kaktus jak to uczynić...?

czyli technicznie wykonać.
Chcesz rewolucji?
Przecież to nie krasnoludki wybierają PO, PIS, PSL, czyli obecnie liczące się partie w parlamencie RP to raz.

Przecież, jest tyle partii i kanap prawdziwie lewicowych, co szkodzi ludziom na nie głosować?...To dwa.

Co po tym pogonieniu?
Nasza premier już pogoniła i co z tego wynika?...To trzy.

Jak pogonisz to będzie pustka a życie nie lubi pustki. Czy
Liczysz, że przyjdą nowi a może obcy i tą przestrzeń zapełnią?...To cztery.

Pozdrawiam.

JJC

autor: JJC, data nadania: 2015-06-15 15:00:10, suma postów tego autora: 1581

Cztery w jednym.

Dokładnie @JJC. Chcę rewolucji, ale bezkrwawej. Jest taka możliwość.
Na początku kampanii wyborczej prezydenckiej liczyłem że Paweł Kukiz to zrobi, lecz Go najwyraźniej to nie interesowało.

Żadna partia nie zmieni ustroju bo spadnie z podciętej przez siebie gałęzi. Dlatego nie potrafię uwierzyć powstającej partii Pawła Kuikiza. Dlatego uważam, że taką szansę ma Ruch społeczny który najpierw ogłosi projekt nowej konstytucji, zbierając podpisy pod petycją w sprawie referendum zatwierdzającego nową konstytucję w której między innymi będą 4 bardzo ważne treści:

1. Obywatele są podmiotem władzy, wybierają w okręgu swoich przedstawicieli którym udzielają pełnomocnictwa
2. Zmieniony zostaje ustrój państwa z totalitaryzmu partyjnego na demokrację przedstawicielską (przedstawiciel zależny mandatem od wyborców w okręgu)
3. Wraz ze zmianą ustroju państwa, likwiduje się centralizm na rzecz autonomii finansowej i gospodarczej gmin.
4. Konstytucja staje się obywatelska. Każda zmiana zapisów w Konstytucji Obywatelskiej wchodzi e życie po zatwierdzeniu jej w referendum.

Ruch Zmiany Ustroju nie powstanie na skutek działań partyjnych. Powinien to być ruch oddolny, masowy jak Solidarność w 1980 roku. Takiego ruchu żadna partyjka nie byłaby w stanie powstrzymać mając wojsko, policję i służby specjalne, a nawet zapewnioną „bratnią pomoc”.

Widząc obecne, zatomizowane społeczeństwo nie mam wątpliwości że na taki Ruch Oddolny jest mało realny, ale to jedyna szansa.

(Stary jestem, pamiętam rok 1978, czy ktoś normalnie myślący powiedziałby wtedy, że za dwa lata powstanie ruch kontestujący obecną PZPR-owską władzę?, a przecież w Solidarności byli również szeregowi członkowie partii.
Pozdrawiam Cię również.

autor: kaktusnadłoni, data nadania: 2015-06-16 12:53:47, suma postów tego autora: 421

Chciałbym rozwinąć nieco te cztery punkty które powinny mieć brzmienie:

1. Obywatele są podmiotem władzy, wybierają w okręgu swoich przedstawicieli którym udzielają pełnomocnictwa. Mają pełne prawa wyborcze łącznie z możliwością cofnięcia mandatu w trakcie kadencji.
2. Zmieniony zostaje ustrój państwa z totalitaryzmu partyjnego na demokrację przedstawicielską (przedstawiciel zależny mandatem od wyborców w okręgu). W demokracji przedstawicielskiej ma zastosowanie klasyczny trójpodział władz, gdzie każda z trzech władz jest niezależna od dwóch pozostałych, a wszystkie są zależne od swoich wyborców.
3. Wraz ze zmianą ustroju państwa, likwiduje się centralizm na rzecz autonomii finansowej i gospodarczej gmin.
4. Konstytucja staje się obywatelska. Każda zmiana zapisów w Konstytucji Obywatelskiej wchodzi w życie po zatwierdzeniu jej w referendum.

autor: kaktusnadłoni, data nadania: 2015-06-16 13:09:17, suma postów tego autora: 421

Dodaj komentarz