Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Lewica zaprasza na marsz przeciwko przemocy

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

@

I co z tym złego? Niech wrogowie lewicy biją się miedzy sobą.

autor: lemski, data nadania: 2019-07-25 23:21:03, suma postów tego autora: 368

wszystko pięknie....

ale może by tak; zacząć od prokuratury i postawienia zarzutów głównym prowodyrom; spirytusom movensom: nienawiści, przemocy i ogłupianiu narodów; wiecie komu; takim brzuchatym spaślakom tłustym do obrzydzenia; co w pałacach mieszkają i w kieckach łażą...

autor: abangel666, data nadania: 2019-07-26 03:04:39, suma postów tego autora: 368

Prawo do zgromadzenia nie jest prawem do marszu!

Uważam, że w interpretacji prawa, powinny być uwzględniane znaczenia "słownikowe" nazw. ZGROMADZENIE ograniczone jest określonym miejscem (plac, stadion, amfiteatr itp), a wszystkie inne formy (marsz, defilada, manifestacja itp), to imprezy o zupełnie innym charakterze! Ochrona uczestników zgromadzenia - przed atakami "przeciwników"- jest istotnie łatwiejsza od ochrony uczestników "ulicznych" form protestu. Polecam "Słownik języka polskiego PAN" !

autor: helew1, data nadania: 2019-07-26 09:41:02, suma postów tego autora: 40

Odbiło im (wam?) kompletnie.

Nikt nie broni chuliganów ale robić z promocji homoseksualizmu sztandarowy temat lewicy w przededniu wyborów to trzeba się z koniem na łby pozamieniać.

autor: west, data nadania: 2019-07-26 08:45:33, suma postów tego autora: 6670

@west 2019-07-26 08:45:33

10/10.

autor: motyl, data nadania: 2019-07-26 15:11:38, suma postów tego autora: 2152

Poszły konie po betonie!

SLD RAZEM z WIOSNĄ zaczęły właśnie wyścig ku sejmowym żłobom i senackim korytom. Biedroń u Kuźniara już zapowiedział, że podobne "marsze" jak ten pojutrze w Białymstoku będą odbywać się częściej. Ciekawa strategia (*_*)
"Sweterkowy" Czarzasty, wieczny chłopczyk Biedroń i niespełniony polityk Zandberg odstrzelili się teraz w niebieskie garniaki i będą się ciągać z "kolorowymi" przeciwko "łysolom".
Szczególnie Biedroń szykuje nowe "odrażające pogromy i getta" jak się użalał przed Kuźniarem, specjalistą od darmowym zakupom w Jankesolandii...
Aż dojdzie do tragedii, której on wygląda jak kania dżdżu. To ma być lewica... Tfu...
Gdybym mogła doradzić "łysym patriotom", to by ustawili się na chodnikach, dzierżąc w reklamówkach lizaki, banany, jabłka, a w rękach baloniki i cukrową watę. Dziewczynkom do dwudziestki dawałabym po lizaku, a chłopczykom po wacie cukrowej. Dziewczynkom i chłopczykom do lat 40 - odpowiednio po jabłku lub baloniku. "Babciom i dziadkom" wzwyż - po bananie. Na komóry powinni nagrać różne rodzaje śmiechu (takiego zaraźliwego) i puszczać do oporu.
Śmiechem zabić tych "lewicowców", przebierańców i innych ideologów LGBT... Zresztą "zabiją" się sami, tylko że może dojść także do tragedii i wtedy Bertuś będzie miał swój odrażający Armageddon, pogromy i getta. Tylko po co się tam pcha Zandberg?
.

autor: Hyjdelka, data nadania: 2019-07-26 15:50:50, suma postów tego autora: 152

@west

"Promocja homoseksualizmu"? I ktoś jeszcze takiemu określeniu tego marszu przyklasuje, widząc, co się w Polsce dzieje? Pomylił Wam się portal z "Gazetą Polską"?

autor: Mandark, data nadania: 2019-07-26 19:12:56, suma postów tego autora: 730

@Hyjdelka 2019-07-26 15:50:50

10/10.

autor: motyl, data nadania: 2019-07-26 19:23:24, suma postów tego autora: 2152

"marsz przeciwko przemocy"

Przypomina mi to lewicową reakcję na Marsze Niepodległości sprzed kilku dobrych już chyba lat. To całe lewicowe no pasaran. Nie przejdą. Jakże wzruszające. Bo się rozpłaczę i popłaczę. I co? "Nie przeszli"? He. He. He. "Przeszli". W zasadzie nawet nie zwróciwszy uwagi na ową lewicę. To w sumie coś takie jak z tym za przeproszeniem g.wnem uczepionym statku. Płyniemy. Sorry.

autor: motyl, data nadania: 2019-07-26 19:28:53, suma postów tego autora: 2152

Maszerowanie jest takie fajne

...bo do niczego nie zobowiązuje... Mogą robić mogą nie robić a takie przepychanki nie polepszą bytu żadnej ze stron.
Nie bardzo mam ochotę popier ać " sprzeczność fizyczności z psychiką" ani tez zwalczać "tęczowych" tak jak nie widzę powodu by promować jedynie jednorękich lub słabo widzących ale są pewne granice tolerancji których nieprzekraczalność jest przywilejem ludzi rozsądnych i liczących się z uczuciami innych.Narzucanie swych odmienności nie jest drogą do wzajemnego szacunku.

autor: bambosz0, data nadania: 2019-07-27 17:49:40, suma postów tego autora: 1832

Stara lewica czy nowa lewica

Niestety znów lewica sama się wpuszcza w niszę obyczajową. Stara lewica zajmowała się sprawami społeczno-ekonomicznymi i na tym budowała tożsamość polityczną, nowa lewica skupiła się na kwestiach obyczajowo-kulturowych oddając pole społeczno ekonomiczne skrajnej prawicy,neoliberałom. Zamiast zajmować się problemami proletariatu/prekariatu, biednych pracujących na sztandary wzięła LGBTQ.

W Polsce zamiast starać się odwojować przynajmniej część socjalnego elektoratu PiS czy Kukiz'15,oraz tych którzy nie głosują idą w sprawy wielkomiejskiej obyczajówki(wolne zawody, środowiska artystyczne). Elektorat ludowy wielkich,średnich,małych miast nie przebierze się w stroje drag queen, nie porwą ich hasła "małżeństw jednopłciowych", prawa do adopcji. Lewica za miast wystartować z mocnym przekazem społecznym na starcie ustawiła się w roli obrońców, rzeczników LGBTQ, co ciekawe ze strony tego środowiska w dużej mierze sympatyzującego z PO,Nowoczesną już popłynęły słowa krytyki o upolitycznienie. Lewica stawia się w roli samozwańczych "obrońców" środowiska które jest temu obojętne. Powtarza po raz kolejny ten sam błąd, skazuje się na porażkę. Zapędziłą się tam gdzie chce ją widzieć prawica.

autor: polak17, data nadania: 2019-07-27 08:42:09, suma postów tego autora: 1224

Co się w Polsce dzieje, Mandark?

by "promocja homoseksualizmu" nie obrażała trzeźwego osądu rzeczywistości" użytkowników. Proszę, litości...

"Promocja homoseksualizmu"? Ktoś jeszcze takiemu określeniu tego marszu przyklaskuje, widząc, co się w Polsce dzieje"?
Nic się nie dzieje, oprócz nieudacznictwa służb i nowych ministrów...

"Takiemu określeniu tego marszu przyklaskuje (KTO???), widząc, co się w Polsce dzieje?". Co się dzieje?
Pomyliła ci się Gazeta Polska z "Wybiórczą"? Sam Naczelnik od niej ucieka, Sakiewicz się gubi. Wkrótce odstawią go od cyca....

Dużo się dzieje. "Promocja homoseksualizmu"? Jak najbardziej. Soros, Morgan i in. z czego Bercik się nawet nie tłumaczy. "Widząc, co się w Polsce dzieje?" Pomylił Wam się portal z "Gazetą Polską"? Nie pomylił, to ty uległeś relację i Michnioa... żałosnemu autorytetowi...
Pomyśl....
autor: Hyjdelka, data nadania: 2019-07-27 02:17:19, suma postów tego autora: 152

west

ależ broni; broni i nie tylko broni; ale i zachęca do dalszych działań.... "ogłoszenie parafialne" z Białegostoku:
"Jako kapłani posługujący w naszej parafii, składamy wyrazy uznania i podziękowania tym wszystkim, którzy w ostatnim czasie, w __jakikolwiek__ __sposób__ włączyli się w obronę wartości chrześcijańskich i ogólnoludzkich, chroniąc nasze miasto, zwłaszcza dzieci i młodzież przed planową demoralizacją i deprawacją. Niech wam Bóg wynagrodzi i błogosławi __wszelkie__ dalsze dobre poczynania" (pokreślniki moje)
west - a ta "promocja homoseksualizmu"; o której mospanie piszesz; to straszne.... działa jak "promocja" cenowa w supermarkecie. Niedługo wszyscy będziemy homo albo płeć zmienimy!
Weź człowieku i rusz trochę zaczadzonym przez katolicką propagandę umysłem...

autor: abangel666, data nadania: 2019-07-26 21:59:52, suma postów tego autora: 368

i jeszcze temat który dzieli -' małżeństwa jedno płciowe...

...a może też przy okazji "położyć" Lewicę jako koalicję.
.. Małżeństwo jako nazwa od wieków zarezerwowana dla dwojga osobników różnej płci Mąż -mężczyzna i Żona -kobieta i zmiana tej "instytucji" na związki jednopłciowe nie ma najmniejszego sensu. Trudno bowiem brać poważnie argument osobiście odczuwany przez mężczyznę z fizycznością tej płci że jest kobietą bo woli mężczyzn jako partnerów życiowych i seksualnych by reszta z nim się stykających osobników MUSIAŁA mieć to samo przekonanie o jego preferencjach i koniecznie angażować w jego walkę o te same prawa jakie ma zwyczajne małżeństwo, które nie tylko teoretycznie ale głównie dla celów przyszłych rodziców,zostało usankcjonowane prawnie by dla dobra potomstwa stanowili ostoję takiej rodziny ( poch. od rodzenia, rodziców..) nawet gdy nie zawsze jest to twór doskonały.
Nasze osobiste odczucia niekoniecznie muszą być przez innych odczuwane tak samo bo gdy jako żona wykonuję czynności praczki,kucharki,wychowawczyni, zaopatrzeniowca to nie muszę mieć żadnych zaświadczeń -certyfikatów ne te 'specjalizacje " bym mogła je wykonywać jako kobieta matka, żona czy też partnerka albo uczynna sąsiadka.
..Jeśli nazewnictwo ma być prawdą określającą nasze relacje z inną osobą bliską mi z powodów intymnego związku a "małżeństwo"nie jest dostępne bo prawo inaczej stanowi to wynalezienie adekwatnej nazwy chyba nie przerasta intelektualnych możliwości osób które bardzo chcą by zalegalizować taki związek i być "czymś" co nie rani NICZYICH uczuć ani ich ani prawnych małżeństw.

autor: bambosz0, data nadania: 2019-07-28 12:25:58, suma postów tego autora: 1832

"widząc, co się w Polsce dzieje" (Mandark 2019-07-26 19:12:56)

Nic się nie dzieje.

autor: motyl, data nadania: 2019-07-28 16:20:20, suma postów tego autora: 2152

@Hyjdelka 2019-07-27 02:17:19

AGAIN AND ONCE MORE 10/10.

autor: motyl, data nadania: 2019-07-28 18:51:17, suma postów tego autora: 2152

Moderarorki i moderatorzy, bardzo dziękuję za

wydrukowanie tej pustej kartki formatu A4! Fisia mi na klawiaturę wskoczyła i na dodatek niepoprawionego posta puściła... (*_*)

motyl, pisiory przez 9 różnych kampanii dostawały po tyłku, obśmiewane przez meNdia i krytykowane przez wyznawców. Dorwały się w końcu do władzy dzięki nieróbstwu i złodziejstwu tuskowców.
Tej władzy pisiory nieprędko oddadzą, też dzięki "opozycji", która ciągle szuka pomysłu na program, ale nie wie gdzie i z kim go szukać(*_*)

Szrek dostanie kolejnego kopa dzięki koalicji "lewicy" czyli RAZEM, która skumała się z komuszym bezideowcem Czarzastym oraz wiosennemu, krzywdzonemu ustawicznie z racji orientacji b. posłowi paligłupa, b. prezydentowi Słupska i aktualnemu europosłowi - Bertusiowi. Takiemu cierpiście cierpiącemu ustawicznie za powiatowych "wykluczonych", m.in. białostockim niezorientowanych...
Kosiniak z ZSLem i artystą Kukizem herbu Piersi oraz Korwin de Mikke odbiorą mu kolejne punkciory.

PiS też ma program byle jaki, ma za to państwową kasę, którą rozdaje na lewo i prawo (*_*), przekupując i podkupując wyborców. Super!!! Lepiej wydać na dzieciaki, dziadków i małolatów niż na wojny, dziwki i ośmiorniczki...

Zresztą... po wyborach Pompeo zacznie wdrażać akt. 447 i... i to co nam jeszcze zostało przeksięgujemy na jankeski ŚKŻ w ramach "reperacji antysemickich" czyli odzyskiwania "mienia bezdziedzicznego" ("bez spadkowego"?).
Podejrzewam zresztą, iż Tuskmemy to już zapoczątkowały, bo milczą jak zaklęte. Chrabia de Bul dobierał się przecież do naszych lasów... Pisiory morawieckie też chwytały się za guziki, których nie oddadzą, a teraz nabrały wody w usta i milczą jak nieme niemowy... Byle do października, potem zacznie się licytacja....

Cała nadzieja, że może Naczelnik zaniemoże i w "dobrej zmianie" nastąpi bój ich ostatni, a Naród chwyci za oręż.
.

autor: Hyjdelka, data nadania: 2019-07-29 15:53:59, suma postów tego autora: 152

@bambosz 28 lip. 12.25.58

Też zgoda. Choć może jakieś 8/10. Bo pewne zastrzeżenia co do terminologii (np. owo tolerowanie). Pzdr.

autor: motyl, data nadania: 2019-07-29 18:42:58, suma postów tego autora: 2152

@hyjdelka 29 lip. 15.53.59

Dzieki za odezwanie się (bom już miał myślane że). Ad rem. Non lo so. Nie wiem. Dlaczego ktoś tam jest czy nie jest przy bzw. u władzy. Mnie to nie zajmuje. Bo to właśnie ja jestem (tzw.) anarcholem (jak to nazwałaś w odniesieniu do jakichś innych ludzi; imho błędnie). Konkretnie zaś anarchindywidualistą. A swoją drogą istnieje też coś takie jak anarchofaszyzm. Dla naszych pozal się Boże anarchol (typu np. twojego tutaj zdaje się ulubieńca ciszy) pewnie nie do wyobrażenia. Anarchofaszysci obecni są w dziejach Italii (Najdoskonalszej Ludzkiej Rasy). Schuss für heute. Mfg.

autor: motyl, data nadania: 2019-07-29 19:38:17, suma postów tego autora: 2152

i co przepraszam identyfikujesz się z faszyzmem motyl?

: (
***
A swoją drogą istnieje też coś takie jak anarchofaszyzm. Dla naszych pozal się Boże anarchol (typu np. twojego tutaj zdaje się ulubieńca ciszy) pewnie nie do wyobrażenia. Anarchofaszysci obecni są w dziejach Italii (Najdoskonalszej Ludzkiej Rasy). Schuss für heute. Mfg.

autor: motyl, data nadania: 2019-07-29 19:38:17, suma postów tego autora: 1441
***
bo jeśli tak - Toś mym wrogiem ...Moja Rodzina tak jak wiele polskich rodzin miała cierpiała w czasach faszyzmu - w czasie okupacji faszystowskiej II RP... Faszystom nigdy nie wybaczę cierpień mojej Rodziny, mojego Narodu jak i zgliszcz a Niemcom przepraszam Niemców nie zapomnę, że to oni ukołysali Faszyzm w 1933.

autor: JJC, data nadania: 2019-07-30 17:27:35, suma postów tego autora: 1581

@jjc 30 lip. 172735

Chyba wyraźnie powiedziałem co jest nie bliskie. Przeczytaj raz jeszcze. A faszyzm to był we Włoszech. A nie w Niemczech.

autor: motyl, data nadania: 2019-07-30 20:17:58, suma postów tego autora: 2152

Errata JJC i podsumowanie

Errata JJC i podsumowanie
***i co przepraszam ... Identyfikujesz się z faszyzmem motyl?

bo jeśli tak - Toś mym wrogiem ...
Moja Rodzina tak jak wiele polskich rodzin doznała ofiar i wielu cierpień w okupowanej przez faszystów II RP... Faszystom nigdy nie wybaczę cierpień mojej Rodziny, mojego Narodu jak i zgliszcz a Niemcom tu przepraszam współczesnych Niemców nie zapomnę.
Nie zapomnę, że to oni, jako Państwo i Naród ukołysali Faszyzm w 1933. Były tu też chlubne wyjątki wśród Niemców ale wyjątki :( .

autor: JJC, data nadania: 2019-07-30 17:27:35, suma postów tego autora: 1443***

autor: JJC, data nadania: 2019-07-30 22:14:32, suma postów tego autora: 1581

@ motyl

Czyli faszyzm był tylko i wyłącznie we Włoszech i nigdzie indziej?

autor: V.C., data nadania: 2019-07-31 07:48:11, suma postów tego autora: 1056

@V.C. 31 lip. 074811 (2)

Szanowny JJC nawiązując do okresu okupacji hitlerowskiej w Polsce używa określenia faszyzm. I stąd z kolei moja ri(s)posta. Nb. w Włoszech podczas 2GM konkretnie w okresie RSI czyli przynajmniej do pewnego stopnia też okupacji niemieckiej istniał również włoski antyhitlerowski ruch oporu faszystowski.

autor: motyl, data nadania: 2019-07-31 10:40:05, suma postów tego autora: 2152

@V.C. 31 lip. 074811

??? Skąd taki wniosek? Choćby i w formie pytania.

autor: motyl, data nadania: 2019-07-31 10:27:55, suma postów tego autora: 2152

fakt przeoczyłem motyl, że jesteś anarcho...

...indywidualistą.

Czy to jest jeszcze Lewica?

***Konkretnie zaś anarchindywidualistą.

...

Anarchofaszysci obecni są w dziejach Italii (Najdoskonalszej Ludzkiej Rasy). Schuss für heute. Mfg.

autor: motyl, data nadania: 2019-07-29 19:38:17, suma postów tego autora: 1443***

autor: JJC, data nadania: 2019-07-31 11:16:47, suma postów tego autora: 1581

@ motyl

> włoski antyhitlerowski ruch oporu faszystowski.

To dopiero ciekawostka. Faszystowska partyzantka? Możesz wymienić jakichś przedstawicieli owego "ruchu oporu"?

autor: V.C., data nadania: 2019-07-31 14:15:55, suma postów tego autora: 1056

@V.C. 31 lip. 141555

Ciekawostka? Bynajmniej. W historii nie ma "ciekawostek". Chyba że w historii dla głupich. Owszem także oddziały partyzanckie. Jakich przedstawicieli? W literaturze historycznej jest na ten temat całkiem sporo. Oczywiście literaturze poważnej. Nawet w tej po polsku.

autor: motyl, data nadania: 2019-07-31 14:28:46, suma postów tego autora: 2152

hyjdla

wyszukaj sobie stonewall

autor: nikyty, data nadania: 2019-08-02 12:44:55, suma postów tego autora: 3567

nikyty o co ci chodzi w ostatnim Twoim poście?

cytuję
***
hyjdla
wyszukaj sobie stonewall

autor: nikyty, data nadania: 2019-08-02 12:44:55, suma postów tego autora: 3564
***

a) stonewall
czasownik
blokować, zablokować (np. negocjacje)
prowadzić obstrukcję (np. w parlamencie)
grać defensywnie

b) stonewall somebody
czasownik
unikać odpowiedzi na pytanie kogoś

c) Stonewall
rzeczownik
organizacja walcząca o prawa osób homoseksualnych

autor: JJC, data nadania: 2019-08-13 00:47:29, suma postów tego autora: 1581

Dodaj komentarz