Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Związkowa Alternatywa chce radykalnego zwiększenia kompetencji PIP

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

ZUS jako powszechny wymóg

Pora w Polsce poważnie zająć się prawem pracy i egzekwowaniem zatrudnienia, zgodnego z przepisami. Podstawowym obowiązkiem powinno być ozusowanie płac pracowników zatrudnionych na pierwszym etacie. Podobnie jednym z kryteriów rozpatrywania ofert dla wykonawców, podejmujących prace finansowane przez Skarb Państwa, szeroko rozumiany od samorządów po firmy państwowe, powinna być wykazana przewidywana płaca i stawka przewidywanego odprowadzenia ZUS. Z drugiej strony należy bezwzględnie zaostrzyć kontrolę nielegalnego zatrudnienia i wyzyskiwania pracowników bez umowy i ubezpieczenia, a po stwierdzeniu notorycznego łamania, mimo nałożonych kar, odbierania uprawnień do prowadzenia firmy na określony czas. Urzędy pracy powinny być rozliczane z efektywności przedkładanych ofert pracy dla bezrobotnych oraz tempa wyrażania zgody na pracę dla cudzoziemców, , posiadających wizy. Indolencja i zwlekanie z wydaniem zgody na zatrudnienie to wręcz sabotaż, szkodliwy dla rynku pracy i ograniczający wpływy do budżetu. Wyposażenie działaczy związkowych w dodatkowe uprawnienia musi jednak iść w parze z doskonaleniem ich kwalifikacji. Inaczej mówiąc, nie stołek ze związkowego nadania, a wybór na szefa związku pracownika z posiadanymi kwalifikacjami. Obawiam się, że entuzjazmu to nie wzbudzi. Czy któryś z szefów centrali może pochwalić sie taką wiedzą, bynajmniej wątpię.

autor: qaduc, data nadania: 2019-09-15 00:18:20, suma postów tego autora: 288

do qaduqa

Pora to może i jest na to, ale radziłbym treść komentarza przesłać do rady ministrów, prezydenta (ma inicjatywę ustawodawczą), partii politycznych lub konkretnych posłów, najlepiej teraz w trakcie kampanii wyborczej, jako stroskany wyborca partii x :-)

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2019-09-15 19:49:45, suma postów tego autora: 1493

Dobra, typuję wyniki 13.10.2019

KW PiS 47%, KW KO 27%, KW SLD 13%, KW PSL 6,5%, Konfederacja WiN 4,5%, reszta 2%: Bezpartyjni Samorządowcy, Liroy, Mniejszość Niemiecka i inni

Na to się szykuje. Wyniki w tym roku bardzo stabilne, jeśli idzie o sondaże. KW SLD bardzo słabo z ulotkami, plakatami, banerami, przynajmniej w moim regionie (Podkarpackie), choć w niektórych miejscach, gdzie wyjdą do ludzi z Lewicobusu na pewno wyjdą na plus (niektórzy kandydaci)

Wyskok PiS oczywiście dzięki dodatkowym emeryturom (PiS wyciąga więc "rentę" ze starzenia się społeczeństwa), wypłacie 500 plus na wszystkie dzieci (przepływ głosów od kobiet z dziećmi), obietnicy skokowej podwyżki dla osób zarabiających minimalną i okolice (przepływ od pracowników najmniej zarabiających). Przypuszczalnie PiS zyska najwięcej głosów od osób, które dotychczas nie głosowały, częśćiowo również od chwiejnego dość elektoratu PSL i Kukiza.

Na niewielki spadek poparcia dla PiS należy przede wszystkim liczyć u osób prowadzących małe firmy (z powodu obietnicy raptownego wzrostu płacy minimalnej) i osób długo już prowadzących jednoosobową działalność gosp. (ciągle rosnące składki emerytalne i inne, powiązane z płacą minimalną).

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2019-09-19 15:33:49, suma postów tego autora: 1493

Nie sądzę aby PiS znacząco przekroczył 30%

Za dużo afer i aferek, za dużo obietnic bez pokrycia. Ludzie to widzą, jak i rosnące ceny, coraz częstszy brak leków w aptekach itp.

autor: west, data nadania: 2019-09-19 16:16:06, suma postów tego autora: 6670

.

PiS to obrzydlistwo. Ale wszystko pozostałe jest obrzydliwe jeszcze bardziej. W sumie nic nowego. Ciągle stoimy przed wyborem złego i gorszego. Czyli mniejszego zła. Tak od samego początku tej całej u nas demokracji parlamentarnej. Nie wiem, być może tak jest wszędzie, być może ta cała demokracja taka właśnie jest, może inna być nie może.

autor: motyl, data nadania: 2019-09-22 16:38:13, suma postów tego autora: 2149

Dodaj komentarz