Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Karol Lewicki: Jak globalizacja i neoliberalizm zabijają demokrację

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Jak globalizacja/neoliberalizm zabija demokracje

Zamach na premiera Słowacji R.Fico, przedstawiciela lewicy patriotycznej, społecznej antyglobalistycznej, suwerenistycznej, antyfaszystowskiej, przeciwnik prowadzenia przez zachód proxy wojny na Ukrainie. Za swoją postawę ostro atakowany przez tzw. lewicę i prawicę globalistyczną, neoliberalną, środowiska sorossowskie.

Jak podają niezależne media zamachowiec jest zwolennikiem słowackich środowisk liberalnych, militarystycznych

https://myslpolska.info/2024/05/15/fico-spodziewal-sie-zamachu/

[...] Przeciwnicy polityczni premiera Roberta Fico życzyli mu szybkiego powrotu do zdrowia, ale przedstawiciele koalicji rządzącej twierdzą, że za to, co się stało, odpowiedzialna jest właśnie opozycja i liberalna prasa, która nieustannie szczuje przeciwko Fico.

Zdaniem Andreja Danko z SNS (Słowacka Partia Narodowa) rozpocznie się teraz wojna polityczna i nastąpią zmiany w mediach i podejściu do opozycji. Jeśli Fico pozostanie na dłużej w szpitalu, będzie musiał zostać zastąpiony przez jednego z wicepremierów, prawdopodobnie Roberta Kaliňáka.
Warto zauważyć, że premier Robert Fico przewidział kilka tygodni temu, że ktoś zostanie ranny z powodu podżegania opozycji i lewicowo-liberalnej prasy. „Spodziewam się tylko, że frustracja wywołana przez Denníka N, Šimečkę (przewodniczącego Postępowej Słowacji) czy Aktuality.sk zakończy się próbą zamachu na jednego z polityków partii rządzącej. I to wcale nie jest przesada” – powiedział słowacki premier. Nie trzeba było więc długo czekać, aby przepowiednia się spełniła.

Według brytyjskiego Sky News „nie jest zaskakujące, że do tego wydarzenia mogło dojść”, ponieważ Robert Fico jest „bardzo prorosyjski” i choć „Słowacja nie jest dużym graczem w UE”, podobnie jak np. Węgry, gdzie tylko może, hamuje i blokuje wsparcie dla Ukrainy, która mocno dzieli społeczeństwo. Według doniesień słowackiej prasy premier wciąż przechodzi operację.

Warto wspomnieć, że po zamachu na słowackiego premiera portale społecznościowe zalała fala wpisów – w tym wielu w języku ukraińskim – których autorzy nie tylko zgadzają się z napastnikiem, ale także wyrażają nadzieję, że Viktor Orbán również na to zasługuje. Dlaczego? Bo nie podporządkowuje się i nie wspiera bezwarunkowo Ukrainy.Jeden z portali poinformował również, że Juraj Cintula, który jest w opozycji, mógł zdecydować się na atak miesiąc temu, ponieważ nie zgadza się z polityką rządu, w tym zapowiadaną restrukturyzacją mediów publicznych, które prawie w całości są w rekach zagranicznego kapitału, w tym Georga Sorosa.

autor: czerwony93, data nadania: 2024-05-16 08:33:49, suma postów tego autora: 2753

czerwony?

Żenujące że na lewicowym portalu bezczelnie cytujesz kolejny raz Myśl Polską, a teraz nawet neofaszystę z SNS. Sojusz ektremów się wam zacieśnia. Zapominasz jednak Putin woli prawackich nacjonalistów.

autor: lewicowiec, data nadania: 2024-05-16 08:59:29, suma postów tego autora: 508

Atak na Fico

to smutna wiadomość dla prawdziwej lewicy

autor: polak17, data nadania: 2024-05-16 10:13:45, suma postów tego autora: 1304

Jeśli pominiemy możliwość, że zamachowiec to wariat z karabinem, to próba zamordowania Fico ...

...nie zapowiada nic dobrego dla Europy a w dalszej konsekwencji dla całego świata.

autor: tarak, data nadania: 2024-05-16 11:56:22, suma postów tego autora: 3266

No cóż

Fico to jeden z nielicznych polityków w Europie który nie idzie na pasku anglosasów.

Uderzenie w prawdziwą lewicę.

autor: guevarysta, data nadania: 2024-05-16 12:06:16, suma postów tego autora: 780

Czy ktoś przeczytał Protokoły Mędrców Syjonu? - bo ja zadałem sobie ten trud wiele lat temu.

I niezależnie od tego kto jest prawdziwym autorem tego "dzieła", to obserwując stopniowe podporządkowywanie sobie świata przez wielki międzynarodowy kapitał, dostrzegam uderzające zbieżności mi3dzy tym co się dzieje na świecie a zawartymi tam wskazówkami.

Nie twierdzę bynajmniej że jesteśmy świadkami spisku żydowskiego- co to to nie, ale ktoś dokładnie przestudiował te Protokoły i mając odpowiednie narzędzia politycznie i kapitałowe, niszczy światową demokrację.
Obecnie nie nazywa się to spisek żydowski ale neoliberalizm a korzyści odnosi wielki światowy kapitał rozumiany jako klasa społeczna.

autor: tarak, data nadania: 2024-05-16 18:36:43, suma postów tego autora: 3266

nie

Słowacka Partia Narodowa jest prawicową partią narodowo-chrześcijańską, narodowo-konserwatywną, niepodległościową. W 1938 faszyści słowaccy rozwiązali ją, odrodziła się po 1989, jeśli szukać tradycyjnych neofaszyzmu słowackiego to nie tutaj, lecz we frakcji Partii Ludowej. Natomiast dzisiejsi ekstremiści to genderyści, wokeiści, tzw.postępowcy, transhumaniści, globaliści, neokonserwatyści, neoliberałowie. Dla lewicy niepodległościowej i prawicy niepodległościowej zarówno prawaccy jak i lewaccy globaliści to takie samo niebezpieczeństwo.

autor: czerwony93, data nadania: 2024-05-16 19:37:34, suma postów tego autora: 2753

guevarysta

"Uderzenie w prawdziwą lewicę"

Aha, czyli prawdziwa lewica wspiera Orbana, Putina, przejmuje postulaty tzw. prawicowego populizmu, stosuje homofobię, a autorytaryzm uważa za prawdziwą demokrację, bo przecież liberalna demokracja nie jest demokracją ...

Czerwony - SNS, koalicjant SMERu i HLASu w Żylinie postawił pomnik księdzu Tiso, tak, temu, dzięki któremu Słowacja wraz z Niemcami zaatakowała 1 września 1939 roku Polskę. Żeby nie było, że piszę na Berdyczów, to daję link: https://spectator.sme.sk/c/20008869/tiso-plaque-awakens-dark-past.html

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2024-05-16 22:43:48, suma postów tego autora: 1713

prawdziwa lewica

powinna popierać propozycje pokojowe KPCH, wielobiegunowość dzisiejsza "lewica" obyczajowo-parlamentarna w Polsce popiera najbardziej reakcyjnych militarystów-globalistów, jednobiegunowy hegemonizm

autor: guevarysta, data nadania: 2024-05-17 08:48:52, suma postów tego autora: 780

nie jedyna

obok globalistycznej, ekspansjonistycznej demokracji liberalnej mamy demokrację konserwatywną, demokrację chrześcijańską, demokrację tradycjonalistyczna, demokrację islamską czy demokrację ludową które opierają się na niepodległości suwerennych narodów oraz tradycji. Co do ekstremizmu to niemieccy Zieloni czy FDP z ich skrajnym militaryzmem to typowa ekstrema.

autor: czerwony93, data nadania: 2024-05-17 12:15:46, suma postów tego autora: 2753

dyskusja antymilitarystyczna

Już po raz szesnasty tygodnik „Myśl Polska” współorganizował Debatę Antywojenną z udziałem naukowców, ekspertów i publicystów. Tym razem odbyła się ona w Warszawie przy wsparciu stołecznego Klubu Myśli Polskiej oraz Fundacji Swobód Obywatelskich im. Andrzeja Leppera.

W dyskusji udział wzięli prof. Stanisław Bieleń, dr Edward Karolczuk (publicysta, członek Stowarzyszenia Marksistów Polskich), dr Robert Potocki (politolog, ukrainoznawca), Jan Engelgard (redaktor naczelny „Myśli Polskiej”), Adam Śmiech („Myśl Polska”) oraz dr Mateusz Piskorski („Myśl Polska” i kanał Wbrew Cenzurze). Debatę poprowadził Tomasz Chiliński (FSO im. A. Leppera).
https://myslpolska.info/2024/05/20/debata-antywojenna-mysli-polskiej/

Udział brali przedstawiciele lewicy niepodległościowej i prawicy niepodległościowej

autor: czerwony93, data nadania: 2024-05-21 10:05:37, suma postów tego autora: 2753

Tatarak

Zatrważające i prawdziwe.

autor: ajde, data nadania: 2024-06-09 14:14:26, suma postów tego autora: 291

Errata-Tarak

Słusznie pan uważa że sytuacja może przynieś opłakane skutki.

autor: ajde, data nadania: 2024-06-09 17:56:47, suma postów tego autora: 291

Dodaj komentarz