PPS podsumowuje kampanię wyborczą

[2009-06-05 23:54:11]

W przeddzień ciszy wyborczej lider listy Polskiej Partii Socjalistycznej w okręgu wyborczym nr 3 (Warmia i Mazury oraz Podlasie), Piotr Janiszewski, wydał oświadczenie w którym podsumowuje on kampanię wyborczą prowadzoną przez PPS. W oświadczeniu czytamy: Start w wyborach do Parlamentu Europejskiego jest dla nas – Polskiej Partii Socjalistycznej ważnym sprawdzianem. Lista w okręgu wyborczym nr 3, czyli województwach warmińsko-mazurskim i podlaskim, jest pierwszą od 8 lat samodzielnie zarejestrowaną listą. Udało się to, choć zostaliśmy postawieni w sytuacji, w której mieliśmy tylko dwa tygodnie na zebranie wymaganej liczby 10 tysięcy podpisów.

W oświadczeniu jest również mowa o konieczności stworzenia na polskiej scenie politycznej autentycznej formacji lewicowej, która mogłaby stanowić reprezentanta lewicowego elektoratu: pracowników najemnych, bezrobotnych, osób wykluczonych i marginalizowanych. Dla PPS udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego jest okazją do sprawdzenia swoich sił oraz zaprezentowania postulatów: wprowadzenia Europejskiego Kodeksu Pracy, europejskiej płacy minimalnej, przyznania inicjatywy ustawodawczej Parlamentowi Europejskiemu, sprzeciwu wobec prywatyzacji kolejnych usług publicznych, w tym służby zdrowia czy edukacji. Chcemy, by Europa była Europą równości, wolności i sprawiedliwości społecznej a instytucje Unii Europejskiej służyły ludziom, a nie zyskom międzynarodowych korporacji - pisze Piotr Janiszewski.

W trakcie kampanii kandydaci i kandydatki KW PPS wzięli udział w licznych debatach i spotkaniach wyborczych na uczelniach czy w lokalnych mediach, występowali w spotach telewizyjnych i radiowych, a działacze i działaczki ugrupowania rozkleili w całym regionie kilka tysięcy plakatów, rozdali kilkadziesiąt tysięcy ulotek oraz przeprowadzili setki rozmów z mieszkańcami i mieszkankami miast obu województw.

W oświadczeniu Piotr Janiszewski podkreślił również, że lista Komitetu Wyborczego Polskiej Partii Socjalistycznej jest najmłodszą listą w całym kraju oraz jedyną, na której znalazła się równa liczba kobiet i mężczyzn.

Mateusz Mirys


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Komintern (SH)
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca
Podpisz apel przeciwko wprowadzeniu klauzuli sumienia w aptekach
https://naszademokracja.pl/petitions/stop-bezprawnemu-ograniczaniu-dostepu-do-antykoncepcji-1
Szukam muzyków, realizatorów dźwięku do wspólnego projektu.
wszędzie
zawsze
Petycja o opodatkowaniu księży

Więcej ogłoszeń...


28 czerwca:

1712 - W Genewie urodził się Jan Jakub Rousseau, pisarz, filozof i pedagog, twórca koncepcji swobodnego wychowania.

1878 - W Maziarni k. Chełma urodził się Stanisław Brzozowski, polski filozof, pisarz, publicysta, krytyk teatralny i literacki; zwolennik materializmu dziejowego, który wprowadził marksizm do myśli polskiej.

1883 - W Krakowie urodził się Bolesław Drobner, polityk PPS, w czasie wojny więziony przez władze radzieckie, po wojnie pierwszy polski prezydent Wrocławia, poseł.

1892 - Urodził się Edward H. Carr, brytyjski historyk, dziennikarz i teoretyk stosunków międzynarodowych. marksista.

1896 - W Argentynie powstała Partia Socjalistyczna (Partido Socialista).

1900 - Urodził się Leon Kruczkowski, pisarz i publicysta. W okresie międzywojennym działacz lewicowy. Autor "Dlaczego jestem socjalistą?". Po wojnie - w PZPR.

1919 - Została powołana Międzynarodowa Organizacja Pracy.

1924 - Powstało przedsiębiorstwo Polskie Lasy Państwowe.

1929 - W Poznaniu urodził się Alfred Miodowicz, hutnik, działacz związkowy, polityk, poseł na Sejm PRL IX kadencji.

1936 - Śmiercią samobójczą zmarł Aleksander Berkman, amerykański działacz anarchistyczny.

1937 - W Wiedniu zmarł Max Adler, wybitny działacz ruchu robotniczego, czołowy przedstawiciel austromarksizmu.

1937 - Na łamach „Robotnika” ukazała się deklaracja Legionu Młodych-Frakcji o zaprzestaniu działalności i przystąpieniu do PPS.

1942 - Wincenty Markowski został przedstawicielem Polskich Socjalistów w Politycznym Komitecie Porozumiewawczym.

1948 - Wykluczenie Jugosławii z Kominformu.

1950 - Sejm PRL przyjął ustawę o powszechnej elektryfikacji wsi i osiedli.

1960 - Władze Kuby dokonały konfiskaty i nacjonalizacji amerykańskich rafinerii ropy naftowej zlokalizowanych na jej terytorium.

1967 - Izrael zaanektował należacą do Jordanii i zamieszkaną przez Palestyńczyków wschodnią część Jerozolimy. Okupuje ją do dziś.

2009 - W wyniku wojskowego zamachu stanu w Hondurasie od władzy odsunięto lewicowego prezydenta Manuela Zelayę.

2013 - Na placu Taksim w Stambule rozpoczął się antyrządowy protest, który ogarnął w następnych dniach inne miasta i regiony Turcji.

2020 - Zmarł Mimi Soltysik, amerykański polityk i muzyk, współprzewodniczący Socjalistycznej Partii USA

2020 - Zmarła Shen Jilan, chińska polityczka, delegatka do Ogólnochińskiego Zgromadzenie Przedstawicieli Ludowych (1954–2020)


?
Lewica.pl na Facebooku