Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

PrzejdĽ do menu

Komentowany tekst

Klęska Ko¶cioła w Irlandii i Niemczech

Komentarze

Dodaj komentarz

...


Ciekawe kiedy (albo raczej CZY) w Polsce rozpocznie się proces ujawniania zbrodni duchownych katolickich?
Bo chyba nikt o zdrowych zmysłach nie wierzy w to, że polski kler w tej kwestii różni się znacz±co od irlandzkiego.
Ciekawi mnie też, jak media przedstawiałyby sprawę - gdyby teraz znalazły się w Polsce ofiary księży, pragn±ce opowiedzieć o swojej krzywdzie - wzi±wszy pod uwagę panuj±c± w kraju (głównie za spraw± mediów) anty-pedofilsk± histerię.

autor: natrix natrix, data nadania: 2010-02-17 13:09:37, suma postów tego autora: 12

Klęska Ko¶cioła

No to wspaniale, brawo, cieszmy się!

autor: Bury, data nadania: 2010-02-17 17:35:06, suma postów tego autora: 5751

cieszymy

dasz wiarę?

autor: prekiel przemyslaw, data nadania: 2010-02-17 19:04:46, suma postów tego autora: 275

Nadal...

swój smród perfumuj± swoim nauczaniem. Tego nie uda im się zmienić, nawet pod groĽba krat. To zmienić mogłaby tylko bieda a ta na razie im nie grozi, przynajmniej w Polsce. Smutne to ale prawdziwe.

autor: steff, data nadania: 2010-02-21 11:02:47, suma postów tego autora: 6626

Klęska klęską, a w Polsce tymczasem...

http://www.ordynariat.wp.mil.pl/pl/402_9129.html

2010-03-01
Rada ds. Rodziny Episkopatu Polski apeluje o ochronę autonomii życia rodzinnego
Skutkiem uchwalenia ustawy może być masowe kontrolowanie rodzin, nawet wbrew ich woli i bez wystarczającego uzasadnienia, utrudnianie wychowania dzieci i dalsze osłabienie więzi rodzinnych.

Rada Konferencji Episkopatu Polski ds. Rodziny opublikowała specjalne oświadczenie w związku z przygotowywaną ustawą o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Jak podkreślono w dokumencie, podpisanym przez bp. Kazimierza Górnego, przewodniczącego Rady, w trakcie prac nad ustawą nie uwzględniono postulatów Zespołu ds. Rodziny działającego w ramach Komisji Wspólnej Przedstawicieli Rządu Rzeczpospolitej Polskiej i Konferencji Episkopatu Polski oraz wielu reprezentantów organizacji katolickich.

Jak podkreślono, skutkiem uchwalenia ustawy może być masowe kontrolowanie rodzin, nawet wbrew ich woli i bez wystarczającego uzasadnienia, utrudnianie wychowania dzieci i dalsze osłabienie więzi rodzinnych.

Rada apeluje do parlamentarzystów, aby nie godzili się na rozwiązania godzące w niezbywalne wartości, takie jak prawo rodziców do wychowania dzieci według wyznawanych zasad, prawo dziecka do opieki ze strony biologicznych rodziców oraz prawo do autonomii i intymności życia rodzinnego.

Przeciw uchwaleniu ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie w obecnym kształcie jednoczą się również katolickie portale internetowe.

„Akcja nosi tytuł «Rodzina jest dobra» – mówi Krzysztof Piądłowski z portalu Opoka. – Ponieważ zauważyliśmy, że bardzo mało osób, również duchownych, wie o tym, że powstaje projekt tak groźnej i ograniczającej wolność Polaków ustawy, postanowiliśmy zjednoczyć się. W każdym z czterech portali: opoka.org.pl, wiara.pl, katolik.pl i fronda.pl powstanie strona z informacjami, co to jest za projekt ustawy, jakie ma wady i w jaki sposób można przeciwko niej protestować” – stwierdził Krzysztof Piądłowski.

Katolickie portale zachęcają m.in. do wysyłania e-maili do premiera, marszałka Sejmu i czołowych klubów parlamentarnych, a także do podpisania petycji sprzeciwiającej się przyjęciu ustawy w obecnej formie.

Radio Watykańskie (R. Łączny, KAI)

autor: humpa, data nadania: 2010-03-03 12:46:36, suma postów tego autora: 208

Dodaj komentarz