Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Schizofreniczne boje podatkowe

Komentarze

Dodaj komentarz

"A na końcu okaże się,

że gdzie dwóch się bije, tam ostatecznie muszą zapłacić za to najbiedniejsi." - niestety jest to najprawdopodobniejsza wersja wydarzeń...

autor: hanna_mi, data nadania: 2010-07-31 21:18:53, suma postów tego autora: 19

PO na lewo...

i mnie bardzo zaskoczyli, i to pozytywnie... Nie chodzi o to, że akurat może nie VAT powinni podwyższać (choć w Szwecji i Dani wynosi on 25%), ale to że w ogóle PO podwyższa podatki! Ludzie, przecież to jakaś rewolucyjna zmiana w ich myśleniu!

autor: Luke, data nadania: 2010-07-31 23:01:05, suma postów tego autora: 1782

Luke

no właśnie, jeśli już miałbym się dopatrywać jakiejś rewolucji, to musiałaby ona nastąpić nie w kwestii, CZY podwyższać podatki, ale KOMU. Tutaj jednak nadal mocno trzyma się jedynie słuszna linia, wg której za prezenty rozdawane najbogatszym (obiżka PIT-u) mają płacić najbiedniejsi (podwyżka VAT-u). O tym dlaczego podwyżka VAT-u nawet nie muśnie burzujów wszyscy dobrze wiemy. Logika jest od lat jedna i niezmienna - dawać prezenty bogatym, a później zmuszać biednych, by za to płacili. Raz cięciami socjalnymi i prywatyzacją, innym razem podwyżką takich podatków, która dotknie praktycznie tylko kiepsko sytuowanych. I to działanie w tę logikę doskonale się wpisuje. Nihil novi sub sole.

autor: fancom, data nadania: 2010-08-02 09:31:49, suma postów tego autora: 1414

Dodaj komentarz