Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Pamiętajmy o Białorusi

Komentarze

Dodaj komentarz

A moja sprzataczka na to

U Was w Polsce tak sam bieda jak i u Nas.
Tylko, że Wy Polacy już wszystko sprzedaliście obcym a My jeszcze nie.

Z cyklu radio czerska nadaje :

Neo liberalne media podały, że w jednym z obwodów na Białorusi zamiast pensji mieszkańcy dostają ziemniaki z otwartych po zimie kopców w okolicznym kołchozie.

Jako, że moja sprzątaczka pochodziła z tego obwodu zadzwoniła do domu i co się okazało :

A no rozdają tylko, że nie zamiast pensji a dla tego, że kopce były źle zaizolowane i ziemniaki zaczynały w nich gnić i trzeba było je w tempie ekspresowym rozdysponować a więc z braku chętnych do zakupu rozdano je pomiędzy okolicznych mieszkańców aby się nie zmarnowały.

Działo się to dokładnie w tym samym czasie kiedy fiskus niszczył tego piekarza za rozdanie nie sprzedanego chleba potrzebującym.

Ad. rem do autora :

Trochę się spóźniłeś z tą Białorusią obecnie wszystkie postępowe media niczym kiedyś w obronie Polańskiego zwierają szyki i szeregi w obronie dwóch KRYSTALICZNIE uczciwych rodaków Naszego Romaka : Chodorowskiego i Platona jakiegoś tam.

autor: Cud2, data nadania: 2010-12-28 12:42:44, suma postów tego autora: 3207

Jednak wpis na blogu broni się

Jak Adam Michnik przykazał jest w nim jasny i wyraźny atak na PiS i to do już w drugim akapicie !!!

Brawo Łukasz !!!
Trzymasz poziom Janiny Paradowskiej z Polityki która w ostatnim papierowym numerze tego pisma nadal przestrzega przed PiS i straszy IV RP.

Nie ważne czy Białoruś czy Lasy Deszczowe widmo IV RP spędza sen z powiek PO.prawno PO.litycznej lewicy

autor: Cud2, data nadania: 2010-12-28 13:20:42, suma postów tego autora: 3207

Siwec zanny parodysta Papieża ....

...ma większe problemy niż Białoruś :

Siwiec pozywa Szwajcarię do sądu w sprawie więzień CIA

http://wyborcza.pl/1,76842,4319157.html

autor: Cud2, data nadania: 2010-12-28 13:50:05, suma postów tego autora: 3207

Cud2

No pudło!

Nie po raz pierwszy piszę na tym blogu, że polityka PIS jest mi w wielu obszarach bliższa niż polityka PO. Ten tekst jest kolejny argumentem. Napisałem, że Biełsat - projekt PiSu ostatecznie odniósł wielki sukces. Romantyczna polityka PiSu w temacie Białorusi jest bardziej skuteczna niż cyniczna polityka PO. Jeśli Ty to uważasz za atak na PiS to raczej się nie zrozumiemy.

Czytaj ze zrozumieniem.

autor: Lukasz_Palucki, data nadania: 2010-12-28 14:19:36, suma postów tego autora: 36

pamiętajmy o białorusi

Bez obaw. Polacy o podwójnie bratniej, bo słowiańskiej i kresowej Białorusi pamiętają. Poniżej parę wypowiedzi na sfora.pl.


"Opozycja durna i śmieszna.Jeśli białorusini uważają,że trzeba zmienić władzę a opozycja ma poparcie społecze,to powinna wystawić jednego lub max. dwóch kontrkandydatów /aktualnie jest ich 10/.Faktycznie obecnie opozycję stanowią kliki chcące przejąć władze aby móc kręcić własne lody.Już przed wyborami organizują manifestacje przeciw fałszerstwom wyborczym wg. zasady "jeśli my wygramy to wybory były uczciwe".Jak widać ta opozycja to fałszywi demokraci /KLIKA żądna władzy/ o mentalności Kalego."


"I dawajże załamywać ręce nad dyktaturą. I dawajże rozpaczać, że Łukaszenko wygra kolejne wybory bez najmniejszego trudu, a przecież nie powinien, bo to utrudnia nasim "wprowadzanie europejskich standardów demokracji" na Białorusi oraz robienie tam "inwestycji strategicznych".

Wytrzaśnięty skądś młodzieżowy "ekspert" o wyglądzie Harry Pottera ze zgrozą mówi, iż Białoruś zaczyna zadłużać się u Rosji. Szkoda, że nie porównuje długów Białorusi (rzędu 20 miliardów USD) z długami Polski, których już nikt zliczyć nie potrafi, ale które ocenia się skromnie na ok. 300 miliardów USD."

"Inna wynajęta dziwka dziennikarska płci męskiej z niemal zgrozą mówi o pojawieniu się piosenki o Łukaszence, która w dodatku zdobyła dużą popularność. Popularność nieuzgodnioną ani z MTV, ani z żadną inną opiniotwórczą siecią telewizyjną dla imbecylów. Zatem sam fakt pojawienia się takiej piosenki dowodzi, iż Białoruś to kraj straszliwego zamordyzmu, odcięty od kultury i cywilizacji."

"Otóż naszym zdaniem wybory prezydenckie na Białorusi są kilka tysięcy razy bardziej uczciwe, niż np. polskie referendum w sprawie wejścia do Unii, gdzie opozycja dostała około 1% czasu antenowego na przedstawienie swoich racji. Powiem więcej, są to chyba jedyne wybory w Europie, jakie rzeczywiście oddają preferencje narodu, a nie żydowskich mediów i manipulatorów."

"A standardy "demokracji europejskiej" znamy aż za dobrze. Jeszcze nigdy w historii UE nie uznano żadnych wyborów i referendów, których wyniki nie były takie, jak powinny być. Ostatnim przykładem niech będzie Konstytucja Unii, nielegalnie narzucona państwom członkowskim pod zmienioną nazwą Traktatu Lizbońskiego."

"Za Łukaszenki jest porządek na Białorusi, a jak dojdą do władzy ci romantyczni opozycjoniści to będzie jak na Ukrainie. Wielkie nadzieje, a potem zaczęli tylko myśleć o korycie. Mam nadzieję, że Białorusini nie bedą tacy głupi i pogonią tych frajerów z opozycji. Łukaszenka to dobry gospodarz tylko powinien bardziej współpracować ze światem gospodarczo, ale kulturowo niech trzyma swój naród jak najdalej od skażonej pedalstwem i żydostwem Jewropy."

"Chciałoby sie powiedzieć "przyganiał kocioł garnkowi", brak wolności słowa na Bialorusi a w Polsce 3 lata wiezienia grożą człowiekowi , za to tylko , że wyraził poglądy na swej własnej posesji."

"Brawo Białorusini nie dajcie się nabrać na demokrację w wydaniu polskim,bo będziecie mieli prawo zdychać po płotem,żebrać po śmietnikach,głosować na tę samą mafie która wymienia się tylko stołkami,i dawać czarnej mafii to wszystko co jej się wymarzy."

"(...) my poznalismy sie na demokracji i wolnosci w Polsce, ta kojarzy sie nam z bezrobociem i bezdomnoscia, niszczeniem dorobku PRL, mafia polityczna, przywlaszczanie majatku narodowego. Nie Bóg broni Bialorus od takiej demokracji."

http://www.sfora.pl/Milicja-pobila-kandydata-na-prezydenta-Tlum-rusza-na-parlament-a27368

autor: Bury, data nadania: 2010-12-28 15:03:14, suma postów tego autora: 5751

Lukasz_Palucki

Slavoj Žižek dobrze gada a więc w górę dziada :

http://www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/spoleczenstwo/slavoj-%C5%BEi%C5%BEek--ludzie-mi-mowia--ze-jestem-utopista--,69781,1

Przez pryzmat własnego ugrupowania przeczytaj ZE ZROZUMINIEM powyżej zalinkowany wywiad ze Slavojem.

autor: Cud2, data nadania: 2010-12-28 15:07:33, suma postów tego autora: 3207

Statkiewicz

Statkiewicz i wspolczesna Hramada to taka lewica jak autor tego bloga i jego partyjni koledzy-byli koalicjanci liberalow-aferalow resztek Unii Wolnosci.O sytuacji na Bialorusi,takze na bialoruskeij lewicy,pisalismy juz pare tygodni temu:
http://socjalpatriotyzm.salon24.pl/254403,biala-rus-czarno-to-widze

autor: socjalpatriotyzm, data nadania: 2010-12-28 17:32:24, suma postów tego autora: 85

Interesujący post. Niby wiadomo że opozycja białoruska siedzi na obcym żołdzie

ale raczej rzadko pisze się o tym wprost, a tu taka niespodzianka :-)

autor: west, data nadania: 2010-12-28 17:33:22, suma postów tego autora: 6696

Panie Palucki,

powinien pan pioro zamienic na jakies inne pozyteczne narzedzie. Nie warto pana nawet czytac. O Bialorusi ma pan pojecie mizerne i spaczone.

"Źródło: Polska polityka zagraniczna: o Białorusi bez Białorusi? | Polityka globalna - Światowy serwis po polsku. Polityka, społeczeństwo, gospodarka i bezpieczeństwo w skali globalnej.

Białoruś jest państwem rządzonym mądrze a jej obywatele są zadowoleni, ufają swym władzom i szanują je. Gospodarka białoruska dynamicznie się rozwija, zdecydowanie lepiej niż gospodarka polska. Na arenie międzynarodowej Białoruś jest raczej podmiotem a Polska raczej przedmiotem. Aleksandr Łukaszenka jest politykiem wysokiej klasy i żaden z polskich polityków mu nie dorównuje. Polska polityka zagraniczna jest kundlowata, a spory dotyczą wyłącznie tego, jak mamy szczekać, po waszyngtońsku, po brukselsku, czy jeszcze inaczej."

http://www.politykaglobalna.pl/2010/06/polska-polityka-zagraniczna-o-bialorusi-bez-bialorusi/#axzz19UmTKKMq

autor: krysz, data nadania: 2010-12-29 11:36:29, suma postów tego autora: 157

Interesujący artykulik z Wyborczej

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8883164,Bialorus___gospodarcza_zagadka_w_srodku_Europy.html

autor: west, data nadania: 2010-12-30 11:11:09, suma postów tego autora: 6696

Dodaj komentarz