Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Młodzi obywatele RP odróżniają socjalizm od socrealizmu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Dziwię się doprawdy tak wysokiego wyniku dla

anarchizmu, bo prawdę powiedziawszy, tylko w przypadku nr 2 wiedział bym na które pytanie odpowiedzieć, aby być przyporządkowanym do tego nurtu. Na dodatek odpowiedź ta niewiele miała by wspólnego z anarchizmem. Kooperatywy i spółdzielnie (nota bene to synonim) nie są modelem gospodarki, są tylko formą zarządzania zakładem pracy. Tak zarządzane zakłady mogą funkcjonować bez problemu w ramach "demokratycznego centralnego planowania w granicach rozsądku". Zresztą w taki sposób można nazwać również anarchistyczny model gospodarki, zależy tylko jak zdefiniuje się "demokratyczne centralne planowanie" (choć rozumiem że gdybym odpowiedział tak to by mnie przyporządkowało do "naukowego socjalizmu"). W przypadku pozostałych pytań to już w ogóle nie wiem gdzie tu "anarchizm".

autor: DK, data nadania: 2011-02-13 23:50:36, suma postów tego autora: 119

jak

Jak można ten test rozwiązać, by się pojawił taki diagram kołowy?

autor: Ostap_Bender, data nadania: 2011-02-14 00:14:37, suma postów tego autora: 1002

DK

"demokratyczne centralne planowanie"

"Demokratyczne" i "centralne" nie zbyt do siebie pasują, w gruncie rzeczy jedno wyklucza drugie. Co do anarchistów to popierają oni demokratyczne planowanie oparte na oddolnej współpracy między kolektywami.

autor: nakama, data nadania: 2011-02-14 12:04:05, suma postów tego autora: 593

nakama

Dlatego pisałem, że zależy co pod tym pojęciem autor rozumie, opisu do tego nie było, więc można to tłumaczyć na wiele rożnych sposobów.

autor: DK, data nadania: 2011-02-14 17:17:05, suma postów tego autora: 119

Dodaj komentarz