Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

TOMASZ NAŁĘCZ - JÓZEF PIŁSUDSKI A PARLAMENT Część II

Komentarze

Dodaj komentarz

Piłsudski był tak prymitywnym człowiekiem

że ciągle się dziwię, dlaczego był tak popularny
Jest to dla mnie niezrozumiałe

Byc może pewnym narodom bardziej odpowiadają jednak autorytarne, brutalne i mało wyrafinowane w metodach rządy

autor: Postsocjalista, data nadania: 2011-03-21 21:50:19, suma postów tego autora: 1953

Porównajmy

Weźmy takiego kubańskiego czy libijskiego Piłsudskiego, którzy też zdobyli władze w zamachu stanu. Tam ludność na tym zyskała, państwo dochód narodowy dzieli na tyle egalitarnie na ile to możliwe w obecnych warunkach. Tymczasem polski dyktator zaprzedał gospodarkę kapitałowi anglo-francuskiemu, a jedyne co zrobił dla społeczeństwa to drewniane sracze. Nic dziwnego, że w wyniku wspólnej misji niemiecko-radzieckiej rozleciało się to państewko w niecały tydzień.

autor: mlm, data nadania: 2011-03-22 09:53:55, suma postów tego autora: 4284

mlm

Kubański rewolucjonista nie miałby tego problemu, że musiał chować swoje przekonania i udawać kubańskiego Piłsudskiego w pierwszym okresie, gdyby nie to, że partia komunistyczna i hasło komunizm kojarzyło się ze stalinowskim zamordyzmem, z Katyniem i z oportunistyczną i haniebną współpracą wcześniej istniejącej na Kubie partii komunistycznej z Fulgencio Batistą, podczas gdy przedstawiciele wszystkich innych ugrupowań pozarządowych byli przez niego mordowani. Mimo to jak niedawno napisał Fidel, już od lat studenckich uważał się za świadomego marksistę. Bycie komunistą to po prostu był obciach z tego powodu. Można więc było czytać sobie Lenina w domu i spokoju ducha, ale nie nazywać się komunistą. Kiedy Fidel i jego zwolennicy byli aresztowani po ataku na koszary Moncada, zarzucono mu właśnie, że jest pod wpływem dzieł Lenina, co on rozegrał po mistrzowsku, mówiąc, że tylko ignoranci nie znają dzieł Lenina.

autor: rewolucjoner, data nadania: 2011-03-22 10:57:04, suma postów tego autora: 490

Lewica

znalazła sobie autorytet. Tomasz Nałęcz - to skrajnie oportunistyczny działacz PZPR w stanie wojennym i za rządów Jaruzelskiego. W III RP - wielki zwolennik reform liberalnych, kapitalizmu i demokracji, w której rządzi środowisko Unii Wolności. Historyk - po linii i na bazie obowiązujacego świątopoglądu liberalnej Political Correctness.

autor: ABCD, data nadania: 2011-03-23 14:09:33, suma postów tego autora: 20871

Ludzie

deklarujący od święta przekonania rewolucyjne, podnoszą dwa palce i uprzejmie...informują (posiłkując się dziełami klasyka Nalęcza), że Piłsudski nie lubił demokracji.
A jeśli rzeczywiscie byl on przeciwnikiem demokracji burżuazyjnego, to akurat dla rewolucyjnych marksistów nie powinno w tym być nic złego.

autor: ABCD, data nadania: 2011-03-23 14:12:18, suma postów tego autora: 20871

Dodaj komentarz