Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Nie warto bronić Radia Maryja

Komentarze

Dodaj komentarz

A

co będzie, jeżeli w bliższej czy dalszej przyszłości ktoś powie, że nie warto bronić tej cześci lewicy, która nawiązuje do światopoglądu naukowego, ateizmu i walki klas, z założenia dzielących społeczeństwo?
I że nie mają racji publicyści, ktorzy bronią tej grupy przed sankcjami, twierdząc że nikomu ona nie zagraża, bo prawie nie ma zwolenników.
Był już ideolog i polityk - na pewno ktoś odpowie - który bajki o walce klas traktowal na serio. Używał pseudonimu "Lenin". Długo byl ignorowany. W rosyjskiej prasie rewolucyjnej wyśmiewano jego bublicystykę. Nawet policja carska nie chciała śledzić garstki jego wyznawców, uważając że jest to sekta bez znaczenia. W końcu "Lenin" wywołal jednak "rewolucję", w ktorej efekcie (już w pierwszych latach stworzonego przez nią reżimu) zginęło kilkanaście milionów ludzi.
I co wtedy powie nasza lewica? Użali się nad sobą? A jeśli w takim wypadku się jej przypomni, że w swoim czasie nie bromiła ludzi o odmiennych poglądach. Lecz - przeciwnie - na nich szczuła?

autor: ABCD, data nadania: 2011-05-26 09:22:31, suma postów tego autora: 20871

Radia MaRyja

Kapitalista w sutannie. Jezus takich przeganiał ze świątyni.

NIEFARBOWANY ZWOLENNIK TEOLOGII WYZWOLENIA

autor: mlm, data nadania: 2011-05-26 10:39:14, suma postów tego autora: 4284

...

ABCD uważasz że walka klas to bajka? Od kiedy?

autor: Marek, data nadania: 2011-05-26 12:34:03, suma postów tego autora: 1715

Marek,

pokazuję, jak kiedyś ta część skrajnej lewicy, ktora dziś woła o knebel dla Radia M, sama może zostać załatwiona przez reżim.
Warto pamiętać, że w Federacji Rosyjskiej i jej strefie wpływów radykalnej lewicy i marksizmu "nie okazujes".
A ministrowie Bul-Komorowskiego, Nałęcz i Kuźniar, chcą takiej "lewicy", jaką sami reprezentują: prorosyjskiej, kierującej się "realizmem geopolitycznym" i broniącej peerelowskich biografii, ale już nie założeń systemu społeczno-gospodarczego. Może przyjść moment, że sami walną w niszowych radykałów, aby pokazać, że wprawdzie kochają Putina, Miedwiediewa, Kiszczaka, Urbana i Jaruzelskiego, ale są też za wolnym rynkiem i NATO.
Popierając represje wobec Radia M, radykalna lewica sama keci sobie sznur na szyję, oj kręci!

autor: ABCD, data nadania: 2011-05-26 14:04:00, suma postów tego autora: 20871

Przemku miej odwagę postawić się Swkowi B.

Jeśli Rzeczpospolita jest PiSowska.
To czyja jest Gazeta Wyborcza ?

Na to pytanie daje odpowiedz jej były współpracownik Michał Cichy w wywiadzie przeprowadzonym ( SIC !) przez publicystę KryPola Cezarego Michalskiego :

Ale w "Gazecie Wyborczej" miałem zupełnie innego mistrza, płci żeńskiej, czyli Helenę Łuczywo. Dla mnie Helena jest postacią rangi historycznej, nie można jej porównywać ze współczesnymi postaciami. Ze znanych mi ludzi, którzy w XX wieku żyli w Polsce, mogę ją porównać tylko do Celiny Lubetkin, która była żoną Antka Zukiermana, dowódcy ŻOB. I faktyczną dowódczynią powstania w getcie. Misja Heleny, która jest stuprocentową Żydówką, polegała zawsze na chronieniu polskich Żydów przed jakimkolwiek złym losem. To zadanie wykonała w stu procentach. Była komendantką ŻOB w latach 90. Nie można się dziwić, że ona ze swoim zapleczem kulturowym i genetycznym nie była specjalnie wrażliwa na to, że mordowano księży po 1981, czy że generał Fieldorf był ofiarą mordu sądowego, w którym brała udział sędzia Wolińska. Misją Łuczywo było ratowanie sędzi Wolińskiej i wszystkich, obojętnie jak zapisanych w historii Polaków żydowskiego pochodzenia przed jakimkolwiek nieszczęściem. Także przed naprawdę istniejącym tutaj antysemityzmem.

http://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/139087,wojna-pokolen-przy-uzyciu-cyngli.html

autor: Cud2, data nadania: 2011-05-26 14:16:15, suma postów tego autora: 3207

Nie warto i bronić i atakować Radyja. To inne planety.

PT Niecudzie - sam sobie odpowiedziałeś, więc sam przyznasz że i jeden i drugi tytuł prasowy są niewiele warte.

autor: szczupak, data nadania: 2011-05-26 21:57:54, suma postów tego autora: 3747

Radio Ma Ryja

samo się obroni. Samo atakuje. Niestety.

autor: Gosia, data nadania: 2011-05-29 17:08:07, suma postów tego autora: 168

Dodaj komentarz