Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Po chamsku - bez dumy i wstydu

Komentarze

Dodaj komentarz

na marsze związkowe czy lewicowe

bo to jednak trochę coś innego, przychodzą ciagle ci sami, mniej lub bardziej zaangażowani członkowie różnych lewicowych organizacji.
Na marsz prawicy zaś przyszli wczoraj zwykli ludzie. I to powinno być powodem wyrzutów sumienia lewicy. To w 90% nie byli członkowie MW czy ONR, ale właśnie zwykli ludzie.
A przecież w tym wszystkim nie chodzi o onanizm we własnych szeregach, który niektórym w zupełności wystarcza, ale o wyjście poza nie i przekonanie do siebie zwykłego człowieka. Bez tego lewica nie wyjdzie nigdy z niebytu. Zaangażowanych ludzi raczej dużo więcej już być nie bedzie. Nasze społeczeństwo rzadko w cokolwiek aktywnie się zaangażuje, a ostatnie 20 lecie to po prostu katastrofa pod tym względem. Dlatego i ruch masowy tak trudno stworzyć. Chodzi chyba raczej o zdobycie poparcia dla swych programów (które oczywiście trzeba mieć a nie tylko hasła), które tylko w pewnych momentach moga przekonanych już ludzi skłonić czasami do wyjścia na ulicę i poparcia czynnie tych programów. Do tego trzeba mieć jednak autorytet, a tego na lewicy nikt nie ma. A jeśli ma to bardzo ograniczony. W tym (przyciąganiu na swoje demonstracje zwykłych ludzi) lewica nie ma niestety czym się pochwalić.
Może i mityczny ruch nie musi być jakiś wielki jakby się nam marzyło... wystarczy jeno kilka tysięcy osób ;-)))... przynajmniej na razie, w takim beznadziejnym stanie społecznej świadomości...ale już teraz musi mieć autorytet i poparcie w społeczeństwie, które w zdecydowanej wiekszości rzadko tylko daje się w większej liczbie mobilizować.
Ale to jest możliwe i narodowcy to udowodnili. Jeśli to nie są jeszcze ich dusze, to na tyle jeszcze bezkształtne i otwarte, że wkrótce łatwo je formują na swoje potrzeby.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-11-12 14:19:04, suma postów tego autora: 6205

Wnioski z drugiej części tekstu trafne.

"Młodzi pracodawcy" i student z wpisu to właśnie współcześni naziści.

autor: Getzz, data nadania: 2011-11-12 14:22:47, suma postów tego autora: 3554

Patologie

Bycie dumnym z narodowości, niczym się nie różni od bycia dumnym z koloru skóry. Patologia.

autor: mlm, data nadania: 2011-11-12 16:43:11, suma postów tego autora: 4284

Ja myślę podobnie

Poczucie dumy z przynależności do jakiegoś narodu jest absurdalne samo w sobie. Dla mnie jest to również taka propaństwowa postawa. Tu granica jest płynna miedzy poczuciem przynależności do narodu i do państwa, i dumy z tego powodu. A z tym ostatnim to nie mam nic i nie chcę mieć nic wspólnego. To nie jest moje państwo. W moim państwie nie ma głodnych dzieci. W moim państwie nie ma ludzi bez pracy czy bez dachu nad głową. W tym państwie są. Jest masa innych antyspołecznych patologi. Ergo to nie jest moje państwo! I pies je...!

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-11-12 17:28:27, suma postów tego autora: 6205

Jeden z najlepszych i najtrafniejszych

wpisów na blogach ostatnich tygodni, a może miesięcy. Zgadzam się od pierwszej do ostatniej litery. Brawo! Tak! NEOLIBERALIZM NAZIZMEM XXI W.

autor: fancom, data nadania: 2011-11-12 19:51:47, suma postów tego autora: 1423

Są trzy sprawy,

obyczajówka (np feminizm, geje, religia), ekologia no i prawa pracownicze. Te pierwsze sprawy poszły jakby naprzód, wrzmacniane przez naszą obecznośc w UE ale ta ostatnia sprawa się cofa i cofa. Wszystkie sprawy są wazne dla lewicy ale ta najszłabsza powinna byc pod specjalną troską. Niepokojąca prawda jest ze więksość młodych ludzi jest anty społeczna/pracownicza.

autor: Margo, data nadania: 2011-11-13 14:07:40, suma postów tego autora: 627

Dodaj komentarz