Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Jak zostać bohaterem na wzór Owsiaka

Komentarze

Dodaj komentarz

panie Łukaszu

Owsiak dla wielu młodych ludzi jest bohaterem nie tylko dzięki wośp ale dzieki Darmowemu Woodstockowi na którym grają bardzo dobre zespoły i to za free, pan Fołtyn dużo czasu poświęca Owsiakowi, czyżby jakaś zazdrość? Pamiętam też poświęcony feletion o Małyszu ;D że to niby Małysz wcale nie taki wielki;) problem lewicy pana Łukasza to Owsiak i Małysz:) pozdrawiam

autor: Fred_BB, data nadania: 2012-01-06 20:39:25, suma postów tego autora: 676

Zafiksowaliśmy, PT panie Fołtyn?

Przytoczę, może nie dosłownie, ongisiejszy komentarz bodaj z Trybuny Robotniczej: Owsiak żadnym ideałem ani świętym nie jest - ale ci, co go krytykują, nie dorastają mu do pięt. Bajo.

autor: szczupak, data nadania: 2012-01-07 01:02:45, suma postów tego autora: 3747

wośp

Całe szczęście, że dobroczynnością nie udało się rozwiązać żadnego problemu spolecznego: ani bezrobocia, ani alkoholizmu, ani narkomanii, ani nędzy, ani żebractwa, ani prostytucji, itd. itp.
Piszę "całe szczęście", bo wtedy to bylibyśmy uwięzieni na cale wieki jeszcze w okowach kapitalizmu, kapitału i kapitalistów.

autor: mlm, data nadania: 2012-01-07 11:34:07, suma postów tego autora: 4284

Szczupaku Szlachetny, a po co ma Lukas dorastać Owsiakowi do pięt, gdy jest

znacząco wyższy niż owego pięty a także on sam?

Zamiast dawać pieniądze Owsiakowi, ludzie mogli by zrzucać się na szpitale i je sukcesywnie oddłużyć. Przez te 20 lat udało by się postawić na nogi wszystkie i służba zdrowia miała by się lepiej.
Czyżby istniał argument, że dobry Owsiak wstawia swój dobry sprzęt do niedobrych szpitali i ma to sens? A jaki?

autor: nana, data nadania: 2012-01-07 11:47:14, suma postów tego autora: 4653

Zazdrość?

czego zazdrościć, że ktoś jest obłudnikiem i hochsztaplerem? To żałosne... Problem tylko w tym, że mamy głupie społeczeństwo, które tak dało się oszukać... Dlatego w tym kraju nigdy nie było i nie będzie dobrze...

autor: Luke, data nadania: 2012-01-07 12:36:28, suma postów tego autora: 1782

@luke

Mam wrażenie, że podchodzisz do tego całego Owsiaka jakoś tak osobiście. Zupełnie niepotrzebnie. No bo jakiż to właściwie zeń bohater? Medialny? Wylansowany przez burżuazyjne media? Bohater kogo? Głupiego otumanionego motłochu? Serio zależy ci na takim rodzaju popularności, bohaterstwa? Pozdrowienia.

autor: Bury, data nadania: 2012-01-07 14:08:23, suma postów tego autora: 5751

Luke, przepraszam za tego "Lukasa"

:)

autor: nana, data nadania: 2012-01-07 14:58:28, suma postów tego autora: 4653

Bury-

ja mu nie zazdroszczę! Wkurza mnie tylko to głupie społeczeństwo, bo jeśli takich sobie wybiera bohaterów- cwanaków i hochsztaplerów, to dlatego w tym kraju nie będzie dobrze, a naprawdę potrzebujący pozostaną bez pomocy...

Ja mówię sobie- dopóki Owsiak będzie uważany za wielkiego człowieka, nie będzie w Polsce dobrze...

autor: Luke, data nadania: 2012-01-07 15:37:15, suma postów tego autora: 1782

Luke

krytykuj nadal Wośpa będziesz w doborowym towarzystwie z Radio Maryją,Pisem i z GP, nie twierdzę że Owsiak jest idealny bo nie jest ale żeby od razu głupie społeczeństwo? Kto ma być bohaterem?

autor: Fred_BB, data nadania: 2012-01-07 16:48:34, suma postów tego autora: 676

...


Casus Owsiaka i jego firmy pozwala się ujawnić kolejnemu polskiemu kuriozum - tj. lewicowym obrońcom charytatywy. Mamy lewicowych patriotów broniących kościoła katolickiego, mamy lewicowych wolnościowców broniących imperializmu, mamy lewicowych historyków na pasku IPN-u, no to mamy i lewicowych obrońców najbezczelniejszej charytatywy.
Byłbym w stanie to zrozumieć, gdyby ten cały Owsiak w minimalnym chociaż stopniu odnosił się do retoryki lewicowej, ale nie - przecież jego najlepszymi kumplami są Baalcerowicz i medialna klika z GW i TVN-u.

autor: bullshit.detector, data nadania: 2012-01-07 17:19:55, suma postów tego autora: 213

@Luke

Uważam, że przesadzasz. Piszesz "głupie społeczeństwo" jakkbyś nie zauważał, że społeczeństwo w Polsce nie istnieje. Można byłoby tu przytoczyć cytaty dwojga klasyków- Norwida i Thatcher. W naszym kraju ludzie nie byli zbiorowością skupioną na z pozoru przyziemnych sprawach chyba nigdy, a po 1989 kazano im troszczyć się o samych siebie chociaż realna wspólnota troski o siebie wzajemnie była trudna do zrealizowania w warunkach "epigońskiej rewolucji mieszczańskiej" (określenie prof. Tadeusza Kowalika). Kiedyś podobno byłeś zwolennikiem UPR, ale oprócz tego, o czym wspomniałem, twoje słowa brzmią jak narzekania obrażonej na Polaków, zawiedzionej brakiem poparcia UD-ecko- UW-owskiej elity, wspieranej przez GW, której podobno też nie lubisz.

autor: Samael, data nadania: 2012-01-07 17:22:03, suma postów tego autora: 103

Samael

Uścislijmy więc- głupie społeczeństwo, jeśli chodzi o brak mądrości zbiorowej, zbiorowego działania... Ale wtedy gdy odrzuciło w wyborach UW to było mądre;) obawiam się tylko, ze jest coraz gorzej...

autor: Luke, data nadania: 2012-01-07 20:44:58, suma postów tego autora: 1782

bullshit.detector

też nad tym boleję... Dlatego w Polsce nie ma i długo nie będzie lewicy- nie ma gruntu "kulturowego" jak to ja nazywam, a ten problem najtrudniej pokonać...

autor: Luke, data nadania: 2012-01-07 22:37:04, suma postów tego autora: 1782

WOŚP to my

Radiomaryjny się robisz na starość, Łukasz... Zapomniałeś dodać to, czym chwalisz się na portalu społecznościowym, że wolisz Caritas od WOŚP, wyrazy współczucia! Narzekać potrafią oponenci Jurka, psuć i spierdolić.

autor: Paolito.pl, data nadania: 2012-01-07 22:42:17, suma postów tego autora: 14

...

Rozumiem, że boisz się długotrwałych rządów PO mimo, że określiłeś tę partię jako mniejsze zło (lub coś w tym rodzaju). Trudno panują takie warunki. Owsiak zbiera kasę będąc bliźniaczym bratem Balcerowicza (a wg Wałęsy miał nim być Kuroń) i dzięki kontynuacji jego neoliberalnej polityki w III RP. Służba zdrowia jest niszczona przez niedofnansowanie co wykorzystuje lider WOŚP i jego organizacja. Siła polityczna będąca realną alternatywą dla status quo nie istnieje.
PS. Rozmawiałem z dziewczyną pracującą dla jednej z agencji pośrednictwa pracy, która powołała się nawet, ku mojemu zdziwieniu, na PPP i stwierdziła, że PO prowadzi politykę polaryzującą społeczeństwo na nieliczną grupę bogatych i rzesze biedaków (przyznała też, że na PO głosowała w 2007). Większość Polaków widzi, że tak to wygląda i wie, że PiS byłby jeszcze gorszy więc zadowala się tym co mówi Tusk na temat oszczędzania biednych przy reformowaniu gospodarki.
Myślę, że gdyby na scenie politycznej pojawiła się partia, która byłaby przekonującą alternatywą dla panującego neolibealnego ładu to mogłaby zdobyć z czasem władze w Polsce nawet głosami tych nielicznych, którzy wierzą, że za pomocą głosowania da się coś zmienić.
Ruch Palikota może wywołać falę niechęci wobec KRK wyciągając jego grzeszki z ostatnich 20 lat, kiedy środki finansowe z Brukseli zaczną płynąć cieńszym strumieniem kryzys może pogorszyć sytuację gospodarczą Polski i sytuację materialną Polaków. To wszysto nadzieja dla lewicy i lewicowego ugrupowania, które może powstanie i z czasem zmieni na lepsze nasz kraj.

autor: Samael, data nadania: 2012-01-07 23:46:23, suma postów tego autora: 103

@Luke

To nie prawda, że podłoże kulturowe jest niewłaściwe dla lewicy w Polsce. Szkoda, że twój pomysł na socjaldemokrację to taka wątła roślinka, którą ledwo jesteś w stanie wyhodować na polskim gruncie (przy pomocy obywateli). Dlaczego wystartowałeś z Partią Socjaldemokratyczną podczas najlepszej w III RP koniunktury gospodarczej? Podejrzewam, że sytuacja w 2014 roku będzie gorsza niż jest teraz i hasła socjalne głosić będę oprócz PiS i Solidarnej Polski także Ruch Palikota i część PO. Właściwie gdybym był na twoim miejscu (czyli przy moim braku wysokoopłacanych zdolności wygrałbym w totka parę milionów) to zakładałbym partię socjdemokratyczną teraz.
Ps Ci nieliczni (Głupio napisałem, często mi to się zdarza w końcu nie jestem za mądry) to na początek ok. 2 milionów potencjalnych wyborców. Jeżeli ludzie z Ruchu Palikota będą Tuskowi potrzebni to sprawowania władzy to wyciągnie raczej poszczególnych posłów, nie prosząc Palikota o wchodzenie w koalicję. Oby stało się to w tej kadencji sejmu, chociaż jeżeli partia Palikota dotrwa do następnych wyborów i pójdzie jej na tyle dobrze, żeby zostać koalicjantem osłabionej Platformy również nie będzie źle. W takim wypadku jednak na dłuższy czas pożegnam się z marzeniami o lewicowej partii w Sejmie, która z czasem zdobędzie przynajmniej udział we władzy.

autor: Samael, data nadania: 2012-01-08 11:22:09, suma postów tego autora: 103

Samael,

masz rację, że teraz jest czas na lewicę a wtedy nie było, bo wszyscy myśleli że w nieskończoność będzie duży wzrost gospodarczy który stopniowo zapewni wszystkim dobrobyt, choć ja już wtedy mówiłem że to niemożliwe, że dzielić sprawiedliwie PKB trzeba już teraz...

Tyle że widzisz w pojedynkę nic się nie zdziała, nawet media Cię nie dopuszczą do głosu... Ja już się pogodziłem z tym, że mogę tylko obserwować, jak stopniowo, bardzo powoli, ale jednak- pojawiają się w przestrzeni publicznej lewicowe postulaty... Tyle nam pozostaje, ludziom lewicy... Niestety czasem mam wrażenie, że te lewicowe postulaty częściej płyną z prawej strony, niż z lewej- co widać choćby po komentarzach odnośnie WOŚP- więcej krytyki i nawoływania do zastąpienia żebraniny porządnym systemem publicznym widzę dziś na prawicowym salon24.pl, niż tutaj...

autor: Luke, data nadania: 2012-01-08 18:14:14, suma postów tego autora: 1782

Odp.... się od Jurasa!

To w porzo ziom. Jest młody, zdolny, wykształcony. POza tym ma kolczyk w uchu, a więc jest luzakiem. Takich ludzi nam POtrzeba w społeczeństwie moherowych homo sovieticusów!

autor: Paszport Tefałenu, data nadania: 2012-01-08 18:37:40, suma postów tego autora: 228

btw.

Zazdrościć burżuazyjnym sławom, gwiazdom, celebrytom, słowem tym których system postawił na świeczniku, oznacza akceptację burżuazyjnych tzw. reguł gry. Tego zaś z kolei nie da się pogodzić z wartościami lewicowymi (czy w ogóle humanistycznymi).

(PS. Luke, to nie pod twoim kątem, lecz tak ogólnie. Wiem, czy raczej wierzę, że ty nie zazdrościsz).

autor: Bury, data nadania: 2012-01-08 22:24:46, suma postów tego autora: 5751

Jak ktos nie chce

to niech na WOSP nie daje. Ja tam raz daje raz nie i nie dyskutuje czy daje czy nie daje a ta cala debata wokol WOSP to jest zenujaca. Tak samo PiSowcy atakuja WOSP jak POwcy atakuja SKOKi i prawda jest taka ze i WOSP ma jakies dobre elementy jak i SKOK i jednych mozna krytykowac i drugich ale prawda jest taka ze wielu i jedni i drudzy pomogli.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2012-01-09 20:25:51, suma postów tego autora: 2743

Pomoc ta wszakże polegała na tym, iż nie zrobiono tego, CO NALEŻY

a ludzi zabajerowano serduszkami i muzyczką. A co najśmieszniejsze, kościół katolicki też miał w tym swój udział. Jak wiadomo, kościół katolicki nic nie robi bezinteresownie. Jaki interes więc miał/ma w tym kościół?

autor: nana, data nadania: 2012-01-10 11:38:23, suma postów tego autora: 4653

Nie znam

dokładnego bilansu ilości zebranych przez WOŚP pieniędzy, ale jest to, z naddatkiem, 800 mln zł.
KrK przez te 19 lat hapnął od państwa jakieś 20-25 mld zł.
Co najmniej 20% z 800 mln to wpłaty firm państwowych i prywatnych odliczone następnie od przychodu lub podatku.
Przez to ludzie, którzy dobrowolnie wpłacili na WOŚP, bez odliczania darowizny od podatku, dodatkowo płacą większy podatek rekompensując w ten sposób ubytek wpłacony przez firmy na WOŚP.
I tak wygląda to całe oszustwo bronione przez zwolenników Owsiaka.

autor: cetes, data nadania: 2012-01-10 12:51:40, suma postów tego autora: 633

Czy łatwo jest zostać bohaterem?

Nie.

autor: zolza1983, data nadania: 2012-01-19 08:01:00, suma postów tego autora: 1

Dodaj komentarz