Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Prometeusz i Homolka

Komentarze

Dodaj komentarz

Nie pomoże podręcznik,

jeśli Rodzic sam nie wie gdzie jest Jego miejsce w Społeczeństwie. Świadomość społeczna,to pierwszy krok do kształtowania otaczającego nas świata.Większość rodziców powiela stereotypy,a wraz z nimi błędy wychowawcze swoich rodziców. Wrażliwość społeczna,jest udziałem niewielu "samouków" i dla tego, tak wiele do zrobienia ma "lewica",by na zasadzie zwykłego porównania stanu obecnego do naszej niedalekiej historii pokazać drogę do odzyskania godności Ludzi Pracy Najemnej,a to z kolei prowadzi do poszanowania godności Człowieka, także tego mniej sprawnego,ubogiego,mniej zaradnego.

autor: bambosz0, data nadania: 2013-08-04 10:45:20, suma postów tego autora: 1810

Podręcznik nie pomoże

nie tylko w tej, ale w wielu innych kwestiach. Jednak dobry podręcznik może skłaniać do zastanowienia. Nie dawać gotowych recept, ale ukierunkowywać.
Rzecz jasna, pominęłam całe nurty pedagogiki antyautorytarnej, emancypacyjnej i jakiej, ale to dlatego, że to, co jest na rynku z tych nurtów to nie są podręczniki dla rodziców czy wychowawców, ale w większości dość teoretyczne opracowania.

autor: front_ludowy, data nadania: 2013-08-04 17:50:16, suma postów tego autora: 626

a moze by tak nie wtłaczać dziecka w role genderową siłą

tylko poczekać aż samo wybierze? może bardziej bedzie pasować JEJ gender żeński?

autor: tumblerista, data nadania: 2013-08-08 15:56:39, suma postów tego autora: 10

Tumblerista

Chodzi ci o to, że mogłam napisać "działacza/działaczkę"? Mogłam, ale uprościłam sprawę. Rzecz jasna, tekst dotyczy też wychowywania na działaczki :)

autor: front_ludowy, data nadania: 2013-08-09 18:22:45, suma postów tego autora: 626

Dodaj komentarz