Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Wirus korwinizmu

Komentarze

Dodaj komentarz

Korwin - kamerdynerem.

Najsamprzód wyrósł lider, dziś liczący sobie ponad siedemdziesiąt wiosen, obecnie dołączyli - liberalnie urabiani (przez szkołę, mass-media...) - wyborcy. Dwa, trzy razy młodsi od lidera. Zgodni są co do jednego - wszystko dla siebie, nic dla innych. Lider ma jednak nad nimi przewagę: od początku transformacji ustawił się w roli kamerdynera bogatych. Ach, pamiętam Korwina, jak w latach 90-tych zajadał szparagi na stateczku, przycumowanym do rzecznego portu na Wiśle przez biznesmena Kornowskiego (słynna "Korvita", jeden z pierwszych szpitali prywatnych w Polsce), a wybitny przedsiębiorca z maturą, niejaki Świtalski, a wielu, wielu innych - oni także chętnie go gościli. Korwin wiedział, że hasło"zero podatków" doskonale współbrzmi z najskrytszymi marzeniami nowobogackich... Dziś także pragnie im usługiwać, tyle tylko, że oni to wiedzą, a młodzi wyborcy (nie płacą podatków, bo nie mają z czego) - nie. Proszę nie martwić się o interesy mega-korporacji - Korwin im niestraszny, raczej martwmy się o tych, którym w ramach "zerowania pomocy państwa", zabierze się i to, co w tak niewielkim wymiarze jeszcze im pozostało.

autor: Małgorzata Bratek, data nadania: 2014-08-03 01:33:30, suma postów tego autora: 13

Zasadniczo trafna ocena, ale tak naprawdę JKM

to odbicie tego, o czym wielu "politsterów" po cichu marzy. lecz nie powie publicznie, aby "słupki nie spadły". JKM jednak rosną, czym zresztą się niespecjalnie przejmuję. Tak zwane państwo, zresztą tylko teoretycznie istniejące, jako rzecze jeden z politsterów, zapracowało sobie na sukces korwinsynów solidnie. Wyrażone przez Autora w ostatnim akapicie sugestie zaś są jeno pobożnymi (bez urazy) życzeniami. Zresztą zapytajcie np. "finktenkowców" z "(Nowego) Obywatela" (nie musicie ich lubić, ale poglądowo sadowią się bliżej lewicy, niż niektórzy są skłonni przyznać) co osiągnęli swoim propaństwowym i i pełnym dobrej woli pisaniem i działaniem przez te kilkanaście lat. Otóż nic. I tak zostanie.

autor: szczupak, data nadania: 2014-08-04 00:24:15, suma postów tego autora: 3747

Całą prawdę o Korwinie tylko KryPol nam powie

Tyle że moim zdaniem młodzi wyborcy nie słuchają Korwina, ale używają go jako logo, wokół którego sami próbują się zebrać. Ich starsi koledzy czy starsi bracia kończą studia w średnim mieście i widzą, kto dostał pracę, a kto musiał wyjechać do Warszawy czy dalej, bo żadnej oferty dla niego nie było. Jeżeli są studenci, którzy ledwo kończą studia i od razu mają pracę w urzędzie, bo albo załatwił im to ktoś z rodziny, kto miał odpowiednie znajomości, albo wskoczyli w komin partyjny, a ci lepsi odbili się od całej struktury państwa i nigdzie nie znaleźli miejsca, to zaczyna działać taki mechanizm, że szukasz kogoś, kto jest zupełnie spoza układu. Naprawdę, a nie tylko tak jak PiS.

http://www.krytykapolityczna.pl/artykuly/rozmowa-dnia/20140805/matyja-polska-pozornie-nowoczesna

oraz z tego samego tekstu:

To wszystko pokazuje, że wchodzimy w wyczerpywanie zasobów instytucjonalnych, czego konsekwencją jest to, że żyjemy – skrót myślowy i cytat z klasyka – w bardziej „dzikim kraju”, gdzie wszystko trzeba załatwiać po znajomości, a żadne formalne procedury nie dadzą ci nic. I że ta reguła obowiązuje od poziomu zapisów do przedszkola, aż po zarządzanie największymi koncernami udającymi swoje zachodnie wzory. Ja uważam, że to jest równie silne źródło korwinizmu, jak ten przez wszystkich, także przez ciebie, podkreślany egoistyczy neoliberalizm mieszczańskich rodziców. Różni młodzi ludzie wchodzący na rynek mówią: „jak się nie ma dojść, nic nie można”. Prosta odpowiedź brzmi: zlikwidujmy albo znacznie ograniczmy państwo w sensie aparatu władzy, bo ono nie zapewnia przestrzegania żadnych norm, a tylko w swojej obecnej formie – także przypomnianej raczej, niż radykalnie „odkrytej” przez taśmy – wzmacnia patologie nieformalnego dostępu do rozmaitych dóbr. Reakcja korwinowska jest prosta: „lepiej niech tego nie będzie”.

----------------------------------------------------------

Nic dodać Nic ując.

w Krakowie bliźnięta zapisano do dwóch różnych przedszkół.
Przyciśnięta przez tok.fm urzędniczka stwierdziła, że tak przydzielił system komputerowy i nie da się tego odkręcić chyba, że rodzice S.A.M.I (!!!) znajdą kogoś kto się z nimi zamieni.

To jest sedno Korwinizmu:

Nikt za nic nie odpowiada a kase bierze.

autor: Cud2, data nadania: 2014-08-06 11:43:42, suma postów tego autora: 3206

Kto głosuje na JKM Chili znów KP

Kto ma helikopter na dachu swojego domu, tego nie obchodzi zakaz aborcji. Kto spędza co drugi dzień w Londynie, tego nie martwi prewencyjna cenzura obyczajowa.

http://www.krytykapolityczna.pl/artykuly/opinie/20140725/nowak-glodowe-igrzyska-kawiorowej-prawicy

Na pewno nie dzieci w/w.

autor: Cud2, data nadania: 2014-08-06 12:33:02, suma postów tego autora: 3206

Korwinizm na lewicy.pl

Jako Działacz Radykalnej Lewicy już dawno przestałem upominać się o bloga.

Autora tekstu nikt z niczego nie kojarzy ale bloga ma.

Wot sedno Korwinizmu.

autor: Cud2, data nadania: 2014-08-06 14:39:11, suma postów tego autora: 3206

I jeszcze raz z KryPola o przyczynach sukcesu Korwina

trzeba było pilniej się uczyć albo przynajmniej mieć lepszego „tatę”, gdyż w kraju o zablokowanym społecznym awansie przynależność klasową zwykle się dziedziczy

http://www.krytykapolityczna.pl/felietony/20140806/radom-76-w-jasienicy-i-odwilz

Prosty przykład:

w 2008 (przed kryzysem) każdy mógł dostać kredyt na 120 % wartości mieszkania.

Dziś trzeba wpłacić 10 % w gotówce
W 2015/2016 będzie to już 20%

Kto ma na starcie w życiu 10 do 20 % w gotówce na nowe mieszkanie.

Jestem pewien, ze 3/4 blogerów lewica.pl
i o,1 % wyborców Korwina, darwinowców z call center jak ich pogardliwie nazywa redaktor Paradowska.

autor: Cud2, data nadania: 2014-08-06 14:48:21, suma postów tego autora: 3206

Cud2

Tak wysoko wyceniasz zdolność kredytową blogerów lewica.pl? To dlatego chciałeś dołączyć do tego elitarnego grona? A Ty z czego jesteś znany oprócz pisania na tym forum? W jakiej to formacji radykalnej lewicy działasz lub działałeś? Pochwal się.

autor: V.C., data nadania: 2014-08-06 22:28:36, suma postów tego autora: 1003

A ja mam dyplom magistra zarządzania prywatnej WSBZP (Wyższej Szkoły Bulenia Za Papierek)

w Wąchocku, lapa, smartfona, iPoda, pryszcze na twarzy i żel we włosach na głowie i wiem jedno: kiedy JKM zostanie JKM (Jego Królewską Mością), to założę se prywatną firmę bez żadnych zbrodniczych socjalistyczno-biurokratycznych przeszkód i... jakoś to będzie.

autor: Paszport Tefałenu, data nadania: 2014-08-08 22:42:27, suma postów tego autora: 231

tego się nie da czytać

naucz się dzielić tekst na logiczne akapity

autor: jliber, data nadania: 2014-09-21 11:59:09, suma postów tego autora: 4329

Dodaj komentarz