Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Katolicka republika bananowa... 2.0

Komentarze

Dodaj komentarz

25 lat prania mózgu

i jedynym przejawem buntu byłej klasy robotniczej (teraz to są pracownicy najemni) są pochody z transparentami "precz z komuną" której nie ma i "gender" który trudno było by zlikwidować bo "płeć" istnieje i żadne modły jej nie zlikwidują. Ale nie dziwię się ,"bo jaki pan taki kram" a pany u nas to tęgie głowy co to prawo i sprawiedliwość mają w dużym paluchu u prawej nogi.

autor: bambosz0, data nadania: 2015-11-23 02:25:13, suma postów tego autora: 1755

Prosiłabym bardzo, kochany Kochanie,

by nie straszyć mnie PiSeksem. Przez przeszło ćwierć wieku widziałam w polskim burdelu takie sztelongi, że orgie nowych wybrańców mnie ne zaszokują. Będzie inaczej, ale równie śmiesznie, na dodatek piseksownie.
I żadna Republika Bananowa - Kartoflana!!! (*_*)

I jeszcze proszę, kochany Kochanie, by nie epatować mnie
"nieprzychylnymi komentarzami niektórych europejskich przywódców". Przy niektórych europejskich wymoczkach i kurduplach umysłowych - nasz Kaczor z Becią i Dudusiem, a także bratanek Orban prezentują się całkiem nieźle, jeśli nie lepiej niż te europejskie wypierdki.
Najpierw wycisnęli nas ci "europejscy przywódcy" jak cytrynę, wycyckali jak landrynę, okradli i wyzuli, zżuli i wdeptali glebę, by teraz szantażować nas, wymawiać dotacje, wypominać dobrodziejstwa akcesu do eurokołchozu, na czym sami zarobili najwięcej. Choćby nad dotowali jeszcze pół wieku, to i tak nie odzyskamy tego co nam podpierdolili i zniszczyli.

A szczyt "wielkości" prezentuje ojrokanclera MerkelA. Naspraszał wypłosz enerdowski nach Hause miliony "Gasten", a teraz wciska ich nam, bo jej Ordung psują i zu Hause się nie mieszczą. Zresztą w tym niemieckim kabarecie taki mają bajzel, że rząd Angeli nie potrafi podać liczby migrantów w ośrodkach, ani ile osób zostało rozdzielonych po miastach i gminach.
"Gest Merkel od początku był błędem. Teraz inni próbują zagnać dżina do butelki" komentuje rządowa "Deutsche Welle". Rządowa, Merkelowa!!!
Aladynem będzie nasz Kaczor!!! Tym bardziej, że Ala ad-Din znaczy "wyniosły w wierze"!!! (*_*)
Trochę się pospieszyła Merkela, myśląc że Anschluss ekonomiczny jest już fertig i to pozwala jej szarogęsić się w Generalnej Guberni. Nie z nami te numery!!!
(*_*)

autor: Hyjdla, data nadania: 2015-11-23 11:26:14, suma postów tego autora: 5956

Panie Kochan-ku, don't talk shit please.

w rzeczywistości między państwem Plafusów i Pissuarów nie ma ani krztyny różnicy. Pan opisujesz rzeczywistość ostatnich dwu dekad.

autor: szczupak, data nadania: 2015-11-24 20:25:01, suma postów tego autora: 3747

PT Hyjdlo - padoł ci ja żech że ci przaja?

Dziołcha, tyżeś wincy fertig niz 3/4 chopów na lewiocopeel.

autor: szczupak, data nadania: 2015-11-24 20:27:49, suma postów tego autora: 3747

Platforma

Platforma brakiem prospołecznych reform, pewną arogancją władzy oraz obojętnością ciepłej wody w kranie pozwoliła, aby w internecie wyrosło czarnosecinne towarzystwo od Korwina, Kukiza i wzmocnione towarzystwo pisowców. Nie wiem, czy będą pozorować przed mediami czy rzeczywiście wprowadzać, ale nastroje są takie, że ulice Marksa, Gierka czy Limanowskiego znikną z polskich miast, tam gdzie jeszcze są, bo byli socjalistami, czyli dla polskich "patriotów": "zdrajcami"

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2015-11-26 10:10:51, suma postów tego autora: 1245

O co ten szum?

"ustrój, którego konsekwencją będzie dalsze pogłębianie się prawicowej fali ksenofobii i rasizmu."
Kluczowy zwrot to "dalsze pogłębianie się".

" najbardziej kłopotliwa dla PiSu jest resztka istniejących w Polsce swobód obywatelskich i wolności w obszarze kultury i nauki."
RESZTKA swobód obywatelskich - spuścizna po poprzednich rządach.

"Polska pod rządami PiSu będzie więc neoliberalnym państwem o konserwatywnym i militarystycznym charakterze."
Czyli jak dotąd. Na marginesie - nie byłam nigdy fanką Margaret Thatcher.

"wzrost nakładów na zbrojenia i kwestia budowy baz NATO w Polsce"
To nowinka jakaś?

"budowa państwa pod dyktando polskiej myśli imperialistycznej, której jedynym celem jest usługiwanie USA" - teraz się to przynajmniej ładniej nazywa, tak po katolicku (po Bożemu?)

"skrajnie prawicowy grunt, który przygotowano w Polsce po 89 roku jest już na tyle dojrzały, że aż prosi się by go wykorzystać."
Dobre podsumowanie. A gdzie była lewica przez ten czas? Nie było żadnej. I nadal nie ma, bo "klasowo" w demokracji to już nie "masy pracujące", tylko obywatele.

Reasumując - niepotrzebny tekst, autor chciał postraszyć PiS-em, a wskazał niechcący, jako winnych tej sytuacji, wszystkich pozostałych. Nie boję się PiS, nie uważam, aby byli największymi szkodnikami politycznymi.

autor: Szara mysz, data nadania: 2015-11-26 12:45:43, suma postów tego autora: 103

Możeś i padoł, jak jo na piwie była? (*_*)

I niy słyszałach?
Na moi ulicy godajom i piszom "pszaja", bo to archaizm jest. Jak pszczółka, pszenica, Pszczyna...
(*_*)

autor: Hyjdla, data nadania: 2015-11-26 16:24:54, suma postów tego autora: 5956

"Pombóczku"

A jak to bydzie po slunsku?

autor: ROBOCOP, data nadania: 2015-11-26 18:10:10, suma postów tego autora: 225

PiS-em można straszyć jedynie tych miętkim ciulem robionych

Bać należy się Trybunału, który legalizuje eksmisję na bruk, zasadę "mieszkanie towarem, nie prawem" i klauzulę sumienia u wizażystów pogrzebowych.

autor: red spider 666, data nadania: 2015-11-27 19:08:22, suma postów tego autora: 1549

No właśnie, Szara myszko,

niepotrzebny tekst.
Takie pretensje do wyborców, że wybrało PiS. Do PiSu, że dało się wybrać. Do Polski, że zaściankowa i obskurancka, a nie światła i europejska. Do poprzedników brak pretensji, bo oni mimo ich pazerności i bezideowości, ładniejsi byli i jakoś to się kręciło, bo brukselce przytakiwali. I co z tego, że leciało po równi pochyłej? PiS przynajmniej ma jakąś IDEĘ, jakąś wizję, jakieś plany. Czy słuszne? Się okaże. Na razie przejęło państwo w stanie zapaści. Nic mu już nie pomoże. Z PiSem przynajmniej jakiś czas będzie kontynuacja tego teoretycznego państewka...

"Katolicki, konserwatywny skansen, który niesie ze sobą nowa władza to jednak nie tylko sam OBCIACH, ale i realnie zagrażający swym obywatelom ustrój..."
Jak Franek H. zaiwaniał nocami na skuterku do kolejnej dupencji, to nie był to OBCIACH. To zabawne było i nowoczesne...
Jak Sylwek B. urządzał kolejne bunga bunga, to nie było to OBCIACHEM, to był brak obskurantyzmu...
Jak Duduś kopnie się nocą na Żoliborz po wskazówki, to jest to obciach i totalitaryzm...
Trza wymienić to przypadkowe społeczeństwo na nowe! Klasowe, laickie, lewicowe! Zaraz będzie lepiej!

Na razie czeka na wojna z Rosją wydana jej przez ministra obrony, pełnego odwagi Papkina na przedpolach Smoleńska...
Czekają nas łapówki kontrolowane, które wprowadzi kryształowo uczciwy człowieczek wysoki na metr pięćdziesiąt...
Czekają nas "samobójstwa" o świcie, pogromy, bicie w dzwony i całowanie przeorów na przemian z Ojcami bezdzietnymi...
Fajnie będzie. Nie ma się co bać, Kochany Kochanie...
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2015-11-28 00:21:32, suma postów tego autora: 5956

Jeronie, dużo gorzołka dla ciebie, Hyjdlo

Kaj mnie do ciebie, ty powinna rzundzić na tyn lewicopeel, a nie dochtóry z Wszawki co ino o dżęderach i inszych pieroństwach godajo, a o ludu pracującym ni ch...

autor: szczupak, data nadania: 2015-11-28 00:29:06, suma postów tego autora: 3747

szczupak

Zróbmy Hyjdlę redaktorką, a lewica.pl będzie nowym portalem satyrycznym ;-)

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2015-11-28 15:28:51, suma postów tego autora: 1245

Ad vocem Hyjdla

Cłe tak szłemi, cłe tak szłemi, aaa..., to młerze.

Hipsterzy tak mają...czyli 3H (Hyjdla, Hipsterka, Hejterka :))

autor: jacekx, data nadania: 2015-11-28 18:17:15, suma postów tego autora: 3081

Stary Grafomanie from PaJacek

A czy ty wogole znasz definicje "Hipster"?
Czy tez przypadniem odkryles jego istnienie, spodobalo ci sie i teraz jak male dziecko lubujesz sie popisywac jego znajomoscia, nie majac zielonego pojecia co to znaczy?

autor: ROBOCOP, data nadania: 2015-11-28 23:12:55, suma postów tego autora: 225

Ryszu... lewica.pl już od dawna

jest nie tyle portalem satyrycznym, co miernym kabaretem. Wystarczy zajrzeć na "blog" niegdysiejszego zetemesowca, a obecnie chrześcijańskiego engelsa. Wystarczy przeczytać, co napisał powyżej ten poliglota, biegle władający aborygeńską odmianą angielskiego, zachodnio uralskim narzeczem rosyjskiego, a teraz chyba kaszubskim ze lwowskim akcentem, albo jidisz wg suahili... Wystarczy, by mieć ogląd upadku portalu.
Portalowi nadają ton miernoty banujące niewygodnych użytkowników, bo wtedy mogą się peklować we własnym śmierdzącym ZLewie. I żaden prawak, piszący zgodnie z prawdą, iż "LSD już zrobiło dużą śmierdzącą kupę", nie będzie im psuł dobrego samopoczucia i burzył przekonania o własnej wielkości i wyjątkowości. Zresztą podobny "blog" zaczyna budować pewien proffessór, polemizujący z "tarakowymi ludzikami", bo tak mu podpowiada "lewicowa" estetyka i "lewicowa" narracja...

Zaglądam na lewicę.pl z przyzwyczajenia - dla niektórych forumowiczów oraz autorów, do których zaliczam, obok Ciszewskiego, Pietrzaka, Augustyniaka, Klebaniuka, także Kochana. Zabrałam głos, bo u wyważonego i poukładanego dotąd młodzieńca ze zdziwieniem dostrzegłam ogrom powyborczej frustracji, kompletny brak obiektywizmu i włączenie się w główny ściek nagonki na triumfatorów naszej areny politycznej. Prymitywnej nagonki, bo PiS to kwintesencja "polskości", którą konsekwentnie budowały wszystkie poprzednie ekipy - z prawa, lewa, centrum, z boku i z tyłu. PiS to taka ślepa kiszka, gdzie zebrały się wszystkie odpady polskiej historii najnowszej oraz jej "światłych" tfurców, kontynuatorów i przegranych. Ta kicha pęknie... więc chciałoby się zapytać Kochana "z kogo się śmiejecie"? I po co?

Mnie ten portal dał bardzo dużo. Ukształtował, utwierdził, uklepał. Jeszcze i teraz zdarzają się tutaj perełki (na szarym pasku głównie). Będę tu zaglądać i pisać, no chyba że zabanują mnie miernoty pokroju pajdagosa specjalnej troski.
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2015-11-29 15:43:40, suma postów tego autora: 5956

Daj spokój, rebel...

znalazł w wikipedii lub na wrogich forach i klepie jak chrześcijan paciorki w różańcu.
Mnie też się jakoś tam kojarzy to jego "C" w nicku i nazwisku. Napisałabym, ale mi nie puszczą. Się domyśl, kałboju...
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2015-11-29 15:58:57, suma postów tego autora: 5956

Rebel2 vel Robocop ?

Nie, Nie, Nie 3X Nie

To jednak wróbelek alaskański co szare z USA przekuwa na złote... a nie Robocop :)
Robocopowi nie dorastasz do pięt :) ...jak to wróbelek Rebelek.

Rebelek2 to mała ptaszyna...ptaszyna niewielka Panowie i Panie kochajmy wróbelka Rebelka ( vel Robocop ).

autor: jacekx, data nadania: 2015-11-29 21:29:44, suma postów tego autora: 3081

Hyjdla

Masz na mysli "ciul" przez male "c"?

autor: ROBOCOP, data nadania: 2015-11-30 19:57:57, suma postów tego autora: 225

Stary Grafomanie from PaJacek

Nie podoba ci sie juz ROBOCOP?
Czyzbys nie pamietaz ze to ty go wlasnie wymysliles?

PS
A co z Pszczolka Alaskanska?

autor: ROBOCOP, data nadania: 2015-11-30 20:00:47, suma postów tego autora: 225

Hyjdla

Mnie ten portal dał bardzo dużo. Ukształtował, utwierdził, uklepał. Jeszcze i teraz zdarzają się tutaj perełki (na szarym pasku głównie). Będę tu zaglądać i pisać, no chyba że zabanują mnie miernoty pokroju pajdagosa specjalnej troski.
.
autor: Hyjdla, data nadania: 2015-11-29 15:43:40, suma postów tego autora: 5906


Miernotą polityczną 3H Ty jesteś ...bo co proponujesz myszeńko sfrustrowana:

a) pseudośląskość
b) pseudolewicowość
c) głosownie na Kukiza czy JKM
d) rechot nad trumną lewicy ?

Ty pokręcona stylistycznie pokrako medialna...

Pax, pax poniosło mnie jakaś Ty jakaś tam ze Śląska kabaretowa artystko :)apologetko PISU

Ad vocem Hyjdla

Będę tu zaglądać i pisać oraz blogować, no chyba że zbanują mnie miernoty pokroju 3H specjalnej troski.

autor: jacekx, data nadania: 2015-11-30 22:23:06, suma postów tego autora: 3081

Co Ci uklepał Hyjdla portal lewica.pl, co Ci uklepał?

Piszesz
Mnie ten portal dał bardzo dużo. Ukształtował, utwierdził, uklepał. Jeszcze i teraz zdarzają się tutaj perełki (na szarym pasku głównie).
>>>>>>>>>>>>>>>

Tak ukształtował na swe nieszczęście gwiazdę na ultralewicowej kanapie takiego zaangażowanego Babokopa w pseudolewicowym sosie.

Słyszę Twój obmierzły rechot nad trumną PRL i ta mania wielkości pst... maniera wielkości.
Nie wiem skąd to przekonanie nad swą prawdą głoszoną, że jest True
Wszak przecież jest... prawda, tyż prawda i g.... prawda

Tyś perła gołębica na ultralewicowym niebie i Ty JKM chwalisz czy promujesz?
Co proponujesz by osłabić Prawicę?
Czytam i pusty śmiech Twa super odpowiedź wywołuje.
Prawica sama się osłabi...
Tak genialny pomysł.
Napisz, kiedy to nastąpi Perło naszej lewicy ( prawdziwej lewicy) czy to nastąpi za 100 czy 200 lat?

Stać Cię jedynie na bluzgi na tych, co mają wiarę, mają wiarę, że mogłoby być lepiej Tu i Teraz?

Tyś godna towarzyszka Rebla2 a ostatnio może jego Klon.

Rozumiem Twe bratanie się z Reblem2.
Jakby Twe pozłotko oskrobać to, kto wyskoczy, kto wyskoczy, kto wyskoczy...?
Czy to nie w efekcie cukierek Rebelek diabełek zza Wielkiej Wody:)?
Jesteście siebie warci TFU.

autor: jacekx, data nadania: 2015-12-01 00:00:00, suma postów tego autora: 3081

Kolega Kochan napisał...

Ulgowy CIT dla polskich kapitalistów, brak wyraźnych pomysłów na zwiększenie dopływu środków do budżetu i nacisk zagranicznego kapitału zrobią swoje: PiSowi pozostanie skapitulować lub... zadowolić się rządem dusz, opartym na prawicowej doktrynie politycznej i społecznej faszyzacji w pinochetowskim stylu: faszyzm w kulturze, wolny rynek w gospodarce.

Zapytam a gdzie tu Polska i jej obywatele?

Naprawdę to tą małą klasę naszych rządzących charakteryzuje gęba pełna frazesów o patriotyzmie instrumentalnie wykorzystywanym oraz religijność niedzielna gdzie nie ma miejsca na chrześcijańskie serce a jest miejsce nienawiść do zwykłych ludzi...w wersji spieprzaj dziadu.

PIS jako nazwa w swej istocie to twór prawicowych bufonów.
Następne 4 lata stracone dla RP i jej obywateli.

autor: jacekx, data nadania: 2015-12-01 08:48:13, suma postów tego autora: 3081

Dodaj komentarz