Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Wyzwolicielom, pięknie dziękuję

Komentarze

Dodaj komentarz

!!!

Dobrze, że ten tekst z tej okazji się pojawił! Pełne uznanie.

autor: steff, data nadania: 2016-05-08 17:59:27, suma postów tego autora: 6626

Nie tylko p. Weiss pamięta

Po prostu jest jednym z nielicznych dopuszczanych do głosu w mediach głównego nurtu. Jako ciekawostka dla "człowieka lewicy" - w Polsce żyje ponad 30 mln dorosłych, w tym wiele osób - żołnierze I i II Armii oraz ich rodziny, sponiewieranych nie przez środowiska prawicy, lecz pseudolewicy, nie potrafiącej obronić prawdy historycznej.

Milczeliście, gdy negowano zasługi tamtych bohaterów, w tym poległych pod Lenino, milczeliście gdy negowano dorobek pokoleń odbudowujących kraj ze zniszczeń, a w wielu przypadkach budujących nową Polskę od zera. Swoją postawą opluliście miliony ludzi, dopuszczając, aby traktowano ich wszystkich, jako bandę roszczeniowych nierobów, pijaków, złodziei i totalną patologię.
No to mamy dziś "bohaterów niezłomnych" (zasłużonych m.in. gwałtami i zabijaniem dzieci) oraz "morderców z GL".

Na koniec jeszcze drogi Autorze pozwolę sobie na odrobinę prywaty - miałam okazję widzieć Pańskie "starcie" z przedstawicielem prawicy. Większość jego argumentów zbiłabym już jako piętnastolatka, a mam teraz o wiele więcej. Czy jedyne, czym potraficie błyszczeć w przestrzeni publicznej, to totalna ignorancja? Jeśli tak, to nie dziwcie się, że połowa Polaków nie chodzi na wybory. Ignorancja w połączeniu z tchórzostwem to nie jest alternatywa dla propagandy i tupeciarstwa.

Co wyraziwszy szeroko i długo, mam honor zostać uniżoną sługą.

autor: Szara mysz, data nadania: 2016-05-09 21:48:40, suma postów tego autora: 103

Korekta! Przepraszam!

Źle spojrzałam na nagłówek, a właściwie reklamę programu - to Piotr Szumlewicz mi podpadł.

Przepraszam najmocniej Autora za moją nieuwagę.

autor: Szara mysz, data nadania: 2016-05-09 21:53:36, suma postów tego autora: 103

znalazłaś receptę na rany zdane Ci przez lewicę

szara myszo zaniedbania lewicy leczysz przez miłość do PIS.

Tia...można i tak czyli na złość mamie odmrożę sobie nogi.
Tia...rzeczywiście wszyscy psychiatrzy z tego kraju emigrowali :(.
Tak to rozumiem...

Podpadłaś mi myszo bardziej niż Redaktor Sz...
Więc szary kolor rozumiem jako antagonistę do czerwonego...


autor: jacekx, data nadania: 2016-05-10 00:03:15, suma postów tego autora: 3064

A czy autor...

Podziękuje także wyzwolicielom za to, że raptem pięć lat wcześniej zbratali się z najeźdźcą, umożliwili mu podbicie Polski i w efekcie masowe pogromy Polaków?

Czy podziękuje wyzwolicielom za to, że umożliwiając podbicie Polski, pozwolili na postawienie na jej terenie obozów zagłady i milczeli, kiedy w obozach tych (i nie tylko) ginęły miliony niewinnych ludzi?

Czy wreszcie autor podziękuje wyzwolicielom za to, że gdy pojawił się wreszcie na świecie kraj, który postawił sobie za cel powstrzymanie nazistowskiej zarazy, to owi wyzwoliciele, lekką ręką, wymordowali całą elitę oficerską tego kraju?

W czym "prawicowa polityka historyczna" jest gorsza od polityki historycznej Bieruta, Gomółki i spółki?

autor: Speedway, data nadania: 2016-05-10 01:09:05, suma postów tego autora: 164

śmieszy mnie to nazywanie

oficerów z czasów II RP jakąkolwiek "elitą". Banda pijaków, idiotów i degeneratów, co nie znaczy oczywiście, że należało ich od razu rozstrzeliwać.

autor: Cisza, data nadania: 2016-05-10 08:08:32, suma postów tego autora: 90

jacekx

szklana kula, czy tarot? Bo chyba tylko z tak wiarygodnych źródeł można się dowiedzieć, kto jak głosował i kto kogo kocha, o ile sam tego nie zadeklaruje.

Nawet nie zamierzam prostować i wyjaśniać, że nie jestem wielbłądem, szkoda czasu.
Twój sposób argumentacji, typowy dla religiantów wszelkiej maści, czyli nakierowany na własne objawienia (czy też urojenia) w kwestii cudzych poglądów ujawnia skrajny konserwatyzm, czyli strach przed myśleniem.

Zasugeruję tylko - świat nie jest dwubiegunowy i jeszcze pewnie nie raz cię zaskoczy.

autor: Szara mysz, data nadania: 2016-05-10 09:10:12, suma postów tego autora: 103

szara myszo

dorośnij

nie jest dwubiegunowy Świat a co powiesz na to

czyli nie ma:

a) zła i dobra
b) miłości i nienawiści

są tylko szare myszy ...

tia... rzeczywiście nic mnie w tym kraju nie zadziwi wszak psychiatrzy wyjechali... tylko garstka została

autor: jacekx, data nadania: 2016-05-10 09:36:28, suma postów tego autora: 3064

Speedway

Stalin zdawał sobie sprawę z ówczesnej słabości Armii Czerwonej (którą głównie jemu zawdzięczała), więc paktował z Polską. Nasze władze odmówiły, Anglia i Francja chciały podpuścić ZSRR, żeby przekierować spodziewane uderzenie Niemiec całkiem na wschód - z Polską im się udało, Stalin nie dał się wpuścić.

W latach 1939 - 41 ZSRR i Niemcy byli sojusznikami oraz okupantami Polski i nikt tego nie neguje. Potem sytuacja się zmieniła, więc sojusze też.
Dziwne? To przypomnij sobie z historii - ile razy walczyliśmy przeciw Turcji? A w XIX w. Turcja była jedynym krajem, które nie uznało rozbiorów RON i na oficjalnych uroczystościach czekało puste miejsce na naszego ambasadora. A ile wojen stoczyły ze sobą Francja i Anglia?

Poza tym kto w czasie wojny nie milczał w sprawie masowych mordów w Polsce? Jaka była reakcja USA na raport Karskiego? A jaka Watykanu na zabijanie polskich katolików, w tym księży, i masowe gwałty na zakonnicach. To z tej wdzięczności pewnie nasi politycy obdarowali Kurię Rzymską miliardami i nadal to czynią.

Na deser - wiesz, czyje to słowa?
"Sowiety wkroczyły. Nakazuję ogólne wycofanie na Rumunię i Węgry najkrótszymi drogami. Z bolszewikami nie walczyć, chyba w razie natarcia z ich strony albo próby rozbrojenia oddziałów. Zadania Warszawy i miast które miały się bronić przed Niemcami – bez zmian. Miasta do których podejdą bolszewicy powinny z nimi pertraktować w sprawie wyjścia garnizonów do Węgier lub Rumunii".

Ten rozkaz zdezorientował dowódców na wschodzie kraju. Niektóre oddziały podobno walczyły na własną rękę, ignorując go, ale duża część poszła na rzeź bez oporu.

Co mi przeszkadza w polityce historycznej prawicy? Gówniarstwo! Polityka to m.in. umiejętność zmiany sojuszy w zależności od potrzeb, a nie bezsensowne trwanie przy dawnych sentymentach i obrażanie się, kiedy niedawny kolega zostawi nas w piaskownicy. W polskiej wersji wygląda to tak:
Najpierw nie chcę się bawić z Jasiem, a potem, kiedy Krzysio z Grzesiem mnie zostawiają, a Józio kopnie, obrażam się, że Jasio nie stanął w mojej obronie.
Co gorsza ten model myślenia nadal się utrzymuje - będę pluła na Jasia i go wyzywała, a jak odda, to pobiegnę na skargę do Krzysia albo Zdzisia. A jak żaden nie stanie w mojej obronie? Znowu się obrażę? Żałosne ...

autor: Szara mysz, data nadania: 2016-05-10 09:56:48, suma postów tego autora: 103

Dzięki Rosjanom i ich krwi ocalały perły Polskiej Kultury

Kraków i Zamość...oraz inne wspaniałe polskie miasta, miasteczka, wsie...
a co istotne kopalnie Śląska.

Ocalało też wielu Polaków między innymi też mój Dziad robotnik przymusowy z Drezna i więzień obozu...
Moi bliscy całą okupację spędzili 2 km od miejsca straceń Polaków na Zamojszczyźnie i przyszli Ruscy, i ich wyzwolili.

Wieczorami jak wspominali za okupacji hitlerowskiej słychać było tam pieśni, strzały potem cisza i widać było ciemny dym unoszący się w niebo...

Cześć ofiarom obywatelom RP z II Wojny Światowej
Cześć ... Wyzwolicielom Polski
Cześć ich Pamięci !!!

Cześć żołnierzom prawie 400 000 Polskiej Armii na Wschodzie ( W wyniku mobilizacji liczebność wojska w maju 1945 osiągnęła 370 tysięcy żołnierzy, zaś we wrześniu 1945 roku 440 tysięcy. )
Straty osobowe Wojska Polskiego walczącego u boku Armii Czerwonej, osiągnęły liczbę 17 500 zabitych, 10 000 zaginionych i 40 000 rannych żołnierzy[

Tylko gnidy mogą zapomnieć
o 800 000 ofiarach żołnierskich i obywateli Rosji leżących na naszej Ziemi.

Obawiam się, że Polska Flaga z Bramy Brandenburskiej zostanie przez Prawicę RP zdjęta i zdekomunizowana...przy biciu dzwonów

https://www.google.pl/search?q=Polska+flaga+na+Bramie+Brandenburskiej&rlz=1C1MSIM_enPL671PL671&espv=2&biw=1680&bih=935&tbm=isch&imgil=K7wJ9C1bJc4r3M%253A%253BzPPyesb-gLp5zM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fsochaczewianin.pl%25252Findex.php%25253Fnazwa%2525253Ddane_aktualnosci%25252526id_ak%2525253D33472&source=iu&pf=m&fir=K7wJ9C1bJc4r3M%253A%252CzPPyesb-gLp5zM%252C_&usg=____8SVuqWsm4YMQxNSVC3NbSYnmM%3D&ved=0ahUKEwi018SIiM_MAhXD7xQKHRMWCK4QyjcIJA&ei=OpgxV7TSGMPfU5OsoPAK#imgrc=K7wJ9C1bJc4r3M%3A


Cóż psychiatrzy z Polski rzeczywiście wyjechali...
Pytanie na jak długo...?

autor: jacekx, data nadania: 2016-05-10 10:33:20, suma postów tego autora: 3064

Miałby BYĆ MOŻE rację pan Speedway, gdyby Polacy mogli zatrzymać agresję niemiecką.

Ale nie mogli, przegraliśmy na wszystkich frontach i jedynym ocaleniem polskości jawił się sojusz z ZSSR.
Wykrwawialiśmy się na frotach francuskim i brytyjskim a oni w podzięce nie tylko wystawili nam rachunek za użyty do obrony ICH krajów sprzęt wojskowy ale też gdy doszło do ustalania powojennych granic, zostawili nas na lodzie i tylko dzięki Stalinowi zachodnia nasza granica oparła się o Nysę Łużycką.
Co by pan Speedway złego o Rosjanach nie mówił, jednak Polaków z dymem przez komin nie puszczali a Szkopy tak, i to w ilości coś około 6 mln. I gdyby nie Armia Radziecka , to kto wie ilu jeszcze Polaków znalazłoby się w piecu, bo jak wiadomo hitlerowcy zaraz po Cyganach i Żydach zamierzali zgładzić także większość Słowian.
Mamy za co być wdzięczni Rosjanom i żadne doraźne sojusze tego nie zmienią. Dzięki nim właśnie mamy takie państwo jak obecne i do tego homogeniczne, dzięki przesunięciu na zachód i repolonizacji Ziem Odzyskanych. Prawie pozbyliśmy się Rusinów i
i Ukraińców i dzięki temu nie mamy terroryzmu, takiego jak przed wojną .

Więc pomyśl najpierw zanim coś napiszesz,panie Speedway, bo narażasz się na śmieszność.

autor: tarak, data nadania: 2016-05-10 21:55:52, suma postów tego autora: 2709

@

@Podziękuje także wyzwolicielom za to, że raptem pięć lat wcześniej zbratali się z najeźdźcą, umożliwili mu podbicie Polski i w efekcie masowe pogromy Polaków? Czy podziękuje wyzwolicielom za to, że umożliwiając podbicie Polski, pozwolili na postawienie na jej terenie obozów zagłady i milczeli, kiedy w obozach tych (i nie tylko) ginęły miliony niewinnych ludzi?

Polska byla podbita juz przed 17 wrzesnia. ZSRR nie podbila "Polski" tylko zajela okupowane przez Polske Ukraine i Bialorus, dzieki czemu uratowo np. od obozow zaglady wspomnianych Zydow. A niewinnych to mordowali ale rowniez sami Polacy (patrz: Jedwabne, itp, itd).

@Czy wreszcie autor podziękuje wyzwolicielom za to, że gdy pojawił się wreszcie na świecie kraj, który postawił sobie za cel powstrzymanie nazistowskiej zarazy, to owi wyzwoliciele, lekką ręką, wymordowali całą elitę oficerską tego kraju?

Gdyby ten kraj postawil sobie za cel "powstrzymanie nazistowskiej zarazy" to nie kumalby sie z nim wczesniej w napasci na Czechoslowacje, nie sabotowalby tez sojuszu z ZSRR, do ktorego i tak mialo dojsc. A w czasie wojny zadna ze stron nie przestrzegala przeroznych konwencji, Katyn to epizod IIWS.

@W czym "prawicowa polityka historyczna" jest gorsza od polityki historycznej Bieruta, Gomółki i spółki?

Jest bardziej prymitywna i prostacka.

autor: lemski, data nadania: 2016-05-11 00:00:27, suma postów tego autora: 302

kolego lemski

Czy aby Pan nie pomylił portalu...lewica.pl z prawica.pl?


Pozdrawiam...i mam pytanie?

Czy jest szansa by psychiatrzy powracali do naszego kraju...
zająć się Elitami u władzy i nie tylko?

autor: JJC, data nadania: 2016-05-11 00:57:46, suma postów tego autora: 1275

kolego lemski

Niech Pan pisze trochę prościej bo pomylić można Pana

z członkiem lub zwolennikiem PIS
:(

autor: JJC, data nadania: 2016-05-11 01:01:43, suma postów tego autora: 1275

jacekx

Nie bardzo rozumiem pański sposób argumentacji, więc wyłączam się z jakichkolwiek dalszych "dyskusji".

autor: Szara mysz, data nadania: 2016-05-11 09:00:33, suma postów tego autora: 103

proszę pytać a wyjaśnię...

jacekx
Nie bardzo rozumiem pański sposób argumentacji, więc wyłączam się z jakichkolwiek dalszych "dyskusji".
autor: Szara mysz, data nadania: 2016-05-11 09:00:33, suma postów tego autora: 48

Kto pyta nie błądzi...?
Może zbliżymy swe stanowiska skoro PIS nie jest Pani Bajką.

autor: jacekx, data nadania: 2016-05-11 16:10:28, suma postów tego autora: 3064

po prostu szara myszo...nie wszędzie wystąpi szarość

W pewnych obszarach naszego Świata czy naszych działaniach
występuje dwubiegunowość.

np. jest:

dobro i jest zło ... nie ma lepszego czy gorszego zła

autor: jacekx, data nadania: 2016-05-11 16:18:11, suma postów tego autora: 3064

Twoje myszo ataki na Socjaldemokrację niosą taki skutek

i nie tylko Twoje ale całej Prawdziwej Lewicy czy Ultralewicy.

Bocząc się na Lewicę Parlamentarną, na jej niedoskonałości totalnie opluwając całe jej działanie macie udział w wyrzuceniu jej z Sejmu a tym samym promocji PIS do władzy absolutnej...

co było to do przewidzenia...a uprzedzałem tu na Forum.

Czekać należy tylko na Nowe Berezy.

autor: jacekx, data nadania: 2016-05-11 16:36:52, suma postów tego autora: 3064

towred. Cisza pisząc o pijakach i degeneratach

miał oczywiście na myśli "generała" Świerczewskiego?

autor: dr(e)s, data nadania: 2016-05-12 22:18:44, suma postów tego autora: 1538

jacekx

A o cóż miałabym pana pytać? Co pan miał na myśli pisząc:

Tia...można i tak czyli na złość mamie odmrożę sobie nogi.
Tia...rzeczywiście wszyscy psychiatrzy z tego kraju emigrowali :(.
Podpadłaś mi myszo bardziej niż Redaktor Sz...
Więc szary kolor rozumiem jako antagonistę do czerwonego..."

Czy może:

"dorośnij
nie jest dwubiegunowy Świat a co powiesz na to
czyli nie ma:
a) zła i dobra
b) miłości i nienawiści
są tylko szare myszy ...

To są tematy do dyskusji? Według mnie jedynie próba ośmieszenia / obrażenia interlokutorki, ale w sposób bardzo nieudolny.
Poza tym jeżeli najpierw potrzebuje pan ustalić zgodność światopoglądów, żeby móc ... dyskutować, to już nie jest dyskusja, tylko wzajemne utwierdzanie się we własnych przekonaniach. Mam wśród znajomych elektorat PiS i jakoś rozmawiać możemy, nawet na tematy sporne.

Jeżeli mnie pan poucza, że świat nie jest dwubiegunowy, to czemu z mojej niechęci do pseudolewicy parlamentarnej wnioskuje pan o sympatii dla PiS? Chyba właśnie dlatego, że dla pana świat jest jednak DWUBIEGUNOWY. I w tym nie różni się pan od twardego elektoratu ww. partii.
Fakt, że zniknięcie SLD z parlamentu przyjęłam nieomalże brawami, bo czas już przestać udawać, że oni są lewicą. Ponadto to geriatryczne kółko wzajemnej adoracji było jednym z najbardziej klerykalnych ugrupowań na polskiej scenie politycznej. Czas już, aby nowe ugrupowania zajęły ich miejsce. A że trochę to potrwa? I tak pewnie krócej, niż czekanie na "biologiczną selekcję".

autor: Szara mysz, data nadania: 2016-05-13 09:00:56, suma postów tego autora: 103

dresie

Zgadzam się, że Ciszy już raczej chodziło o "generała" Świerczewskiego (aczkolwiek ja zrozumiałam, że oficerów sanacji), niż o "generała" o wdzięcznym pseudo Flaszka, który 10 m by nie przebiegł bez zadyszki (nawet przed operacją na wątrobę), strzelać pewnie nie potrafi, chyba że urządza polowania na własne daniele, ma wielkie zasługi w promowaniu abstynencji i ogólnie jest postacią cenioną na polskiej scenie politycznej, zwłaszcza wśród jemu podobnych.

Po prostu wzorzec cnót wszelakich, w tym patriotyzmu.
Przy nim bledną zasługi zasługi nie tylko "generała" Świerczewskiego, ale w ogóle wszystkich, którzy walczyli na froncie.

autor: Szara mysz, data nadania: 2016-05-13 09:12:51, suma postów tego autora: 103

Ależ dresiku...

Cisza jest mądrym człowiekiem. Pisząc więc o pijakach i degeneratach nie mógł kojarzyć ich z generałem lecz musiał z ludźmi mu wrogich, czyli takich jak ty. A generał kulom się nie kłaniał... Takim ludziom zatem też. Dlatego leją na niego pomyje, o czym Cisza zapewne dobrze wie. Trafiłeś więc, jak zwykle, kulom w płot.

autor: steff, data nadania: 2016-05-13 11:13:18, suma postów tego autora: 6626

"Polska mogła być tylko taka, jaka powstała."

I powstała wspaniała Polska Ludowa.
Dziękujemy Armio Czerwona! Pamiętamy.

autor: Bartek, data nadania: 2016-05-13 17:19:49, suma postów tego autora: 2550

Bo niestety takie działania wzmacniają prawicę

jak poniżej Pani Pisze szara myszo...

Fakt, że zniknięcie SLD z parlamentu przyjęłam nieomalże brawami, bo czas już przestać udawać, że oni są lewicą. Ponadto to geriatryczne kółko wzajemnej adoracji było jednym z najbardziej klerykalnych ugrupowań na polskiej scenie politycznej. Czas już, aby nowe ugrupowania zajęły ich miejsce. A że trochę to potrwa? I tak pewnie krócej, niż czekanie na "biologiczną selekcję".
autor: Szara mysz, data nadania: 2016-05-13 09:00:56, suma postów tego autora: 51


Tak prawdę mówiąc SLD Lewica parlamentarna od strony narzędzi czy rozwiązań bliskie było PO z tym , że bardziej wrażliwe na biedę choć nie potrafiło jej zapobiec...

Działania Prawdziwej Lewicy czy Ultralewicy obrzydzające SLD wypromowały PIS i skrajną prawicę nawet bliską ruchom faszyzującym marzącym o Berezach

Jeśli to ma być lepiej to młotek jest tu potrzebny ...niech Pani zastanowi się zanim Pani do takiej Berezy trafi...

Dlatego piszę, że prawie wszyscy psychiatrzy opuścili RP...i Prawdziwą Lewicę też.

autor: jacekx, data nadania: 2016-05-13 23:34:53, suma postów tego autora: 3064

jacekx

PO jest prawicą, więc jak widać SLD też, skoro stosowało te same rozwiązania. Hasełka w stylu "wrażliwość na biedę" są dobre, jako wpis do sztambucha XIX-wiecznej pensjonarki, a nie w programie partii politycznej.

Lewica nie jest po to, żeby się egzaltować swoją wrażliwością, tylko po to, żeby proponować program zapobiegający wykluczeniom społecznym. Dziś takie działania podejmuje prawica, co jest zgodne z trendem zapoczątkowanym przez Bismarcka (konserwatystę) już w XIXw, a postulowanym przez oświeceniowych myślicieli.

PiS nie został "wypromowany" przez krytykę SLD, tylko najbardziej adekwatnie zareagował na zapotrzebowanie społeczne. Coś stało na przeszkodzie dinozaurom Millera, żeby sprawdzić, jakie są oczekiwania suwerena i pracodawcy wobec polityków? Bali się oskarżenia o populizm, gdyby zaproponowali godne płacę albo wystąpili przeciw bezpodstawnym roszczeniom "właścicieli" kamienic?

Nie pamiętam też, żeby owa "lewica" podejmowała jakąś krytykę wobec sanacji, czy wspominała o Berezie. Zbyt wiele czasu zajmowało im przepraszanie za PRL, przymilanie się hierarchii krk i neobanderowcom.

SLD szanowny panie przegrało nie przez Ultralewicę, którą zwalczało i zwalcza nadal, przegrało przez własne tchórzostwo, brak wyobraźni, chęci i skuteczności!
I dokładnie tak jak prawica szuka winy wszędzie, tylko nie u siebie.

Dlatego nadal najbardziej atakują partię Razem, ponoć "rozbijająca lewicę". Bo, rzecz jasna, polska "lewica" powinna być pod jednym, słusznym przewodem, na pasku korporacji międzynarodowych, głosująca za ACTA i TTIP, ze średnią wieku 70 lat, propagująca skansen myślowy.

Nie, nie wydaje mi się, żebyśmy zbliżyli stanowiska.

PS. Partia Razem może być postrzegana, jako radykalna jedynie w Polsce, która cofnęła się w rozwoju społecznym o lat kilkadziesiąt, ale ma całkiem przyzwoity program lewicy europejskiej i ludzi, którym się chce wychodzić do ludzi. Mam nadzieję, że tą pracą u podstaw zbudują kapitał elektoratu na przyszłe wybory.
Dinozaurom dziękujemy!

autor: Szara mysz, data nadania: 2016-05-15 13:05:52, suma postów tego autora: 103

nadal nie rozumiesz szara myszo

PS. Partia Razem może być postrzegana, jako radykalna jedynie w Polsce, która cofnęła się w rozwoju społecznym o lat kilkadziesiąt, ale ma całkiem przyzwoity program lewicy europejskiej i ludzi, którym się chce wychodzić do ludzi. Mam nadzieję, że tą pracą u podstaw zbudują kapitał elektoratu na przyszłe wybory.
Dinozaurom dziękujemy!


Po pierwsze Pan Zadberg i Razem moim zdaniem to pupilki Krytyki Politycznej i GW.
Ich zadanie to nowa odsłona i powielanie działań Pan Palikota oraz jego Kamaryli.

Praktycznie Twoje wpisy tu na lewica.pl jak na razie niestety służą interesom PIS poprzez wzmacnianie wyborczych możliwości tej partii.

Eliminacja zaś SLD z parlamentu stworzyła większość wyborczą pozwalającą samodzielnie rządzić Pisowi i promować ich gwiazdy wyborcze: Pana Maciarewicza, Pana Ziobrę oraz Inne medialne Tuzy PIS.

Odnoszę wrażenie, że Ty masz tyle wspólnego z lewicą co ja z ideowo konserwatywnym katolicyzmem.

autor: jacekx, data nadania: 2016-05-16 09:10:38, suma postów tego autora: 3064

kłamstwem i potwarzą jest

jest szerzenie takich treści przez Ciebie szara myszo jak poniżej
że naszym celem jest wspieranie
...

korporacji międzynarodowych oraz głosowanie za ACTA i TTIP

i to też jest kłamstwem,
że średni wiek naszych członków to 70 lat.

autor: jacekx, data nadania: 2016-05-16 09:19:25, suma postów tego autora: 3064

jacekx

1. "Szerzenie treści" - jeden komentarz na niszowym portalu.
Przy okazji - sprawdź, jak głosowali ci twoi "lewicowi" europarlamentarzyści w sprawie ACTA. A jakie jest ich zdanie w sprawie TTIP? Protestują? Bo jakoś nie zauważyłam.
Na razie tylko pospołu z PO i Nowoczesną w sprawie TK, czyli kolejnej sitwy klerykalnej.

2. 70 lat to średni wiek tych, co byli lansowani przez SLD - Millera, Wenderlicha, Senyszyn, czy Iwińskiego. Jeśli któryś jest młodszy, to nie wygląda. A reszcie jakoś nie udało się przebić.
A nie, zapomniałabym - jeden młody, podobno historyk z wykształcenia wydał głos. Według niego Powstanie Warszawskie było 1981r.

3. Wyrażanie swoich opinii jest dopuszczalne, ale zawsze należy pamiętać, że to tylko opinie. Okopywanie się natomiast na pozycji - "moje racje są święte" niczemu nie służy. Dlatego uważam, że jesteś w sposobie myślenia bliższy twardemu elektoratowi PiSu, niż lewicy.
Bo co ma niby znaczyć, że partia Razem to czyjeś pupilki? Jak na razie media głównego nurtu starają się ich nie zauważać, a pan L.M. nadal bryluje na salonach choć nadal nie ma nic do powiedzenia.

SLD stracił elektorat, do którego nigdy nie należałam, więc nie wmawiaj sobie, że moje wypowiedzi sprzed kilku dni, czy tygodni wykosiły ich z parlamentu. To się stało wcześniej, a Razem ma zupełnie inny elektorat, bo do głosu dochodzą kolejne roczniki. Na PiS zagłosowali zapewne ludzie wkurzeni stagnacją i ciągłymi aferami i mieli tę przewagę, że się zmobilizowali. Masz pretensje do ludzi, że mają inne preferencje?
Partii Razem nie ma w parlamencie, ale jest na protestach, m.in. pracowników zwalnianych z powodu przynależności do związku zawodowego, czyli ... łamania konstytucji RP. Jest tam "lewica" z SLD? gdzie była, gdy "uelastyczniano" KP, zamrażano progi podatkowe, eksmitowano bezprawnie ludzi?

Jeszcze raz - ostatni - lewica nie ma się litować nad ludźmi, że są biedni, tylko starać się przeciwdziałać łamaniu prawa i stanowić je takim, żeby zminimalizować obszary wykluczenia społecznego.

I kończmy, bo to już zupełnie nie apropos tematu artykułu.

autor: Szara mysz, data nadania: 2016-05-18 09:14:17, suma postów tego autora: 103

no cóż mam jednak rację szara myszo

Atak z Lewa i Centrum na SLD uniemożliwił ZL uzyskać 8% procent czy chcesz czy nie chcesz takimi działaniami jak Twoje obecnie.

Dało to w efekcie zamurowanie moim zdaniem na 2 kadencje sceny politycznej przez PIS.
Czyli 8 lat w plecy.

PiS wyraźnie nawiązuje do działań Endecji z czasów II RP
Endecja jak niestety historia pokazała w II RP niewiele zrobiła dobrego dla demokracji. Przez swój antysemityzm i antylewicowość więcej zrobiła szkody w II RP niż korzyści było z jej działań.

Mimo, że mój dziadek był członkiem Endecji jestem zdania, że ubiory podobne do skrajnej prawicy w Niemczech (trochę kolorem i trochę wyglądem) i ataki na ludność żydowską oraz lewicę z tym latami się źle się kojarzą.

cytat https://pl.wikipedia.org/wiki/Narodowa_Demokracja
****************
Od przewrotu majowego endecja była systematycznie zwalczana przez sanację. W odpowiedzi na to jeszcze w 1926 powstała pozaparlamentarna opozycyjna organizacja – Obóz Wielkiej Polski na czele z Romanem Dmowskim i składający się głównie z nacjonalistycznie nastawionej młodzieży.
..............
Władza sanacyjna, widząc realne zagrożenie, w 1933 zdelegalizowała organizację, a jej działaczy poddała represjom.

OWP kontynuował częściowo działalność w Sekcji Młodych Stronnictwa Narodowego, a następnie w Obozie Narodowo-Radykalnym (również zdelegalizowanym po kilku miesiącach działalności).

W ONR wyraźna była fascynacja antysemityzmem i faszyzmem.

Jedną z najbardziej radykalnych organizacji była RNR-Falanga Bolesława Piaseckiego. Główną formacją Narodowej Demokracji w latach 30 pozostawało Stronnictwo Narodowe kierowane przez Romana Dmowskiego.
W SN toczyła się walka między narodowo-liberalnym skrzydłem "starych" a skłaniającymi się ku autorytaryzmowi "młodymi". Po wyeliminowaniu wpływów "starych" doszło do podziału "młodych" na ekstremistyczną frakcję Jędrzeja Giertycha i grupę Tadeusza Bieleckiego, bardziej skłonnej do kompromisu z sanacją
*********************

W okresie przed 1918 też Endecja źle się zapisała w naszej historii.

cytat ********* https://pl.wikipedia.org/wiki/Narodowa_Demokracja

Endecja potępiła rewolucję w 1905 roku, łódzka „Gazeta Polska” nawoływała do zdławienia socjalistycznej anarchii, liczba morderstw politycznych osiągnęła 40-50 w ciągu tygodnia. W okresie tym przeciwnicy Dmowskiego uważali, że zawarł on tajne porozumienie z carem w celu zwalczania PPS.
Uważa się, że działalność Narodowej Demokracji w okresie rewolucji doprowadziła do wzmożonej niechęci między Polakami i Żydami, a apele Polskiej Partii Socjalistycznej o złagodzenie napięć na tle narodowościowym i wspólną walkę z caratem okazały się bezskuteczne.
*****************************************************

Mimo bliskości Endecji w sprawach żydowskich z Niemcami jej członkowie byli przez Niemców w czasie okupacji represjonowani.
Mój dziadek członek Endecji spędził większość okupacji w obozach w Niemczech.


PIS niestety zbyt nawiązuje do działań Endecji z II RP oraz dodatkowo skłóca nas Polaków z Niemcami i Rosjanami, co nie jest dobre w szeroko rozumianym interesie Polski i Polaków.

Pozdrawiam mimo wszystko szara myszo.

autor: jacekx, data nadania: 2016-05-18 16:45:51, suma postów tego autora: 3064

a

...
A jakie jest ich zdanie w sprawie TTIP? Protestują? Bo jakoś nie zauważyłam.
...
Jeszcze raz - ostatni - lewica nie ma się litować nad ludźmi, że są biedni, tylko starać się przeciwdziałać łamaniu prawa i stanowić je takim, żeby zminimalizować obszary wykluczenia społecznego.
...
I kończmy, bo to już zupełnie nie apropos tematu artykułu.
autor: Szara mysz, data nadania: 2016-05-18 09:14:17, suma postów tego autora: 56


A co powiesz szara myszo jak powstaną Berezy i Ty tam trafisz być może ?
Nie pisz więc tak agresywnie i szanuj słowa...Powtarzam SLD w parlamencie w dużej mierze był podobny do PO a często jej bliski
...
a został potraktowane przez lewicę jak skrajna Prawica.
Dlatego uważam , że wyborcom w III RP potrzeba psychiatrów...

autor: jacekx, data nadania: 2016-05-18 17:00:35, suma postów tego autora: 3064

jacekx

"no cóż mam jednak rację szara myszo"
Czyli każde zostaje przy swoim ...

Nie zauważyłam ataku z lewa, prawa, czy centrum na ZL, a jako osoba o poglądach lewicowych, nie widząc, na kogo można głosować, zdecydowana byłam prawie do końca oddać nieważny głos. Wielu pewnie postanowiło zostać w domach.

I to właśnie, a nie opinie sprzed kilku tygodni zadecydowało o porażce ZL. Elektorat PiS był bardziej przekonany i stawił się w komplecie - im mniej ludzi głosuje, tym mają większy procent. Tak więc kolejna wygrana PiS będzie skutkiem zniechęcenia dużej części społeczeństwa, a nie jakąś rzekomą nagonką na lewicę.

Ale w mojej ocenie dalsze utrwalanie duopolu na scenie politycznej byłoby najgorszym rozwiązaniem z możliwych.
"Głupotą jest robić wciąż to samo i oczekiwać innych efektów".

Jeśli chodzi o działania PiS nie przypominają one endecji, przynajmniej w wyraźnie rusofobicznej retoryce. Endecja to był kierunek prorosyjski, antysemicki i antyniemiecki, a sanacja proniemiecki, antyrosyjski i tylko nieco mniej antysemicki.
PiS twórczo połączył te kierunki i jest antyniemiecki, antyrosyjski, antysemicki (na tyle, na ile pozwala poprawność polityczna) i prokościelny.

Sanacja rzeczywiście wiele zrobiła dla demokracji, poczynając od przewrotu majowego, poprzez Berezę Kartuską (wzorowaną na obozie koncentracyjnym w Dachau), a kończąc na prześladowaniach mniejszości etnicznych i wyznaniowych oraz całej opozycji, nie tylko endecji.

Mój dziadek spędził w więzieniach trochę czasu za sanacji tylko dlatego, że agitował za PSL. Dla mnie więc endecja, czy sanacja to jeden pies, tak jak obecnie PO / Nowoczesna czy PiS.
A członkowie SLD też ochoczo wymachiwali szabelką w stronę Rosji i bardzo się przytulali do krk, więc nie jest to dla mnie inna jakość.

Też pozdrawiam, ale nie irytujmy już autora, że odjechaliśmy z tematem prawie poza portal.

autor: Szara mysz, data nadania: 2016-05-19 09:43:19, suma postów tego autora: 103

za wcześnie pozdrowiłam ...

Cóż takiego agresywnego było w moich słowach? Fakty? Czy to, że jestem kobietą (za co przepraszam) i ośmielam się otwarcie i publicznie wyrażać własne opinie (za co też przepraszam)?

Mój dziadek siedział przed wojną (PSL), wujek po wojnie (AK), więc więzienie to taka trochę rodzinna tradycja (stara, jak ekstradycja). A poza tym bardziej się obawiałam więzienia za czasów PO, niż teraz, bo tamci jednak byli bardziej nieprzewidywalni.

SLD blisko PO? No i co się dziwić, że ludzie mając do wyboru oryginał i dwie kopie wybrali oryginał bądź kopię lepszą od oryginału.

autor: Szara mysz, data nadania: 2016-05-19 17:37:18, suma postów tego autora: 103

Szara myszo

A członkowie SLD też ochoczo wymachiwali szabelką w stronę Rosji i bardzo się przytulali do krk, więc nie jest to dla mnie inna jakość.

Też pozdrawiam, ale nie irytujmy już autora, że odjechaliśmy z tematem prawie poza portal.

autor: Szara mysz, data nadania: 2016-05-19 09:43:19, suma postów tego autora: 57

Gdzie i kto z nas wymachiwali szabelko w stronę Rosji ?...
nie znam nikogo takiego z medialnych członków SLD.
PIS i Prezydent oczywiście się nie przytulają i PO też.

Chcę przypomnieć , że tzw. przytulanie było związane z przygotowaniem do referendum akcesyjnego RP do UE.
Chodziło by poparcie Obywateli RP było jak największe.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Referendum_w_Polsce_w_2003_roku

autor: jacekx, data nadania: 2016-05-19 21:59:25, suma postów tego autora: 3064

Co do tematu artykułu...

To chciałbym poinformować , że o
*******************
Usłyszymy zapewne, że II WŚ dla Polski skończyła się w 1989 roku, ...
*********************

Usłyszałem to Autorze artykułu już parę lat temu jeszcze za rządów PO w mieście Gdańsku na spektaklu
dla młodzieży w Domu Harcerza...
Był to spektakl uczący historii Polski skierowany do młodzieży szkół średnich ... nie jest to żart tak było.

autor: jacekx, data nadania: 2016-05-19 22:08:53, suma postów tego autora: 3064

Szara myszo

ja Tobie przymknięcia nie życzę tylko się obawiam o Naszą przyszłość.
Nie tylko Twoją ale też moją :(.

Piotra Ikonowicza już raz przymknęli chyba za PO.
Ostatnio w Poznaniu już za PIS P.Ikonowicza na posterunku zatrzymali :(. Na razie wypuścili...

A chyba wczoraj Szefa partii Zmiana oskarżyli o szpiegostwo.
Czyli a nie mówiłem...
Pytanie rodzi się... kto następny ?

autor: jacekx, data nadania: 2016-05-20 01:02:39, suma postów tego autora: 3064

jacekx

To, że PO i PiS to partie klerykalne nie jest dla nikogo tajemnicą. Ale SLD nie "przytulało się" do kościoła jedynie w okresie przedreferendalnym. Nawet w czasie ostatniej kampanii urządziło jakiś "pokropek" samochodów, czy czegoś tam - żenada. I obdarowywali warszawską wyciskarkę do cytryn dziesiątkami milionów, gdy rządzili.

Stąd ponownie - jakaż to niby inna jakość? Jakaż to "lewica"? Ikonowicz siedział za czasów PO? Inni też, w tym nawet nie politycy, tylko zwyczajni, a do tego niewinni ludzie. Nic nowego, więc skąd ten płacz.

A szabelką wymachiwał Miller w jakimś programie TV, zresztą rzucili wszystkie siły do tej walki. Właściwie wśród polityków trwała licytacja, kto bardziej skrytykuje Rosję, czy raczej kto głębiej wejdzie Amerykanom. Ależ oni się muszą cieszyć, zwłaszcza Clinton, który mając teraz widoki na zawód "przy żonie", a pozbawiony kontaktów z Moniką, dostanie taki prezent.

autor: Szara mysz, data nadania: 2016-05-20 09:17:43, suma postów tego autora: 103

zapomniałem szara myszo jeszcze o

2 wydarzeniach

a) http://lewica.pl/?id=31258&tytul=Dzia%B3acze-KPP-skazani-za-propagowanie-komunizmu

b) Łukasz Bukowski, działaczem Inicjatywy Pracowniczej skazanym na trzy miesiące aresztu za blokowanie nielegalnej eksmisji

aktywnym wyzwolicielom od komuny Piknie Dziękujemy...i za taką demokrację też
a może tak do Strasburga czas już.

autor: jacekx, data nadania: 2016-05-20 09:50:13, suma postów tego autora: 3064

warto się zastanowić

jak wyglądałaby dziś Polska wyzwolona przez tzw. drugi front czyli Zachód... gdyby, co nie daj boże, Rosjanie zatrzymali się np. na Bugu. Litwy, Białorusi i Ukrainy nikt by nam przecież nie sprezentował, bo prawo do samostanowienia narodów... a czy ktokolwiek prócz Stalina mógłby i chciałby nam dać szmat niemieckiej ziemi, jaką dziś zamieszkujemy?!

autor: hania.buzia, data nadania: 2016-06-29 21:08:01, suma postów tego autora: 96

ciekawe jak wyglądałaby dziś Polska...

...gdyby to nie Stalin rozdawał tu karty. Bez Olsztyna, Gdańska, Szczecina, Wrocławia... bo niby z jakiej racji? ale i bez Lwowa i Wilna, bo niby z jakiej racji?

autor: hania.buzia, data nadania: 2016-08-18 09:46:10, suma postów tego autora: 96

@hania.buzia

Właśnie. Czyż nie o to wielu chodzi, nieprawdaż?

autor: qaduc, data nadania: 2016-08-22 22:23:13, suma postów tego autora: 249

Dodaj komentarz