Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Komuna was wszystkich pogodzi

Komentarze

Dodaj komentarz

Śmiech to zdrowie.

Badanie stanu środowiska w którym pacjent (lewica) ledwo dycha prowadzi autor poprawnie, z diagnozą można się zgodzić, ale z tym co wypisał na recepcie już na pewno nie.
Zalecenie podskakiwania i ścieżki zdrowia w stanie ciężkiej zapaści to jakaś pomyłka.

*Obecna „opozycja” to zaś czysty gniew dawnych elit.*
Słusznie i naukowo.

*Metody, które stosuje Jarosław Kaczyński stopniowo prowadzą nas jednak ku coraz większej koncentracji władzy i w kierunku katonacjonalistycznej dyktatury pułkowników rodem z II RP.*
Zgadza się.

*Przeciwko temu należy dziś walczyć – ale nie ramię w ramię ze złodziejskimi, zasługującymi na kryminał elitami dawnego obozu rządzącego.*
Lewicy bym nie zalecał mieszania się do walki dwóch swoich wrogów. Obśmiewanie obydwu jest znacznie lepszą postawą, a jest z czego się śmiać.

*Bez całościowej krytyki rządów PiS i odrzucenia zarówno PiS-owskiej wizji obyczajowości, jak i gospodarki nie powstanie żadna realna lewicowa opozycja.*
Na krytyce rządzących najlepiej wychodzą dziennikarze z opozycyjnych mediów, tych które nagłaśniają "gniew dawnych elit". Dlaczego mieliby nagłaśniać krytykę rządów PIS pochodzącą od ledwo dychającej lewicy. Brak armat.
Totalnej opozycji ten gniew nie bardzo wychodzi, poza zdobyciem Sejmu przez załogę kpt Schetyny, ale i ta reduta wydaje się nie do obrony.

*Tu swoje źródło ma obecna bezradność liberałów, których propozycje są wsteczne nawet w stosunku do tego, co obecnie realizuje PiS.*
Ciekawe, bo ja nie widzę żadnych propozycji oprócz odsunięcia PIS od władzy, reszta jest milczeniem.


*Realne odrodzenie lewicy może nastąpić jednak tylko poprzez radykalizację jej programu i sprzeciwienie się całej wizji PiS-owskiego państwa.*
To tylko sprawi, że program ten jak i sama lewica będzie jeszcze bardziej niewiarygodna.

*Konieczne są: walka o socjalizm, walka o interesy świata pracy, antymilitaryzm, antyklerykalizm i radykalne sprzeciwienie się próbom kryminalizacji lewicowej przeszłości.*
Lud dostaje właśnie namiastkę socjalizmu w postaci 500+, Mieszkanie+, stary dobry wiek emerytalny, stare dobre szkoły, zmniejszenie bezrobocia i rynek pracy pracobiorcy, ukrócenie złodziejstwa wspólnego dobra.
Antymilitaryzm, antyklerykalizm i wybielenie plam lewicowych raczej mu zwisa. Teraz nie ma klimatu i warunków ku temu. Trzeba to było robić gdy uznawana za lewicę ekipa była przy władzy.

*Jeżeli taka – socjalistyczna – siła wkrótce nie powstanie czeka nas dalsza ewolucja w kierunku obecnego modelu ukraińskiego.*
Niekoniecznie, przy odrobinie rozumu i dobrej woli większości wysiłki opozycji w kierunku majdanizacji spełzną na niczym. Może wtedy powstać parasocjalizm czyli narodowa demokracja na gruncie solidaryzmu społecznego z mieszaną strukturą własności.

Podsumowując, lepiej popatrzeć jak dwaj wrogowie lewicy okładają się kłonicami i śmiać się z tego.
Zalecałbym teraz dłuższy odpoczynek i śmiech. Śmiech to zdrowie.

autor: Adrem63, data nadania: 2016-12-27 11:37:33, suma postów tego autora: 2307

Komuna nas wszystkich pogodzi? Czyżby?

Komuna to cenzura, ocet w sklepach i czołgi na ulicach. Jedynym, który może zjednoczyć Polaków jest ikona podziemnej opozycji, Magdalenki, Okrągłego Stołu i transformacji ustrojowej, najbardziej obiektywny publicysta spośród najbardziej obiektywnych publicystów, Demokrata przez D, człowiek światły, pokojowo nastawiony do ludzi, postępowy i od dziesięcioleci prowadzący Polaków do Europy - redaktor naczelny "Gazety Wyborczej" Adam Michnik! A jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki - to nie ludzie! To wilki!!!

PS. To klikałem ja - Paszport Tefałenu - Drugojaponioirlandczyk Pierwszej Klasy...

autor: Paszport Tefałenu, data nadania: 2016-12-28 19:10:07, suma postów tego autora: 231

komuna nas NIGDY nie pogodzi

Ze zwyklego powodu - komuna to niechlubna przeszlosc, ktora nigdy sie juz nie powtorzy
Trzeba znalezc inne rozwiazanie

autor: Rebel2, data nadania: 2017-01-05 01:10:55, suma postów tego autora: 3910

Rebelku2

wróbelku alaskański tak masz , że zapierniczasz tę samą arię wróbelkową od lat.

Komuna, komuna, komuna...PRL- jak jak ja je nienawidzę...jak myszy.

Masz problem bo są tacy co ją kochali i kochają i choćbyś się zaćwierkał się na śmierć na lewica.pl to tego nie zmienisz.
Jak tego nie zrobisz to sorry ...zaćwierkasz się tu na lewica.pl z nienawiści do swego byłej Ojczyzny i jej Historii.

Zacznij raczej piastować swoje wnuki w Hameryce bo tracisz czas a ocenę PRL i historii Polski zostaw historykom.
Na tym się nie znasz a tylko ślinotok prawacki wydzielasz.Nudny jesteś jak flaki z olejem... ciekaw jestem dlaczego modowie Cię tu znoszą?

Choć może to któryś z nich te trele wróbelka alasakńskiego tu uskutecznia :).autor: jacekx, data nadania: 2017-01-11 09:43:41, suma postów tego autora: 3088

wcięło słowo więc errata jackax do poprzedniego postu

Rebel2 powtarzasz od lat...
Komuna, komuna, komuna...PRL- jak, jak ja je nienawidzę...jak myszy.

Masz problem bo są tacy co ją kochali i kochają a choćbyś się zaćwierkał się na śmierć na lewica.pl to tego nie zmienisz.
Odpuść sobie...
Jak tego nie zrobisz to sorry ...zaćwierkasz się wróbelku alaskański tu na lewica.pl z nienawiści do swego byłej Ojczyzny i jej Historii.

Zacznij raczej piastować swoje wnuki w Hameryce bo tracisz czas a ocenę PRL i historii Polski zostaw historykom.
Na tym się nie znasz a tylko ślinotok prawacki wydzielasz.

autor: jacekx, data nadania: 2017-01-11 23:32:43, suma postów tego autora: 3088

Dodaj komentarz