Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Potrzeba demitologizacji nad Wisłą i Odrą

Komentarze

Dodaj komentarz

Brawo, panie Autorze

Ale nie jesteśmy, jako Polacy, w swych wyborach drogi rozwoju
niezależni.
Ktoś przecież tę zimną wojnę wygrał stawiając na siły
katolicko-narodowe. I nie zawiódł się.
Bardzo podobna jest obecnie sytuacja banderowców na Ukrainie.
Miejmy to na uwadze.

autor: tarak, data nadania: 2020-07-06 23:06:13, suma postów tego autora: 3019

*Demitologizacja* jako współczesna forma egzorcyzmów

przeciw upiorowi polskiego narodowego katolicyzmu.:)

Jako formę tej demitologizacji przyjmuje się kreację wirtualnej rzeczywistości w której KK gra za demiurga i praprzyczynę wszelkiego zła (odsunięcie słusznych sił postępu od ...) razem ze zmitologizowaną Solidarnością, która zrobiła swoje i już dawno powinna była odejść zamiast straszyć ludzi czerwoną zarazą.
Autor tego bloga dobrze tę wirtualną rzeczywistość maluje tworząc mieszankę farb białej, czerwonej i czarnej (czytaj prawda, półprawda i g. prawda) i mitem demiurga antypostępu próbuje odżegnać mit *ducha zmieniającego oblicze ziemi, tej ziemi*. :)
Mit mitem przeganiaj. :)

Przeciętnemu Kowalskiemu ten cały mitologizm zwisa luźno, bo ma swoje zdanie, ma ona jednak pewien walor.
W końcu można powiedzieć, że winni są oni.

autor: Adrem63, data nadania: 2020-07-09 09:09:31, suma postów tego autora: 2300

Nowe szaty cesarza

Znakomite i trafne spostrzeżenie, włącznie ze wskazaniem faktycznego rodowodu walczących skutecznie przy rozdawaniu stanowisk i czerpaniu korzyści. Przez lata na plebanii św, Brygidy najpierw przewalano pieniądze idące na wsparcie strajkujących. Ostatnie, co znam, to 1988 r., kiedy gaszono strajki, aby uwiarygodnić siłę Wałęsy. Dla strajkujących podobno wypłacano po $30. Dostało ze 300 młodych, którzy byli trzonem, a reszta po pierała strajk z nadzieją, że coś się ugra. A ile wtedy przywieziono do wsparcia? W stanie wojennym młodzi chłopcy, dziś przed emeryturą w Ameryce, za własne pieniądze drukowali ulotki. Desygnowany w Gdańsku rezydent podziemia nie miał na to nawet dolara. Czyżby nie finansowano tak ważnego ośrodka. I uczciwość tych wszystkich publicznie poświadczył prałat. A dziś wielu twierdzi, że wiedzieli i nie widzieli niczego złego. Ta formacja powstała na zasadzie zło zwalczaj złem. Każde złe narzędzie jest dobre, aby wyplenić zło. Zatem , przeżyje ten, który nie da się zagryźć. Dlatego dziś wszyscy, jak hieny, rzucają sie na zmarłych. Zaiste, podziwiać odwagę.

autor: qaduc, data nadania: 2020-09-18 22:55:07, suma postów tego autora: 296

Dodaj komentarz