Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

PiS odkrywa karty

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Patrzyłam, podziwiałam i zarykiwałam się śmiechem....

Wszystkie kabarety świata to cień cienia przy "konwencie" PiSdzielców.
Natomiast Gomułka, który z czyśćca spogląda na Jarka - może być z niego dumny. Stara dobra szkoła, a uczeń przerósł mistrza...

autor: Hyjdla, data nadania: 2007-08-25 23:02:58, suma postów tego autora: 5956

PIS zwycięzy tak jak niegdyś ,,Solidarnośc ''

Czyli zostawiając swoich biednych i otumanionych zwolenników na lodzie i poddanych coraz większej presji zderegulowanego rynku pracy.
A w ogóle wystąpienie Kaczyńskiego przypominało słynne wystąpienie towarzysza Gomułki na kongresie związków zawodowych. Tam też potępiano opozycję służącą obcym , wrogim kosmopolitycznym interesom

autor: Tomek Sosnowski, data nadania: 2007-08-25 23:19:20, suma postów tego autora: 568

Ja nie mogę...

Ja nie mogę już patrzec na J. Kaczyńskiego nie mówiąc już o słuchaniu tego co ma do powiedzenia (jak zdarta płyta). Jak go widzę w TV to zmieniam kanał, albo wyłączm odbiornik.

autor: zbinx, data nadania: 2007-08-25 23:26:35, suma postów tego autora: 12

Tomek S.,

Akurat rynek pracy jest coraz bardziej przychylny pracownikom, bo - wobec drastycznego spadku bezrobocia - to firmy szukają chętnych, a nie na odwrót.

autor: ABCD, data nadania: 2007-08-25 23:59:14, suma postów tego autora: 20871

ABCD

wy utrzymujecie,ze spadek bezrobocia to przede wszystkim zasluga PiS. ale czy naprawde taki maly miala w tym udzial emigracja zarobkowa? wyjechalo chyba z 2 mln ludzi.

co do PiS, to oni ciagle swoje. znow dekomunizacja. i oczywiscie zasady zobowiazuja. morde pelna zasad to kazdy moze miec.

autor: moskwa, data nadania: 2007-08-26 11:53:26, suma postów tego autora: 605

Zawsze niedobrze mi się robi

jak słucham albo oglądam, któregoś z pisowskich funkcjonaruszy. Alergia chyba...

autor: Getzz, data nadania: 2007-08-26 12:21:52, suma postów tego autora: 3554

Jaki straszny spektakl to musiał być.

Nie przypomina wam to czegoś? "Zwycięzymy, zwyciężymy!!!!!", ryki klakierów, "ojcowie narodów", niedobrze się robi.

autor: Getzz, data nadania: 2007-08-26 12:24:33, suma postów tego autora: 3554

moskwa

Rozumiem, że otwarcie granic dla naszych pracowników w UE to też "wina" PiS? Bardzo ciekawe ... Faktem jest, że więcej Polaków ma pracę - dlatego głupi jest zarzut, że część z nich znalazła pracę w ramach zjednoczonej Europy. No chyba że polska lewica nagle stała się przeciwniczką Eurokołchozu.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2007-08-26 12:50:33, suma postów tego autora: 6199

BTW

Tak na marginesie: gdyby dekomunizacja w Polsce została przeprowadzona 15 lat temu to dziś nie istniałby problem "fałszywej lewicy" w postaci SLD i SdPL. Od 15 lat mogłyby funkcjonować partie lewicowe nieobciążone PZPR- owskim piętnem, a towarzysze wcinający kawior i szpanujący Rolexami byliby na politycznej emeryturze. Ta oczywista prawda jest niestety wciaż nieobjawiona dla więszości piszących tu osób: dekomunizacja jest be, bo jest pomysłem prawicy - to, że jej brak uniemożliwia zaistnienie na scenie politycznej prawdziwych ugrupowań lewicowych to już pryszcz. Bo przecież tak na prawdę chodzi o to, by robić na złość prawicy. Logika właściwa dzieciom w wieku przedszkolnym jest jedną z cech wyróżniających polskich lewicowców z tłumu.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2007-08-26 13:16:49, suma postów tego autora: 6199

Rzadko się z Tobą zgadzam, Sumienie,

ale tu przyznają rację. Taczki powinny być otwarte 17 lat temu. 15 lat temu było już za późno, poza tym zabrał się za to operetkowy rząd Jasia O. z Antkiem M. i Kaczorami w tle. Wyszło jak wyszło wszystko solidaruchom - do rzici...

autor: Hyjdla, data nadania: 2007-08-26 14:35:45, suma postów tego autora: 5956

...

Moskwa, ciekaw jestem kiedy zrozumiecie, że w Polsce tworzone są NOWE miejsca pracy, tzn. takie, które nie oznaczają przyjęcia nowego pracownika w miejsce takiego, który wyjechał za granicę. I jest tych miejsc pracy sporo. Po drugie, może zrozumiecie też, że emigracja ma nie tylko pozytywny, ale też negatywny wpływ na stopę bezrobocia - jeśli z Polski wyjechały 2 miliony ludzi, to na polskim rynku jest znacznie mniej konsumentów (mniejszy popyt wewnętrzny), czyli bezrobocie powinno wzrosnąć (bo potrzeba mniej pracowników, żeby wyprodukować ilość towarów pożądanych na rynku). Inna sprawa, że akurat realny spadek bezrobocia i lepsza kondycja gospodarki nie są tylko zasługą PiS, ale też ogólnej dobrej koniunktury, korzyści z wejścia do UE (łatwiejszy eksport wielu produktów, dopłaty dla producentów, dotacje na infrastrukturę itp.). Nie zmienia to faktu, że tłumaczenie spadku bezrobocia wyłącznie masową emigracją jest bzdurne.

autor: Durango 95, data nadania: 2007-08-26 14:39:41, suma postów tego autora: 3848

Sumienie Narodu

Może masz rację, ale patrząc na to co się dzieje teraz miałbym wątpliwości czy jakaś lewica zodłałaby się przebić. Teraz dopiero udaje sie to Sierakowskiemu i jego "Krytyce Politycznej", ale wobec ofensywy prawicy nawet tego jest mało, choć zawsze to jakaś nowośc wyrosla z rodzimej gleby. Może jesteśmy dopiero na etapie Konserwatystów i liberałów, a na wypełnianie obietnic ekonomicznych przyjdzie czas później. Praktycznie wszystkie zabezpieczenia socjalne jakie sa w Polsce pochodza z PRL-u.

autor: J.K, data nadania: 2007-08-26 14:54:53, suma postów tego autora: 948

sumienie narodu

to nie jest wina PiS, to zasluga wejscia do UE. a PiS z Samoobrona i LPR na pewno nas tam nie wprowadzili.
czy ja kiedykolwiek mowilem ze to kogos wina? ja nikomu nie zarzucam,ze znalazl prace gdzie indziej, po prostu uwazam,ze nieprawda jest mowienie,ze emigracja nie miala zadnego wplywu na spadek bezrobocia. i tyle.

autor: moskwa, data nadania: 2007-08-26 15:34:30, suma postów tego autora: 605

Sumienie,

dekomunizacja nie jest be, bo jest pomysłem prawicy, tylko dlatego,
że źle rozmiana i źle prowadzona, może stać się polowaniem na czarownice jak to już było w USA, a już na pewno falą na której wypływają prawicowe śmiecie i szkodniki ( tkm ).

Dekomunizacja jako proces społeczny odbyła się już i to podwójnie, bo na poziomie indywidualnym i na poziomie politycznym.
Na poziomie indywidualnym gdy tzw. komuniści zaczęli myśleć o niezłych pieniądzach w systemie gdzie pieniądze dają duże możliwości i zdekomunizowali się sami, a odbywało się
w latach 70tych w ich własnych sumieniach.
Na poziomie politycznym w okresie transformacji gdy odebrano komunistom władzę polityczną ( PZPR, Jaruzelski, i inni ) i powołano antykomunistów ( Wałęsa i inni )
O jakiej dekomunizacji Ty myślisz ?

To, że nazywasz argumentację odmienną od Twojej dziecinną nie dodaje Twoim argumentom wagi.

autor: Adrem63, data nadania: 2007-08-26 17:05:11, suma postów tego autora: 2307

Adream63

A ponieważ my wszystko kopiujemy z USA, dlatego zaczeła u nas przypiminać polowanie na czarwonice.

autor: J.K, data nadania: 2007-08-26 17:58:07, suma postów tego autora: 948

PiS

Zbinx A ja moge niech Kaczory czyszcza tych ktorzy pod szyldem lewicy zrobili tyle zlego To jest szansa dla lewicy na odrodzenie Precz z Sojuszem Lewych Dupkow i LiDem [Lewymi Demokratami]

autor: arz, data nadania: 2007-08-26 18:27:19, suma postów tego autora: 230

POPiS siły, czyli propaganda

Cóż, medialny spektakl, prężenie muskuł, okrzyki, wrzaski, liczebność. Na prawicowych wyborców to działa, w przeciwieństwie do programu, który zazwyczaj jest długi i trzeba by było go czytać (czytanie w tej grupie docelowej jest wyjątkowo... niemodne ;)).

Hasło, które do mnie trafił to natomiast "przewietrzmy wolskę!". I tak chyba można podsumować całe rządy PiSuarków - wywietrzyli z kraju młodych i zdolnych, którzy teraz siedzą sobie na Zielonej Wyspie albo w Anglii.

autor: Piechuła, data nadania: 2007-08-26 18:37:36, suma postów tego autora: 1

PO i LiD

niech się nie cieszą bo i tak wyborów nie wygrają, sondaże że wskazujące PO jako zwycieżce można sobie gdzieś wsadzić.

autor: katto maximus, data nadania: 2007-08-27 09:08:45, suma postów tego autora: 99

katto

nie bylbym taki pewien. ja uwazam,ze PO wygra te wybory.

autor: moskwa, data nadania: 2007-08-27 15:13:19, suma postów tego autora: 605

PiS

moskwa żle uwazasz Ale nawet gdyby to z tego nic nie wynika Przeczytaj Konstytucje RP Prezydent wyznacza - powierza tworzenie nowego rzadu takiemu kandydatowi jakiemu chce Zgadnij kto to bedzie?

autor: arz, data nadania: 2007-08-27 16:06:45, suma postów tego autora: 230

arzu,

Myślę, że tym kandydatem na premiera będzie Pan Przewodniczący Ziętek.

autor: ABCD, data nadania: 2007-08-27 19:20:55, suma postów tego autora: 20871

PiS

Wszystko w mocy Boga Amen ABCD

autor: arz, data nadania: 2007-08-28 08:33:40, suma postów tego autora: 230

PiS

W imieniu Żietka dziekuje za poparcie ABCD

autor: arz, data nadania: 2007-08-28 08:56:33, suma postów tego autora: 230

arz

nie sadze, by prezydent wyznaczyl do takief funkcji kogos z PiS jezeli Platforma wygra.

autor: moskwa, data nadania: 2007-08-28 12:35:00, suma postów tego autora: 605

PiS

moskwa Byly juz takie przypadki Kiszczk i dwa razy Pawlak jak widzisz to nic trudnego wszystko zgodne z prawem Plenta - polityka nie ma nic wspolnego z logika i tyle

autor: arz, data nadania: 2007-08-28 13:51:10, suma postów tego autora: 230

PiS

moskwa Dobra rada przestan czytac GW

autor: arz, data nadania: 2007-08-28 13:53:11, suma postów tego autora: 230

GW

raczej nie czytam tej gazety. z dziennikow wole "T."

autor: moskwa, data nadania: 2007-08-28 23:10:49, suma postów tego autora: 605

Dodaj komentarz