Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Posłowie skrócili kadencję Sejmu

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

pepluła tusk

niech sie nie cieszy bo i tak PiS wygra wybory.

autor: katto maximus, data nadania: 2007-09-08 09:40:30, suma postów tego autora: 99

I co nam z tego?

Skoro znów wygra prawica.
A jednocześnie LID, to takie stworzenie, które jawi się jak nie pies, i nie wydra. Jego liderami są sami ultraliberałowie ze śmiesznym salonowym pimpusiem Al Kwapone.

LiD programu do dziś tez nie ma. A jeśli nawet ktoś coś o nim mówi (chociaż on nie istnieje), to jest on bardziej liberalny i anty socjalny niż tyn u PIS, LPR , czy Samoobrony.

Najbardziej oczywiście przeraża mnie wygrana PO. Bo ci nam, zwykłym polskim biedakom dopiero pokażą, jak panowie potrafią wyzyskiwać nędzarzy.

Ci dopiero zrobią nam kichę finansową. A za ich rządów, gdy się jest np rencistą , lub emerytem, to lepiej od razu poddać się eutanazji.

Na dowód tego co pisze o PO wystarczy spytać tych przemądrzałych paniczów o program.
Nie pokażą go wam oni.
Bo po prostu się boją !.
Gdyż otwarłby on oczy całemu narodowi.

Dlatego jako stary socjalista, nie mający wyboru, albo w ogóle nie pójdę na wybory, albo zagłosuje na Samoobronę.











autor: mruk, data nadania: 2007-09-08 09:40:51, suma postów tego autora: 87

PiS

jest neoliberalny? C`est possible.
Zarzxut tenm miałby jednak sens tylko pod warunkiem, że dałoby się wskazać poważną partię, która jest mniej neoliberalna od niego.

autor: ABCD, data nadania: 2007-09-08 09:54:43, suma postów tego autora: 20871

Kampania wyborcza lewicy

Dobrze się stało ,że ten parlament rozwiązano,gdyż był to parlament(na złość dla lewicy ustępującej z rządzenia).Mam nadzieję,że karę uważają lewicowcy za odbytą i zgłoszą się masowo do urn wyborczych aby przywrócić większość lewicy w Parlamencie.Musimy pamiętać ,że żyjemy w Europie,gdzie lewica jest alternatywą dla prawicy.W Polsce lewica musi walczyć także z rozpolitykowanym klerem.Osobiście uważam ,że SLD powinno reprezentować lewicę bez prawicowych demokratów. Ponieważ stworzono LiD proponuję przy nazwisku kandydata na liście wyborczej określić przynależność partyjną.

autor: stanislaw1, data nadania: 2007-09-08 10:18:02, suma postów tego autora: 220

Nie przesadzałbym

z diagnozami "ostatecznej agonii demokracji".
Na scenie politycznej w Polsce faktycznie występują prawica (umiarkowanie, a nawet słabo) socjalna i wściekle neoliberalna, czyli PiS i PO.
Ewentualne zniknięcie dziwotworów udających lewicę pzyniosłoby tylko wyjaśnienie sytuacji, a więc zmianę na lepsze.

autor: ABCD, data nadania: 2007-09-08 11:48:21, suma postów tego autora: 20871

stanislawie

przynaleznosc partyjna mozna sprawdzic sobie na wielkich kartach z listami rozlepianych chociazby w lokalach wyborczych.

autor: moskwa, data nadania: 2007-09-08 11:57:44, suma postów tego autora: 605

...

Bartosz Wójcik pisze: "(...) jeżeli występują jakieś różnice między PiS-em a Platformą, to są one czysto estetyczne. Obydwie partie reprezentują bowiem konserwatywno-neoliberalną prawicę."

A następnie: "W konsekwencji może ukonstytuować się w Polsce dwupartyjny system polityczny, w którym PiS będzie reprezentował prawicę socjalną, a PO liberalną."

Redaktor Wójcik w drugiej części swojego komentarza jest bliżej prawdy, bowiem różnice między PiS-em i Platformą nie są kosmetyczne, podział na prawicę konserwatywno-liberalną oraz konserwatywno-paternalistyczną już się dokonał.

A na koniec pytanie: jeśli jednak ktoś nadal uważa PiS za ugrupowanie "neoliberalne", gdzie na swojej skali umieściłby LiD?

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2007-09-08 12:18:22, suma postów tego autora: 2157

No wlasnie

komentarz zupelnie bez sensu. Zamiast przyklejac wszystkim wokol latke "neoliberalizmu" red. Wojcik moglby sie potrudzic o przeanalizowanie "prospolecznego" wysilku poszczegolnych ugrupowan w danych ministerstwach. Jak na tle Kalaty albo Kluzik-Rostkowskiej wypada Jaruga?

autor: wojtas, data nadania: 2007-09-08 12:33:46, suma postów tego autora: 4863

Skala "neoliberalności"

partii parlamentarnych (licząc od minimum do maksimum). Wszystkie wymienione partie są bliżej bieguna maksymalnego niż minimalnego.
PiS, Samoobrona, LPR, PSL oraz ex aequo LiD i Platforma.

autor: ABCD, data nadania: 2007-09-08 12:44:40, suma postów tego autora: 20871

Rzadko Jaś w Muszce powie coś mądrego i prroczego.

W swoim blogu napisał rzecz przeuroczą: "widzieliśmy na ekranach TV stado karpi głosujących za przyśpieszeniem Świąt Bożego Narodzenia"...

autor: Hyjdla, data nadania: 2007-09-08 12:56:27, suma postów tego autora: 5956

Słyszałem, że Roman Giertych...

brylował wczoraj w Sejmie jako lider całej antypisowskiej opozycji. Nie chciałem wierzyć, dopóki nie obejrzałem filmiku. I muszę przyznać, że Romek wyrobił się, niektórzy wróżą mu nawet dużą karierę polityczną, ale pod warunkiem, że zmieni poglądy na mniej radykalne:

http://wiadomosci.onet.pl/2639640,1,1,1,relacjetv.html

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2007-09-08 14:09:50, suma postów tego autora: 2157

Z szacunkiem Hyjdlo ale....

Jego Korwińska Mać zacytował tylko jedną z złotych myśli,z złotych ust Leszka Millera vel Killera.-:)

autor: Lewy_sierpowy, data nadania: 2007-09-08 14:31:54, suma postów tego autora: 623

...

Leszek Miller Lewicy Killer.

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2007-09-08 15:13:52, suma postów tego autora: 2157

Przed chwilą to samo rzekł mi mój pierworodny

szanowny Lewy_sierpowy, który wyczytał to w blogu Jasia w Muszce (ja z onetu ściągnęłam).
Ten Miller zawsze miał gadane... Co z tego, skoro kończy jak kończy, co każdy widzi i czuje, bo smród się za nim niesie i długo poniesie... (*_*)

autor: Hyjdla, data nadania: 2007-09-08 15:22:21, suma postów tego autora: 5956

Gdybym został premierem...

i w ciągu pierwszego miesiąca urzędowania podjął decyzję o natychmiastowym wycofaniu wojsk polskich z Iraku i Afganistanu, przygotował ustawę o realnej progresji podatkowej (pięć stawek - 10, 20, 30, 40, 50 proc.) oraz zlikwidował przywileje zagranicznych inwestorów, zrównując ich prawa i obowiązki z polskimi firmami, wielki biznes, media oraz opozycja z PO i LiD-em na czele uczyniłyby ze mnie oszołoma i totalitarystę równego Kaczyńskim, Giertychowi i Lepperowi razem wziętym.

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2007-09-08 15:26:11, suma postów tego autora: 2157

Kadencja skrócona,a kto na lewicy u płota?

Olej z drugiego tłoczenia?Napieralski w pampersy?Niszowa lewica od zawsze studiująca ABCDadło wielkiej polityki?Z kim i czym na PiS!?-Chciałbym się grzecznie zapytać.

autor: Lewy_sierpowy, data nadania: 2007-09-08 16:22:53, suma postów tego autora: 623

W centrum...zwrot

Jestem radykałem ale ABCDła polskiej polityki nie studiuje. Podchodzę raczej to tegoż dość sceptycznie i krytycznie.
Jednego jestem pewien. Lewicy w Polsce niema i długo nie będzie...

autor: ScyzoRED, data nadania: 2007-09-08 16:50:09, suma postów tego autora: 350

Przepraszam...lewy sierppwy...

...
Dziwne że w centrum zwrot się właśnie nie udziela na forum.
No ale LiD zaczyna "ekstra" kampanię...

autor: ScyzoRED, data nadania: 2007-09-08 16:55:43, suma postów tego autora: 350

Partie

Wszystkie partie sa liberalne gdy rządzą i wszystkie sa prosocjalne gdy zbliżają się wybory.

autor: J.K, data nadania: 2007-09-08 19:34:42, suma postów tego autora: 948

Kto killerem,a kto tu tchórzem?

http://wiadomosci.onet.pl/1602427,11,item.html -i wszystko jasne

autor: Lewy_sierpowy, data nadania: 2007-09-08 19:47:23, suma postów tego autora: 623

scyzored

a dla ciebie lewica nie jest, np. NL czy PPS ?

autor: moskwa, data nadania: 2007-09-08 19:53:31, suma postów tego autora: 605

Lewy_sierpowy

Miller ma rację: kierownictwo SLD to tchórze. Ja na ich miejscu powiedziałbym Konusowi wprost, co o nim myślę.

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2007-09-08 20:26:30, suma postów tego autora: 2157

Najlepszy był i tak Wrzodak:)

Powiedział że gdyby PIS był taki prospołeczny to by rozliczył prywatyzację, ale nie może bo jest na sznurku tych samych sił co SLD:)W gruncie rzeczy prawda, tylko nieumiejętnie powiedziana:)

autor: Tomek Sosnowski, data nadania: 2007-09-08 20:45:53, suma postów tego autora: 568

Ale Ty nie masz racji PK!

I jakbyś nie odwrócił kota ogonem to wyjdzie ...na Millera.-:))

autor: Lewy_sierpowy, data nadania: 2007-09-08 20:54:25, suma postów tego autora: 623

Lewy_sierpowy

Moja racja bierze się z przekonania, że miejsce danej organizacji w systemie politycznym określają czyny, a nie słowa, tradycje i życiorysy.

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2007-09-08 21:08:50, suma postów tego autora: 2157

Do moskwy

W PPS jak wiadomo są dwa nurty.
Jeden pro-SLD-owski i drugi rzeczywiście lewicowy...
Co do NL...to uważam iż kilka lat temu ta partia jeszcze jako tako coś więcej znaczyła na radykalnej lewicy.
Teraz NL to partia bezsilna pomimo dużych aspiracji.
Nie jestem blisko tej formacji ale na przestrzeni ostatnich lat jak dość dużo osób opuściło jej szeregi.
Nie mnie sądzić co było tak naprawdę tego przyczyną tym bardziej że ja nie czuje się związany z tą organizacją...

autor: ScyzoRED, data nadania: 2007-09-08 22:13:08, suma postów tego autora: 350

ScyzoRED,

pewna grupa działaczy NL faktycznie dała się skaperować do PPP. I co ci ludzie osiągnęli? Są w partii, która po raz trzeci w ciągu ostatnich dwoch lat miażdząco przegra wybory.

autor: ABCD, data nadania: 2007-09-08 23:17:26, suma postów tego autora: 20871

Nowa Lewica

to nie sa goszysci ????

autor: moskwa, data nadania: 2007-09-09 00:41:44, suma postów tego autora: 605

moskwa

nie, nie sa

autor: wojtas, data nadania: 2007-09-09 13:56:43, suma postów tego autora: 4863

Pod rządami AWS-u

sądziłem, że gorzej już być nie może - najpierw Killer, a później pisiory udowodniły mi niezbicie, że owszem - może.
Teraz "Lewica" zamiast nie zgodzić się na rozwiązanie sejmu, wymusić komisje i propagandowo zatłuc pis, poszła jak po sznurku scenariuszem kaczora. Poparła skrócenie kadencji i otworzyła mu drogę, bądź to do samodzielnych rządów, bądź w koalicji z platfusami w której Tusk weźmie resorty gospodarcze, a kaczor siłowe.
.....i strach pomyśleć, ale wtedy też pewnie z głupią nadzieją będę sobie mówił: stary - spoko - bo gorzej już chyba być nie może, więc po następnym rozdaniu może być tylko lepiej.....

autor: Jana, data nadania: 2007-09-09 16:53:21, suma postów tego autora: 33

jana

a w czym to ci sie pogorszyla za PiSu w stosunku do Millera? Poczekajmy - jak przyjdzie PO-LiD i ci zlikwiduja kopalnie, to zobaczymy :-)

autor: wojtas, data nadania: 2007-09-09 22:03:44, suma postów tego autora: 4863

Ziew

co z tego, ze karty w rozdaniu, jak wszystkie znaczone

autor: dyzma_, data nadania: 2007-09-09 23:27:14, suma postów tego autora: 2960

jakie znaczone?

przeciez nikt za nas nikogo nie wybiera. chyba nie wierzysz w wyborcze przekrety na wielka skale?
a ze moze juz sie dogadali, to inna sprawa.

autor: moskwa, data nadania: 2007-09-10 10:51:54, suma postów tego autora: 605

Dodaj komentarz