Posłowie skrócili kadencję Sejmu
[2007-09-08 01:55:53]
Poparcie dla skrócenia kadencji Sejmu wyrazili wszyscy uczestniczący w głosowaniu posłowie PO (130) i SLD (54), oraz 151 posłów PiS-u, cały klub parlamentarny PSL (27), 3 posłów Samoobrony, 7 posłów koła Ruchu Ludowo-Narodowego i 5 niezrzeszonych. Przeciwko wnioskowi o skróceniu kadencji Sejmu głosowało 30 posłów Samoobrony, 16 posłów LPR, 6 posłów koła Prawicy Rzeczypospolitej, a także 1 poseł niezrzeszony oraz poseł PiS Alojzy Lysko. Od głosu wstrzymało się 7 posłów Samoobrony, 12 posłów LPR i 1 niezrzeszony. W głosowaniu nie wzięli udziału Bogdan Zdrojewski z PO, Jan Szwarc z SLD, Andrzej Lepper, Adam Ołdakowski, a także przebywający w areszcie Stanisław Łyżwiński z Samoobrony, Stanisław Zadora z LPR-u oraz 3 posłów niezrzeszonych. Głosowanie poprzedziła burzliwa debata w Sejmie, gdzie padało wiele wzajemnych oskarżeń między parlamentarzystami PiS-u i opozycji. Najbardziej zawrzało kiedy poseł Bronisław Komorowski, określił podział na Polskę socjalną i liberalną jako goebbelsowskie oszustwo, które PiS teraz obnaża. Wyrażam radość z decyzji o samorozwiązaniu Sejmu - zadeklarował premier Jarosław Kaczyński. Polsce potrzebne są wybory. My uważaliśmy od jakiegoś czasu, że to jest jedyne rozwiązanie. Inni się wahali, dochodziło do aktów destrukcji zupełnie niebywałych. Powstała nowa koalicja, która połączyła partie, niedawno jeszcze skrajnie się krytykujące - dodał. Prezydent z Krajową Komisją Wyborczą będą ustalali kalendarz wyborczy, jednak już wiadomo, iż wybory najprawdopodobniej odbędą się 21 października. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
18 czerwca:
1905 - 1905 – Carska policja otworzyła ogień do demonstrujących robotników w Łodzi, zabijając ok. 10 osób.
1929 - Urodził się Jürgen Habermas, niemiecki filozof i socjolog, kontynuator szkoły frankfurckiej, gł. przedstawiciel teorii krytycznej.
1929 - Początek VI plenum KC KPP odbywającego się w Berlinie, na którym działacze "większości" odsunięci zostają od kierowania partią; Julian Leszczyński-Leński sekretarzem generalnym.
1979 - W Wiedniu podpisano układ SALT II pomiędzy ZSRR i Stanami Zjednoczonymi.
2007 - W Hawanie zmarła Vilma Espín, kubańska działaczka państwowa, rewolucjonistka, wieloletnia przewodnicząca Kubańskiej Federacji Kobiet.
?