Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Warszawa: "Nie wybieraj wojny"

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Nie rozumiem

Nie rozumiem - Smosarski, Ciszewski to działacze WSL, Kampani MPnT zamiast bronić i pomagac lokatorom, obiecywali to, w potrzebie są lokatorzy z Bellony 8 w W-wie, to poszli
sobie na demonstracje - im chyba chodzi tylko o rozgłos w mediach - niech mi to ktoś wyjasni.

autor: Kasia Pazurek, data nadania: 2007-10-13 21:08:57, suma postów tego autora: 164

Kasiu,

a może w ogóle byłoby lepiej, gdyby przemienili się w jaką Armię Zbawienia, zaprzestając jakichkolwiek działań na rzecz zmiany systemu?

autor: krik, data nadania: 2007-10-13 21:40:52, suma postów tego autora: 1649

"Pozwólmy każdemu człowiekowi żyć w jego kulturze"

Hi hi, kanibalom też? Czy ktoś dziwi się jeszcze, że ta pani została skreślona z list lewicy w Warszawie? Co prawda następca woła o pomstę do nieba, ale to inna sprawa...

autor: west, data nadania: 2007-10-13 22:37:59, suma postów tego autora: 6710

Kasiu

a kto powiedział że ludzie zajmujący sie sprawami lokatorskimi nie mają prawa mieć poglądów innych sprawach? O przypadku o którym piszesz nie słyszałem, MPnT nie jest agencją detektywistyczną wyszukującą adresy pod którymi ktoś ma problemy. Nie jesteśmy też jasnowidzami, więc jak ktoś się do nas nie zgłosił, to trudno żebyśmy my go znaleźli.

Zapewniam cię, że i tak na brak zainteresowania akcjami lokatorskimi nie narzekamy, a do stowarzyszenia zapisują się regularnie nowi ludzie.

autor: Cisza_, data nadania: 2007-10-13 23:14:28, suma postów tego autora: 2083

Co do pani Szyszkowskiej

Kiedyś na spotkaniu mówiła o humanistycznym postępowaniu wobec wszystkich. Na to zadałem jej pytanie czy gdyby wobec nazistów postępowano humanistycznie nie eksterminowaliby oni teraz jakiejś kolejnej rasy podludzi i nie budowali kolejnej rzeszy? Pani senator była wyraźnie zmieszana i nie umiała odpowiedzieć. Pani Szyszkowska jest sympatyczną filozof, która jednak do praktyki działań społeczno-politycznych mieszać się nie powinna, bo jej idealistyczne formułki nijak tu nie pasują - po prostu ma chorobę teoretyczności, na którą cierpi wielu naukowców.

autor: Cisza_, data nadania: 2007-10-13 23:19:55, suma postów tego autora: 2083

West,

Chodziło tu o krytykę imperialistycznego modelu polityki zagranicznej prezentowanego przez rząd USA.
Myślę, że wiesz o co chodziło pani profesor- rżniesz głupa kierowany niechęcią do jej osoby. Potwierdzasz pewien ciekawy fakt- profesor Szyszkowska jest bardzie poważana na zachodzie niźli w swom kraju. Nie pierwszy raz wybitny umysł jest tłumiony przez średniaków i blokowany skutecznie dostając wzamian po głowie- jak to argumentowano wykreślenie pani porfesor z listy LiD- u- za "zbyt wyraziste poglądy". Fakt, te są wyraziste ( co winno być atutem) a także , o co w u polityków polskich trudno, spójne.

autor: Karolkievitz, data nadania: 2007-10-13 23:38:50, suma postów tego autora: 33

"Andrzej Żebrowski z PD"

Mam nadzieję, że chodzi o Pracowniczą Demokracje, a nie Partię Demokratyczną z tzw. LiD :)))

autor: Getzz, data nadania: 2007-10-14 11:21:13, suma postów tego autora: 3554

Demo takie sobie

co do tego demo. Wyszła anemiczna pielgrzymka jedynie z kilkoma dobrymi momentami, gdy demonstrujący wykazali chęć krzyczenia haseł. Większość niestety po raz kolejny szła niczym na spacer, co pokazuje jaką pracę uświadamiającą prowadzą różne grupy wśród swoich członków i sympatyków, którzy na demo zajmują się pogaduszkami ze znajomymi, wyprowadzaniem pieska itp. Poza tym moim zdaniem frekwencja była tak niska, ponieważ ISW nadała wydarzeniu czysto przedwyborczy charakter. Większość osób o antywojennych poglądach nie chce brać udziału w kampanii Ikonowicza, PPP (w tych przypadkach mają pewne prawo, bo NL i PPP są konsekwentnie antywojenne) SdPL czy Gadzinowskiego. Ludzie od Gadziny wręcz rozdawali na demo ulotki, za co od razu powinni być usunięci (to nie wiec wyborczy, PPP i Ikon zachowali się lepiej, bo nie robili takiego numeru). Szefostwo ISW udaje jednak, że tego nie zauważa, bo a nuż różni tacy Gadzinowscy uchylą drzwi na salony.

autor: Cisza_, data nadania: 2007-10-14 11:41:57, suma postów tego autora: 2083

Do Cisza_

Czy to co piszesz oznacza zbiurokratyzowanie struktór WSL i bez podania i prosby zainteresowanych nic sie nie dzieje.
Lokatorzy z Bellony 8 nie wygladaja na zbyt przebojowych - sadzę, że nie trzeba czekać na podania i prośby skrzywdzonych ludzi.
Teraz WSL i Kampania MPnT chyba już wie o problemie i zareaguje własciwie - deklaruje, że przyjdę ja i przyprowadze co najmniej trzy - cztery osoby na Bellony jeśli WSL i Kampania MPnT będzie chciało coś w tej sprawie zrobić - byłam na miescu, widziałam tą nieruchomość pomoc jest potrzebna już i to natychmiast.
Kampania MPnT i WSL ma różne dojscia do mediów i dziennikarzy trzeba nagłośnić sprawę uczlić urząd dzielnicy pokazać, że ci ludzie nie są sami - tam jest małe dziecko.

autor: Kasia Pazurek, data nadania: 2007-10-14 12:00:14, suma postów tego autora: 164

do przedmówczyni

Obawiam sie ze niestety przedmówczyni nie bardzo rozumie czym jest kampania i WSL. NIE jestesmy grupą interwencyjna na telefon, nie prowadzimy działalnosci usługowej "blokada eksmisji - walka z kamienicznikiem". Sensem działań kampanii jest SAMOORGANIZACJA środowisk lokatorskich w ich walce z kamienicznikami. Jeżeli lokatorzy są zainteresowani współpracą to powinni wykazac sie choc minimalną inicjatywa.Nie będziem nikogo uszczęśliwiać na siłe co nie znaczy że w sytuacji podbramkowej nie udzielimy pomocy.

autor: adv, data nadania: 2007-10-14 13:00:50, suma postów tego autora: 194

Kasia Pazurek

Pier****sz takie głupoty, że głowa boli. A co to działacze MPnT są wszechwiedzący??!! Widać masz jakiś prywatny uraz do organizatorów kampanii, a że nie masz innych argumentów przeciwko akcji, wypisujesz takie bzdury, że aż... brak słów!!

autor: RRRadykał, data nadania: 2007-10-14 13:08:23, suma postów tego autora: 1084

Kasia

należy do tych czepialskich osób, które zawsze znajdą jakieś ale. Oczywiście na stronie MPnT są podane wszystkie kontakty, ale ona najwyraźniej chciałaby aby działacze wydzwaniali na wyrywkowe numery z książki telefonicznej i pytali czy aby nie trzeba pomóc. Ja też mogę rzucić kilkunastoma adresami bez żadnych konkretów.

Podobni narzekacze, moraliści piszą zresztą też o ruchu antywojennym - czemu nie zajmuje się Czeczenią, Sudanem, Birmą ... i setką innych miejsc, bo to przecież hipokryzja mówić tylko o Iraku i Afganistanie (jakoś nie zauważają faktu, że w tych dwóch krajach są polskie wojska, a np. w Sudanie nie). Moraliści piszą też "gdzie byli ci protestujący, gdy w Polsce były radzieckie rakiety" (odpowiadam - ja w podstawówce i nie miałem wówczas jeszcze świadomości politycznej).

autor: Cisza_, data nadania: 2007-10-14 20:35:08, suma postów tego autora: 2083

Dodaj komentarz