Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

SMS: II Akademia Młodej Lewicy

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Stefan Zgliczyński

jest redaktorem naczelnym Le Monde Diplomatique. Edycja polska?
Ze stopki redakcyjnej można dowiedzieć się czegoś innego?

autor: ABCD, data nadania: 2008-05-27 08:42:02, suma postów tego autora: 20871

A ja myślałem,

że S.Zgliczyński jest przeciwnikiem kapitalizmu, reform Balcerowicza oraz amerykańskich interwencji zbrojnych. Okazuje się tymczasem, że jest on prelegentem na akademii organizowanej przez młodzieżówkę partii, która gorąco popiera zarówno interwencje amerykańskie, jak Balcerowicza i kapitalizm.

autor: ABCD, data nadania: 2008-05-27 09:07:02, suma postów tego autora: 20871

Jacek Żakowski,

autorytet młodych socjaldemokratów i partner dyskusyjny lewicowych radykałów w rodzaju S.Zgliczyńskiego, dał się ostatnio poznać jako obrońca dobrego imienia Lecha Wałęsy.

autor: ABCD, data nadania: 2008-05-27 09:27:07, suma postów tego autora: 20871

Do ABCD

Pisanie po raz setny że SMS popiera wojnę w Iraku czy politykę ekonomiczną Balcerowicza jest już nie tylko podłe, bo autor tych słów zdaje sobie pewnie sprawę ze swego kłamstwa, jest to po prostu infantylne. Pokażcie mi człowieka z SMS który popiera Balcerowicza, jest fanem neoliberalizmu czy wojny w Iraku. Nie potrafisz? Bo ja ci mogę wskazać członków tzw. niszowych organizacji lewicowych, którzy są homofobami, rasistami i totalitarystami.

autor: Jędrzej_Włodarczyk, data nadania: 2008-05-27 09:38:59, suma postów tego autora: 93

do ABCD

Odpuść sobie koleś. Gołym okiem widać, ze guzik wiesz o SMSie, a Twoje posty zawierające stek bzdur i kłamstw są wyrazem Twoich kompleksów. To, że odbywają się takie imprezy jak AML jest świetną sprawą. Młoda lewica musi się szkolić, aby podjąć walkę z neoliberałami i należy się wielki szacunek przede wszystkim dla Michała Syski, że podjął się takiego zadania.

autor: lukasz, data nadania: 2008-05-27 09:54:02, suma postów tego autora: 154

Jędrzeju Włodarczyku,

bardzo proszę, żebyś nie był gołosłowny i wskazał.
Interewencja amerykańskie, kapitalizm i Balcerowicza popiera partia (SdPl), której młodzieżówką jest SMS.

autor: ABCD, data nadania: 2008-05-27 09:58:42, suma postów tego autora: 20871

lukaszu,

gdzie w moich postach są bzdury?
Po drugie, gołym okiem widać, że od Żakowskiego i Zgliczyńskiego można się nauczyć głównie walki z - jak oni to określają - "nienawiścią do Lecha Wałęsy".

autor: ABCD, data nadania: 2008-05-27 10:01:13, suma postów tego autora: 20871

Errata

Oczywiście, nie stawiam S.Zgliczyńskiego na równi z J.Żakowskim.

autor: ABCD, data nadania: 2008-05-27 10:13:38, suma postów tego autora: 20871

Do ABCD

To ty zacząłeś obrzucanie błotem, tak więc popisz się odwagą i wskaż konkretnie na osoby z SMS, które kochają liberalizm i wojnę w Iraku. Nie spodziewam się dłuższego wywodu, bo takich osób w SMS po prostu nie ma, tak więc kolego - skompromitowałeś się tym oczywistym pomówieniem, zresztą nie po raz pierwszy...

autor: Jędrzej_Włodarczyk, data nadania: 2008-05-27 11:51:42, suma postów tego autora: 93

Lider SdPl,

Marek Borowski, kocha liberalizm i wojnę w Iraku. Jego towarzysze partyjni oraz partnerzy z ugrupowania demokratów - podobnie.
Będąc członkami partii Borowskiego i jego podwładnymi, powinniście chyba zgadzać się z jego poglądami? Postawa odmienna zatrącałaby o nielojalność i dwulicowość.

autor: ABCD, data nadania: 2008-05-27 12:08:35, suma postów tego autora: 20871

Ano właśnie

Panie Jędrzeju. Pokaż Pan wasze oświadczenie w których jedziecie po Borowskim i innych miłośnikach kapitalizmu oraz wojen w iraku. Milczenie oznacza akceptacje, szczególnie jak się jest w jednej strukturze z osobami o nędznej reputacji.

autor: Saint_Just, data nadania: 2008-05-27 16:12:27, suma postów tego autora: 201

..

aaaa.. To w takim razie mozna tworzyc, dajmy na to ,mlodziezowke UPR i byc przeciwnikiem kapitalizmu?

autor: wojtas, data nadania: 2008-05-27 19:20:15, suma postów tego autora: 4863

Do wszystkich kłamców

Marek Borowski jest krytykowany nieustannie przez SMS. Marek Borowski nie jest zwolennikiem wojny w Iraku. Jeśli chodzi o kapitalizm - zdefiniuj to słowo, bo jest różnie rozumiane, podobnie jak słowo socjalizm. Dalej mi się brnąć w dyskusję na tym poziomie nie chce. Tyle.

autor: Jędrzej_Włodarczyk, data nadania: 2008-05-28 11:05:42, suma postów tego autora: 93

a ty Jędrzejku lubisz autorytaryzm;)

http://wlodarczyk.socjaldemokracja.pl/blog.php .gratuluje odwagi ,w koncu nie kazdy socjaldemokrata stworzyłby taki artykuł i zamiescil na ogolno dostepnej platformie bloggerskiej.

autor: Didi, data nadania: 2008-05-28 10:17:26, suma postów tego autora: 16

Borowski

nie jest zwolennikiem wojny w Iraku? A to ciekawostka! A kto, będąc marszałkiem Sejmu, pomagał przyklepać prawnie wysylke polskich żołnierzy nad Zatokę?
Krytykować można. Krasicki opisał, jak lis krytykował lwa, a lew się jeszcze z tego cieszył.

autor: ABCD, data nadania: 2008-05-28 14:54:15, suma postów tego autora: 20871

Do Jędrzeja

Borowski ewentualnie moze JUŻ nie byc zwolennikiem wojny w Iraku,ale teraz to i tak musztarda po obiedzie.definicja kapitalizmu tak jak socjalizmu jest jedna.poprzez niewiedze ludziom mieszaja sie pojecia.np.niektorym sie wydaje ze autorytaryzm w wydaniu Pilsudskiego był lajtowym tylko dlatego ,ze mial epizodzik w PPS-ie.prawda Jedrzej??;)

autor: Didi, data nadania: 2008-05-28 15:26:01, suma postów tego autora: 16

Do ABCD i Didi

ABCD, Czy ja piszę że kocham i popieram Borowskiego? Uważam że powinien odejść a powinien go zastąpić ktoś bardziej ideowy i młodszy, co nie zmienia faktu, że od dawien dawna wojny w Iraku nie popiera. SdPl to nie monolit, ale nie spotkałem się z poparciem wojny w Iraku czy miłością do Balcerowicza Leszka.

Do Didi, Przecież Towarzyszko ja w ogóle nie rozważam czy Piłsudski był ok czy nie ok, chyba nie zrozumiałaś o co chodzi, to znaczy podejrzewam że zrozumiałaś ale nie pasuje to do twej tezy. Miałem na celu - Podkreślenie że wywodził się z PPS, więc na pewno nie powinien być idolem skrajnej prawicy, pokazanie że na tle reżimów Europy Wschodniej jego autorytaryzm był bardzo liberalny, oraz zastanowienie się czy lewica w ogóle chce mieć coś wspólnego z tą postacią. Oczywiście Ty jak zwykle manipulujesz, albo dostajesz wypieków na twarzy jak ktoś chociażby obiektywnie wspomni o postaci która jest na czarnej liście w twoim organizacyjnym modlitewniku.

I nie zarzucaj mi proszę autorytaryzmu bo pokazujesz swoją sekciarską stronę, chociaż wiem że tak naprawdę jesteś otwarta na dyskusję. Rozumiem że każdy kto analizuje w pozytywnym świetle postać Kazimierza Wielkiego jest automatycznie wyzyskiwaczem chłopów, zwolennikiem feudalizmu, obrzydliwym monarchistą, zwolennikiem kary śmierci, tortur, bicia kobiet i wojen religijnych.

autor: Jędrzej_Włodarczyk, data nadania: 2008-05-28 18:13:51, suma postów tego autora: 93

..

PO to tez nie jest monolit. Tuska powinien zastapic bardziej ideowy i mlodszy przywodca. Moze Palikot?

autor: wojtas, data nadania: 2008-05-28 19:20:10, suma postów tego autora: 4863

do Wojtasa

jesteś niepoważny, jeszcze pamiętam jak jakiś miesiąc temu rozmawiałem z Tobą na Konwencie SDPL, a tutaj chrzanisz takie głupoty...

autor: lukasz, data nadania: 2008-05-28 20:59:29, suma postów tego autora: 154

lukasz

pomyliles mnie chyba z inna osoba. nigdy w zyciu nic wspolnego nie mialem ani z sdpl ani z sld.

autor: wojtas, data nadania: 2008-05-28 22:33:51, suma postów tego autora: 4863

do wojtasa

w takim razie może faktycznie pomyliłem Ciebie z kimś. Sorry. Nie zmienia to jednak faktu, ze mijasz się z prawda pisząc o SMS. Zapraszam na nasze forum: www.mlodzi.org.pl/forum/ tam przekonasz się, jakie mamy naprawdę poglądy. Pozdrawiam!

autor: lukasz, data nadania: 2008-05-28 23:47:47, suma postów tego autora: 154

Panowie,

Ten Wojtas to nie jest Jarosław Wojtas który kręci się wokół Krytyki Politycznej i jest działaczem SdPl i MS.

Tak w ramach ćwiczeń pisemnych.

Rok 1950 Hitler jednak wygrał (sic!)
Anonimowy działacz młodzieżówki NSDAP:

"Myślę że Hitler był antysemitą ale już nie jest. Powinien go zastąpić ktoś młodszy i bardziej ideowy. My w młodzieżówce krytykujemy go na okrągło. Jestem w młodzieżówce NSDAP już od 1945 ale nie spotkałem żadnego antysemity ani zwolennika narodowego-socjalizmu".

autor: A.Warzecha, data nadania: 2008-05-28 23:56:11, suma postów tego autora: 2743

no pewnie...

chyba zadna organizacja nie jest monolitem z tym ze niektorzy nie przyjmuja w swoje szeregi liberalow czy militarystow w imie pochwaly roznorodnosci ,naprawde kazdy moze znalesc swoje miejsce i to niekoniecznie w MS-ie.tzn. nie wiem jakie u was panuja stosunki ,ja nie musialam dzialac ,by wiedziec ze pilsudski nie jest z mojej bajki.co do Hitlera też genialny przyklad.przygarnijmy go ,w koncu byl narodowym socjalista,nalezal do NSDAP.Borowski nalezy do SDPL i jest liberalem ,Pilsudski nalezal do PPS-u i nie byl demokrata.ludzi ocenia sie po czynach a nie przynaleznosci partyjnej.manipulacja jest porownywanie Kazimierza Wielkiego do pana zamachowca.

autor: Didi, data nadania: 2008-05-29 08:38:12, suma postów tego autora: 16

Do Pana Warzechy i Didi

Stary, tym porównaniem skompromitowałeś się zupełnie. Słyszałeś kiedyś o Prawie Godwina? A według Ciebie Didi, to jest merytoryczna dyskusja, tak? Pogratulować poziomu wszystkim którzy stosują takie analogie i do widzenia państwu...

autor: Jędrzej_Włodarczyk, data nadania: 2008-05-29 10:37:28, suma postów tego autora: 93

lukasz

No to skoro macie takie a nie inne poglady to dlaczego kurczowo trzymacie sie SDPL, ktora to w takim razie nie ma z wami nic wspolnego?

autor: wojtas, data nadania: 2008-05-29 12:17:38, suma postów tego autora: 4863

Nie porównałem was do nazistów to popierwsze

Tylko porównałem wypieranie się Hitlera przez członków NSDAP (partia wodzowska) do wypierania się Borowskiego który bądź co bądź jest twarzą SdPl przez młody aktyw. Chyba nie jesteś taki delikatny.

Poza tym to chyba działacze twojej organizacji jak nie mają co powiedzieć często "wyzywają" od narodowców i nacjonalistów.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2008-05-29 20:08:00, suma postów tego autora: 2743

Dodaj komentarz