SMS: II Akademia Młodej Lewicy

[2008-05-27 01:32:52]

Stowarzyszenie Młoda Socjaldemokracja zorganizowała w dniach 22-25 maja obóz szkoleniowy w Brochowie. Była to już druga edycja Akademii Młodej Lewicy.

Członkowie i sympatycy SMS z całej Polski spotkali się w niewielkiej miejscowości pod Sochaczewem aby przez 4 dni wymieniać doświadczenia, dyskutować oraz wysłuchać wykładów przygotowanych przez gości i prelegentów Akademii.

Prelegentami drugiej edycji Akademii byli: Stefan Zgliczyński, redaktor polskiego wydania miesięcznika "Le Monde Diplomatique", Roman Kurkiewicz, felietonista tygodnika "Przekrój", Jacek Żakowski, dziennikarz i publicysta tygodnika "Polityka", Mirosław Ikonowicz, dziennikarz tygodnika "Przegląd" i wieloletni korespondent zagraniczny PAP. Na obozie gościł również Sławomir Sierakowski, redaktor naczelny kwartalnika "Krytyka Polityczna".

Dyskutowano o najnowszej historii polskiej lewicy oraz o potrzebie stworzenia nowego lewicowego języka. Poruszono również problem antysemityzmu w Polsce. Mirosław Ikonowicz podzielił się z uczestnikami AML doświadczeniami pracy korespondenta PAP oraz wiedzą i spostrzeżeniami dotyczącymi krajów Ameryki Łacińskiej.

Akademia Młodej Lewicy jest obozem edukacyjnym dla młodych działaczy społecznych i politycznych organizowanym przez Michała Syskę, wicedyrektora Ośrodka Myśli Społecznej im. F. Lasalle'a.

Łukasz Kuźma


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Zandberg w Częstochowie!
Częstochowa, Plac Biegańskiego
14 maja (środa), godz. 12:00
Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki

Więcej ogłoszeń...


14 maja:

1771 - W Newtown urodził się Robert Owen, walijski działacz socjalistyczny, pionier ruchu spółdzielczego.

1906 - Członek OB PPS Baruch Szulman dokonał w Warszawie udanego zamachu bombowego na podkomisarza policji carskiej N. Konstantinowa. Podczas ucieczki z miejsca zdarzenia został zastrzelony.

1920 - W Warszawie rozpoczął się I Kongres Klasowych Związków Zawodowych.

1940 - W Toronto zmarła Emma Goldman, teoretyczka anarchizmu, bojowniczka o prawa kobiet, uczestniczka Rewolucji Rosyjskiej 1917 roku i Hiszpańskiej 1936 roku.

1943 - W Sielcach nad Oką sformowano 1. Dywizję Piechoty im. Tadeusza Kościuszki.

1944 - Nierozstrzygnięta bitwa pod Rąblowem pomiędzy polsko-radzieckimi oddziałami partyzanckimi a wojskiem niemieckim.

1988 - W Hadze zmarł Willem Drees, holenderski polityk Partii Pracy (PvdA), 1948-58 - premier Holandii.

1999 - Malam Bacai Sanhá (PAIGC) został prezydentem Gwinei Bissau.

2022 - USA: 18-letni zwolennik białej supremacji Payton Gendron otworzył ogień do czarnoskórych osób przebywających w supermarkecie w Buffalo w stanie Nowy Jork, zabijając 10 i raniąc 3 z nich, po czym oddał się w ręce policji.


?
Lewica.pl na Facebooku