Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Warszawa: Protest związkowców kieleckiego PKS

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

co ciekawe

Podobno komunalizację firmy popiera nawet jej zarząd.

autor: RRRadykał, data nadania: 2008-08-06 16:47:47, suma postów tego autora: 1084

A ja oddałbym

A ja oddałbym PKS jego pracownikom. Niech się rządzą sami. Niech poczują się jak właściciele. Mam wrażenie, że oni chcą by finansowanie PKS przejął samorząd oczywiście dając gwarancję podwyżek i zatrudnienia.

autor: kwak, data nadania: 2008-08-06 18:15:00, suma postów tego autora: 1207

kielce

Faktycznie, przejeżdżając wczoraj Czarnowską widziałem oflagowany dworzec PKS. Swoją drogą intersujące, że dworzec ów - nowy, zbudowany zdaje się w 1984 roku, o pięknej konstrukcji w kształcie spodka, jest od lat starszliwie i jakby celowo zaniedbywany. (Obecnie chyba nawet częściwo zamknięty, autokary z tego co zauważyłem zatrzymują się przy jakiejś prowizorycznej budzie). Za to raptem kilkaset metrów dalej otworzono niedawno nowiutki dworzec prywatnych busów. Qui bono?

autor: Bury, data nadania: 2008-08-06 18:22:19, suma postów tego autora: 5751

Sprawa jest prosta

Miasto chce przejać zaklad..by samemu go potem sprywatyzować, tak samo jak chcialo z MPK.
Pracownicy jak to bywa, są zwodzeni, że jak miasto przejmie to bedzie cacy....a de facto miastu zalezy tylko na kasie z własnoręcznej sprzedarzy zakłądu.
Jedyne ciekawe jest, czy sami pracownicy - o ile sie uda komunalizacja - będą walczyli przeciw kolejnej próbie prywatyzacji, ze strony tym razem miasta.

autor: Scyzoryk, data nadania: 2008-08-07 21:47:36, suma postów tego autora: 158

Dodaj komentarz