Warszawa: Protest związkowców kieleckiego PKS

[2008-08-06 13:30:09]

6 sierpnia przed Ministerstwem Skarbu w Warszawie około 100 związkowców z Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Kielcach manifestowało przeciw prywatyzacji firmy.

U wojewody świętokrzyskiego leży juz pismo pracowników, w którym domagają się komunalizacji firmy i protestują przeciwko zmianie dotychczasowego prezesa.

Jak twierdzi Zbigniew Zwierzyński - przewodniczący NSZZ "Solidarność" w PKS-ie, wszystko zależy od dobrej woli resortu skarbu, gdyż wszystkie potrzebne dokumenty są już gotowe.

Jednak jak twierdzi wicewojewoda świętokrzyski Piotr Żołądek, przyszłość kieleckiego PKS-u jest już przesądzona, gdyż decyzja Ministerstwa Skarbu jest jednoznaczna - w 2010 roku ma zostać przeprowadzony proces prywatyzacji.

Kierowcy, kórzy przyjechali do Warszawy są zdetermnowani i twierdzą, że będą bronić firmy przed prywatyzacją. Zapowiadają, że jeśli dotychczasowe działania nie przyniosą skutku, zaostrzą akcję protestacyjną. Nie wykluczają też m. in. blokowania jednej z dróg krajowych.

Przemysław Prekiel


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
76 LAT KATASTROFY - ZATRZYMAĆ LUDOBÓJSTWO W STREFIE GAZY!
Warszawa, plac Zamkowy
12 maja (niedziela), godz. 13.00
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


23 września:

1900 - Rozpoczął obrady V Kongres II Międzynarodówki, który powołał Międzynarodowe Biuro Socjalistyczne. W jego skład jako polscy delegaci weszli: B. A. Jędrzejowski z PPS, H. Diamand z PPSD, C. Wojnarowska z SDKPiL

1923 - W Bułgarii wybuchło powstanie wrześniowe, zainicjowane przez Bułgarską Partię Komunistyczną w odpowiedzi na prawicowo-wojskowy zamach stanu.

1939 - Ukazał się ostatni numer "Robotnika".

1973 - Zmarł Pablo Neruda, poeta chilijski, laureat nagrody Nobla.

1976 - Komitet Obrony Robotników (KOR) ogłosił swoje powstanie. Za cel postawił sobie udzielanie pomocy prawnej, lekarskiej i finansowej represjonowanym. Wśród jego założycieli byli m.in. J.Kuroń i J.J.Lipski.

1977 - Zmarła Edwarda Orłowska, właśc. Estera Mirer, działaczka komunistyczna.

1993 - Górnicy likwidowanej kopalni "Żory" rozpoczęli okupację budynku Państwowej Agencji Węgla Kamiennego w Katowicach.

2010 - Francja: Przeciwko planowanej przez rząd N. Sarkozy’ego tzw. reformie emerytur protestowało ok. 1 mln osób.


?
Lewica.pl na Facebooku