Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Brodnica: Protest przeciwko polityce kierownictwa Vobro

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

...

wiecej informacji: http://cia.bzzz.net/vobro_fabryka_smierci

autor: Marek, data nadania: 2008-09-12 10:01:08, suma postów tego autora: 1715

ilekroć widzę

samochód wartośći kilkuset tyśięcy na ulicy myślę ile to krzywdy ludzkiej musiano przelać by ktoś mógł go pośiadać

autor: ajde, data nadania: 2008-09-12 10:15:32, suma postów tego autora: 289

To co stało się w Vobro jest przerażające.

A wiecie jak przedsiębiorstwo Vobro pisało na swoich stronach internetowych o tym jak dbają o pracownika? Już to usuneli.
Dla mnie rzeczywiście Vobro zabija i to bezkarnie.

autor: Getzz, data nadania: 2008-09-12 12:58:45, suma postów tego autora: 3554

ilekoroć...

ilekroć widzę
samochód wartośći kilkuset tyśięcy na ulicy myślę ilu...

...ilu ludzi miało pracę dzięki właścicelowi tego auta
- robotnicy w fabryce
- dilerzy w salonach
- producenci reklam
- maechanicy w warsztatach naprawczych
etc.

ilekroć widzę wykluczonego to zastanaowim się ile pieniędzy z moich podatków wtłoczyło w niego państwo?

autor: Cud2, data nadania: 2008-09-12 14:35:29, suma postów tego autora: 3207

Cud2

Moze tak scislej.

- robotnicy w fabryce ktorej nikt nie przestrzega zadnych norm ludzkiego traktowania

- wlasciele salonow

- wlasciciele mediow

- wlasciciele warsztatow mechanicznych

Ilekroc widze takiego co narzeka na wpompowywanie "jego pieniedzy" to nie mam ochoty podawac mu reki, bo on mi nie poda kiedy bede tego potrzebowal.

autor: dyzma_, data nadania: 2008-09-12 15:25:26, suma postów tego autora: 2960

Cud,

BTW - a ile to tych podatków tak właściwie płacisz? Bo kiedyś gadałem z jednym prywaciarzem, właścicielem sklepu meblowego i okazało się, że on płaci mniejsze podatki ode mnie. Bo ja, pracobiorca, nie mam możliwości kombinowania na ulgach, odpisach itd.
Pamiętam też nie tak dawne statystyki, z których wynikało, że mimo prywatyzacji sektor publiczny i jego pracownicy płacą więcej podatków niż sektor prywatny. Więc kto tu w końcu kogo utrzymuje?

autor: Angka Leu, data nadania: 2008-09-12 16:18:23, suma postów tego autora: 3102

Niescislosci

Do Angka Leu:

> Bo ja, pracobiorca, nie mam możliwości kombinowania
> na ulgach, odpisach itd.
Troche sie pogubilem: przedsiebiorca nie ma mozliwosci dopisywania pewnych wydatkow do kosztowi zmniejszenia podstawy opodatkowania? Wydawalo mi sie ze "nieprzedsiebiorcy" nie mogo.

>Pamiętam też nie tak dawne statystyki, z których wynikało,
> że mimo prywatyzacji sektor publiczny i jego pracownicy
> płacą więcej podatków niż sektor prywatny. Więc kto tu w
> końcu kogo utrzymuje?
Pracownicy sektora budzetowego oplacani sa przez Panstwo. Zrodlem pieniedzy sa podatki, akcyza, cla, prywatyzacja, dywidendy od przedsiebiorsw kontrolowanych przez panstwo oraz dochod gospodarstw pomocniczych (tak przynajmniej podaje ministerstwo finansow na stronie). Dla ustalenia uwagi, to udzial tych trzech ostatnich w zeszylm i obecnym roku jest mizerny.
Tak wiec nauczyciele czesciowo utrzymuja samych siebie z podatkow i akcyzy, dorzucaja sie do tego pozostali platnicy PIT i ogol konsumentow przez oplaty celne, VAT i akacyze.

Fundamentalny problem podejrzewam lezy w wycenie wartosci dodanej generowanej przez sektor panstwowy. Wycena wartosci sektora prywatnego jest dosyc brutalnie rewidowana przez elementy wolnorynkowej gospodarki wprowadzone po upadku PRL.

autor: radek.szkaradek, data nadania: 2008-09-12 16:40:28, suma postów tego autora: 88

Szkaradek,

przeczytaj sobie mojego posta pomalutku, ze dwa razy. Może zrozumiesz. Jak nie to zgłoś się, spróbujemy coś wymyśleć.

autor: Angka Leu, data nadania: 2008-09-12 17:41:59, suma postów tego autora: 3102

Pracobiorca

No wlasnie o co chodzi? Pracobiorca wykonuje prace, czy ja pobiera?

autor: radek.szkaradek, data nadania: 2008-09-12 18:45:28, suma postów tego autora: 88

...

Burżuj powinien zostać wywłaszczony, a fabryka upaństwowiona albo przekazana na własność pracownikom. To byłaby adekwatna kara. Tylko że coś takiego mogłoby mieć miejsce dopiero w państwie robotniczym, rządzonym przez nowoczesną partię komunistyczną bądź robotniczą.

Niestety, w tym co mamy teraz za wyzysk nakładane są śmiesznie niskie grzywny nie uzależnione nawet od obrotu firmy, tak więc 2 tys. zł dostaje i hipermarket należący do wielkiej sieci i mały sklepik osiedlowy.

autor: fancom, data nadania: 2008-09-12 19:33:19, suma postów tego autora: 1424

A ja

dzisiaj widzialem Korwina w Praktikerze (kompleks M1) w Lodzi i zastanawialem sie, czego taki leser mogl tam szukac ?;)

autor: dyzma_, data nadania: 2008-09-12 19:37:12, suma postów tego autora: 2960

...

Protestujący trzymali transparenty z hasłami "Stop wyzyskowi" i "Vobro zabija" - prawdziwy wytrysk mentalności tradeunionistycznej. Powinno być nie "Vobro zabija" a "KAPITALIZM ZABIJA".

autor: fancom, data nadania: 2008-09-12 19:59:45, suma postów tego autora: 1424

dyzma

Korwin w Łodzi? Ale wstyd dla mojego miasta:)

autor: Getzz, data nadania: 2008-09-12 20:40:58, suma postów tego autora: 3554

Dodaj komentarz