Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Gogulski: Pijcie ze smakiem pomyje!

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Obrzydliwa reklama Coca Coli

Czekam na kolejny tekst o krwiożerczym Mc Donaldzie. Szefostwo Burger Kinga będzie wniebowzięte.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2009-04-27 19:03:16, suma postów tego autora: 6195

Brr..., fuj... tfu...

Polecam ten artykuł zwolennikom "niewidzialnej pięści rynku", która z otwartymi ślepiami gmera w kadziach, by "dosmaczyć" soczki i "napoje orzeźwiające" dla ich milusińskich, "witaminizowane" dodatkami w TOI-TOI zza pazurów...
A potem wybrać się do polskich MARKETÓW...
Gdzie te filmy można obejrzeć, Autorze?
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2009-04-27 19:08:43, suma postów tego autora: 5956

do autora

prosilbym bardzo o kontakt w tej sprawie:
stowarzyszenie@lepszyswiat.org.pl

autor: MJ, data nadania: 2009-04-27 19:24:19, suma postów tego autora: 1280

Czas 1905 roku?!

czy awangardyzm-maxymalizm to zła droga w dobie rezimu neoliberalno-neokonserw?

autor: czerwony93, data nadania: 2009-04-27 19:27:02, suma postów tego autora: 2718

Fajny artykuł

Sądzę, że obrona konsumentów to też jedno z zadań lewicy.

autor: Postsocjalista, data nadania: 2009-04-27 19:28:38, suma postów tego autora: 1953

Tekst dobry,

chociaż był już na internacjonaliście.pl Niemniej co do samego problemu, nie wszystko jest takie oczywiste - tysiące (miliony?) osób pracują w fabrykach Coca - Coli, również w Polsce, tak więc idea bojkotu Coca - Coli nie uderza zasadniczo w sam koncern, ale poszczególne fabryki, które w najgorszym razie będą redukować zatrudnienie. I teraz pytanie co ważniejsze - walka o prawa konsumenta/pracownika czy samo to, żeby ludzie mieli pracę (głośne przypadki z Turcji na przykład nie determinują od razu tego, czy sprawa wygląda tak w np. polskich zakładach). Poza tym nie ma co popadać w paranoję - nie ma chyba zakładu/fabryki, który byłby w 100% zgodny z wymogami w zakresie bhp/praw pracowniczych/spraw sanitarnych. Tak więc bojkot koncernu Coca - Cola sam w sobie jest odrobinę żałosny, bo wszystkie inne koncerny postępują tak samo, tyle że nie jest to nagłaśniane lub nie są tak znane jak Coca - Cola Company. Bojkot jak już napisałem, może uderzeń tylko i wyłącznie w pracowników, nie firmę - o to chodzi? Wątpię.

Nie walczmy z wiatrakami:)

autor: Crystiano, data nadania: 2009-04-27 20:10:13, suma postów tego autora: 1590

Sumienie ? - dla inteligentnych ludzi jest oczywiste

że we WSZYSTKICH tego typu zakładach jak świat długi i szeroki, bez względu na logo firmowe, sytuacja jest podobna - no ale dla ciebie to oczywiste nie jest. Jednak ze swoją ułomnością nie powinieneś się afiszować, jak np. Korwinsyn-Miki czy Ziemniakiewicz.

autor: szczupak, data nadania: 2009-04-27 21:15:38, suma postów tego autora: 3747

czy lewyca przyjrzy się teraz

Mecca Coli???

autor: dr(e)s, data nadania: 2009-04-27 21:24:29, suma postów tego autora: 1539

Najgorsze są napoje słodzone słodzikiem

tzw. light, zawierają bowiem aspartam, (ester metylowy), który po strawieniu wytrąca się w metyl i może spowodowac drgawki, problemy z sercem i układem nerwowym, nie mowiąc już o zwykłych wysypkach alergicznych

Mój młodszy brat jużkilka razy trafił do szpitala po zatrudiu gazowanymi napojami

Kolorowe napoje gazowane zawierają tyle konserwantów, że każdy znajdzie ,,coś dla siebie''

Tu jest lista niektórych konserwantów i ulepszaczy z grupy e- kilkaset

http://www.forumpediatryczne.pl/specjalista/ep,333,Konserwanty%20i%20barwniki%20-%20reakcje%20alergiczne%20i%20pseudoalergiczne

http://www.lepszezdrowie.info/konserwanty_i_ulepszacze.htm
http://www.zsek.zgora.pl/strony/ght/zasady/konserwanty.pdf

To może wyglądac na obsesję, ale ja osobiście staram się sprawdzac czy dany produkt nie zawiera zbyt dużo przeciwutleniaczy czy regulatorow kwasowości

autor: Postsocjalista, data nadania: 2009-04-27 22:28:34, suma postów tego autora: 1953

Ja pijam wyłącznie zieloną herbatę (Fairtrade only) i Beefeatera z Martini.

Nawet piwo odstawiłem, bo tak zeszło na psy, że w "Tyskim", "Lechu" czy "Żywcu" nawet włosy strach płukać.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2009-04-27 22:40:10, suma postów tego autora: 6195

Jak widać moja uwaga

dotyczy też czcigodnego Dresa... ;) Te typy tak mają.

autor: szczupak, data nadania: 2009-04-27 23:05:41, suma postów tego autora: 3747

odezwaly sie

bakterie koli, jedna zalozyla dres, a druga ma sumienie;)

autor: dyzma_, data nadania: 2009-04-28 00:16:25, suma postów tego autora: 2960

Pan Postsocjalista

Pisząc o aspartamie, poruszył Pan BARDZO ważną kwestię,
bo aspartam nie tylko jest szkodliwy - to jest TRUCIZNA.
I do tego wykorzystywana nie tylko w napojach, ale wszędzie tam gdzie chce się przekonać konsumenta, że produkt jest wyjątkowo zdrowy, bo nie zawiera cukru.
Podobno, zdemaskowany, został już wycofany, ale jak Pan
pisze , nie do końca i warto zwrócić na to uwagę przy zakupie.

autor: tarak, data nadania: 2009-04-28 00:35:02, suma postów tego autora: 3244

Nie ma

to, jak "kokakolopodobna" Polo Cocta, którą pijaliśmy w zdeformowanym państwie robotniczym.
Wyborne było też piwo Królewskie zielone, popularnie nazywane "żabą". Przy próbie otwierania, strzelało i sie wylewało. Biorąc pod uwagę jego smak, może to i dobrze.
Zdeformowane państwo robotnicze zapewniało też herbatę Ulung.

autor: ABCD, data nadania: 2009-04-28 01:35:58, suma postów tego autora: 20871

ABCD a znałeś piwo ,,Braniewskie''

poprzednika ,,EB''?

Było znakomite i cenione przez ludzi z Zachodu, którzy mieli to (nie?)szczęście przebywac w Polsce


Apropo Aspartamu
Dodam, że mój brat ma 18 lat cieszy się doskonałym, aktywnie uprawia sport (mistrz judo)i kilkakrotnie miał problemy z sercem po wypiciu kolorowych napojów...

autor: Postsocjalista, data nadania: 2009-04-28 08:16:29, suma postów tego autora: 1953

..

Teza, ze tylko w wielkich koncernach "truja" jest nadzwyczaj smiala i niczym nie podparta.
Jednakze nalezy docenic autora za odwage cywilna i za to czego dokonal. Mam nadzieje, ze juz znalazl i to o wiele lepsze zatrudnienie.

autor: wojtas, data nadania: 2009-04-28 08:36:50, suma postów tego autora: 4863

@Sumienie Narodu

Nawet piwo odstawiłem, bo tak zeszło na psy, że w "Tyskim", "Lechu" czy "Żywcu" nawet włosy strach płukać.
--
Może jakieś dane? Bo ja też tylko zielona herbata i właśnie piwko bo myślałem, że zdrowe.
Co do piw to w ogóle zauważyłem, że o wiele lepiej się czuje po np.: ukraińskich takich jak Magnat niż po Polskich.. Mam oczywiście na myśli większe spożycie jednorazowe ;-))).

autor: Cud2, data nadania: 2009-04-28 08:37:38, suma postów tego autora: 3207

@Hyjdla

Gdzie te filmy można obejrzeć:

http://youtube.com/watch?v=PIMlV6G6pYQ

autor: Cud2, data nadania: 2009-04-28 08:43:53, suma postów tego autora: 3207

abcd

co twoj komentarz ma wspolnego z artykulem?
z 2 strony sie dziwie jak ty przezyles w tym okresie prl,to musiala byc droga przez meke...na podskakujacych bogow ale sie wycierpiales...

autor: pazghul, data nadania: 2009-04-28 09:03:53, suma postów tego autora: 1489

Sytuację może

Sytuację może jedynie uratować nacjonalizacja wszystkigo. Tylko kontrola zakładu przez pracowników i państwo może zapewnić odpowiednią jakość coca coli. Przecież państwo nie będzie nastawione na zysk, a jedynie na spełnianie oczekiwań klientów, niezależnie od kosztów.

autor: kwak, data nadania: 2009-04-28 09:31:54, suma postów tego autora: 1207

Benzoesan sodu (E211)

Benzoesan sodu (E211), szkodliwy dla kodu genetycznego?
Rodzice, pozwalający dzieciom na picie zbyt dużej ilości napojów gazowanych, narażają je na poważne problemy zdrowotne. Naukowcy dowodzą, że ich spożywanie może uszkadzać kod DNA.

Peter Peiper, biolog molekularny z Sheffield University, twierdzi, że benzoesan sodu (E211) jest szkodliwy dla kodu genetycznego. Ten związek chemiczny jest w stanie poważnie uszkodzić mitochondria – mówi Piper. To z kolei powoduje tak wielką degenerację komórek, że z czasem może doprowadzić do choroby Parkinsona czy marskości wątroby.

Piper ostrzega, że typ uszkodzenia powodowany przez benzoesan sodu jest powiązany z wieloma chorobami neurodegeneracyjnymi, które pojawiają się w późniejszym wieku. Co więcej, benzoesan sodu w połączeniu z witaminą C tworzy benzen, związek rakotwórczy.
Uczony zauważa, że badania nad benzoesanem sodu prowadzone w UE i USA były przeprowadzane tak dawno, że straciły swoją ważność. Z punktu widzenia współczesnych zasad przeprowadzania testów, nie były one przeprowadzone prawidłowo – mówi Piper i przypomina, że technika tak się rozwinęła, że obecnie możemy dowiedzieć się rzeczy, o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia.

Przedstawiciele urzędów odpowiedzialnych za dopuszczanie żywności na rynek mówią, że znają wyniki badań Pipera, biorą je pod uwagę, ale nie wskazują one jednoznacznie na szkodliwość benzoesanu sodu. Podobnego zdania są reprezentanci przemysłu spożywczego.
żródło: http://kopalniawiedzy.pl/benzoesan-sodu-napoje-gazowane-DNA-2659.html

autor: Cud2, data nadania: 2009-04-28 10:13:29, suma postów tego autora: 3207

Hmmm...Hiszpanie to rzeczywiście brudasy, ale na razie mamy słowo

Gogulskiego (nb. wylanego z pracy, więc nieobiektywnego) przeciw słowu hiszpańskich instytucji zajmujących się bezpieczeństwem sanitarnym produkcji. Biorąc pod uwagę źródło publikacji wypada poczekać na niezależne potwierdzenia.

autor: west, data nadania: 2009-04-28 10:50:24, suma postów tego autora: 6710

Aspartam - największa trucizna XXI wieku!

http://youtube.com/watch?v=QQeJ4F4DQqM

http://www.wykop.pl/link/175470/aspartam-najwieksza-trucizna-xxi-wieku

autor: Cud2, data nadania: 2009-04-28 14:17:53, suma postów tego autora: 3207

Polo Cocta

odkąd jesteśmy wszyscy w Kingsajzie, straciła swoją wyjątkowość i stała się jednym z wielu napojów, niemniej jednak liczni forumowi towarzysze z nostalgią wspominają Szuflandię, jej przytulność, zapewniony byt dla wszstkich, światłe przywództwo starszyzny, która zdejmowala z szaraczków cięzki obowiązek myślenia, a nawet odrobinę luksus w postaci wycieczek do Kingsajzu dla zasłużonych towarzyszy......

jak tam wrócić??? może zaczniecie ssać rurką z woreczków pocukrzoną i zabarwioną wodę towarzysze???

autor: dr(e)s, data nadania: 2009-04-28 16:28:02, suma postów tego autora: 1539

kwak

tu nie chodzi o kontrole, tylko zwyczajne oszustwo, tylko powiedz, jak bronic sie przed oszustwami miedzynarodowych koncernow ?


dres,
ale czy na tym woreczku z pocukrzona woda widziales gdzies napis, "witaminy, sama radosc, podaj dziecku i usmiechniety zielony disnej stworek albo jakis glupawy celebryta". ja nie mam nic przeciwko produkowaniu takiego shitu, ale niech bedzie uczciwie napisane na opakowaniu, czym grozi spozycie, prawda ?. certyfikat iso nic nie mowi, bo mozna produkowac radioaktywne odpady zgodnie z certyfikatem iso, byle odpady na kazdym etapie produkcji trzymaly parametry toksycznosci, a na koncu nazwac to "batonik energetyczny", orzezwi umysl i cialo:)

autor: dyzma_, data nadania: 2009-04-28 19:45:52, suma postów tego autora: 2960

No patrzcie a to komuchy w tym Dezerterze (jakby ktoś nie znał):

"Zdawało mi się wczoraj że jestem potworem
Ohydną bestią ziejącą smrodem
Zostałem stworzony bez udziału mojej woli
W podziemiach tajnej fabryki coca-coli
W wyniku badań nad bezsensem istnienia
Poczęto istotę niezdolną do myślenia
Nauczono mnie jesć wyłącznie w McDonaldzie
Pożeram więc ludzi stojących przy kasie
Nigdy się nie myję, nie używam wody
Wolę kosmetyki ze zmielonej krowy
Spryskuję swoje ciało dezodorantami
Ubrania posypuję najdroższymi proszkami
Piję tylko z puszki benzoesan sodowy
Ekstrakty, konserwanty, kwas fosforowy
Przy pomocy najnowszej generacji komputera
Potrafię zmienić tekturę w hamburgera"

autor: szczupak, data nadania: 2009-04-28 21:33:47, suma postów tego autora: 3747

dyzma

woreczki były produktem ukochanego przez was najlepszego z ustrojów, a i tak produkowanym prze prywatną inicjatywę, bo wlasność kolektywna jakoś nawet na taką "innowację" za ciężka była, hehe...

a jak masz zastrzeżenia, że cola świeci, złóż doniesienie do sanepidu, prokuratury iu inspekcji robotniczo-chłopskiej...

autor: dr(e)s, data nadania: 2009-04-28 21:48:44, suma postów tego autora: 1539

szczupak

kto nie zna dezertetra :)

autor: dyzma_, data nadania: 2009-04-29 12:25:17, suma postów tego autora: 2960

dres

woreczki z ta zabarwiona woda w porownaniu do coca coli to byl napoj fit w kategorii obecnie, zdrowa zywnosc.

czy Ty dres umiesz czytac ze zrozumieniem cokolwiek, to przeczytaj sobie ten artykul od momentu gdzie autor wspomina cos o zglaszaniu.., ja wiem, ze dla dresa zakochanego w pepsi, z wyzartym od kwasu ortofosforowego mozgiem to prawdziwy wyczyn intelektualny, ale skup sie, nie jedz dzisiaj burgerkinga lub kielbasopodobnego wyrobu z gnijacymi odpadami na grillu, jeszcze kilka szarych komorek masz, kilka uratujesz, nie liczac tej w kieszeni.

autor: dyzma_, data nadania: 2009-04-29 12:23:54, suma postów tego autora: 2960

dres

przeczytaj sobie ten artykul od momentu gdzie jest cos nt. doniesien, to chyba nie takie trudne.

autor: dyzma_, data nadania: 2009-04-29 12:42:18, suma postów tego autora: 2960

dresek

a ogladales super size me, to pewnie o tym size jaki teraz masz w pasie, a jakiego nie masz w szarej macierzy hehe;), no wiec tam zostalo pokazane czym grozi spozywanie jedzenia z mcdonalda na codzien tak jak tradycyjnego domowego, to jest zwykla trucizna i zadnej reakcji wladz, wrecz tuszowanie, jedynie wycofano ze szkol podawanie do obiadu coli z cukrem i sacharoza zwiekszajaca niebezpiecznie poziom insuliny, ktory sprzyja tyciu (hamuje liapoze, a stymuluje lipogeneze - synteze tluszczow) , a to grozi powaznymi chorobami innego rodzaju... takie jedzenie powinno zostac natychmiast wycofane ze sprzedazy!!!!!!!!!! albo powinna byc wielka PRZYMUSOWA informacja (na kazdym opakowaniu, wejsciu do baru i kasach, w widocznym miejscu, wielkie i jaskrawe!!!), jak przy fajkach, SPOZYWANIE GROZI ETC. ETC.

autor: dyzma_, data nadania: 2009-05-01 11:19:43, suma postów tego autora: 2960

Dodaj komentarz