Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Kolumbia: HRW ofiarą nielegalnych podsłuchów

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

errata

Hollman Morris a nie Hellman :)

autor: adampol, data nadania: 2009-07-25 18:16:01, suma postów tego autora: 16

nieistotne

czy Hollman czy Hellman. Ważne że to Chavez jest dyktatorem.

autor: bolo, data nadania: 2009-07-26 13:21:02, suma postów tego autora: 4522

Taaa... Biedny Chavez...

Tutaj trochę o tym jak wspaniale układa się praca Human Rights Watch w naszej ukochanej Wenezueli - co złego to nie tow. Chavez:)

http://www.hrw.org/en/news/2008/09/19/venezuela-human-rights-watch-delegation-expelled

autor: elpolaquito, data nadania: 2009-07-27 08:12:03, suma postów tego autora: 38

elpolaquito

Znana sprawa, oczywiście skandaliczna. Zauważ jednak, że w mediach "dyktaturze" Chaveza przeciwstawia się kolumbijską oazę demokracji.

autor: bolo, data nadania: 2009-07-27 14:12:51, suma postów tego autora: 4522

bolo

Masz rację, że tak właśnie się dzieje - ale bywa również i na odwrót. Prawda jest jak zwykle gdzieś po środku.

autor: elpolaquito, data nadania: 2009-07-27 19:43:50, suma postów tego autora: 38

elpocośtam

Zawsze mnie bawiły formułki typu "prawda jest jak zwykle gdzieś po środku" - jak znalazł np. na obchody rocznicy Powstania Warszawskiego.

autor: Cisza_, data nadania: 2009-07-28 12:53:51, suma postów tego autora: 2083

cisza

Przeczytaj ten link jeśli znasz angielski, a jeśli nie to zachowaj ciszę:) A z tym Powstaniem to chyba pomyliłeś wątek - skup się trochę następnym razem...

autor: elpolaquito, data nadania: 2009-07-29 10:08:14, suma postów tego autora: 38

hrw

to taki dziwolag ktory troche jeczy ale po to zeby za duzo na jaw nie wyszlo.taka ich niezaleznosc.osobiscie za nimi nie przepadam jak i ich "niezaleznoscia".

autor: pazghul, data nadania: 2009-07-30 15:23:11, suma postów tego autora: 1489

pazghul

Wiadomo. Cokolwiek Ci nie pasuje to od razu jakiś spisek mający na celu ukrywanie czegoś tam. Wygodne to bardzo i w każdej sytuacji można sobie tak pokwilić... Ale czego np. HRW nie chce / nie chciało ujawnić, kiedy i gdzie to podejrzewam, że już nie napiszesz. Czy chodzi po prostu o to, że jak twój bożek Chavez też nabroi i oni ośmielą się o tym napisać to automatycznie wchodzą na listę płac światowego imperializmu? A jak ktoś ich podsłuchuje w Kolumbii to wielkie oburzenie.

autor: elpolaquito, data nadania: 2009-07-30 16:35:54, suma postów tego autora: 38

elcostam

cos ci sie pokielbasilo chlopcze.chaves to ani moj bozek,ani nie widze gdzies mojego krzyku o podsluchy hrw w kolumbi(zdziwilbym sie gdyby ich nie podsluchiwano w kolumbi i gdzie indziej lacznie z krajami szerzacymi "demokracje").
dzialalnosc i to niezbyt "uczciwa" znam hwr z iraku dlatego moja krytyka.
zarzucasz mi cos czego nie mowilem z jak dla mnie z dwoch powodow:1.z wygody wsadzasz mnie do jakiegos worka politycznego.2.symptomy choroby bardzo znanej w psychiatri.niepotrzebne sobie skresl.

autor: pazghul, data nadania: 2009-07-30 21:29:04, suma postów tego autora: 1489

pazghul

Niestety pazghul ale Chavez to dla Ciebie i tobie podobnych Matka Boska Niepokalana Socjalizmu – w tym właśnie worku politycznym się znajdujesz choć może nie zdajesz sobie z tego sprawy. Świadczą o tym choćby twoje wypowiedzi na temat Chaveza, np. ta z maja odnośnie jego pogróżek kierowanych do nieprzychylnych mu mediów :

„co do wypowiedzi Chaveza.jest typowa dla regionu pelna emocji jak ktos powyzej wspomnial.jego wypowiedz to raczej ostrzezenie niz jakas grozba.chce zmusic prywatne media zeby zachowaly minimum przyzwoitosci a nie wprowadzaly jeszcze wiekszy chaos.nie slyszalem zeby zamykal jakas telewizje poniewaz nie podoba mu sie jej profil polityczny”

Chavez kneblujący nie pasujące mu kanały TV to tylko zapobiega chaosowi:) Przykładem jest Radio Caracas TV. Ciekawe czy jak ktoś gdzie indziej zamyka np. lewicowe gazety bo krytykują rząd to też zapobiega chaosowi. A tak przy okazji zainteresuj się nowym wynalazkiem Chaveza o wdzięcznej nazwie: „la ley de Delitos Mediaticos”.

Twój krzyk do niczego mi nie jest potrzebny – moja uwaga dotyczyła komentowanego artykułu.

Co do HRW w Iraku – podaj konkretne przykłady co i kiedy przemilczeli lub o czym nierzetelnie informowali. Albo przestań ględzić.

autor: elpolaquito, data nadania: 2009-08-01 18:40:47, suma postów tego autora: 38

hmm

za bardzo nie widze w mojej wypowiedzi a propos "zamykania" telewizji czy czegos tam jakiegos uwielbienia bezgranicznego chaveza.jedynie znajac dzialalnosc destrukcyjna mediow napisalem co napisalem i pod czym sie podpisuje.tym bardziej ze chyba nic nie pozamykal :)
wrzucaj sobie gdzie chcesz,mnie to akurat ani ziebi ani grzeje.ja po prostu wiem gdzie tkwie.
co do hwr w iraku :faludza,amr,nasirija,kirkuk czy cos jeszcze ci dodac do tej listy czy przestaniesz gledzic o nieskalanej hwr?

autor: pazghul, data nadania: 2009-08-02 15:55:12, suma postów tego autora: 1489

hmmm...


W twojej wypowiedzi widać po prostu to że cokolwiek by Chavez nie robił jest to słuszne i dobre. Cokolwiek. A każda nieprzychylna jemu lub jego pseudorewolucji opinia jest "destrukcyjną działalnością mediów" lub "wywoływaniem chaosu". I oczywiście kneblowanie innych niż rewolucyjnych mediów jest słuszne. Wysil się i sprawdź to o czym pisałem wcześniej - to odnośnie zamykania. Ja też wiem gdzie tkwisz pazghulenku:)

Co do Iraku wymieniłeś nazwy trzech miast, i co? Co konkretnie i kiedy tam HRW nabroiła? O czym nie poinformowali, co przekręcili. No dalej wysil się i podaj jakieś konkrety bo taki bełkot możesz sobie podarować. O Chavezie można też napisać Caracas, Maracaibo, Barquisimeto. No i co Ci to mówi? Chyba niewiele...


autor: elpolaquito, data nadania: 2009-08-03 20:32:43, suma postów tego autora: 38

przepraszam

czy slowo jest dla ciebie abstrakcja czy przypadkiem masz syndrom ppkam?
po jaka cholere mnie wciskasz w rzesze wielbicieli chaveza choc nim nie jestem?tak ci wygodniej czy schizofrenia?
jezeli marsjanie,nazisci czy komunisci nie wspominajac o biedronakch rozowych w zielone ciapki tak samo choc odrobine podniesli poziom zycia w takich krajach jak wenezulea to tez bym im przyklaskiwal...mnie ideologie nie neca mam do nich podejscie bardzo obojetne,mnie interesuja wyniki a te chavez czy zamknal jakas telewizje czy nie ma na razie na plus.pomimo roznych ujadan.
podalem ci hehe niech bedzie "miasta" poszukaj,moze sie dowiesz dlaczego z hwr np zerwaly wspolprace organizacje kildanczykow i turkopoli...pieprzysz koles na razie bez sensu..

autor: pazghul, data nadania: 2009-08-04 01:09:06, suma postów tego autora: 1489

...

To, że jesteś wyznawcą Chaveza nie jest dla mnie ani wygodne ani niewygodne. Chavez nie podniósł poziomu życia w Wenezueli - musisz się chłopcze nauczyć, że fakt, iż ktoś kto ma władzę lubi czerwień i co drugie jego słowo to socjalizm albo rewolucja nie sprawia od razu, że ludowi żyje się lepiej. Jeżeli byłoby inaczej nie bałby się tak, że jakieś tam media mu nie przyklaskują, tak jak te, nad którymi przejął już kontrolę.

Czyli nie masz zamiaru podać niczego konkretnego odnośnie przewin HRW w Iraku? W sumie to mi wystarczy. Twoje popiskiwanie i brak jakiegokolwiek przykładu mówią same za siebie:) To co ty prezentujesz to właśnie jest "pieprzenie bez sensu"...

autor: elpolaquito, data nadania: 2009-08-04 18:32:13, suma postów tego autora: 38

hehe

widze ze rozmowa z toba jest strasznie jednostronna.masz ppkam i to wszystko wyjasnia.ja a ty na okraglo b.
ja bardzo lubie czerwien,jest to barwa ummajadow :)
to nie podniosl standardow zycia najubozszych,nie ograniczyl strefy nedzy?dalej 60% wenezuelczykow moze pozwolic sobie na jeden posilek dziennie?nie wprowadzil dotowania zywnosci dla najubozszych?programow medycznych przy pomocy kuby?itd..itd..
to ze niektorym sie akurat pogorszylo w wenezueli to mnie nie dziwi ale akurat grupce nad ktorymi lez zalu nie bede wylewal.
co do hwr w iraku polecam google arabskie i wpisac tam hrw + iraq sporo tego wyskoczy.w iraku sa wprost oskarzani o wspoludzial w zaginieciu kilkunastu dziennikarzy ktorzy im dostarczali raporty i materialy .niszczenie dowodow,chowanie pod stol "niewygodnych" raportow.jest to organizacja oskarzana o zajmowanie sie trzeciorzednymi sprawami majacymi podtrzymac mit jej "niezaleznosci" w wiekszosci publikujaca raporty i sprawozdania wg politycznych zamowien.taka jest jej opinia w iraku zreszta nie tylko...wiekszosc organizacji irackich wycofala sie z wspolpracy z hrw i dobrze zrobili.

autor: pazghul, data nadania: 2009-08-05 11:31:56, suma postów tego autora: 1489

pazghul

Niestety to tylko propaganda - życie ludzi nie zmieniło się tam specjalnie w niczym, no może poza tym, że ich prezydent robi z siebie idiotę w telewizji i kupuje dużo nowych wojskowych zabawek z Rosji. Chłopcze nie chce mi się wstukiwać żeby mi coś wyskakiwało - jak twierdzisz, że zrobili coś nie tak to podaj KONKRETNY PRZYKŁAD (jeśli rozumiesz co to jest)- powyższa dyskusja pokazała, że nie jesteś w stanie tego zrobić więc żegnam.

autor: elpolaquito, data nadania: 2009-08-08 09:11:56, suma postów tego autora: 38

hehe

coz jezeli nie chce ci sie wystukiwac to juz twoj problem.ja tego za ciebie nie zrobie,nie jestes u mnie wart wiecej niz 90sekund mojego czasu.dziwne, nawet wrogowie chaveza mowia ze podniosl poziom zycia najubozszych w wenezueli,statystyki mowia to samo ale pewnie buhehe wiesz lepiej nie ma jak zyc w matriksie :))))

autor: pazghul, data nadania: 2009-08-08 14:52:05, suma postów tego autora: 1489

Dodaj komentarz