Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejd¼ do menu

Komentowany tekst

Jakub Majmurek: Miasto, d¿ungla, mimikra

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

¶wietny tekst

Wysztarczy brak cytatów z ¯i¿ka, Lacana, Baudillarda, Laclaua, Wallerstina et al i od razu dostajemy interesuj±c±, dobrze napisan± analizê na temat kulturowych wyobra¿eñ dotycz±cych miasta. Im mniej filozficznego ¿argonu w tekstach m³odych lewicowych publicystów, tym te teksty ciekawsze.

autor: nosferatu, data nadania: 2010-06-02 10:45:51, suma postów tego autora: 465

nosferatu,

zgadzasz siê z interpretacj± King Konga?
Przecie¿ King nie mo¿e reprezentowaæ "nadaktywnego seksualnie" czarnego mê¿czyzny, bo nie jest "nadaktywny", tylko platonicznie zakochany.

autor: ABCD, data nadania: 2010-06-02 21:53:02, suma postów tego autora: 20871

abcd

W tekście przytoczone są różne interpretacje King Konga. Przyznam, że jak byłem na nowszej wersji King Konga z kolegą marksistą, który po projekcji uświadomił mnie, iż king kong jest metaforą losu czarnej ludności USA, dla której lepiej jest skoczyć w dół z empire state building niż żyć w tym kraju - w pierwszym odruchu wybuchnąłem śmiechem. Ale może coś w tym jest.
Moja koleżanka-intelektualistka, która też była na tej projekcji, wyszła z filmu cała we łzach. Utożsamiła się bowiem ze spontanicznością i naturalnością wielkiej małpy, karanej przez siły powietrzne cywilizacji za nieokiełznaną szczerość życia popędowego. Wielka małpa, nawet jeśli kocha platonicznie, to i tak zawsze bierze to, po co przyszła (podobnie, jak moja koleżanka -intelektualistka).

autor: nosferatu, data nadania: 2010-06-03 11:28:27, suma postów tego autora: 465

Dodaj komentarz