Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Nieudana próba przeniesienia krzyża spod Pałacu Prezydenckiego

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

dość tego!

Jak "oficjele" szczają w gacie przed fanatycznym tłumem, to trzeba samemu ten krzyż przenieść. I przestać się bawić z tą reakcyjną hołotą, bo jej się we łbie poprzewracało.

autor: MarcowyZajac, data nadania: 2010-08-03 20:30:08, suma postów tego autora: 6

...

To że chuliganie katoliccy zrobili rozróbę to jedno. Najgorsze jest to, że władza ugięła się przed tymi chuliganami i nie potrafiła sobie poradzić z sytuacją.

To jest kompromitacja rządu i prezydenta. Komorowski nie powinien w ogóle zostać w tej sytuacji zaprzysiężeny. Ugiął się po stronie fundamentalistów katolickich, łamiąc przy okazji konstytucję, która nakazuje nautralność światopoglądową państwa.

autor: ancymon, data nadania: 2010-08-03 20:32:41, suma postów tego autora: 621

wielka

fikcja rozdziału państwa od kościoła trwa.
iranizacja polski postepuje, a prezydent elekt boi się katolickich oszołomów.
jarosław upaja się sukcesem moherowych pojebów ,a ja mam to wszystko na uwadze.

autor: no pasaran, data nadania: 2010-08-03 20:36:11, suma postów tego autora: 329

...

Powinni wynająć tych siłaczy, którzy tak sprwanie usunęli handlowców z placu przed PK.

autor: prezio, data nadania: 2010-08-03 20:39:05, suma postów tego autora: 878

Polecam Państwu

Do kraju tego…


wtorek, 03 sierpień 10 | Autor: Bobik


Do kraju tego… Tam, gdzie teraz,
spienioną falą obłęd wzbiera,
fanatyzm dziarsko pręży szpony,
gdzie tłum skanduje rozjuszony
“łapy od krzyża precz, ubecy!”,
gdzie trudno wyprostować plecy,
bo narodowy garb przygniata
jak w znanych tylko z książek latach,
pogardy bat niewiernych chlasta,
a Żyd obelgą jest i basta…



Do kraju, gdzie podłością wrażą
pomyśleć nie tak, jak ci każą
strażnicy myśli od Maryi,
gdzie prawo wciąż powodem chryi,
kiedy chce prawem być i koniec,
miast iść po jednej słusznej stronie,
gdzie danse macabre, trumienny portret,
Piłsudski, Dmowski et consortes
z zaświatów, gestem dyrygentów,
bełtają ciągle wśród zamętu,
upiorne wywołując echa,
nad jeszcze jedną trumną - Lecha…



Do kraju, gdzie tak mała wola,
żeby Polaka pojął Polak
i gdzie po rozum pójść do głowy,
najlepiej z kołkiem osikowym.
Do kraju, w którym aż się boję
rzec: ten jest też z ojczyzny mojej,
bo wiem, że jam dla niego świnia,
a między nami cień Katynia,
komuchy, krew na rękach, zdrada,
zatęchłych akt zaciekły badacz,
ksiądz proboszcz, kruchta, konfesjonał,
niezrozumienia głucha zona,
z przeciwnych krańców to, co święte,
gdzie żółcią, zamiast atramentem,
spisywać przyjdzie nowe dzieje
widząc z goryczą, że nie dnieje…



Do kraju, gdzie endecki zaduch,
gdzie ponoć moralnego ładu
wyrazem burdy są uliczne,
gdzie szczytem myśli politycznej
zdrowaśka i chocholi taniec…



…komu tak bardzo tęskno, Panie?



Źródło - http://www.blog-bobika.eu/?p=323

autor: Teresa Stachurska, data nadania: 2010-08-03 20:39:54, suma postów tego autora: 1169

sytuacja ta jest wyraźnym dowodem na brak wyobraźni politycznej

i brak odpowiedzialności za ludzi i nasze państwo ze strony J.Kaczyńskiego. Jeżeli każdemu zmarłemu tragicznie postawimy pomnik i wyprawimy huczny pogrzeb na koszt państwa, to bogate będą jedynie firmy pogrzebowe i kamieniarskie, a reszta ludzi pójdzie z torbami. I nie będzie miejsca na życie publiczne, bo wszędzie będą stały pomniki zmarłych tragicznie. Wszyscy ludzie są równi, czyż nie? Mamy to zagwarantowane i w Karcie Praw Człowieka i w naszej Konstytucji. Dlaczego zmarły prezydent, który otrzymał już wszelkie i to najwyższe honory ze strony Polaków ma być jeszcze przyczyną zamieszek i nienawiści? Jemu nic już życia nie przywróci. J.Kaczyński zachowuje się zupełnie nieodpowiedzialnie.

autor: nana, data nadania: 2010-08-03 20:44:05, suma postów tego autora: 4653

...

W innych państwach ludzie wychodzą na ulice w sprawach dotyczących np. podatku VAT (który w Polsce właśnie podniesiono), pensji czy emerytur. U nas wychodzą, żeby bić się o krzyż. Smutne.

Nie mówiłbym tutaj o wojnie religijnej, ale raczej - podszytej takimi pozorami - wojnie politycznej, w której krzyż stał się narzędziem walki między PO i PiS. Do całej tej awantury przyczynił się prezydent Komorowski. Zamiast publicznie ogłaszać usunięcie krzyża, mógł dyskretnie - zgodnie z prawem - usunąć go sprzed Pałacu Prezydenckiego. Wtedy nie potworzyłyby się tam grupy "bogoojczyźnianych" koczowników... Ciekawe również, ilu by ich było, gdyby to nie to, że sprawę "podgrzewają" media. :/

autor: Odyseusz, data nadania: 2010-08-03 21:12:02, suma postów tego autora: 1684

.

"W innych państwach ludzie wychodzą na ulice w sprawach dotyczących np. podatku (...) u nas, żeby bić się o krzyż. Smutne]

Ano.

autor: Bury, data nadania: 2010-08-03 21:24:57, suma postów tego autora: 5751

A mnie się wydaje...

że popis przy udziale hierarchów organizują nam od czasu do czasu igrzyska, byśmy w pokorze i bez żadnego sprzeciwu poszukiwali pracy i chleba poza granicami naszego kraju. I niestety udaje im się to. O pogłębiającej się biedzie - cisza, o rosnących cenach - również, o długach... ani mru mru. Natomiast o krzyżach, o męczennikach ... lament od rana do nocy. Dlaczego nawet lewica połyka ten haczyk?

autor: steff, data nadania: 2010-08-03 21:25:23, suma postów tego autora: 6626

To nie jest konflikt

wierzący/niewierzący czy klerykalni/antyklerykalni. To konflikt PiS/PO, krzyż to tylko narzędzie, kłócić się można o wszystko.

autor: Crystiano, data nadania: 2010-08-03 21:28:28, suma postów tego autora: 1590

...

Generalnie - krzyże powinny być eksponowane tam, gdzie jest to zgodne z prawem (budowlanym, drogowym czy konstytucyjnym). Ale "wojna" sprzed Pałacu Prezydenckiego rzeczywiście przypomina temat zastępczy... Politycy starają się zachowywać tak, jakby zależało im na krzyżu (pod pałacem lub w kościele), podczas gdy zależy im - jak to zwykle bywa - wyłącznie na "korycie". Przy okazji, wykorzystują do tego - by przywołać powiedzenie imć pana Kurskiego - "ciemny lud".

autor: Odyseusz, data nadania: 2010-08-03 21:33:13, suma postów tego autora: 1684

+

Do tych pór sprawa ta zupełnie mi zwisała, gdy jednak zobaczyłem jak umundurowane łachudry szarpią ludzi, swą sympatię wyraźnie ulokowałem po stronie obrońców krzyża. Bo w konflikcie władzy z ludem rację ZAWSZE ma lud.

autor: Bury, data nadania: 2010-08-03 21:47:54, suma postów tego autora: 5751

No co ty

Bury bądź poważny CHWDP skandujemy wtedy gdy policja spisuje antywojennego aktywistę albo pałuje na marszu wolne konopie. Gdy nie pałuje katolickiego fanatyka tej hołoty jak to koledzy z pierwszych komentarzy ujęli to należy wzorem studentów komentujących demonstracje górników ubolewać nad słabością Państwa.

autor: maciej stanczykowski, data nadania: 2010-08-03 22:02:19, suma postów tego autora: 899

...

Ale trudno nie odnieść wrażenia, że władza ten właśnie konflikt podsyca. Jest jej "na rękę", kiedy ludzie nie walczą np. o godne życie, tylko o krzyże.

autor: Odyseusz, data nadania: 2010-08-03 22:05:21, suma postów tego autora: 1684

Bury,

Konflikt wladzy z... ale czy rzeczywiscie ludem? Czym innym jest demokracja burzuazyjna walczaca z silami demokracji proletariackiej - czym innym demokracja burzuazyjna walczaca (anemicznie) z zagrozeniem czarnosecinnym.

autor: PMB, data nadania: 2010-08-03 22:08:08, suma postów tego autora: 1628

...

Zresztą to specyfika Polski - zamiast pochodu z okazji Św. Pracy - msza z okazji Św. Józefa Robotnika, zamiast manifestacji w obronie praw socjalnych i pracowniczych - burda o krzyż. A władza - świecka (różnych opcji), jak i kościelna - "zaciera rączki".

autor: Odyseusz, data nadania: 2010-08-03 22:08:57, suma postów tego autora: 1684

A niech sobie ten krzyż tam stoi, co to komu przeszkadza...

Bardziej niż krzyża wstydzę się prezydenckiego pałacu...

autor: west, data nadania: 2010-08-03 22:10:40, suma postów tego autora: 6710

:-)

kabaret "Polska"

autor: rote_fahne, data nadania: 2010-08-03 22:12:11, suma postów tego autora: 1805

chwalić

boga towarzysz politruk wskaże nam uczciwych proletariuszy oddzielając ich od plew czarnego luda reakcji któremu przemoc należy się jako metoda wychowawcza.

autor: maciej stanczykowski, data nadania: 2010-08-03 22:49:56, suma postów tego autora: 899

Polecam

http://alfaomega.webnode.com/products/stefan%20bratkowski%3a%20z%20kim%20mieli%c5%9bmy%20%28i%20mamy%29%20do%20czynienia/

autor: Teresa Stachurska, data nadania: 2010-08-03 23:41:54, suma postów tego autora: 1169

i bardzo dobrze

wreszcie dziadki zobaczyly do czego zdolna jest platforma a bardziej niz krzyza nalezy sie obawiac podniesienia podatkow to jest powod do zmartwien.

autor: Feniks, data nadania: 2010-08-03 23:43:10, suma postów tego autora: 274

VAT - Krzyż

Jak się wymyśla tematy zastępcze cały świat mógłby się od nas uczyć.

autor: AntykapitalistA, data nadania: 2010-08-04 00:31:05, suma postów tego autora: 306

III RP

Po prostu najjaśniejsza III RP...

Inne kwestie w tym kraju są niemile dyskutowane...


autor: Andrzej Kotarski, data nadania: 2010-08-04 01:02:03, suma postów tego autora: 1212

.

tak łatwo bronić krzyża, ale kto obroni spaghetti. przyglądałem się części zajścia z ciekawości i potwierdzam, że było naprawdę kompromitująco. kościół jak zwykle się wykręca od odpowiedzialności, równie żenujące.

autor: czerwony łunio, data nadania: 2010-08-04 01:12:27, suma postów tego autora: 164

Bury ma rację

Trudno popierać "akcje porządkowe" zapowiedziane przez Tuska. Mało brakuje a niektórzy dyskutanci sami chwycą za pały i zrobią za aktyw robotniczo-chłopski na Uniwersytecie Warszawskim a la 1968. Ja, ateista przechodzę obok tego krzyża obojętnie, a Komorowski, ciężki katol cierpi, bo mu przypomina poprzednika, który stał się tak szacowny po śmierci. To oznacza głupotę i małość. Nie chcę krzyża w szkole, ale jak ktoś ginie na drodze to ludzie stawiają krzyże i palą lampki. Ci rozhisteryzowani obywatele pod pałacem kochają wyidealizowanego pośmiertnie Kaczora i chcą mu tam palić świeczki. Komu to przeszkadza? Niech sobie każdy czci co chce. A pałowanie niczego nie rozwiązuje tylko zapętla. Komorowski i służby porządkowe ofiarują PiS-owi "świętą sprawę", której by nie było gdyby nie głupota władzy. Na nią zawsze można liczyć. .

autor: lewak, data nadania: 2010-08-04 01:17:19, suma postów tego autora: 92

***

krzyży ci u nas dostatek, ale i ten weźmiemy...

autor: nikyty, data nadania: 2010-08-04 08:09:48, suma postów tego autora: 3572

***

http://www.youtube.com/watch?v=cSMGpFD7x-o

twierdzi że tego nie było w telewizji, nie wiem bo nie mam polskiej tv

autor: nikyty, data nadania: 2010-08-04 08:36:16, suma postów tego autora: 3572

pałami ich

1. nielegalne zgromadzenie, 2. atak na funkcjonariusza, 3. znieważenie funkcjonariusza. Pałami i na dołek. Wczorajsza zadyma obnażyła: słabość państwa, podział w kościele katolickim, ciemnotę zdominowanego przez kościół katolicki społeczeństwa.

autor: towPawel, data nadania: 2010-08-04 09:00:24, suma postów tego autora: 125

Tow Paweł

rozumiem, że jak lewicowi bądź anarchistyczni demonstranci dokonują 1. nielegalnego zgromadzenia 2. Zaatakują funkcjonariusza 3. znieważą go o zgrozo

To powinno się ich pałami i na dołek?

Bo ja mogę przypadków lewicowych zgromadzeń spełniających wszystkie trzy warunki wymienić od metra. I pamiętam jakie oburzenie panowało w towarzystwie że władza siły używa.

autor: maciej stanczykowski, data nadania: 2010-08-04 09:08:13, suma postów tego autora: 899

Tow. Paweł

Tow . Paweł jak czytam takie idiotyzmy jak twoje to wiem dlaczego lewica w Polsce jest tak słaba .

autor: bened, data nadania: 2010-08-04 09:18:19, suma postów tego autora: 145

tow. Paweł

popieranie bicia demonstrantów przez policję jest dla mnie obrzydliwe. Zawsze później owa "obrona porządku" może się stać argumentem przeciwko ludziom blokującym eksmisje czy demonstrującym związkowcom. Postawa oburzonego mieszczanina nie jest lewicowa - to postawa człowieka popierającego autorytaryzm. Nie zmienia tego fakt iż starcie pod pałacem uważam za sztucznie wywołana szopkę do odwrócenia uwagi.

autor: Cisza_, data nadania: 2010-08-04 09:26:28, suma postów tego autora: 2083

kiszczak

Widzę, że u niektórych udawaczy lewicy tow. Kiszczak siedzi w głowie. Pałami ich - to wezwanie dostatecznie kompromituje tutejszą nibylewicę. Trzeba być gnojkiem, żeby wzywać czy też popierać bicie innych.

Wiecie, co to jest negocjacja czy kompromis? Wiecie, że władza ma za zadanie rozmawiać z tymi, którzy ją wybrali? Wielu tu zachwyca się Skandynawią, a nie wie, że tam problemy się negocjuje, a nie używa pałek?

Może nie wiecie też, że ci biedni ludzie pod Pałacem to właśnie efekt polityki liberałów, którzy od 20 lat niszczą solidarność społeczną, niszczą też biologicznie ludzi, pozbawiając ich pracy czy zasiłków. Rozbito struktury społeczne, rozbito i lewicę. Wszystko po to, aby społeczeństwo zatomizowane nie mogło się sprzeciwiać władzy. To, co widzimy w sprawie krzyża, to powstający oddolny ruch społeczny, z braku prawdziwego ruchu, broniącego swoich praw, zagubiony i skupiający się wokół spraw zastępczych, ale dla tych ludzi bardzo ważnych. Ludzie pozostawieni sami sobie przez związki, państwo, stowarzyszenia, kościół, znajdują sobie ujście w postaci skrajnego katolicyzmu. Na Węgrzech, gdzie nie ma tak silnej wiary, w radykalnej prawicy. I tak dalej. A lewica zamiast próbować kanalizować tych współobywateli, woła "pałami ich". To zgroza.

PO dostatecznie się skompromitowało wczorajszą akcją - inauguracja nowego prezydenta w cieniu akcji na Krakowskich to hit. Większego pecha nie można było sobie wyszukać. Społeczeństwo jest podzielone - ale ostrzegam - lewica niech nie staje przypadkiem po stronie PO, Tuska i Komorowskiego. I niech uczy się rozmowy z ludem, nie "pałowania".

autor: 1234, data nadania: 2010-08-04 09:38:25, suma postów tego autora: 873

1234

Ja tam uważam że PO celowo zrobiło eskalację konfliktu w momencie kiedy zaczęło się mówić o podwyższeniu VAT. Neoliberałom taka szopka jest potrzebna. Po pierwsze każdy ich przeciwnik będzie teraz miał łatkę oszołoma, po drugie przy okazji kierują debatę na "właściwe" tory w myśl, że publicznie dyskutuje się o krzyżu, a o ekonomii dyskutuje z Kulczykami.

autor: Cisza_, data nadania: 2010-08-04 09:44:10, suma postów tego autora: 2083

fobie niech nie przesłąniają istoty

w to, że PO i jej ciamciaramcia prezydent elekt strzec będą laickiego charakteru państwa jak źrenicy oka wierzyć mógł tylko samooszukujący się idiota/idiotka, który jeszcze wierzy, że Tusk zrefunduje mu in vitro.
Primo - PO musi przed wyborami szukać ponownego oparcia oparcia w części hierarchii kk (kościół "łagiewnicki"), gdyż bez tego nie widzi szans w przyszłych wyborach. Mniejsza, czy takie szanse są, ale PO tak to widzi i koniec. Wobec tego żadnych "wygłupów" antyklerykalnych nie będzie, wyjąwszy Palikota.
Secundo - prowokowanie moherowych radykałów się PO PO PROSTU OPŁACA!! W ten sposób przyspawało się Kaczyńskiego do radykałów, gdyż teraz nie będzie się mógł od nich odciąć, a i w przyszłości będzie to skrajnie trudne. Żadna partia nie może w Polsce w sytuacji nierewolucyjnej przejąć władzy posiadając tylko jedno skrzydełko!
Tertio - lepiej niech wszyscy zajmują się fanatyzmem kilkunastu czy kilkuset osób, zagadnieniami nieuprawnionego zajmowania chodnika, teorią budowy pomników na Krakowskim Przedmieściu niż bezrobociem, dziurą budżetową, służbą zdrowia, aferą hazardową i innymi drobiazgami. Podstawowym dylematem polskiego lata 2010 jest to, czy pałować czy nie pałować krzyżaków na Krakowskim Przedmieściu.

autor: altstettiner, data nadania: 2010-08-04 09:49:29, suma postów tego autora: 1511

Sprawa jest złożona

Przeniesienie krzyża w istocie nic nie zmieni w kwestii rozdziału kościoła od państwa, którego w Polsce po prostu nie ma. Obecność hierarchów na uroczystościach państwowych (od szczebla gminnego poczynając na tych z udziałem prezydenta i premiera kończąc), "kompromisowa" ustawa antyaborcyjna będąca głębokim ukłonem w stronę zamordystycznych ambicji kościoła, nauczanie religii w szkole, finansowanie kapelanów wszelkiego rodzaju oraz katechetów z budżetu państwa, przekazywanie miliardów zł rozcznie z budżetu dla kiecuchów - nic z tych rzeczy się nie zmieni nawet jeśli krzyż zniknie.

Ten krzyż to fałszywy horyzont. Próbuje się wmówić ludziom, że jak krzyża nie ma, to państwo świeckie, jak krzyż jest, to Iran Europy. Nie, nie. Krzyż to tylko symbol, wierzchołek góry lodowej, kropka nad "i". Ja tam nawet nie mam za bardzo nic przeciwko jego tam pozostawieniem, gdyż on zawiera w sobie głęboką prawdę o tym kraju, państwie, elitach politycznych. Ten krzyż, w tym, a nie innym miejscu to jak tytuł książki, który mówi o niej wszystko. Gardłowanie za jego usunięciem to żądanie pozamiatania czarnosecinnego syfu pod dywan, żądanie powrotu do pozorów państwa świeckiego.

Co do pałowania demonstrantów, to dziwi mnie jednak współczucie niektórych Towarzyszy wobec nich. Ta rozhisteryzowana tłuszcza nie miałaby absolutnie nic przeciwko pałowaniu lewaków, anarchistów, "aborcjonistów", gejów i lesbijek. Mało tego! Sami chęnie złapaliby za broń. To ludzie o mentalności totalitarnej. W ich ciasnych głowach nie ma miejsca dla mniejszości seksualnych, religijnych, lewaków itd. Polak-katolik i basta! Nie wiem, nad kim się tu litować. Ja wychodzę z takiego założenia: Jeżeli policja to sukinsyny, to niech przynajmniej nie będą hipokrytami. Niech policyjna pała będzie ciężka po równo dla każdego. Nie chcę, by zawsze było tak, że do pałowania czerwonych i anarchistów to oni są pierwsi, a przed katofanatykami dostają niedowładu prawej ręki.

autor: fancom, data nadania: 2010-08-04 09:50:07, suma postów tego autora: 1424

Cisza...

Jaka pochwała bicia demonstrantów? Czy nie widzisz, że niektórzy w tym kraju to święte krowy, które mogą sobie pozwolić na o wiele więcej niż inni? Bronisz ich przed policyjną pałą? A próbowałeś sobie wyobrazić, co oni by zrobili Tobie, gdyby taką policyjną pałę dorwali? Gdybyś im przedtem wyjawił całokształ swoich poglądów? Oni tylko marzą, by mieć dyspozycyjne wobec nich służby, którymi mogliby walczyć z postkomuną, lewactwem, pederastami o WIELKĄ POLSKĘ KATOLICKĄ!!!

autor: fancom, data nadania: 2010-08-04 09:57:10, suma postów tego autora: 1424

To jakiś koszmar

grupka ludzi dyktuje całemu społeczeństwu swoją wizję polskości i katolicyzmu

PIS i tzw ruch 10 kwietnia oficjalnie nie popierają tzw. obrońców, faktycznie jednak manipulują nimi

Obrońcy krzyża utożsamiają katolicyzm z polskością, a oba z poparciem dla PIS i endekoidalnymi hasłami

Red. Ciszewski ma trochę racji, sytuacja gdy sprawa krzyża jest nierozstrzygnięta jest dla PO wybitnie korzystna

Dla ludzi lewicy cała sytuacja jest jak ze złego snu

autor: Postsocjalista, data nadania: 2010-08-04 09:57:20, suma postów tego autora: 1953

Cisza

masz oczywiście rację. Z jednym punktem plus. Ci ludzie spod pałacu nie są winni tego, że miast wściekać się o VAT wściekają się o krzyż. Ten kraj ma długą tradycje izolowania społeczeństwa od debaty publicznej. W efekcie czego społeczeństwo wielokrotnie odpychane pacyfikowane i oszukiwane także przez protestu liderów wyszło skądinąd z smutnie prawdziwego założenia, że ONI i tak zrobią co chcą, że w dupę dostanę zawsze ja. I że nie da się z tym nic zrobić.

Wielu środowiskom marginalizowanym przez lata. Wykluczanym ekonomiczne i kulturowo z życia publicznego nie pozostało nic innego niż walką o resztki własnej tożsamości. Jak wcześniej o złodziejskiej prywatyzacji można było usłyszeć głównie w radiu Maryja tak później wściekłość tych ludzi na swoje życie, zasrany los, biedę oszustwa ktoś sprytnie skierował do obrony trochę dziwnej wersji wiary.

Jest to obrzydliwa manipulacja ale całkowicie zrozumiała w kontekście bierności zawinionej i nie tych którzy mogli i powinni delikatnie przestawiać priorytety.

Nie wierzę aby dla tych ludzi kwestia krzyża była jedyną interesującą do walki i poświęcenia. Ona jest po prostu w tej chwili jedyną możliwą bo nikt nie proponuje im innego bardziej racjonalnego buntu.

Ale niektórzy z fenomenu radia Maryja swojego czasu, Leppera swojego czasu etc etc. Potrafią wysnuć tylko wniosek pałami ich.

autor: maciej stanczykowski, data nadania: 2010-08-04 09:58:07, suma postów tego autora: 899

racja

Tak, "maciej stanczykowski" zauważa też tą samą ważną kwestię, co i ja;

"Ten kraj ma długą tradycje izolowania społeczeństwa od debaty publicznej"

autor: 1234, data nadania: 2010-08-04 10:11:35, suma postów tego autora: 873

fancom

nie przeżywałeś nigdy szoku kulturowego przy kontaktach z tzw. Polską B w rozumieniu ekonomiczno społecznym?

Bo nie chcę cię martwić ale wielu tam homofobów nienawidzących komuny, katolików często praktykujących ludowy antysemita też się znajdzie.

Nie wiem zatem czy nie należy przemyśleć ponownie słusznej linii jaką wybrała KP i nie skupić się na całkiem zadowolonej lekko zblazowanej i ociupinkę zbuntowanej wobec krzyża w kościele klasy pseudo średniej.

Obawiam się tylko, że ich podwyżka ceny kajzerki z 0,3 na 0,6 boli średnio bo nie liczą każdej złotówki przy kasie. Więc o VATy lokatorów i inne z nimi powalczysz średnio

Za to będzie postępowo miło i żadnych reakcyjnych pieśni nie będzie

autor: maciej stanczykowski, data nadania: 2010-08-04 10:15:42, suma postów tego autora: 899

Chciałybm

też zauwazyć Fancomie, że używając twojej logiki równości wobec prawa i władzy surowości mamy w Polsce inne święte krowy, które nie tam pluną na straż miejską ale pół ulicy zasnują kłebami dymów z palonych opon a funkcjonariusze po ich wizytach w szpitalach się wygrzewają.

To tacy obywatele górnicy którzy za te wszystkie protesty przeciw władzy surowości władzy się toże nie doczekali.

To co Fancom? Pałami ich? Hołotę jedną?

Tym bardziej, że ja ich poprawności w względzie homo, aborcji i krzyża też nie byłbym taki pewien.

autor: maciej stanczykowski, data nadania: 2010-08-04 10:22:34, suma postów tego autora: 899

Paweł ma rację

Pałkami tylko tych najbardziej agresywnych. Ale żeby rozgonić nielegalne zgromadzenie, agresywny tłum, który atakował policjantów i zakłucał procedury państwowe oraz porządek pod urzędem państwowym - jak najbardziej powinien wkroczyć gaz pieprzowy, w razie potrzeby także armatki wodne.
Katoliccy chuliganie, którzy wczoraj zrobili zadymę, niczym nie różnią się od kiboli stadionowych. I tak ich należy traktować.
Państwo jednak wykazało wielką słabość. Wykazało ją raz w sosunku do fanatyków i oni już wiedzą że im wszystko wolno.

Nie jestem zwolennikiem drastycznych działań, ale tłum, który napierał wczoraj na strażników miejskich z nikim się nie liczył.
Było widać, jak jeden strażnik psiknął gazem i ten tłum momentalnie się uspokoił.

A jeśli uważacie, że tam demonstrowali tacy biedni ludzie i nie wolno im przeszkadzać, to przypomnijcie sobie w jaki sposób neoliberalna prawica chciała postąpić i jak postąpiła z kupcami z KDT, czy związkowcami. Albo jak rządąca prawica PISowska potraktowała paradę gejów kilka lat temu. Wtedy nikt nie mówił o Kiszczaku.

autor: ancymon, data nadania: 2010-08-04 10:29:50, suma postów tego autora: 621

Gratulacje ABCD i pomysł dla tego kraju

ABCD gratuluje udanej akcji! Chyba widziałem Cię w tv pod takim transparentem - "zostawcie krzyż mjastu" - pisownia oryginalna.
Krzyż zostanie! Ale dlaczego tylko jeden? Na Krakowskim stoja takie ładne ozdobne latarnie... czy nie można by ich zamienić na krzyże z żarówkami? Połączono by pożyteczne z pożytecznym. Byłoby oświetlenie (to też się komuś czasem przydaje) i co 50 metrów każdy mógłby się pomodlić, czy poleżec pod latarnią, przepraszam, pod krzyżem. W ogóle inny wymiar zyskałoby określenie stać bądź leżeć pod latarnią. Gdyby tak zrobić w całej Warszawie a potem w całym kraju (ustawić latarnie w kształcie krzyży), problem ich zostałby rozwiązany. Żadni harcerze nie strugaliby juz krzyza i nie przynosiliby go w jakieś miejsca, bo tam krzyż juz by na pewno był i nie trzeba byłoby go później usuwać. Zróbmy coś raz a dobrze. Ustawą jakąś najlepiej.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2010-08-04 10:31:45, suma postów tego autora: 6205

Czyli co

ancymon nie chodzi nam o to aby Państwo nie biło ludzi na ulicach używając do tego policji tylko, żeby biło sprawiedliwie wszystkich bez wyjątku?

W oburzeniu na słabość systemu represji koledzy idą w parze z "reakcją" chciałbym zauważyć. Z tą różnicą, że oni są bardziej konsekwentni.

Polecam ucieszy serca i natchnie nowymi argumentami przeciw tłuszczy.

http://www.konserwatyzm.pl/publicystyka.php/Artykul/6285/

autor: maciej stanczykowski, data nadania: 2010-08-04 10:45:18, suma postów tego autora: 899

Cisza_, bened, Maciej

Niezbyt rozumiem taką argumentację. To znaczy, że co? Banda antysemitów i katolickich ksenofobów może sobie stawiać gdzie chce krzyże, okupować miejsca publiczne i atakować funkcjonariuszy państwowych a państwo powinno na to przyzwalać? Zapewniam Cię, że demonstrująca hołota marzy o przejęciu władzy. Rządy ich marzeń to "Wielka Polska Katolicka" - w której zarówno wszyscy byśmy siedzieli w więzieniach. I oni wcale nie oburzają się jak policja leje "młodych komuchów" - co najwyżej ubolewają, że nie ma dla nas obozów koncentracyjnych. Myślę, że czas otworzyć oczy na zagrożenie jakim jest kościół katolicki i PiSiory a nie pieprzyć o "prosocjalnej katolickiej nauce kościoła" bo po nieuniknionej porażce rządów platformy możemy obudzić się w Polsce... "wielkiej i katolickiej".

autor: towPawel, data nadania: 2010-08-04 10:50:31, suma postów tego autora: 125

Nie pozostaje mi nic innego

jak podpisać się pod głosami Altstettinera, Lewaka, Beneda i Ciszy. To prawda, że koncentracja uwagi na walce o krzyż w przededniu prywatyzacji KGHM i szpitali, dorżnięcia mediów publicznych i przegłosowania planu Kudryckiej, o VAT i podwyżkach cen przy zamrożeniu płac nie wspominając jest absurdem.

Jednak lewica stojąca po stronie służb policyjnych i miejskich wysłanych przeciwko demonstrantom przez rządzącą Warszawą i całą Polską formację neoliberalnych ultrasów z przylepionymi hrabiowskimi tytułami byłaby absurdem po stokroć potężniejszym.

Platformę należy zatopić. Inaczej zatonie wszystko, co jeszcze pozostało.

autor: _Michal_, data nadania: 2010-08-04 10:57:06, suma postów tego autora: 4409

a gdyby rzucić okiem na to jeszcze raz, za to dokładniej?

to co zobaczymy na załączonym obrazku? - NIE zwycięstwo kościoła katolickiego,lecz NIEposłuszeństwo wiernych wobec nawet decyzji biskupa! Czy to jest choćby w najmniejszym stopniu działanie katolickie? Przecież biskup się zgodził na usunięcie krzyża. Gdzie jest więc tu jego wina? Co to za dziwni katolicy, którzy wygwizdują księży? I co? i potem pójdą na mszę, by "odpokutować" grzechy? Jaki to sukces kościoła katolickiego, jeżeli bardzo dużo na tej akcji traci! "Demonstrantów" nie pałowano, bo TAKIEGO ROZKAZU NIE BYŁO. Gdyby był taki rozkaz, to by pałowano, krzyż czy nie krzyż. Zamiast iść pod dwie drewniane belki zbite na pod kątem prostym, należy iść bronić Polskiej Miedzi jak źrenicy własnego oka. Ci, którzy opierali się jej prywatyzacji już są u kresu sił. Ich należy wesprzeć, a nie kłócić się o drewno. Bezpośrednio korzyści z obrony Polskiej Miedzi mieć nie będziemy, ale pośrednio i to długofalowo będzie to być może dla nas ostatnia deska ratunku, dla nas i naszego Państwa.

Gdyby PiS było faktycznym przeciwnikiem PO, to nie byłoby tej zadymy i to na sto procent. Od kiedy to zajadły przeciwnik gra w ręce wroga?

autor: nana, data nadania: 2010-08-04 11:07:04, suma postów tego autora: 4653

demonstranci?

Po pierwsze nie nazywałbym "obrońców krzyża" demonstrantami, bo oni nie demonstrowali w konkretnej sprawie lecz okupowali miejsce publiczne. Nie okupowali go w imię walki z biedą i wykluczeniem lecz w imię walki o hegemonię wiary katolickiej. Ci ludzie przyszli tam aby wyartykułować swój pogląd, że religia katolicka powinna mieć status religii państwowej w Polsce. W Polsce w której nie będzie miejsca dla "komuchów. Oczywiście można tak jak środowisko Obywatela marzyć o byciu koncesjonowaną lewicą pod skrzydłami PiSu. Ale to byłoby zaprzeczeniem wszystkiego w co wierzymy. Z jednej z wypowiedzi przebiła wręcz pewna sympatia do Samoobrony i środowisk Radia Maryja, które krytycznie mówią o prywatyzacji. I co z tego? Radio Maryja i PiSiory zamiast edukować społeczeństwo robią coś zupełnie odwrotnego. Te środowiska jako antidotum na bycie oszukiwanym i okradanym przez liberałów serwują szansę bycia oszukiwanym i okradanym przez kler. Antidotum na ogłupianie przez TVN i RMF jest z kolei ogłupianie przez TV Trwam i Radio Maryja.

autor: towPawel, data nadania: 2010-08-04 11:25:18, suma postów tego autora: 125

Stachu Michalkiewicz

Stachu M. od czadu do czasu, zabierający głos na falach RM. to pewnie też "konsekwentny człowiek lewicy". Nie wspominając już o personach z Centrum im. Adama Smitha, udzielających się na łamach Tadeusz Rydzyk WAM...
Wielokrotnie miałem do czynienia z ludźmi, święcie przekonanymi o "prawdzie" głoszonej w Radiu Maryja. Są to ludzie, jacy są gotów pobić kogoś za próbę wyjaśnienia danej kwestii, danego problemu. Bo przecież wszystkiemu są winni "socjaliści" i "komuchy"...

autor: Andrzej Kotarski, data nadania: 2010-08-04 11:50:52, suma postów tego autora: 1212

Konieczność odrwacania uwagi społecznej...

Odwracanie uwagi od kwestii istotnych, obu ugrupowaniom prawicowym wychodzi znakomicie. Nawet i część osób na tym forum, daje się nabierać na "wagę sporu" wokół krzyża...

autor: Andrzej Kotarski, data nadania: 2010-08-04 12:22:08, suma postów tego autora: 1212

jako expolicjant

mogę śmiało stwierdzić ,że wczorajsze zachowanie się obrońców krzyża przed pałacem prezydenckim wyczerpało wszystkie znamiona czynu zabronionego.
dziwi fakt,że kierujący zabezpieczeniem nie zdecydował o użyciu środków przymusu bezpośredniego na większą skalę i nie podjął decyzji o użyciu chemicznych środków obezwładniających, jak również o użyciu pododdziałów zwartych w celu rozproszenia agresywnego tłumu.
sam przez kilka lat pracy w Oddziale Prewencji KSP niejednokrotnie brałem udział w akcjach rozpraszania i powiem wam,że do ogarnięcia całego zamieszania wystarczyłoby użycia w akcji jednej kompani OP, bo wedle doktryny walk ulicznych to jeden funkcjonariusz neutralizuje trzech zadymiarzy.
państwo pokazało swoją bezsilność wobec bandy rozhisteryzowanych fanatyków katolickich, jednocześnie dając przyzwolenie na zwykłe awanturnictwo i warcholstwo.
trzeba sobie zadać pytanie drodzy towarzysze , właściwie komu wczorajsze zajście ma służyć ???

autor: no pasaran, data nadania: 2010-08-04 12:35:06, suma postów tego autora: 329

Sądząc po pianie na ustach katofobów, wczorajsze zwycięstwo budowniczych Polski Ludowej

(zwanych przez lewaków "moherami") jest niezaprzeczalne.

Cieszy mnie fakt, że sporo osób zauważa prymitywizm PO w wyszukiwaniu tematów zastępczych, mających przykryć reformy uderzające obywateli po kieszeni. Ludzi sterowanych Gazetą Wyborczą i TOK FM jest coraz mniej.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2010-08-04 12:41:55, suma postów tego autora: 6195

Pelne poparcie dla obroncow!

W walce o krzyz nie chodzi o kato-fanatyzm, jak niektorzy "lewicowcy" tu twierdza, tylko o upamietnienie ofiar zamachu w Smolensku. Zamachu przynajmniej wedlug tych ludzi, a jest to postawa co najmniej bardziej racjonalna niz slepa wiara w "katastrofe" prezentowana przez GW/TVN i jak widze sporo ludzi na tym forum. Tylko, dodajmy, dlatego, ze prezydent i jego swita byli nie z tego obozu, co Wy. Gdyby prezydentem byl lewak na lewicy nie byloby nic innego, niz artykuly o mozliwosciach zamachu- jednym slowem robicie to samo, co liberalna prasa, fajna druzyna, nie ma co...

Wreszcie katolicy pojechali po hierarchach i calym ukladziku ktory chce sprawe wyciszyc.
Posluchajcie wywiadow z tymi ludzmi, zobaczcie Solidarni2010, moze cos zlapiecie.

Wiecej, jezeli bede wiedzial z wyprzedzeniem o nastepnej akcji, sam do Warszawy pojade i postaram sie zabrac od nas kogo sie da. Wiec przy nastepbnych komentarzach prosilbym o wyjatek- krzyza beda bronic "katoliccy fundamentalisci" i ... przynajmniej kilku alterglobalistow. Inaczej bedziemy prosic o sprostowania ;P

autor: MJ, data nadania: 2010-08-04 13:30:32, suma postów tego autora: 1280

tow

Paweł wielka polska katolicka jest tak samo realna jak socjalistyczne stany zjednoczone europy. Więc ta "hołota" jak raczysz ich określać ma znaczenia co najwyżej symboliczne. Oni nie są w stanie nic nikomu narzucić bo nie mają nic. Ani politycznej ani ekonomicznej władzy. Mają "swoje" radio i dziennik który cynicznie kanalizuje ich gniew do własnych biznesowych potrzeb.

Rydzykowi i spółce ci ludzie są potrzebni tylko do wysłania z emerytury czy renty kilku złotych.

Więc jeśli pytasz co zrobić z "agresywną tłuszczą" pod pałacem to ci odpowiadam - nic. Zostawić krzyż postawić szybko tablicę pamiątkową i pozwolić się rozejść w poczuciu spełnionego obowiązku.

Ani Państwo Polskie nie będzie przez to bardziej katolickie ani mniej.

Nawoływania do pałowania to skandal. Skandal tym większy, że wychodzi z ust tych którzy przy każdej okazji podkreślają swoją solidarność z pałowanymi przy wielu okazjach.

Proszę wybaczyć ale jak czytam wynurzenia o pałach na nich mordobiciu czy rozkminkę no passaran że on jako były policjant wiedziałby jak tłum rozgonić. To się zastanawiam czy się wami nie brzydzę.

Ty dodatkowo odmawiasz tym ludziom prawa do demonstrowania. Bo oni nie demonstrują w konkretnej sprawie tylko okupują. Nie wiem czy ja mam kłopoty ze zrozumieniem słowa medialnego ale dla mnie oni się tam skupili w bardzo konkretnej dla nich sprawie dla nich niekoniecznie dla mnie bliskiej. A jeśli zaczynamy myśleć kategoriami my demonstrujemy oni okupują. To myślimy tak samo jak faszyści.

Oni też uważają, że oni demonstrują a pedały to się jedynie wiozą po ulicy.

To tyle. Bo ja w rolę obrońcy krzyża jakoś wchodzić nie zamierzam nie zainteresowałbym się pewnie kwestią gdyby nie nagły nawrót lewicy do idei praworządnego i surowego państwa które winno pałować motłoch jak się motłoch awanturuje.

A co sądzę o elektoracie = biednych ludziach którzy walczą o krzyż zamiast VAT napisałem kilka postów wyżej.

autor: maciej stanczykowski, data nadania: 2010-08-04 13:38:54, suma postów tego autora: 899

zamach na kaczora ;)

Tak, dobry pomysł - proponuję aby jeszcze tam manifestowali alterglobaliści :) Bo w końcu w Smoleńsku miał miejsce zamach ;) To logiczne że obcym służbom nie pasował Lech Kaczyński - jego sprawna polityka zagraniczna, charyzma i olbrzymie poparcie, którym cieszył się przed wyborami stwarzały realne zagrożenie dla światowego kapitalizmu :)
Przecież to są jakieś jaja. Z jednej strony mamy wściekłych, katolickich liberałów z PO a z drugiej homofobiczny, antysemicki, ultrakatolicki PiS. I co robi część lewicy? Popiera najbardziej skrajne skrzydło PiSu, które pod antykomunistycznymi szyldami urządziło sobie w stolicy okupację okolic krzyża. Jak powiedział jeden z okupujących - "krzyże powinny stać wszędzie". Proponuję zrobić nowe pierwszomajowe transparenty. Będzie na nich widniał krzyż i napis "Tylko pod tym krzyżem, tylko pod tym znakiem, lewica lewicą a lewak lewakiem". Amen :)

autor: towPawel, data nadania: 2010-08-04 14:29:28, suma postów tego autora: 125

Sumienie Narodu, okularki sobie obstaluj, bo ze wzrokiem u Ciebie gorzej

od kiedy to "mohery" są w wieku od 15 do 30 lat? Jakaś nowa odmiana moherowa, czy co? Czy naprawdę widziałeś przy krzyżu ludzi starszych?

I co to za zwycięstwo dla budowniczych Polski Ludowej, jeżeli ich emerytury pozostaną niezmiennie na głodowym poziomie?
Dla mnie zwycięstwo to osiągnięcie celu, to korzyści z tego płynące. A co oznacza zwycięstwo dla Ciebie?
W jednym kraju mieszkamy, jednym językiem mówimy. Jak sądzisz, czy możemy bez większych tarć bezboleśnie funkcjonować obok siebie?

autor: nana, data nadania: 2010-08-04 15:03:16, suma postów tego autora: 4653

towPawel

Jasne, logiczna jest slepa wiara w sledztwo prowadzone przez organizacje terrorystyczna od kilkudziesiecu lat szkolaca sie w podobnych akcjach, wspierajaca grupy terrorystyczne w calej Eur. Zachodniej, mordujacej swoich dziennikarzy, podkladajacej bomby pod budynki mieszkalne w swoim wlasnym kraju i odpowiadajacej za rzez Czeczenii.
Jak jestes tak naiwny dziwie sie, ze jeszcze nie glosujesz na PO. A moze?

Ktos mi odpowie na pytanie- gdyby to Zietek, Ikon, czy kto tam jeszcze byl prezydentem, kopalby po kostkach wszystkie mocarstwa (akurat USA wbrew pozorom tez, przypomne kwestie IMF i NBP) i zginalby nie w Rosji, ale nad Izraelem lecac na spotkanie z szefami Hamasu, to tez wtorowalibyscie GW i TVNowi, ze to katastrofa?
Zenujace... Zaraz sie dowiem, ze w 11/09 nie maczala lapek CIA...

autor: MJ, data nadania: 2010-08-04 15:11:00, suma postów tego autora: 1280

"znieważenie funkcjonariusza"

hehe:)

Ty mówisz to poważnie? No tak, za znieważenie takiej świętości to co najmniej kara śmierci.

autor: Getzz, data nadania: 2010-08-04 15:53:49, suma postów tego autora: 3554

.

funkcjonariusz policji jest takim samym człowiekiem, jak każdy z nas. Fakt, że ma parszywy zawód, ale gdzieś trzeba pieniądze zarabiać. Poza tym nie można nie dostrzegać, że gdyby nie ci funkcjonariusze, to można by było dostać po mordzie, być jawnie okradzionym przez byle kogo na ulicy itd. Zadanie mają niewdzięczne, ale za to też dostają pieniądze. I służą temu, kto im płaci, tzn. wypłaca pieniądze. Nie widziałam jeszcze pracownika, by opluwał swego pracodawcę, rujnował jego mienie, robił zupełnie co innego, niż prace z zakresu obowiązków itp. i mógł dalej w tej firmie pracować. Przeciwnie: każdy pracownik wykonuje to, co mu zlecono, wykonuje pracę, dla wykonania której został zatrudniony. Konflikt na linii policja - ludzie nie wynika ze złej woli policji, lecz z charakteru tego zawodu. Policjant po prostu nie może inaczej, bo dbanie o spokój społeczny i porządek leży w zakresie jego obowiązków. Mało tego! to my wszyscy płacimy im za to, by mogli oni to robić. I jest to nam potrzebne, bo w przeciwnym razie musielibyśmy wszyscy się uzbroić i chodzilibyśmy tylko w grupach mając strach na plecach w obawie przed napaścią. Na temat policji nie mam żadnego zdania, ale doceniam pracę tych ludzi i uważam, że jest ona jak najbardziej potrzebna.

autor: nana, data nadania: 2010-08-04 16:21:04, suma postów tego autora: 4653

Maciej S. ja się brzydzę

czytając to co pisze ancymon no pasaran.
Jeden zachęca do stosowania nie tylko pał, ale również gazu i armatek wodnych, drugi chwali się że był w organizacji przestępczej i że jak jest uzbrojony to wie jak sobie poradzić z "hołotą".

autor: Getzz, data nadania: 2010-08-04 16:27:28, suma postów tego autora: 3554

Lud

(złożony z wierzących i niewierzących)wygrał starcie z establishmentem neoliberalnym, wysługujacymi mu się siłami policyjnymi oraz skorumpowaną częścią hierarchii kościelnej

autor: ABCD, data nadania: 2010-08-04 16:50:31, suma postów tego autora: 20871

Warto

zwrócić uwagę na antyklerykalny apekt wtorkowej demonstracji.
Warszawscy hierarchowie, ktorzy dogadali się z PO i kancelarią BroKoma zakładali, że ludzie ich w kazdym wypadku posłuchają.
Tymczasem hierarchom przypomniano, że ludzie wierzący skłonni są ich szanować tylko pod warunkiem, że pełnią wobec nich funkcję służebną. Kościoł - to przede wszystkim zbiorowość wiernych, a nie hierarchiczna organizacja, której wielu funkcjonariuszu ma niestety skłonność do nadmiernych kompromisów z władzą.

autor: ABCD, data nadania: 2010-08-04 16:58:01, suma postów tego autora: 20871

Nie dziwią

mnie głosy no pasaran, ancymona czy PMB.
Czuję się natomiast przyjemnie zaskoczony, ze tacy lewicowcy(?) są już w mniejszości.

autor: ABCD, data nadania: 2010-08-04 16:59:17, suma postów tego autora: 20871

KDT

Co to za władza która boi się kilku oszalałych bab. Śmiech na sali.

autor: mlm, data nadania: 2010-08-04 17:50:31, suma postów tego autora: 4284

nana - a ilu 15-letnich moherów naliczyłaś pod krzyżem?

Bo TVN24 pokazywał ciągle porywczych staruszków. Skoro mieszkamy w jednym kraju to może wreszcie przyswoiłabyś sobie ogólnie obowiązującą matematykę?

Swoją drogą anarchiści skarżący się na słabość państwa są tak samo zabawni, jak antyklerykałowie których razi to, że mohery sprzeciwiają się woli biskupów.

Jeśli ktoś ma drgawki na widok krzyża to musi się zgłosić do wykwalifikowanego egzorcysty. Oby nie było za późno.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2010-08-04 18:06:11, suma postów tego autora: 6195

No właśnie - od kiedy antyklerykalna lewica stoi po stronie biskupów?

Czy na lewicy wytworzyła się frakcja liberalno-biskupia, otwarcie popierająca PO?

Pseudolewackie oszołomstwo może spokojnie zająć się przenoszeniem krzyża z Giewontu (wszak to przestrzeń publiczna). O krzyżu spod Pałacu możecie zapomnieć :)

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2010-08-04 18:30:05, suma postów tego autora: 6195

Odwiedziłem fopra polskich protestantów

I co oni nie popierają wystawiania krzyża w każdym miejscu,uważają to za jakieś dziwne i zaściankowe,sprzeczne z chrześcijaństwem.No cóż nie od dziś wiadomo że w polski rzym.kat z chrześcijaństwem nie ma nic wspólnego.Ta ksenofobia,szowinizm,kołtuństwo,klerykalizm te szwadrony ciemnogrodu zasklepione w okopach obskuranckiej konfederacji barskiej,szańcach wstecznictwa i ciemnoty.Ten tragiczny taniec pod krzyżem a za plecami PiS,sztandary solidarycy i cwana gra PO. A gdzie walka z nierównościami,z korupcją,z zakłamaniem katabasów, gdzie walka o normalne, godne życie zamiast tego mamy walkę o dwa kawały drewna które nie są symbolem wiary tylko nienawiści

autor: polak17, data nadania: 2010-08-04 19:09:26, suma postów tego autora: 1300

Podaj dalej

http://forum-kkwit.oho.com.pl/viewtopic.php?id=111

autor: Teresa Stachurska, data nadania: 2010-08-04 20:44:05, suma postów tego autora: 1169

polak17

Wyznanie inne, narodowość, a wiec i mentalność te same.

autor: fancom, data nadania: 2010-08-04 21:22:18, suma postów tego autora: 1424

Sumienie Narodu,

nastoletniej młodzieży naliczyłam tyle, ile jej tam było. Oglądałam w polskim dzienniku i porównałam sobie z niemieckim, gdzie to też pokazywali jaki ciekawostkę przyrodniczą. W wersji dodatkowej rzeczywiście było pokazanych kilku rozgorączkowanych panów w wieku mocno popoborowym, ale wersja początkowa była praktycznie z bardzo młodymi ludźmi.
Czy już wiesz, dlaczego chcesz się koniecznie ze mną kłócić? Bo ja to wiem bardzo dobrze.

Okulary musisz sobie sprawić nowe, bo te, co masz są już za słabe. Mohery NIE sprzeciwiały się woli biskupów. I nie mohery wykrzykiwały pod tym krzyżem.
Coś ci nerwy puszczają. Tu niby bronisz kościoła katolickiego, a tak naprawdę to działasz przeciwnie. Na widok krzyża drgawki? A gdzie takie cuda się dzieją? Czy może opierasz się na własnym doświadczeniu? Egzorcyści? A który to wiek mamy, że gusła i przesądy mamy stosować jako lekarstwa na choroby? Czyżby ci koloratka uciskała nadmiernie szyjkę? Poluźnij, to ci ulży. I pamiętaj o miłości do bliźniego swego, bo śmiertelnie zgrzeszysz i nie dostaniesz rozgrzeszenia, lecz wyślą cię na te egzorcyzmy, czy co tam mają księża obowiązkowo, gdy im odbija. Po chrześcijańsku to ty się nie zachowujesz. Z pewnością nie bezpodstawnie.

autor: nana, data nadania: 2010-08-04 22:49:47, suma postów tego autora: 4653

Ktoś tu zauważył że "krzyżowcy" powinni raczej protestować

przeciw wzrostowi stawek VAT. Słuszna uwaga, tyle że założenie, że moheria wie co to takiego VAT i jak jego zmiany wpłyną na sytuację ekonomiczną jednostek, jest zbyt optymistyczne. Ha, swoją drogą pomyśleć, że za peerelu wystarczyła jedna podwyżka cen kiełbasy i strajk generalny zatrzymywał cała gospodarkę (abstrahuję od tego ilu "krzyżowców" to "Opłaceni 2010"). A dwie deski prostopadłe niech zostaną - gołębie będą miały gdzie bezpiecznie siadać.

autor: szczupak, data nadania: 2010-08-04 22:52:30, suma postów tego autora: 3747

nana, towPaweł i no pasaran

- zanim wejdziemy w osądzanie przyjrzyjmy się faktom.
Porozumienie harcersko-kancelaryjno-kościelne zakładało przeniesienie przedmiotowego krzyża do św. Anny wraz z jego intencją. Cóż to jest owa intencja? To kartka papieru przytwierdzona od początku do krzyża, mówiąca o tym, że krzyż upamiętnia ofiary katastrofy smoleńskiej i że w tym miejscu ma powstać pomnik ofiar. Kancelaria prezydenta elekta wyszła z inicjatywą takiego właśnie porozumienia, strony na to się zgodziły, obrońcy uważali to za swój sukces. Jednak następnego dnia wypowiedział się szereg urzędowych autorytetów, architekt miasta, konserwator zabytków etc. jednogłośnie stwierdzając, że tam na żaden pomnik (poza księciem Pepi) miejsca nie ma!

Protestanci i PiS poczuli się oszukani. Prezydencki minister podpisał porozumienie w którym explicite nie ma zgody na pomnik, ale zobowiązanie jest w nim zawarte! To minister Komorowskiego przygotował konflikt, który potem zdetonowano.

Do rozładowania sytuacji bez użycia ZOMO można doprowadzić bardzo łatwo, Wystarczy izolować miejsce, czekając aż protestujący będą oddalać się od krzyża, by go nie profanować. Ile to mogłoby trwać? Góra 24 godziny, fizjologia jest nieubłagana. Jeśli tej albo podobnej metody nie użyto, to znaczy, że nie było takiego rozkazu. Jeśli nie ma takiego rozkazu to znaczy, że zwierzchnicy sił porządkowych mają inny cel niż deklarowany, że zależy im na podsycaniu zbiegowiska. Za to, co się dzieje w mieście odpowiada komendant garnizonu, nie Bubel, Świtoń czy Mizikowski. Oczywiście oni mają swoją własną odpowiedzialność jako osoby, ale tego proszę nie mylić z odpowiedzialnością w sensie służbowym.
Spocznij, wolno palić.

autor: altstettiner, data nadania: 2010-08-05 08:30:38, suma postów tego autora: 1511

???????

Rozumiem, że wg. niektórych dyskutantów krytyka środowisk Radia Maryja jest równoznaczna z poparciem dla liberalnej PO i biskupów. O k...a - tego jeszcze nie było - duża część lewicy broni katolickich ekstremistów. Co będzie kolejne? Lewicowy (broń boże nie "komunistyczny"!)program na antenie Ojca Dyrektora - w imię wspólnej walki z kapitalizmem?? Tak się składa, że PiS i Radio Rydzyk są takimi samymi wrogami jak Platforma Obywatelska. Od pewnego czasu można jednak zaobserwować zwrot w stronę PiSiory przejma władzę. A wtedy wszyscy (no może poza Obywatelem) znajdziemy się za kratkami.

autor: towPawel, data nadania: 2010-08-05 08:48:49, suma postów tego autora: 125

ups - przecz z POPiSem i kosciolem rzymskopedofilskim

Ucięło mi część poprzedniego komentarza w edytorze, ale sens jest zachowany. Ciekawe co będziecie mówić gdy po nieuchronnym upadku liberalnej PO, władze przejmą PiSiory i zaczną nas zwalczać w imię budowy IV RP. Możecie być pewni, że ci ludzie, których dzisiaj bronicie - za wami się nie wstawią - a wręcz przeciwnie. Przypomnijcie sobie żądania Naszego Dziennika w stosunku do portalu Lewica Bez Cenzury, wprowadzony przez liberałów (na wniosek PiSiorów) zakaz "promowania komunizmu", propozycje LPRu wprowadzenia "ustawy antykonopnej", pacyfikacje parady równości i jeszcze kilka kwiatków. Po ewentualnym powrocie PiSu do władzy, wszyscy, poza środowiskiem Obywatela, które prawdopodobnie dostanie koncesję od systemu będziemy mieli problemy z prawem - i to nie ze względu na okupację jakiegoś gmachu lecz z powodu naszego światopoglądu. Polska potrzebuje nowoczesnej, antykapitalistycznej, ateistycznej, postępowej światopoglądowo lewicy a nie sentymentalnej, nacjonalistyczno - katolickiej ciemnoty spod znaku Radia Rydzyk i orła na kaczych łapach.

autor: towPawel, data nadania: 2010-08-05 09:42:37, suma postów tego autora: 125

towPaweł, tylko spokojnie

Primo - Obywatel wybroni się sam, ale posługiwanie się insynuacjami to żadna metoda w rzetelnej polemice. Kto dostanie koncesję, jaką i od kogo - to Bóg katolicki i Matka Boska marksistowsko-leninowska mogą wiedzieć, nie Ty czy ja.

Secundo - wskutek awantury krzyżowej PiS ma mniejsze szanse na branie władzy niż przed nią, o czym pisałem. Wprawdzie Kaczyński może wykonać strategiczny odwrót w wielkim stylu, gdyby w "orędziu do narodu" piętnując i wyjaśniając oszukańcze działania PO w tej sprawie podsumował, "że my ten krzyż mamy w swoich sercach, a pomnik i tak zbudujemy, my tu jeszcze wrócimy!", ale chyba się na to nie zdobędzie.

Tertio - a zakaz symboli komunistycznych na równi z faszystowskimi to przegłosował sam PiS z pozaparlamentarnym już LPR? Inhibitory cholinesterazy czas zażyć, towPawle!

autor: altstettiner, data nadania: 2010-08-05 10:28:32, suma postów tego autora: 1511

Podwyżki

"za peerelu wystarczyła jedna podwyżka cen kiełbasy i strajk generalny zatrzymywał cała gospodarkę "

To proste. W socjalizmie nikt się nie bał protestować bo władza była wyrazem społeczeństwa obywatelskiego, natomiast dziś mamy taki reżim, że ludzie boja się zaprotestować w obawie o utratę pracy.

autor: mlm, data nadania: 2010-08-05 10:56:10, suma postów tego autora: 4284

mlm istnieje zasadnicza róznica

między Twymi "analizami" a rzeczywistością.
Po strajkach 1970-71 w Szczecinie Bogdan Gołaszewski i Adam Uflik zginęli w niewyjaśnionych okolicznościach, pierwszy w sierpniu 1971, drugi w 1976 roku, przeżywszy jeszcze w lipcu 1972 próbę zamachu na życie. Edmund Bałuka musiał spływać za granicę. Sielanka, władza w PRL jako emanacja społeczeństwa obywatelskiego. Jeszcze ludzie żyją i pamiętają.

autor: altstettiner, data nadania: 2010-08-05 11:18:10, suma postów tego autora: 1511

Nierządem Polska Stoi

Szanowny Panie Piotrze Ciszewski. Czy nie stać Pana na własny tekst w tej sprawie? Przepisuje Pan teksty z bulwarówek o tym jakoby drewniany krzyż został ustawiony 15 kwietnia przez harcerzy ze Związku Harcerstwa Polskiego i Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. To wierutne kłamstwo! Ustawienie tego krzyża to prywatna sprawa trzech instruktorów ZHR, nawet nieuzgodniona z tym jednym Harcerskim Związkiem! Wstyd mi za Pana!!!

http://www.polityka.pl/spoleczenstwo/reportaze/1507082,1,krzyzem-spod-palacu-podzieleni.read

autor: Aha Edek, data nadania: 2010-08-05 13:15:38, suma postów tego autora: 2

altsttetiner

coraz mniej Polaków pamięta te incydenty,za to wiedzą że mogą w tej wspaniałej wolnej polsce wylecieć na bruk z roboty i z domu,skończyć na ulicy albo w obozie kontenerów na urągowisko zwanych domami socjalnymi.Kilka dni temu zmarł człowiek który podjął głodówke po tym jak wywalono go z pracy i z domu.Dzisiejsza RP to na prawde sielanka i kraj raj

autor: polak17, data nadania: 2010-08-05 16:30:11, suma postów tego autora: 1300

Jak konkret to konkret...

Tak czy inaczej obie partie, czyli Platforma Obywatelska i Prawo i Sprawiedliwość, ale też i ludowcy, wprowadzili nowelizację dotyczącą zakazu używania, rozpowszechniania, prezentowania nośników i treści o symbolice komunistycznej.

autor: Andrzej Kotarski, data nadania: 2010-08-05 19:12:25, suma postów tego autora: 1212

Już to widzę...

jak Janek Pospieszalskie, ramie w ramię z Bronisławem Wildsteinem (synem jakby nie było ... "komucha") w obronie praw, wolności obywatelskich i oczywiście demokracji, wstawi się za pokrzywdzonymi komunistami, anarchokomunistami czy osobami, w jakimś stopniu komunizującymi...


Choć sorry, to "komuchy" stoją za wydarzeniami w Smoleńsku...

autor: Andrzej Kotarski, data nadania: 2010-08-05 19:53:10, suma postów tego autora: 1212

Krzyż.

Nie wiedzieć czemu, dziennikarze z TVN 24 (np. pan redaktor Grzegorz Miecugow, w programie "Szkło kontaktowe") usiłowali wyciszyć opinie telewidzów, że bezpośrednią przyczyną owej "rozróby" pod krzyżem, było kolejne "chlapnięcie" pana prezydenta - elekta (być może jest jednak jakieś ziarno prawdy, w rozszyfrowaniu skrótu TVN jako Tusk Vision Network). Gdyby Bronisław Komorowski potrafił trzymać język za zębami, to ten krzyż powędrowałby dziś (05.08.2010 r.), wraz z harcerzami i swoimi obrońcami, na pielgrzymkę do Częstochowy. A tak - była zadyma, o podwyżce podatków i cen żywności, i tak zrobiło się głośno, a władza okazała słabość. Ludzie zobaczyli na własne oczy, że jak władzę dobrze przycisnąć, to ustępuje. No to teraz, należy spodziewać się w Warszawie "pielgrzymek" górników, hutników, rolników i innych takich.
Ale największy wstrząs, przeżyli chyba harcerze. Ci sami ludzie (a przynajmniej najbardziej zacietrzewiona ich część), dla których stawiali oni (harcerze) krzyż i z którymi wspólnie pod owym krzyżem się modlili, i z którymi mieli nadzieję iść razem do Częstochowy, niosąc na czele pielgrzymki ów krzyż, otóż ci ludzie, "obrońcy" krzyża, wyskoczyli do nich (harcerzy) z pazurami! Że już nie wspomnę o tym, że ci niby katolicy, nie dopuścili księży do wykonania czynności liturgicznych!

autor: neoconstantine, data nadania: 2010-08-05 20:17:13, suma postów tego autora: 119

No właśnie nano - taka nerwowa reakcja na krzyż w XXI wieku?

Masz jakieś złe wspomnienia z chrztu? Czy może w rowerze, który dostałaś na Pierwszą Komunię spadł łańcuch?

Ale przecież krzyż z Krakowskiego Przedmieścia nie jest temu winien. Tak samo jak Ci nastoletni emeryci, których widziałaś w niemieckiej telewizji. Ta siwowłosa młodzież niczym Ci nie zawiniła - uwierz w to. A jak uwierzysz to nawet koloratkofobia Ci przejdzie :)


autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2010-08-05 23:13:36, suma postów tego autora: 6195

Andrzej Kotarski - ten katoprawacki antysemita Wildstein?

On jest gorszy od Bubla i Moczara razem wziętych!

Nie to co filosemita Wiesław hucznie świętujący 1000-lecie przyjęcia Polski w poczet państw chrześcijańskich. Nawet szkoły budował ku czci rocznicy oddania Polski we władanie krzyża!

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2010-08-05 23:19:07, suma postów tego autora: 6195

polak17

wiem, że coraz mniej ludzi PRL pamięta, ale ja pamiętam i pamiętać warto, nie idealizować, nie demonizować, ale znać i fakty i proporcje. Wspomniałem tylko fragment pokłosia jednej fali strajkowej w prowincjonalnej metropolii. To tylko fragment, gdyż śmierć tych ludzi nie była tylko incydentem, jak z dość specyficzną wrażliwością pozwoliłeś sobie to nazwać. Całość represji to także blokada awansów i co za tym idzie zarobków, nieprzyjmowanie dzieci aktywistów strajkowych na studia, pomijanie nie tylko w przydziale mieszkań ale także skierowań dla dzieci na kolonie czy obozy.
Żyło się radośnie, żyło się lepiej w sielskiej Polsce Gierka. To nie ma nic wspólnego z idealizowaniem Polski współczesnej, ale nie można na poważnie brać bajek. To tak jakbyś wraz z mlm utożsamiał Polskę średniowieczną z opowieściami o wiedźminie Geralcie!

autor: altstettiner, data nadania: 2010-08-06 09:21:22, suma postów tego autora: 1511

a może tak porozmawiajmy o porzadku prawnym

- część dyskutantów przyjmuje implicite tezę o Polsce jako państwie prawa i z tego poziomy krytykuje postępowanie krzyżowców jako nielegalne a władz jako uleganie czarnosecinnej tłuszczy. Mazowiecki mówi nawet o rokoszu i ta teza nie jest tu polemizowana. Nawet anarchiści są tu mało krytyczni, choć pono anarchia mat' pariadka.

Krzyżowcy powołują się na wolę ludu/narodu i na porozumienie, które zostało podpisane, które chce się zdezawuować, powołując się na przepisy a nawet niewiążące opinie urzędników.

Za nieboszczki komuny porozumienia społeczne były źródłem prawa. Jagielski w Stoczni Lenina i Barcikowski w Stoczni Warskiego podpisując porozumienia łamali całą masę ustaw, rozporządzeń rządu i nawet gwałcili konstytucję. Próbowano później podważać porozumienia sierpniowe przy pomocy kruczków prawnych (choćby przy rejestracji Solidarności), ale nie było to skuteczne. Słowo dane musiało być respektowane, żeby to przekreślić trzeba było wprowadzać stan wojenny. Ta czarnosecinna tłuszcza, jak ją się wytwornie nazywa, działa według reguł, na które w swej mitologii powołuje się III RP! To co z tego, że nie uwodzą mnie jej śpiewy, to co, że debata polityczna, jaką się tam toczy polega na rozważaniu, czy Żydem jest Nycz a masonem Życiński czy odwrotnie?

autor: altstettiner, data nadania: 2010-08-06 10:35:29, suma postów tego autora: 1511

Wszyscy Polacy walczą lub walczyli o krzyż

Jedni o ten z Krakowskiego Przedmieścia a drudzy o ten Nieznalskiej.

Widać nawet lewacy wiedzą co oznacza łacińskie: "IN HOC SIGNO VINCES".

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2010-08-06 12:21:33, suma postów tego autora: 6195

Honorowy człowiek

SN,

Takiemu rzekomo kiedyż zwolennikowi RAF-u, dziś orędownikowi myśli R. Dmowskiego, nie przeszkadza przyjmowanie honorowego członkostwa "prawdziwie konserwatywno-liberalnej" organizacji - Stowarzyszenie KoLiber...
Ale ktoś popierający Kaczyńskiego, na pewno jest "socjalistą"...

Tak, to prawda. W PRL-u, co by nie mówić, bardzo dobrze odnajdywał się kościół, a nawet rosła jego potęga, a władze, przy okazji różnych uroczystości państwowych, przywdziewały dość często narodowe szaty...
Niektórzy jak JKM, nawet to doceniają, że kolejne ekipy będące u steru władzy w PRL-u, osłabiały i dezawuowały nawet ten ułomny PRL-owski "realny socjalizmu"...

Prawica z takiego narodowego, "aklasowego" charakteru PRL, powinna być zadowolona i doceniać wysiłki władz w umacnianiu endeckich, sanacyjnych i prokościelnych zachowań.

autor: Andrzej Kotarski, data nadania: 2010-08-06 13:01:13, suma postów tego autora: 1212

Andrzej Kotarski - cieszy mnie fakt, że zgadzasz się ze mną co do

katolicko-antysemickiego odchylenia tow. Wiesława.

Kiedyś lewacy krzyczeli: "Syjoniści do Syjonu", a dziś nawet z Syjonu chcą Izraelitów wyrzucić. Signum temporis?

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2010-08-06 14:32:31, suma postów tego autora: 6195

dziwi mnie

że chęć działania w majestacie prawa wszystkich was oburza .
dura lex,sed lex.
skoro ktoś w imię swojej racji ( fanatycznego opętania miłością do JarKacza i katonarodowej RP)narusza kanon praw podstawowych ,a tak się stało pod pałacem ,to nie mogę zrozumieć dlaczego niby nie moznaby podjąć decyzji o siłowym rozwiazaniu problemu,przecież to z naszych podatków utrzymywane sa resorty siłowe i mnie jako ateistę bardzo ucieszyłby fakt ,że policja którą ja też w jakimś stopniu utrzymuję leje tych katolickich kołtunów.

autor: no pasaran, data nadania: 2010-08-06 16:53:25, suma postów tego autora: 329

altstettiner

jesteś jak żywa skamielina,ty pamiętasz,wszędzie są dinozaury

autor: polak17, data nadania: 2010-08-06 17:48:26, suma postów tego autora: 1300

Lewak Gomułk.a?

Szafowanie słowem "lewak" stało się dość powszechne. Często jest ono nadużywane. Wobec Gomułki także. W bliższym i dalszym otoczeniu Gomułki znajdowali się ludzie, mający ambicję wpływania na działania kierownictwa partii. Osoby te tworzyły nurty, jakby nie patrzeć, mniej lub bardziej prawicowe, tudzież nawet "rewizjonistyczne". Początkowo Gomułka skłaniał się ku tzw. rewizjonistom, aż w końcu "zbliżył się" do partyjnych nacjonalistów. Czy Gomułka był antysemitą? To też kwestia dyskusyjna. Był on natomiast swego rodzaju, przedmiotem, narzędziem wykorzystywanym przez te czy inne prawicowe koterie w łonie partii...

autor: Andrzej Kotarski, data nadania: 2010-08-06 19:16:52, suma postów tego autora: 1212

sumienie

krzyczeli do SYJAMU , nie do SYJONU.
druga sprawa to syjonizm nie ma nic wspólnego z izraelitami.
SYJONIZM to mocarstwowe dązenia Zydów czy jak kto woli diaspory.

autor: no pasaran, data nadania: 2010-08-06 19:25:16, suma postów tego autora: 329

cisza

nie śpij !!!

autor: no pasaran, data nadania: 2010-08-06 19:58:09, suma postów tego autora: 329

polaku17

jako rówieśnik Michaela Jacksona (29.08.1958) jakoś kiepsko pamiętam dinozaury, ale widocznie z Twojej perspektywy wszystko, co działo się w ubiegłym tysiącleciu to jedna bajka. Niestety dla Ciebie tylko bajka.

autor: altstettiner, data nadania: 2010-08-06 22:34:29, suma postów tego autora: 1511

@ no pasaran

Przenieś się z tymi mądrościami na forum np. UPR. Tam zdaje się panuje "praworządność" (zakładając oczywiście, że głosisz je na serio).

autor: Bury, data nadania: 2010-08-07 09:16:28, suma postów tego autora: 5751

BURY

daj spokój, JAJA SOBIE ROBIĘ,a Ty tak na poważnie mnie na forum UPR wysyłasz :)

autor: no pasaran, data nadania: 2010-08-07 10:41:38, suma postów tego autora: 329

Polecam

http://czytelnia.onet.pl/0,1096750,do_czytania.html

autor: Teresa Stachurska, data nadania: 2010-08-08 10:45:32, suma postów tego autora: 1169

Polecam

http://wyborcza.pl/1,75968,8225123,Wmuszanie_krzyza.html

autor: Teresa Stachurska, data nadania: 2010-08-08 13:24:46, suma postów tego autora: 1169

Piotr Ikonowicz

http://www.super-nowa.pl/art.php?i=18939

autor: Teresa Stachurska, data nadania: 2010-08-13 23:31:35, suma postów tego autora: 1169

Dodaj komentarz